Šumava (info)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Tomas » pon kvě 4, 2020 8:27

Za posledních pár let jsem Šumavu prošel celou několikrát (mám to za humny) a něpřipadne mi, že by se tam něco něják výrazně změnilo. Asfaltky tam byly, jsou a budou - železná opona a pohraniční stráž to zařídila už léta zpět a jestli něco novýho postaví nebo ne na tom nijak nic výrazně nezmění.

Přechod Šumavy po červený (což je v podstatě nejlegálnejší způsob jak při hranici jít) je tak z 80% asfalt, sem tam štěrkovka nebo polní cesta. Plechý a okolí kolem je jedinej těžší terén kde se hodí pohorky, jinak jsou tam celkem k ničemu a nemůžu je na přechod doporučit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Šumava (info)

Příspěvekod pavelh » pát kvě 8, 2020 22:39

Tak po pročtení tohoto vlákna jsem přišel o svý idilický představy o Šumavě. Letos jsem se tam chtěl poprvé vypravit a třeba rovnou na delší trek - využít šňůru nocovišť, jenže to jsem si nedokázal představit, že tam budu potkávat asfaltéry. Jsem ani netušil o hojnosti takto zpevněných cest. A co ta nocoviště? To jsou vyhlášeny jako nějaký "párty místa", že jste zmiňovali opilce a tak, to jsem si teda taky nechtěl pomyslet. Navíc přesto všechno, i když bych se nad to povznesl, tam stejně pravděpodobně letos bude opravdu hodně lidí, tak to bude chtít vymyslet něco méně exponovanýho, jestli to vůbec půjde.
Uživatelský avatar
pavelh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 13, 2020 20:40

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 9, 2020 5:30

s tema nocovistema je spis problem z hlediska nouzoveho stavu a zakazu vychazeni. uprostred lesa te nikdo nenapraska, kdyz vas tam chlasta 20 bez rousek a dela bordel.

to by melo byt OK, sotva bude zas normalni se schazet ve velkym jako doted.

A i trasa se da naplanovat tak, aby si se nekterym usekum vyhnul, protoze v NP muzes mimo 1.zonu legalne chodit PO CESTACH i bez turistickyho znaceni.

Ja sumavu taky odkladam, protoze letos ten naval tam bude enormni, a lidi 2x tolik, otazka ale je, kde letos tech lidi tolik nebude. pokud proflakly mista budou zabity, lidi budou jezdit i tam, kde je to doted zajimalo okrajove.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Tomas » sob kvě 9, 2020 7:36

Jestli vyrazit na Šumavu, tak jedině teď nebo až po prázdninách. V normálním létě je to tam na exponovaných místech (Modrava, pramen Vltavy, Třijezerní slať) naprosto tragický a letos to předpokládam bude ještě horší.

Jak píše Mawenzi - je tam spousta jiných cest a spousta značených nezpevněných cest (mimo červený) nebo pěšin, který zabíhají do vnitrozemí a jsou použitelný. Dá se takhle spoustě asfaltu vyhnout a dostat se na spoustu zajímavejch míst. Asfalt tam sice je, ale Šumava za to rozhodně stojí.

Co se týče nocovišť, jsou malý a v létě kapacitně nedostatečný. Ano, lidi tam občas dělaj bordel a bez špuntů se tam nedá spát.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Šumava (info)

Příspěvekod pavelh » sob kvě 9, 2020 17:49

...hm, vidím to teda nejdřív letos na podzim, aspoň se snad stihnu dovybavit, zkusím se otestovat v chladnějším počasí a snad už to v tu dobu nebude tak horký s překračováním hranic.

Na seznam připisuji: - špunty do uší
Uživatelský avatar
pavelh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 13, 2020 20:40

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Tomas » sob kvě 9, 2020 20:15

Já jsem se po loňským létě zařekl, že už tam spát nikdy nebudu (protože jsem neměl špunty). Jinak jako fanoušek Šumavy přidám pár zkušeností z nocovišť a obecně pro všechny kdo se tam chystají:

- Hůrka - tady bývá klid, většinou málo lidí (leží to mimo exponovaný místa a jsou tam většinou jen lidi, který jdou celej přechod), voda se dá nabrat kus od nocoviště z Jezerního potoka

- Poledník - tragedie, většinou narváno, plusem je hromada tojtojek a velká nádrž s děšťovkou a kohoutem, největší plus je že se dá navíc spát i sušit v zastřešeným prostoru vedle Poledníku (hafo lidí tam spalo), je tam i kamenej krb a spousta stolů a kdo přijde včas, když je Poledník otevřenej (tuším do 16:30), dá se nafasovat pivo i klobása

