Jak na spani v Krkonosich

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod packy » pon črc 9, 2007 12:18

Ahoj vsem,
chystame se s pritulkyni na nekolik dni (10?) do Krkonos. Jak jsem se dival do mapy, moc kempu tam neni. Nemate nekdo nejaky tip, jak v KRNAPu nocovat? Nechceme platit ubytovani na chatach (co jsem zjistil, tak 300/os/noc) a zase chodit hvezdicovite kazdy den z kempu je peknej vopruz.
Predem diky za kazdy napad.
Packy
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Filltos » pon črc 9, 2007 13:05

No moc kempu neni, vim o jednom ve Spindlu smerem na Spindlerovku u zavory.
Jinak neni vsude nocleh za 300 :)
treba http://www.chatatesla.cz/ ale zadnej luxus :)
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod swisss » pon črc 9, 2007 13:52

jedna z levnějších možností ubytování je u sklarny novosad v harachově - přes léto za 140kč (pozor, pokud budete jen na jednu noc, tak ti napařej další 100ku za ložní prádlo.. .
WWW stránky mají tady
Není to žádný luxus, ale za tu cenu ho ani čekat nemůžeš..

Trochu dražší, ale moc pěkný ubytování, je v kořenově

O kempech v krkonoších nevím.. .
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mtb.matysek » pon črc 9, 2007 13:58

A nebo se nekam zasite do lesa, at vas nikdo nevidi a mate to uplne zadara...
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod packy » pon črc 9, 2007 15:58

No, na to spani v lese jsem taky myslel, ale nevim co kdyby nas pak nekdo chytil :(( Nevite jaky jsou pokuty, pripadne jake pravomoce maji strazci parku? Nejsou to uz nahodou verejni cinitele??
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod vašek » pon črc 9, 2007 16:11

přece je nebudeš napadat, pak je ti jedno co jsou..myslím že hlouběji v lese byste museli mít fakt smůlu aby vás někdo našel.

_je v Krkonoších kam chodit 10 dnů?
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod pripluv » pon črc 9, 2007 16:20

Status veřejnýho činitele mají na Slovensku. Tady neee...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod vladaman » úte črc 24, 2007 17:54

Mno nehodlam chodit do campu pokud to nebude nezbytne nutne. Pac na to prachy nebudu zbytecne vyhazovat. Koupil jsem si stan za 3 a ctvrt litru a tak ho taky hodlam radne vyuzit. Jasne ze je tady hrozba ze me chyti a budu calovat. Budu to resit tak ze zalezu nekde az hodne pozde vecer nekam do lesa a jak bylo tady psano, tezko by me vecer nasli. Nebo pozadam nejakyho domorodce jestli bych se mohl za nejaky dobry peniz u nej na zahrade do rana vegetovat s tim ze jsem zastancem toho ze po me najde maximalne flek po stanu.
Uživatelský avatar
vladaman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte čer 26, 2007 22:10
Bydliště: Pod Ještědem

Příspěvekod packy » úte črc 24, 2007 18:57

No, tak ja se ted z tech Krkonosi vratil. Nadivoko jsme nakonec nikde nespali, jednak proto, ze tam kde jsme byli bychom byli strasne napadni (bez vegetace) - a dalsi duvody uvedu dale.
Nejdrive jsme spali v kempu v Harrachove - super kemp za super ceny (60 za stan, 30 za osobu, tepla voda bez omezeni). Pak jsme sli do kempu ve Spindlu - a to byl des (135 osoba, 70 stan, sprcha na 20cku). Byl tam s nama tabor mladych ochrancu KRNAPu - deti, ktere tam skolili na hledani lidi co spi nadivoko.
Mam znamy na Moravsky bouda, tak jsme mysleli, ze si budeme moct postavit stan tama, ale tam se nikde nesmi stanovat :( Navic sme byli tri - a to se uz spatne schovava v lese, potazmo utika pres strazcem s bagazi.
Proste jsme nakonec usoudili, ze narodni park je vyhlasen, aby se chranil, a proto jsme dodrzovali pravidla a spali v kempech a chodili jen po znacenych cestach. Krkvave jsme za to zaplatili, ale bylo to naaadhernyyy....
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod pripluv » úte črc 24, 2007 19:05

packy píše:... tabor mladych ochrancu KRNAPu - deti, ktere tam skolili na hledani lidi co spi nadivoko...


