Jizerské hory

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon úno 27, 2017 1:50

Co si clovek neprozkouma sam... Jde to. Se sneznicema s proslapem, pri tvrdem snehu i v mackach s cepinem. Nedoporucuju, pokud nejsou idealni snehove podminky jako byly asi pred tremi tydny. Nahore je to strme, klickuje se mezi skalama a sestupuje po skalnich policich. Obcas je kam spadnout, sice radove metry, ale mohl by nasledovat pekny sjezd. Nejvetsi problem jsou ale padle stromy s ulamanyma vetvema, na to spadnout nebo narazit by nebylo prijemne.

Pod skalama je les slusne pruchodny, porad strmy svah, ale s proslapem v pohode. Sneznice jsem musel sundat v 700 m, uz nebylo moc po cem. V 600 m les houstne, spousta malych buku, ale nastesti jsem narazil na zbytky stare stezky, ktera nebyla az tak zarostla. Niz je dokonce prorezavana, pak prechazi temer v lesni cestu a pres brod mne to vyhodilo na louku a po ni uz jsem sesel do vesnice.

Zajimave by to bylo na firnu zespoda nahoru, ale musel by byt nosny a odspoda. Jako sestup je to docela zkratka, ale v aktualnich podminkach jen na vzdalenost, casove to vyjde hur. Dam si to znovu, az (jestli) bude dobry snih az dolu, takze nejspis az napresrok.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jizerské hory

Příspěvekod brhel » ned bře 12, 2017 17:56

Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 12, 2020 13:42

nejaky typy na sneznice 10-15 km z korenova ?

chci jit cernou desnou z desne kolem vody a pak na korenov a mozna na jizerku nebo rozhlednu frantisku.

netusim teda,zda tam.je vubec dost snehu na sneznice... jestli budem.chodit pecha... dik. mozna, ze vzhledem k prospikovani lyzarskyma trasama.v ty oblasti tam nic moc jinyho vymyslet nejde ale ja to tam neznam takze treba jde...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » stř úno 12, 2020 17:53

Uplne nerozumim kde chces startovat a kde koncit.
Se snehem to bude asi trochu na hrane, ale rekl bych ze to pujde. Primo Korenov, bych hadal ze to na sneznice nebude, ale vejs uz muze
http://www.flaska.cz/kamera/kamera.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 12, 2020 19:07

budu 2dny v korenove, takze idealne nejakej bud okruh nebo aby tam jel autobus z korenova. tak sem si rikala, ze to nebudu prehanet, zrovna takova blba lokalita asi, ale tak...
z desne do korenova to je 8km, rikam si, ze cerna desna bude urcite super a pekna, a pripadne asi bych to vzala na jizerku a bukovec tak nejak "lesem". Blby, ze se mi v kotnickovejch pevnejch botach, co trochu ted rozchazim do tech sneznic zas dost zhorsil ten kotnik, asi jak je zafixovanej a nemuze moc pracovat tak mi v nem dloube, takze bomba, nechci to prehanet, at to zas nelecim 3 mesice...

ps dik za odkaz s merkou :) sleduju kamery kazdej den, tahle je super :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 13, 2020 7:57

takze zaludna otazka ale zvladne prumerny turista v tom.mnozstvi snehu co ted je, coz neni moc, na sneznicich 23km?

https://mapy.cz/s/benenerasa

nemluvim o mistnich terminatorech ale o kancelarske kryse co si obcas da v sobotu vylet.

nevim, jestli to je zmaknutelny v poho, a jestli se da jit po te strane pod sousi... jizera se asi da vynechat ale mozna hy to byla skoda?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » čtv úno 13, 2020 8:30

Ja startuji vzdy v Sousi ci na Jizerce, coz jsou podle me celkem vyborna startovaci mista.
Takze pokud mas moznst dostat se busem na Sous tak podle me idealni a pak jsem ti chtel vicemene navrhnout to co mas nakresleny, ale podle me budes muset Jizeru vynechat, takhle to da imho prinejmensim 26 km a cela cesta je volnym terenem. Pokud bude dobre pocasi, vynahradi ti to Bukovec :) Nebo si nekoho stoupnout z Jizerky, pac tam bude mraky aut :)
Poslu ti vecer jak se dostat na ten Zeleny kopec, jak to mas v mape, tak par useku by mohlo byt komplikovanych spatnou pruchodnosti lesa.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 13, 2020 9:06

diky moc za rady, Jizeru teda asi vypustim, stejne sem si rikala, aby to v realu nebylo aspon 25km a do toho bych se uplne nehrnula a za trasu budu rada. Uz frcim pomalu z prace na vlak do praheee:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv úno 13, 2020 17:16

Mawenzi píše:takze zaludna otazka ale zvladne prumerny turista v tom.mnozstvi snehu co ted je, coz neni moc, na sneznicich 23km?

