Krkonoše - hřebenovka

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod pripluv » stř lis 5, 2008 21:27

Odkud kam se to tak chodí? Rád bych v zimě, jsou vhodné běžky? Vede to přes Sněžku? Jak dlouho to zabere? Najdu někde běžkostopy? Chrápat se tam nesmí, hej? Dík :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod šíp » stř lis 5, 2008 21:43

v Krkonoších jsem byla jen jednou, cca před 1,5 rokem, a zhnusilo nás to tak, že jsme se zařekli že tam již nikdy více. šíleně hustá koncentrace chat, všude plno Němců. dokonce na jakési chatě, kde jsme si chtěli dát grog, na nás obsluha automaticky začala mluvit neměcky---prostě jsme se dohodli že sem již nepáchnem
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod mike » stř lis 5, 2008 21:46

Mas recht. Ale nejezdi ani do Rakouska, oni tam taky maji ve zvyku zacit na cloveka bez varovani mluvit nemecky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod pripluv » stř lis 5, 2008 21:47

já tam tak jednou ročně na víkend jedu kamarádovi na chatu, tak jsem si asi zvykl :mrgreen: . Na hřebe z chaty čučím už kolik let a těch pár chvil na něj obětuji...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod šíp » stř lis 5, 2008 21:48

jenže na té chatě, když jsme promluvili česky, ztraili zájem a neobsloužili nás
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod mike » stř lis 5, 2008 22:16

Ja kdyz jsem v Rakousku promluvil cesky, tak zase zirali s otevrenou hubou, rozkladali rukama a neco nesrozumitelne zblebtali. V Italii jeste hur :twisted:

Sorry, delam si srandu. Takove sluzby jsou desne a je lepe se jim vyhnout. V Krkonosich jsem byl naposled pred vic nez 10 lety a vubec mne to tam nelaka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod pripluv » stř lis 5, 2008 22:19

Každopádně by se mi hodilo nějaké to info :protest:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod mike » stř lis 5, 2008 22:23

Jake info? Vem mapu a bez ;-)

Koukni se k Turkum, tusim, ze tam neco bylo. Nemyslim zmlaceneho vychcanka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod pripluv » stř lis 5, 2008 22:24

Odkud kam se to tak chodí? Rád bych v zimě, jsou vhodné běžky? Vede to přes Sněžku? Jak dlouho to zabere? Najdu někde běžkostopy? Chrápat se tam nesmí, hej? Dík :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Mařena » čtv lis 6, 2008 13:57

pripluv píše:Odkud kam se to tak chodí?
Záleží kolik máš času, klidně z Harrachova až do Žacléře. My to před pár lety jeli z Jánských lázní (teda Černé hory) přes Liščí horu, Luční boudu, Sněžku a Pomezní boudy do Malé Úpy, kde jsme spali a pak přes Lysečiny a Rýchory do Svobody nad Úpou...
pripluv píše:Rád bych v zimě, jsou vhodné běžky?
Ano, jsou - to, co jsem popisoval bylo na běžkách
pripluv píše:Vede to přes Sněžku?
Ano, ale poslední úsek a kousek sestupu jsme museli prkna nést v ruce....
pripluv píše:Jak dlouho to zabere?
To, co popisuju dva dny.
pripluv píše:Najdu někde běžkostopy?
Kup si mapu KČT, tam jsou stopy zakreslený, před odjezdem mrkni na holidayinfo.cz, tam je stav stop v celé ČR.
pripluv píše:Chrápat se tam nesmí, hej?
Jestli si to na běžkách chceš trochu užít, tak nemá smysl tahat těžkej bágl s cajkama na bivak. My spali na Sokolí boudě v Malý Úpě a stálo to nějakých 250,-Kč za noc i se snídaní.
Naposledy upravil Mařena dne čtv lis 6, 2008 20:36, celkově upraveno 1
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod djx1 » čtv lis 6, 2008 14:22

@pripluv...kuju za dotaz, taky jsem ho mel v hlave
@Mařena...kuju za popis :-)
@šíp...neni to tam zas tak hrozne

Jeste bych doporucil to spojit s Jizerkama...
Ani jedno a ani druhe jsem nesel v kuse. Vzdy tak nejak po castech (v Jizerkach jsme meli chatu, v Krkonosich se mi proste libi). Ale uvazuji, ze bych to nekdy dal cele na bezkach...spojil Jizerky a Krakonose s prespanim na chatach.

