Šumava (info)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Šumava (info)

Příspěvekod sobb » pon úno 22, 2021 23:19

fps píše:ale třeba ta část nad Lipnem je cekem rovinatá
fajn, dík, ještě se podívám na mapu, zda by tam případně šlo něco vymyslet

fps píše:zaváhala si stejně tak jako já, kdy na Šumavě bylo -30°C
No, bez třicítek se pro jednou docela klidně obejdu. Ale ten sníh bych teda ještě prosila [-o< :D

mike píše:Ti nevim, mne to tam prijde hrozne placate.
Náhorní planina vůbec nevadí. Na lyžích je to fajn, na sněžnicích by mě to taky nebavilo. Vadí civilizace a protažené stopy.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Olchor » úte úno 23, 2021 8:44

@Mike - Použití lanovky je sice zbabělost, ale u téhle je to milý exkurz do minulosti. Lanovka se od doby, kdy ji provozovalo ČD v podstatě nezměnila. Dřevěné dvojsedačky kolmo na směr, vixlajvantová stříška. Na podzim jsme tam byli na kolech a já přemejšlel, jakým sofistikovaným systémem ty kola k sedačce upevní. No vyřešil to tlustý rezatý drát tvaru S, zahákli ho do střechy, pověsili kolo před tebe a jedem. ( jen 1 na dvojku, elektrokola neberou =D> )
Civilizace tam sice je, ale při troše snahy se jí dá vyhnout. No a placatější terén je na běžky a kolo jenom plus.
Několik foto ze zimní výpravy pár let tomu nazád:
Přílohy
kr06.jpg
kr25.jpg
kr50.jpg
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Pavelsni » stř úno 24, 2021 11:06

Jen přispěju mými osobními zkušenostmi. Troufám si tvrdit, že Šumavu mám prošláplou i projetou křížem krážem a všude to není zdaleka tak hrozné, co se týče výdobytků civilizace. Je pravda, že při přechodu pohoří po červené je asfaltu poměrně dost, ale je to vykoupené krásnými místy, kam moc lidí nepřijde. Určitě bych doporučil hraniční hřebenovku z Velkého Ostrého na Svaroh, která je sice pololegální, ale asi nejhezčí, co může Šumava nabídnout (Velký a Malý Ostrý jsou dle mého nejkrásnější šum. hory.) Ze Svarohu k jezerům už se nesmí, ale chodí se tam, po hranici na Rudu taktéž. ¨
Další krásný úsek je z Knížecích plání na Strážný, jde se přes zaniklé obce, kde jsou zachovány zídky, sady, atd. (vůbec zkoumat tady v pohraničí zaniklé obce je hodně zajímavý...a smutný).
Hřebenovka z Třístoličníku je sice taková horská, ale zase je tu nejvíc lidí a po cestě tristní pohled na mrtvý les (který se ale postupně obnovuje).
Jinak bych i doporučil předhůří Šumavy, kam tolik lidí nejezdí a kde je to taky pěkné. A jsou tu paradoxně větší kopce, protože centrální Šumava už je spíš náhorní planinou. Vyvaroval bych se centrům jako je Kvilda, Modrava, Ž. Ruda, Lipno - tady najdete lidi furt. A lepší samozřejmě v týdnu.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Šumava (info)

Příspěvekod mike » stř úno 24, 2021 17:47

@Olchor: fotka auta je pekna, mohli jste si z nej udelat skokansky mustek :twisted: Jinak jo, kazdy podle sveho gusta, ja bezky ani kolo nemusim a na sneznice nebo normalni chozeni je to placate (navic je tam spousta asfaltu). No a prave nejlepsi na celych Krusnych horach mi prijde vystup na hreben zespoda, o ktery te lanovka pripravi.

Teda, cele se to da jeste vylepsit nastupem v Litvinove, coz je takovy vylet do Indie :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Česká republika