Krut :shock: !
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lenka » úte črc 24, 2007 19:24

tak mě napadá, toleruje KRNAP přespávání na sněžce? Já jen, že když sem měla "originální" nápad pozorovat východ slunce ze sněžky a přišla tam někdy ve čtyři ráno, tak tam spalo tak 15 lidí... :((
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vilík » úte črc 24, 2007 19:24

packy píše:... tabor mladych ochrancu KRNAPu - deti, ktere tam skolili na hledani lidi co spi nadivoko...


:shock: :shock: :shock: :shock:


No jiny organizace uzi jak spat nadivoko, aby te nikdo nenasel a rano abys to uklidil, ze to nebude poznat...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » úte črc 24, 2007 19:30

Lenka píše:tak mě napadá, toleruje KRNAP přespávání na sněžce? Já jen, že když sem měla "originální" nápad pozorovat východ slunce ze sněžky a přišla tam někdy ve čtyři ráno, tak tam spalo tak 15 lidí... :((


Jo, ked uz ides do tych Tatier, tak ti dam hint - skus pozorovat vychod slnka na Krivani a uvidis kolko vas tam bude. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod packy » úte črc 24, 2007 19:34

Vilík píše:
packy píše:... tabor mladych ochrancu KRNAPu - deti, ktere tam skolili na hledani lidi co spi nadivoko...


:shock: :shock: :shock: :shock:


No jiny organizace uzi jak spat nadivoko, aby te nikdo nenasel a rano abys to uklidil, ze to nebude poznat...

No, presne tak - dve me vyskolily - cesky skaut a Det Danske Spejderkorps (dansky skauti).
Kdyz ja nemam v povaze se pak s nejakym ochrancem dohadovat, ze jsem skaut a ze se v prirode chovam setrne.
I kdyz ty ceny a podminky v KRNAP-kempu vicemene nuti mlade lidi, kteri nemaji tolik penez, aby v tom NP spali ... je to pekne zly :(
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Clovis_CZ » úte črc 24, 2007 19:41

packy píše:Nejdrive jsme spali v kempu v Harrachove - super kemp za super ceny (60 za stan, 30 za osobu, tepla voda bez omezeni)


Ahoj, jak se pls jmenuje ten kemp v Harrachově? Popr. GPS souradnice by nebyly ;) Ted se tam chystam na vikend a nadivoko nocovat nechci a penzion je pro me zbytecny luxus ;))
Uživatelský avatar
Clovis_CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned črc 22, 2007 12:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Vilík » úte črc 24, 2007 19:43

Prave... ty ceny sou hruza...

Jinak sem nechtel primo jmenovat skaut, ale i jiny organizace. to tak delaji...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » úte črc 24, 2007 20:04

třeba armáda :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sx02 » úte črc 24, 2007 20:07

No pri dvoudennim prechodu jsem spal v obrim dole na kovarne, tam se da na lavickach vcelku vklidu vyspat a nikdo tam neporuzuje ale na 10dni by to fakt neslo a navic jsem tam byl sam.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Vilík » úte črc 24, 2007 20:08

Přípluv píše:třeba armáda :mrgreen:


Nebo Pionyr, Jihoceske matky pri blokadach... Greenpeace :mrgreen:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod packy » úte črc 24, 2007 20:15

Clovis_CZ píše:
packy píše:Nejdrive jsme spali v kempu v Harrachove - super kemp za super ceny (60 za stan, 30 za osobu, tepla voda bez omezeni)


Ahoj, jak se pls jmenuje ten kemp v Harrachově? Popr. GPS souradnice by nebyly ;) Ted se tam chystam na vikend a nadivoko nocovat nechci a penzion je pro me zbytecny luxus ;))


N50 46.945 E15 25.357

Je to jediný kemp v Harrachově, http://www.camp.harrachov.cz/ a je to tam super. Ale zase je to odtamtud k těm "pěkným místům" docela daleko.
Jinak http://home.zcu.cz/~packy/mapa_popis.jpg tady je mapa tras, které jsme v KRNAPu podnikli (vytažení z GPS). Bacha, má to asi 6 mega :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Clovis_CZ » úte črc 24, 2007 20:31