V Harrachove doporucuji ubytovnu u Sklare (ne ten hotel, ten je financne nekde jinde), nebo jak se to jmenuje. Levne a za ty penize pohodli...teploucko a hlavne hned vedle piiiivovaru...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod pripluv » čtv lis 6, 2008 18:29

@Mařena...kuju za popis :-)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Boyda_08 » sob pro 13, 2008 17:42

pripluv píše:Odkud kam se to tak chodí? Rád bych v zimě, jsou vhodné běžky? Vede to přes Sněžku? Jak dlouho to zabere? Najdu někde běžkostopy? Chrápat se tam nesmí, hej? Dík :rolleyes:


Sli jsme to pred mesicem od Cerny hory (resp. od Janskych lazni..) - dam ti tip na spani - koukni na http://www.boudy.info - je tam par utulen kde by se dalo prespat i v zime. My jsme na jedny z nich spali pred mesicem, jestli mas kvalitni zimni spacak tak vpohode..
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod pripluv » ned pro 14, 2008 15:38

dik ... premyslim, jestli spacak potahnu, nebo si to dam s prespanim v teple.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Boyda_08 » ned pro 14, 2008 19:02

pripluv píše:dik ... premyslim, jestli spacak potahnu, nebo si to dam s prespanim v teple.


Vem spacak, vzdycky je to vetsi dobrodruzstvi:) Jinak v useku kolem Harrachovych kamenu je hrozne moc bunkru - ale to jen pro pripad nejvyssi nouze.

Taky dam jeste jeden tip - za Vysokym kolem nas chytla brutalni vichrice a bourka, tak jsme valili na L.boudu a prosili o strechu nad hlavou (poslali nas do pr*ele), tak jsme valili k tem bunrkum a dostali sme se az k Vrbatove boude. Tam nikdo nebyl, ale z levy strany je luxusni zaviraci bus.zastavka. Sice sou tam skviry atd, ale jakztakz sme to zatesnili a luxus! tak pro 6 lidi krasa. V tu chvili to pro nas byla celkem zachrana:)
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod kakos » ned pro 14, 2008 20:12

Boyda_08 píše:.........prosili o strechu nad hlavou (poslali nas do pr*ele), tak jsme valili k tem bunrkum ............

to si delas srandu :((
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Boyda_08 » ned pro 14, 2008 20:23

kakos píše:
Boyda_08 píše:.........prosili o strechu nad hlavou (poslali nas do pr*ele), tak jsme valili k tem bunrkum ............

to si delas srandu :((


Nedelam. Bourka, mlha, vichrice... Prosili sme jen o misto klidne ve sklepe, pak teda ze si klidne zaplatime ubytovani. Bouchli nam pred nosem s tim, jestli umime cist ze je otevreno do 15.00, a pak az dalsi den! Hruza. Ta zastavka prisla jako dar z nebes :roll: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod pripluv » ned pro 14, 2008 20:58

dobrodruzstvi, to jo, ale ja si potrebuju nekdy odpocinout :ú . ale mozna bych se nekde zakopat mohl...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod amigo » pon pro 15, 2008 7:59

my to jdeme z pomezní boudy do harachova (s malou odbočkou na polskou stranu) na sněžnicích a chrápáním venku #-o
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Zdéňa » pát pro 19, 2008 20:15

