Krkonoše - hřebenovka

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod GreyMouse » pon zář 10, 2018 12:54

@Mawenzi: V listopadu by snad problém s ubytováním být neměl, je to taková mrtvá část sezóny. Hledali jsme ubytování loni na prodloužený víkend 17. - 19. listopadu a přestože byly 3 dny volna v kuse, tak jediný adept, který nevyšel, byla Lesní bouda, kde mají v listopadu zavřeno. Na Krakonošovi jsme byli jediní hosté, na Staré celnici pár lidí bylo, ale do plné obsazenosti to mělo daleko. První víkend v prosinci na Staré celnici kromě nás už asi jen další dva lidi, na Jelence z neděle na pondělí jsme byli sami.

Kolik bude v listopadu sněhu ti v září nikdo neřekne, ale předběžně s ním počítej, jsou to hory. Foto z loňského listopadu třeba tady a tady, je tam i info o sněhu od scinkka. Cesty, po kterých jsme šli, byly vesměs ušlapané a schůdné, ale použili jsme i nesmeky a občas jsem byla dost ráda, že je mám.

Z Jelenky jsme chtěli taky na Sněžku, ale nakonec jsme to otočili, protože jsem posera. Dokud jsme šlapali uličkou v kleči, tak to šlo, ale jak jsme se dostali nad ni, tak už nic moc. Slušně foukalo a přes padající sníh bylo vidět jen na pár metrů. Cesta, která se na "letecké" mapě zdá být jasná, vidět nebyla a tyče na tomhle úseku nejsou. Pro člověka, který to tam zná, asi žádný problém, ale mě představa, že se pokusíme trefit cestu jen podle mapy v mobilu ani vidina ještě většího větru na vrcholu zrovna nenadchla, tak jsem navrhla ústup. Manžel neprotestoval, čokl byl nadšen, a tak jsme se vrátili na Pomezní Boudy.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 10, 2018 14:06

greymouse
dik - jako realisticky bude asi lepsi zvolit nejaky niziny v yom terminu, prip. vysocinu ale snezku teda asi necham.spis na jaro
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod sandy » ned zář 16, 2018 19:31

Dneska jsem odtud přijel. Cesta super, ale na Sněžce a mezi Sněžkou a Špindlerovou boudou to vypadalo jak na pouti. Lidí jak na čínské oslavě Nového roku. Tady je když tak itinerář podle kterého jsme to šli. Berte ho s rezervou. Ty Km sedí +-

START: Žacléř
– dále po zelené 16 Km až na spojnici s červenou před Horní Malou Úpou
– po červené až po Pomezní boudy nad Horní Malou Úpou
– dále po modré na turistickou chatu Jelenka cca 21 Km od startu. Zde první nocleh. Cena cca 330 Kč za osobu ve spacáku
– dále po červené až na špindlerovu boudu. Ubytování na Schronisko Odrodzenie. Cena cca 240 Kč za osobu dle kursu (40 Polských zlotých)
– nebo až na bývalou Petrovku cca 36 Km od startu a nocleh na Chatě Špindler. Cena cca 475 Kč za osobu.
– Nebo na Sněžné jámy cca 39 Km od startu a nocleh na Labské boudě cena cca 550 na osobu.
– Dále po červene na Schronisko cca 46 Km od startu
– dále po zelené na 51 Km od startu na E65 v Polsku a po té do Harrachova
– nebo z Labské po modré do Harrachova.

Mám to od kolegy, který to šel z jara.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Army » čtv led 31, 2019 10:55

Ahoj, měl bych dotaz. Šel teď někdo v poslední době hrebenovku? Klasicky cestu cesko-polskeho přátelství z Harrachova do Úpy, případně do Marsova? Jde mi o to jak to tam aktuálně vypadá, zda jsou potřeba sneznice, nebo je cesta ok pouze jen na nesmeky? Má někdo aktuální zkušenost? Vím pouze o tom,že k Vosecke určitě sneznice netřeba, víc jsem zatím nezjistil... Díky :t:t
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod scinkk » čtv led 31, 2019 22:31