Super. Dekuju moc pane, nejak to vymyslim. Jsem hrozná ostuda - v životě jsem v Krkonoších nebyl... Hlavně že jsem lozil všude možně v Alpách :roll:
Uživatelský avatar
Clovis_CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned črc 22, 2007 12:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod packy » úte črc 24, 2007 20:41

No, to jsme na tom podobne - proto jsme tam leto jeli :)
I kdyz to vyslo stejne draho, jako bychom byli v Alpach :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Clovis_CZ » úte črc 24, 2007 20:46

To mas pravdu - letos v kempu Kamne pod Triglavem ve Slovinsku 13 eur / 2 ks a v Rakousku u Wolfgangsee 15 eur... Evropske ceny byly zavedeny v CR rychle, jen jeste dorovnat ty platy :roll: :twisted:

Jinak jsem koukal v tve mape ze tam mas i geocache... taky se na nejake chystam najit tak se snad zadari... no uvidime
Uživatelský avatar
Clovis_CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned črc 22, 2007 12:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Lenka » úte črc 24, 2007 21:39

Rujir píše:Jo, ked uz ides do tych Tatier, tak ti dam hint - skus pozorovat vychod slnka na Krivani a uvidis kolko vas tam bude. :wink:

Zajímavej nápad, ale asi by mi tento návrh u zbytku skupiny neprošel
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » úte črc 24, 2007 22:04

Ja jsem v tomto trosku asi jinej. Jakmile jde o NP a neni tam primo misto urcene pro stan, tak nestanuji. Je to ma zasada a urcity pristup k tem kouskum zachovale prirody. Vim, ze po nas, co mame prirodu radi, nezbude na zemi zadny bordel, jen ulezela trava, ale... Kdyby to delal kazdy, budou uvalene cele Krkonose a casem se tam budou navazet cundraci rychlokvasky, co si potrebuji odbehnout z kancelari. A po tech pak bordel bude:-(
Uz jsem tady o tom psal, ze treba ve Skotsku se tomuto zabranuje tim, ze i v NP jsou mista urcena pro stanovani na divoko. Navic jsou tam baracky, jenz maji jednoduche vybaveni, ale da se v nich zadarmo prespat.
Takze NP pro mne neni (ikdyz taky uz jsem to parkrat porusil, protoze to hold u nas nekdy jinak nejde). Letos budu delat prechod Krkonos a budu hold spat v boudach. Jinak uz tu nekdo psal o Sklari v Harr. Jezdim tam pravidelne a za ty penize je to fajne...je tam cisto. Ale obcas jim smrdeji skrinky a je tam silene vedro (topi i v lete...asi teplem od peci).
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Kopejda » úte črc 24, 2007 22:12

Nevím jak je to ted´, ale před pár lety se dalo přespat na Luční boudě v té dolní hale.
Kopejda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon úno 19, 2007 13:02

Příspěvekod pripluv » stř črc 25, 2007 5:45

Kopejda píše:Nevím jak je to ted´, ale před pár lety se dalo přespat na Luční boudě v té dolní hale.


Teď prej moc ne :| .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Jak na spani v Krkonosich (a okolí)

Příspěvekod Ježo » pát zář 11, 2009 6:19

Nejsou to přímo Krkonoše, ale snad někdo poradí:

potřeboval bych přespat (bez stanu) jednu noc někde nad Malými Svatoňovicemi v okolí Žaltmanu, nejlépe tak, aby mě déšť nevyplavil. Je v okolí nějaký přístřešek (v mapě jsem nic nenašel)? V okolí vede linie pohraničního opevnění z první republiky - dá se spát v těchto bunkrech?

Předem díky!
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod Boulderman » pát zář 11, 2009 8:22

My jsme spali v Špindlerově sedle v autobusové zastávce, jinak si myslím, že Krkonoše jsou projitý komplet za 4 dny. Přechod po hřebenovce a po modré údolíma zpátky... 10 dní bych se tam nudil
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod amigo » pát zář 11, 2009 8:29

@Boulderman: odpovídáš na otázku z roku 2007. myslím, že pisatel od té doby Krkonoše už projít stihnul.
naopak jezo, o pár příspěvků výš, by nějakou radu uvítal :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Další

Zpět na Česká republika

cron