- Modrava - hned vedle Roklanskýho potoka a dědiny, většinou nacpáno, "podlaha" nocoviště je z nějákých odřezků dřeva (bacha se samonafukovačkou) a je tam vzhledem k poloze u potoka vlhko jako prase, výhodou je ale pivovar a hospody pár metrů od nocoviště

- Bučina - tady to bylo většinou OK, voda i pivo se dá nabrat u restaurace Alpska Vyhlídka, která je nedaleko, příjemný sezení i výhled

- Strážný - taky OK, s vodou kolem je to ale tragédie, ve Strážným se dá ale nakoupit i najíst a snídat se dá na benzíně, což má taky svý kouzlo :wink:

- Nové údolí - taky pohoda, voda se dá nabrat z Vltavy (v hospodě za vodu z kohoutu chtějí platit), jinak 2x hospoda nedaleko a nějáký freeshopy prakticky v lese, kam přes den chodí zástupy němčourů z přilehlý vsi na výlet pro cigára :D

- pod Plešným Jezerem - malý, křivý, samý kořeny a kameny, většinou nacpáno, voda daleko, prostě super místo

Jak vidno ideální to není, ale dá se. Pokud člověku nevadí lidi, může jít kdykoliv. Dcera to se mnou poprvé šla v 10ti letech a od tý doby se tam chce vracet neustále. Je to pro děti tohohle věku fajnovej první "velkej" trek. Snad jen ještě doporučím pro děcka brát i v létě nějákej solidnější spacák, na Poledníku (1315m) vzhledem k výšce a v Modravě vzhledem k vlhkosti i v létě můžou jít teploty k nule. Není s sebou potřeba tahat moc jídla, všude se dá něco koupit nebo pojíst. Jinak doporučuju nízký trekovky s GTX, těch pár kamenů kolem Plechýho se s nima zvládnout dá a nohy vám za to ve finále poděkujou, protože tam jinak těžkej terén není, jen asfalt a jiné mírně horší cesty.

Jinak problémem těchhle míst jsou lidi, který tam choděj jen zachlastat. Dotáhnou z nejbližší střediskový obce chlast a lejou, dělaj bordel a ráno daj prázdný lahve do igelitky a tu tam někde nechaj. Viděl jsem to na vlastní oči několikrát, ale s tím těžko něco dělat.

Fajnšmekr samozřejmě vyrazí na Šumavu na jaře nebo na podzim, protože tam nejsou lidi a Šumavská příroda je v tom období zdaleka nejhezčí.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Šumava (info)

Příspěvekod mike » sob kvě 9, 2020 21:27

Co cerven? Pres tyden, asi budu mit dovolenou. Na Alpy jeste asi bude brzo a kdo vi, jak to bude s cestovanim. Na Sumave jsem jeste nikdy nebyl, akorat pres ni furt jezdim do Alp :) Nasla by se tam rozumna trasa na 4 - 5 dni, kde vetsina nebude po asfaltu a trasa bude vertikalne clenita? Mam radej kopecky nez rovinu. A cim min lidi, tim lip, idealne zadni ;-)

pavelh píše:Na seznam připisuji: - špunty do uší

Spunty do usi jsou nutna soucast vybavy. Skoro nic nevazi a nestoji a dokazou zachranit vylet. Nejlip mit 2 - 3 baleni v lekarnicce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Šumava (info)

Příspěvekod dudy » sob kvě 9, 2020 21:56

mike píše:...Na Sumave jsem jeste nikdy nebyl, akorat pres ni furt jezdim do Alp :) Nasla by se tam rozumna trasa na 4 - 5 dni, kde vetsina nebude po asfaltu a trasa bude vertikalne clenita? Mam radej kopecky nez rovinu. A cim min lidi, tim lip, idealne zadni ;-)...


No je vidět, žes tam ještě nikdy nebyl...
Šumava byla bez lidí naposledy v devětaosmdesátym...
Ale to zas chtělo izolovaný štípačky a pytel odvahy...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Šumava (info)

Příspěvekod mike » sob kvě 9, 2020 21:58

No vsak proto se ptam a pisu v cervnu mimo vikendy. Jestli je tam i tak hodne lidi, tak tam samozrejme nepojedu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Šumava (info)

Příspěvekod dudy » sob kvě 9, 2020 22:14

Šak odpovídám...
:mrgreen:
Pro mě je Šumava, bohužel, mrtvá.
Ještě tak s dětmama na pohodu, pák kiláků, pivko zmrzka, nocoviště, to mě elektrikáři na kolech, tůristové, hůlkingáří a jinačí havěť tak nesere.