Krkonoše se chystám přejet na běžkách někdy v lednu, a měl bych (možná hloupý :mrgreen: ) dotaz, jak to je s tou cestou na hřebeni při nějakém lavinovém nebezpečí, nebo jestli se tam dá celou zimu? Podle mě by měla být dostupná furt, ale jeden nikdy neví :(( Už sem v Krkonoších strašně dlouho nebyl.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod kakos » pát pro 26, 2008 19:56

je to sice narychlo, ale neznate levne ubytovani v harrachove na jednu noc?
aby tam blylo aspon nad nulou
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod kakos » pon pro 29, 2008 22:46

kakos píše:je to sice narychlo, ale neznate levne ubytovani v harrachove na jednu noc?
aby tam blylo aspon nad nulou



uz vim gde :mrgreen:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod pripluv » úte pro 30, 2008 10:41

gde? :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod kakos » úte pro 30, 2008 18:36

pripluv píše:gde? :wink:

pani Slavikova Harrachov 433, 250 se snidani (220 bez)pro ceskeho celaveka ideal, nejni to pro snoby
pokoje 1,2 a 4 luzka spol.socialka, utulny a cisty, spal sem v pokoji mladeho olympionika v severske kombinaci, mile mne prekvapilo ze i v tvrde dojce destinaci lze najit solidni ceny ako na slovensku
ovsem silvestra ma plno
jinak pokud bude zajem muzu poslat SZ tydlifon
:D
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Asanoth » pát srp 31, 2018 7:25

Zdar,
chtěl bych někdy na začátku října přejít Krkonoše (už tam doufám nebude moc lidí), z Harrachova do Úpy a dolů do Maršova, asi jen sobota neděle. Na případné přespání to vypadá na polské straně CZ-PL stezky, mezi Tepy Sczyt a Spalonou Straznicou.
Máte někdo tip, jak tam přenocovat? Dá se tam spát někde venku/jsou tam boudy atp.? (na boudy.info jsem nic nenašel)
Nouzová možnost je Luční, ale tam jsou to docela pálky.
Díky :) .
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod dudy » pát srp 31, 2018 7:52

Asanoth píše:Na případné přespání to vypadá na polské straně CZ-PL stezky, mezi Tepy Sczyt a Spalonou Straznicou.
...
Nouzová možnost je Luční, ale tam jsou to docela pálky.


Na Luční je to za 580,- se snídaní, když Tě lapí venku, máš to za dva litry bez snídaně...
:wink:
Na Slezáku pod Sněžkou je noc ve spacáku za 20 až 30 Złotych, což jsou necelé dvě stovky...

http://domslaski.pl/nasze-pokoje
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod fps » sob zář 1, 2018 12:14

Asanoth@
když si sám, neděláš bordel, nezbude po tobě bordel, tak můžeš přespat takřka kdekoli, dělám to takhle přes 30 let, a žádný problém, mě by tedy už ani nenapadlo spát na chatě, zkusil jsem to párkrát, a už nikdy více, čuchat ten šílený smrad co je na chatách, a poslouchat řev opilců, to mohu rovnou zůstat doma, a nemusím nikam jezdit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod mike » sob zář 1, 2018 23:57

Rev opilcu? Mozna u nas a na Slovensku, v Alpach jsem to nezazil. Ale posledne jsem taky litoval, ze jsem radej nespal nekde venku. Sice bylo vsechno v pohode, ale jak uz jsem byl zvykly tyden po bivakach na zimu, tak mi tam bylo strasne vedro. Vsichni v perovkach, na noc zavreli okna a ja jsem nemohl spat ani bez spacaku, bylo tam 23 stupnu #-o

BTW, mas doma smrad a rvou ti tam opilci? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 10, 2018 6:06

koncem listopadu zvazuju 3-4 dny v krkonosich, "prechod" po chatach pres snezku. Mate nekdo zkusenosti, jak to tam je koncem listopadu vetsinou se snehem? ja tam nikdy nebyla, nevim teda, zda uz tam touto dobou muze byt snehu hodne nebo tak decentos, pokud vubec. Chci spat na vosecke boude a jelence, jak to tam muze byt se zaplnenosti?

jestli rezervovat radsi hned a pripadne pak zrusit, nebo staci mesic pred, protize listopad je rakova mimosezona...

diky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Krkonoše - hřebenovka

Příspěvekod Asanoth » pon zář 10, 2018 6:37

fps píše:Asanoth@
když si sám, neděláš bordel, nezbude po tobě bordel, tak můžeš přespat takřka kdekoli, dělám to takhle přes 30 let, a žádný problém

Dobře, díky.
Víte někdo, jaká jsou formální pravidla pro bivak v Polsku, zejména tedy v NP?
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Další

Zpět na Česká republika