Kolik je tam ted snehu nevim, ono nezalezi ani tak na mnozstvi, ale na tom, jak vypada. V borivem snehu by to bylo hodne narocne, na nosnem firnu by se to dalo. Ale i tak je to pomerne ambiciozni, kdyby se slo celou cestu na sneznicich. Sel jsem pred par lety podobnou trasu, ale opacne, z Harrachova na Bukovec, Cerny vrch a Jizeru a pak do Bileho Potoka, coz je asi tak nastejno jako z Jizery na Sous. Snehove podminky byly slusne a tura mi neprisla nijak kratka nebo jednoducha ;-)

Mawenzi píše:jestli se da jit po te strane pod sousi.

Taky nevim, chodim vzdycky po druhe strane. Je to po rovine, a tak to probehnu po magistrale a z ni odbocim na Jezdeckou cestu a pak jak to mas ty. Akorat primo nahoru na Zeleny vrch, je tam prusek, neni treba to obchazet, jak to mas. To ale uvidis na miste.

scinkk píše:Poslu ti vecer jak se dostat na ten Zeleny kopec, jak to mas v mape, tak par useku by mohlo byt komplikovanych spatnou pruchodnosti lesa.

Co myslis? Mne prijde cela trasa pruchodna, krome useku kolem Souse, kde jsem nesel. Mozna to neni uplne presne, chce se to koukat v terenu, kudy jit, ale v principu se to da.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 13, 2020 18:15

po magistrale ale nesmis bez lyzi, ne? nebo jdes vedle?

vynecham urcite jizeru, a budu to koncipovat k 18 max, asi lepsi nez zatmet.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » čtv úno 13, 2020 19:07

Myslel jsem problematicky tenhle usek https://mapy.cz/s/manecejaha ja chodim horem pres desensky hreben, nevyhoda je ze se pak musi nahore kousek po bezkarske trase.
Ale vlastne by me tenhle usek zajimal, nekdy bych ho prozkoumal. A dalsi vec, jak pises, prusekem rovnou na Zeleny, ta cesta co je od zlute v mapach kreslena je podle me jen do pulky, na tu cestu okole Zeleneho zadna neusti a jednou jsem se tam prodiral.

Na Bukovac z Cerneho takhle https://mapy.cz/s/galabekefe

Vzhledem k prepodvedi pocasi ti podle me Jizera nebude moc chybet.

Bezkarky trasy v pohode, vyhybam se jim z mnoha jinych duvodu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 13, 2020 19:39

a jak je to teda presne s tema.bezkarskyma trasama?
ja myslela, ze se tam proste nesmi a smitec.

jinak diky, na bukovec beru na vedomi a tu sous zvazim zda po bezkarske nebo jak mam nakresleno a nejak to dopadne...

po bezkarske v principu nejak nechci jit, ale zas ten kousek si "ulehcit" proc ne. jen bych nerada byla pobodana holema.:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv úno 13, 2020 20:03

Na magistrale mas dve strojove stopy po stranach a urolbovanou plochu uprostred. Kdyz uz musim po magistrale, tak jdu prave prostredkem a jeste mi zadny bezkar nenadaval. Sneznicema tam nenadelas vetsi skodu, nez oni pri brusleni a na to to prave je. Bruslarum je potreba se vyhnout nebo jim uhnout, ale to nebyva problem. Druha moznost je jit zvejsku vedle stopy, ale tam to byva horsi a min mista, takze muzes prekazet bezkarum ve stope.

Obcas tam chodi i lidi bez sneznic a tem uz bezkari (pravem) nadavaji, protoze jim tam delaji kratery.