Sem byl teď s mladým v Jizerkách.
V sedm večír to na Knejpě vypadalo jako v Potrefený Huse
A ten skvělý nápad přespat na Jizeře mělo dalších TŘICET!!! lidí a dva psí (což byl další důvod, protože sem měl s sebou, krom potomečka, půlmetrákovou hyenu).
A dalších tak osm deset tam při našem úprku, evidentně směřovalo.
:vom:
Sem zdrh.
Se radši budu doma dívat na televizi, než tohleto...

Kluci z horský říkali, že v tejdnu se jim tam na verandu nakýblovalo dvacet študáků najednou...
Naposledy upravil dudy dne sob kvě 9, 2020 22:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Šumava (info)

Příspěvekod mike » sob kvě 9, 2020 22:17

Ach jo. Uz aby otevreli hospody a nakupni centra. Jinak si lidi zvyknou chodit do prirody a my, co jsme tam chodili uz driv, budeme nahrani :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Šumava (info)

Příspěvekod dudy » sob kvě 9, 2020 22:24

Moje řeč.
Tohle bylo fakt k zblití...

Skoro jako na Šumavě
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Tomas » sob kvě 9, 2020 22:49

mike píše:Co cerven? Pres tyden, asi budu mit dovolenou. Na Alpy jeste asi bude brzo a kdo vi, jak to bude s cestovanim. Na Sumave jsem jeste nikdy nebyl, akorat pres ni furt jezdim do Alp :) Nasla by se tam rozumna trasa na 4 - 5 dni, kde vetsina nebude po asfaltu a trasa bude vertikalne clenita? Mam radej kopecky nez rovinu. A cim min lidi, tim lip, idealne zadni ;-)

Červen v tejdnu bych se asi ještě nebál, ale je to na hraně. Vertikálně členitý se to dá na Šumavě udělat kdykoliv, kopců dost a když nebudeš trvat na asfaltu a použiješ vše kromě červený, tak je to snesitelný. Za 4-5 dní se to dá projít celý. Některý nocoviště vynecháš a nevidim v tom problém.

Ale je to tak, Šumava je komerční stejně jako jiný pohoří tady. Absolutní klid se tam moc hledat nedá. Deštivej podzim nebo teď je tudíž ideál.

Jinak všem samozřejmě trvale doporučuju skrytou perlu západu - Český Les, což je taková menší Šumava, je sice bez jezer, ale zas tam nepotkáš lautr nikoho, protože tam co se týče "turistické" infrastruktury nic není. Mám tady namátkou uloženou jednu trasu na mapách, sice pro kolo, ale to je fuk: https://en.mapy.cz/s/pufepofaja. Tam je asfaltu míň a možností víc, navíc to není NP. Podobný převýšení jako na Šumavě, ale na podstatně kratší trase. Vyrostl jsem tam, mám to tam rád a kdo hledá klid, toho je tam habaděj. Záležitost pro fajnšmekry a kromě místních tam nepotkáš nikoho. Jen zaniklý dědiny a klid. Třeba to někoho inspiruje. :wink:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Šumava (info)

Příspěvekod dudy » sob kvě 9, 2020 22:58

Základem toho jak zničit zapomenutou oblast je o ní napsat jako o zapomenuté oblasti na internet...
:evil:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Šumava (info)

Příspěvekod mike » sob kvě 9, 2020 22:59

@Tomas: diky, to vypada zajimave. Jizni hranici vubec neznam, je tam z Prahy blba doprava a kdyz uz tim smerem jedu, tak jsem za stejnou dobu v Linci a odtud je to do Alp kousek :) Letos to ale asi nebude tak jednoduche a mozna by se to dalo vyresit takhle.

@dudy: myslim, ze ti, cos na ne narazil v Jizerkach, OF nectou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Tomas » sob kvě 9, 2020 23:18

dudy píše:Základem toho jak zničit zapomenutou oblast je o ní napsat jako o zapomenuté oblasti na internet...
:evil:

Od pádu železný opony toto s Českým lesem zatím nikdo nedokázal a myslím že ani mně se to výše zmíněným konstatováním jen tak nepodaří.
Před nástupem na tůru Českým lesem se zastav v okresním městě Tachov, a zkus si tam jen dát přes den pivo.
Pak pochopíš proč tam nikdo nejezdí, podobně jako do Brd. Nic kromě přírody tam totiž není a to je pro lidi problém.