Sel jsem od Spindlerovky na Vysoke kolo a pak k Labske na Misecky 18. 1. ale od te doby neco pripadlo, i tak tam bylo ale k pul druhemu metru
Mezi divcimy kameny a Vysokym kolem to jde dobre bez sneznic, byva to vyfoukana a udupane, pesaka jsem tam potkal. Traverz Vysokeho kole je horsi nafouakva se tam prasan. Nahore je to v pohode a nejspis bude v pohode az k polske lanovce, ta cesta je dost frekventovana a ujezdena.
Co se cest rekneme kolem pramene tyce, pred 14 dny to bylo clekem sedle mozna premrzle, asi by to bez sneznic slo, ale uz je tam dost velka sance se borit, nezkousel jsem, nebyl duvod :)
tyka se to tedy predevsim cesty z Vosecke a od pramene na hranici. Tam moc nepocitej ze to bude proslapane, pesaci chodi spis polaci po hranici a cesi jen k Labske.
Usek Divci kameny - Petrova byva obecna problemovejsi, je tam cesta v korytku a mezi kleci, snih se tam drzi, ale muze to byt proslapane, letos jsem nesel. Od Petrovky na Spindlerovku v pohode, cestu ujizdi rolba (krom useku pred spindlerovkou, kde rolba odbocuje k dolnim boudam.
Mezi Spindlerovkou - Lucni - Snezka, no dost zalezi jak to bude proslapany a kolik bude zrovna cerstveho snehu. Jit to bez sneznic je podle me blbost i kdybys ty sneznice mel pul cesty na baglu, je to proste jistota, ale na 75 % cesty je vyuzijes, i kdyby kvuli "zaberu" kdy muzou poslouzit lepe nez nesmeky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Army » pát úno 1, 2019 10:18

Díky za obsáhlou odpověď. Pro sichr se s nima asi raději po trhání, než se pak nekde plahocit :D Díky moc. V zimě jsem to tam nikdy nešel, tak ani nemám představu co pořádně očekávat. Proto se tak blbě ptám. :((
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod quli » pát úno 1, 2019 13:56

S hrebenovkou neporadim ale vcera (31.1.) som isiel z Pece - Vyrovka - Lucni - Snezka - Ruzova Hora pec.
V pohode sa da prejst bez sneznic. Na Snezku od Lucnej ale urcite odporucam nesmeky + hulky, par Poliakov to tam absolvovalo po zadnici :)
V Polsku su zimne prazdniny takze na hrebeni je docela rodin s detmi.
quli
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát úno 1, 2019 13:47

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Army » pát bře 1, 2019 20:02

Tak dnes jsem se vrátil z přechodu Krkonoš a pro případné zájemce o cestu, sneznice nebyly potřeba nikde. Sníh byl hodně umrzly a nosný. Nesmeky ovšem byly k nezaplacení :D Každopádně, když už jsem sneznice nesl,tak jsem je taky nasadil... přece jen byly lehčí na noze než na batohu. Ale potřeba teď aktuálně nebyly :t:t
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod oodoow » pát bře 1, 2019 20:38

Army píše:přece jen byly lehčí na noze než na batohu.

na to jsi přišel jak? váha na noze se pronese několikanásobně víc, než stejná na batohu
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Army » pát bře 1, 2019 23:46

OK, vím, že je to blbost, ale na nohách mě netáhly alespoň v ramenou. Na batoh se mi blbě umisťovaly (nemam uplne kompatibilní batoh se sneznicema) a tak mi rozhodily těžiště. Takže se mi pohodlněji nesly na nohou než na zádech :wink: Ale uznávám, že je lepší mít těžší batoh a lehčí obutí.
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod scinkk » sob bře 2, 2019 14:53

No a hlavne kdyz uz je clovek ma, jsou podle me bezpecnejsi nez nesmeky, sice krkonoska hrebenovka nema zadne anrocnejsi useky, ale i tak. Navic mimo cestu clovek snizuje riziko prolomeni krusty.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod FrantaKrajta » ned bře 3, 2019 1:25

Zase jsi s nesmekama vetsinou rychlejsi, kdyz jsou na ne podminky. Coz je na horach bezpecnejsi...

To tak tahat oboje :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Předchozí

Zpět na Česká republika

cron