Neco jineho je uzka bezkarska trasa, kde je jen jedna stopa. Do oficialnich/strojovych se samozrejme neslape, to je prasarna, u divokych zalezi na situaci, nekde tu na to mame vlakno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv úno 13, 2020 20:43

scinkk píše:Myslel jsem problematicky tenhle usek https://mapy.cz/s/manecejaha

Ten asi jo, tam jsem nikdy nesel a zdalky tam les vypada huste.

scinkk píše:A dalsi vec, jak pises, prusekem rovnou na Zeleny, ta cesta co je od zlute v mapach kreslena je podle me jen do pulky, na tu cestu okole Zeleneho zadna neusti a jednou jsem se tam prodiral.

Natahal jsem do mapy tri sve zaznamy, ktere pokryvaji vsechny problematictejsi useky vcetne tohodle. Jak vidis, vzal jsem to rovne nahoru a co si vzpominam, tak to jde uplne v pohode, kdyz je teda dost snehu :) Plus je tam prechoz mezi Jizerou a Cernym vrchem a jina varianta na Bukovec.
jizerky_trasy.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » čtv úno 13, 2020 20:47

Vsak to myslim, tim prusek, to jsem chtel maw napsat, tedy aby nechodila tam co je v mape kreslena pesina na tu krizovatku s magistralou, nejenze by to bylo delsi, ale ta cesta v pulce konci.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv úno 13, 2020 20:53

Jo tak, to jo, ta teckovana stezka tam IMO neni a naopak prusek pokracuje az dolu. Mozna ne tak zretelne, jako od te cesty v pulce, ale na miste je jasne, kudy jit.

Naopak na Jizeru jsem sel lesem, protoze se mi nechtelo tim prusekem, co tam Mawenzi ma. Pricemz ten les je misty docela zajimavy a bez poradnych mackosneznic moc nedoporucuju ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 14, 2020 6:14

diky kluci.
kdyz tak mike pise o terenu na jizere tak si i vzpominam moji jednu navstevu a cestu dolu primo na jih z vrcholu, ze byla takova... krasna, to jo :D

ale urcite ji vynechame, by byla blbost to chodit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 14, 2020 18:25

prodavam tslka a uz nikdy na.hory nejedu :D

- spi sme nakonec po magistrale.kolem.souse, za sousi zahly na tu csrkovanou a prusmekem v lese stoupali na zeleny vrch. tak uprostred je cesta po vrstevnici smer magistrala, k ni sme.lezli hodinu a po ty vrstevnici na magistralu dalsi hodinu... jako cekala sem 2km/h mooozna ale bylo to 1km/h a to bysme.nikdy neulezli za svetla...

metr mekouckyho prasanu navatyho, zlomili sme hul a upadla mi podrazka:D

takze sme sproste pak sli asi 8km po magistrale, ale
... jako byla sem.na sneznicich 2x a pokazde byl ten snih takovej zmrzlej a bylo to "leharo", takze asi seru na to, jet 6h kvuli tomu ujit 6km za 6h a pak jet 6h dom na to asi nemam.moral :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Lipon » pát úno 14, 2020 18:31

zazitek nemusi byt pozitivni, ale hlavne silny :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 14, 2020 19:08

preeesne, jako.bylo to fajm ale byla sem.fakt dost hyn a myslim, se treba10km bych proste nezvaldlatim lesem:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » pát úno 14, 2020 19:23

:lol: obcas se takhle zadari, v hromade cerstveho prasanu holt ani sneznice moc nepomuzou. Taky jsem tech 1 km/h zazil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jizerské hory

Příspěvekod oodoow » pát úno 14, 2020 19:44

kup si lyže a slowshoes vyhoď :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » pát úno 14, 2020 19:50

Na tohle by byly lyze jeste horsi :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 15, 2020 9:41

taky sem rikala, zahazuju sneznice, kupuju bezky :D ale mozna sem dosla k nazoru, ze vydrzovat sneznice proste fakt nebudu a jednou za 3 roky zaplatim nekde v pujcovne 380za 5 dni pujcovneho a bude.

tim, ze sou pro me hory/snih/ docela nedostupny, tak sem si rikala, jak to bude super, ale realita asi ukazuje neco jinyho.

mit to za barakem, asi je to jiny... nebo hodinku busem, tak clovek vyrazi casteji na chvili ale... tohle asi neni pro me, dovolena, za jizdenky by to vyslo skoro na litr 6-7h cesta a pak se clovek jen zoufale snazi neumrit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » sob úno 15, 2020 11:54

No tak treba do Jeseniku to mas bliz ne? a snadna doprava :)
Nj ja minuly tyden v Krkonosich taky v pulce dost zvazoval ze to vyrazne zkrouhnu, taky toho prasanu nebylo malo ale spis jsem to pricital tomu, ze jsem dlouho nikde nebyl, nakonec ve stylu, kdyz uz jsme tu tak nepojedu dom driv, jsem dokoncil puvodne zamyslenou trasu, nastesti ta druha pulka uz byla vic na pohodu.