@Mike: Vezmeš přímej vlak z Prahy do Planý, zpátky je to vlakem Česká Kubice -> Plzeň a pak na Prahu. Spoje jsou tady snadný a mezitím to můžeš celý v klidu přejít.
Jen tě opravím, hranice je to západní, nikoliv jižní. Český les určitě.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Šumava (info)

Příspěvekod mike » sob kvě 9, 2020 23:32

Tomas píše:Nic kromě přírody tam totiž není a to je pro lidi problém.

Hele, to zni cim dal lip :twisted:

Tomas píše:Vezmeš přímej vlak z Prahy do Planý, zpátky je to vlakem Česká Kubice -> Plzeň a pak na Prahu.

Jj, uz jsem koukal. Dve hodiny z Prahy je v pohode. Zpatky je to horsi, ale to obvykle ve vlaku odpocivam, takze by mi to nevadilo.

Tomas píše:Jen tě opravím, hranice je to západní, nikoliv jižní. Český les určitě.

Technicky mas pravdu, ale ja delim hranice na severni a jizni ;-) Udelam caru Z-V pres Prahu a ta to deli. Takze Krusne hory beru jako severni, jinak by se to pletlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Tomas » sob kvě 9, 2020 23:50

mike píše:Jj, uz jsem koukal. Dve hodiny z Prahy je v pohode. Zpatky je to horsi, ale to obvykle ve vlaku odpocivam, takze by mi to nevadilo.

Jo, teď na to koukam, něják vlak už z Kubice nejezdí. Nějákej čas nazpět ještě jezdil. Jinak se dá místo do Kubice dojít do Furth Im Waldu, tam myslím staví i mnichovák (kterej pak dál jede přímo na Prahu), ale IDOS teď něják v tomhle covid režimu nic nevrací.

mike píše:Technicky mas pravdu, ale ja delim hranice na severni a jizni ;-) Udelam caru Z-V pres Prahu a ta to deli. Takze Krusne hory beru jako severni, jinak by se to pletlo.

Každej máme středobod toho našeho světa někde. Pro mě jsou Krušný Hory sever, Českej les západ a Šumava jih. Východ jsou Brdy a pak je tam za tím místo jménem Praha odkud se dá dostat na další zajímavý místa. :wink:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 10, 2020 7:37

proto sem si taky vyclenila termin prelom duben/kveten kdy neni sezona a na spani jeste muze byt pro dost lidi zima + je to porad hrana sezony i pro lidi, co chodej spat ven.. a protoze ten padl, tak podzim by mozna stal za zvazeni, ale asi ne ten letosni, takze odsun na snad pristi rok...

tomas super, diky za info s tema nocovistema :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 14, 2020 10:47

Včera jsem na ČT24 viděl živé vysílání ze Šumavy. Byly tam rozhovory se starosty atd. Letos očekávají velký nápor turistů, na který už se v předstihu připravují. Lidé slevují ze svých nároků na komfort při ubytování a je zájem i o ubytování, které není tolik vybavené. Lidé už si rezervují i termíny ubytování v září a říjnu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 16, 2020 4:56

dudy píše:Základem toho jak zničit zapomenutou oblast je o ní napsat jako o zapomenuté oblasti na internet...
:evil:


A dorazí to článek v novinách:
https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/cesky-les-tachov-bohmischer-wald-pohranicni-straz-hranice-tachovsko-tip-na-vylet.A200514_105715_po-cesku_hig
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Šumava (info)

Příspěvekod aksam » sob kvě 16, 2020 8:59

Dokud tam nebude turistická infrastruktura tak tam klid bude, i když se o tom píše na netu nebo v novinách. Kromě zdejší bubliny moc lidí, co půjdou pěšky a budou chtít spát pod širákem nebo ve stanu se nenajde :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 19, 2020 21:34

Moc hezké záběry.

Na rysa čekal několik měsíců. Pak mu před fotopastí zapózovali hned dva
https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/rys-sumava-fotograf-fotopast.A200818_565537_budejovice-zpravy_epkub
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Šumava (info)

Příspěvekod sobb » sob úno 20, 2021 21:45

Mám dotaz na znalce zimní Šumavy: dá se tam podniknout vícedenní přejezd nebo okruh na BC lyžích (a s pulkem) mimo protažené běžkařské trasy? Nebo je to marný a žádný použitelný cesty nezbývaj? Koukám do mapy běžkařských tras, a shodilo mi to počítač, že by znamení? :-k 8-[
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Šumava (info)

Příspěvekod fps » ned úno 21, 2021 9:57

jestli na lyžích nevím, ale já mám několikrát prošlé hraniční pásmo na sněžnicích mimo oficiální trasy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Šumava (info)

Příspěvekod sobb » ned úno 21, 2021 13:15

Dík, o tom jsem tu četla. Jen jsem z diskuze nabyla dojmu, že je to místy náročnější a špatně prostupný terén. Na lyžích by to snad šlo, ale i s pulkem? :-k

Začínám se asi víc přiklánět k Novohradkám, jen ještě aby přituhlo a napadl sníh.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Olchor » pon úno 22, 2021 8:57

Se sněhem na Novohradkách to vidím černě - nízko a moc teplo. Ostatně i na Šumavě má být hic.
Což takhle Krušné hory? Je to sice na druhém konci republiky, ale sobi migrují často i na delší vzdálenosti. :)
Sněhu hafo, vyjedeš si krásnou retro lanovkou Krupka - Komáří vížka (jede korona nekorona) a jseš na hřebeni. Tradá 200km na západ. Dá se najít trasa docela mimo civilizaci a třeba na začátku přehrady Fláje nebo vrchovištních mokřadech to vypadá jak v tundře. Zpátky vlakem celkem dobré spojení.
Akorát si teď uvědomuju, že to asi bude v současnosti uzavřená oblast.....tak příště. :?
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Šumava (info)

Příspěvekod sobb » pon úno 22, 2021 11:17

Stále doufám, že zima ještě neřekla poslední slovo.
Letos se sobbí migrace holt nekoná :( Ty jižní hory vybírám kvůli tomu, že nás do končin poblíž čeká pracovní cesta, a celkem rádi bychom to spojili s nějakým výletem za sněhem.

Za tip na Krušný hory samozřejmě díky, tam jsem v zimě snad nikdy nebyla, takže se to časem může hodit. Zvlášť pokud se tam dá vyhnout civilizaci a protaženým stopám :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Šumava (info)

Příspěvekod fps » pon úno 22, 2021 13:35

sobb píše:Jen jsem z diskuze nabyla dojmu, že je to místy náročnější a špatně prostupný terén. Na lyžích by to snad šlo, ale i s pulkem?

četla si správně, v některých částech hraničního pásma je špatně prostupný terén, ale třeba ta část nad Lipnem je cekem rovinatá

sobb píše:Začínám se asi víc přiklánět k Novohradkám, jen ještě aby přituhlo a napadl sníh.

nebo na druhou stranu od Šumavy Český les, ten je taky rovinatý, ale na zimu to už moc nevypadá, zaváhala si stejně tak jako já, kdy na Šumavě bylo -30°C, toho docela lituji, tak snad příští zimu

sobb píše:Za tip na Krušný hory samozřejmě díky, tam jsem v zimě snad nikdy nebyla, takže se to časem může hodit. Zvlášť pokud se tam dá vyhnout civilizaci a protaženým stopám

Krušný hory, Český les a Šumava po hraničním pásmu jsou snad jediné rozsáhlejší časti kde se člověk vyhne civilizaci (lidem), obzvlášť když je to v zimě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Šumava (info)

Příspěvekod mike » pon úno 22, 2021 19:51

Olchor píše:Sněhu hafo, vyjedeš si krásnou retro lanovkou Krupka - Komáří vížka (jede korona nekorona) a jseš na hřebeni. Tradá 200km na západ.

Ti nevim, mne to tam prijde hrozne placate. Vylezes na hreben (jet lanovkou je zbabelost ;-))) a jdes v podstate po mirne zvlnene rovine. Navic je to moc civilizovane, jsou tam vesnice. Jediny zasadni rozdil proti normalni krajine je vyska, takze tam bude snih, zatimco dole ne.

Na druhou stranu, pro mne jsou moc placate i Jizerky a Krkonose ;-)

Olchor píše:... třeba na začátku přehrady Fláje nebo vrchovištních mokřadech to vypadá jak v tundře.

Jo, Flaje a okoli jsou pekne. Jednou jsem tam byl, kdyz byly napul vypustene a daly se prejit suchou nohou v miste zatopene vesnice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Česká republika