Ale tak aspon vime ze v Jizerkach toho snehu je dost. Bych vyrazil, ale na tenhle vikend to pocasi nebylo slibne a doma mi ted sviti slunko, takze bude aspon prochazka.

Jinak jsem sem chtel jeste napsat, pac me to dnes rano napadlo, ze na tu cestu na pravem brehu prehrady, respketive cela pulka svahu, je nejpis zakaz vstupu kvuli ochrane vodniho zdroje.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » sob úno 15, 2020 11:59

Takovy pekny vlacek :)
josefuv_dul.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » ned úno 16, 2020 0:16

Mawenzi píše:ale mozna sem dosla k nazoru, ze vydrzovat sneznice proste fakt nebudu

Jak vydrzovat? Ony te neco stoji? Proste je pouzijes, kdyz bude potreba, klidne nasledujicich 30 let. Snad tam neni nic z PU, a tak se nerozpadnou. Tohle nakupovani a pak prodavani se ztratou jsem nikdy nepochopil, naprosto neekonomicke.

Sneznice jsou svoboda, ale svoboda neni nikdy zadarmo. Muzes s nima skoro vsude, coz s bezkama ani nahodou, ale je to namaha a nekdy drina. Cerstvy prasan je to nejhorsi, v tom ti moc nepomuze nic, ale na sneznicich i tak projdes, jen to bude pomale a hodne namahave. Proste sis ted vybrala nejhorsi podminky, ale vetsinou to byva lepsi a na firnu je to prochazka.

Bezky jsou uplne neco jineho, viz scinkkova fotka, pro mne nocni mura :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Jizerské hory

Příspěvekod Lipon » ned úno 16, 2020 9:54

K tomu vláčku - docela mě překvapilo, že je hráz vyhrnutá. Nato, že je tam vcelku dost sněhu, byla vždycky bílá a jezdilo se po celé šíři.
Tohle akorát vypadá dramatičtěji, než to je a plaší zbytečně některé uživatele :-)) Tím,že je tam křižovatka několika cest na obou stranách hráze, je holt víc lidí. Za hrází se zase rozptýlí.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jizerské hory

Příspěvekod scinkk » ned úno 16, 2020 11:58

Rekl bych, ze je vyhrnuta skoro vzdy, jenze jak ted litaji teploty, respektive se to spis drzi nad nulou, tak ta vyhrnuta cast proste rychle odtaje a aktualne az na asfalt. Ale jak pises, vetsinou je bila proto me ten zaber z kamery zaujal :) No a taky z duvodu, jak pise mike :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jizerské hory

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 16, 2020 18:47

scinkk - jo to sem si prave nebyla jista, zda z te druhe strany, jak jsem mela zakresleno, neni zakaz vstupu obecne.
no jesenik je pravda asi 4 hodiny, to je o neco bliz :D ale proste blbe dopravne vlakem. Bily karpaty by byly super, kdyby byl snih. Kdyby.. :D

Ohledne snehu to ale asi vyslo dobre, na patek rano neco nasnezilo, v patek skoro zadny lidi ani na magistrale, aby nas nekdo ubodal, kdyz sme se rozhodli na jizerku se vykaslat a proste do korenova dolezt na prasaka po lyzarske, v sobotu vsude proudili davy...

v patek vecer uz padal mokrej snih, v sobotu to bylo nataty a bylo tepleji, ale to sme sneznice nakonec ani nesundali z batohu, protoze to slo v pohode pesmo, a vlastne sme na cerne desne a pak zas do korenova skoro nikoho nepotkali, tak to bylo super a vyslo to nakonec paradne.

mike - ja si myslim, ze to zas tak horky nebude ale uplne sme v patek dolezli a rikam "nesnasim zimu, prodam sneznice" ale uz sem trochu vystrizlivela a je jasny, ze si musim vzit priste vic cokolady :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Česká republika