Jak na spani v Krkonosich

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod Boulderman » pát zář 11, 2009 15:52

to nevadí, já jsem dnes 2 roky opožděný...
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Jak na spani v Krkonosich (a okolí)

Příspěvekod brhel » ned zář 13, 2009 12:14

jezo píše:dá se spát v těchto bunkrech?

Turistickou cestou z Odolova na Žaltman je minimálně jeden řopík a dá se do něj vlízt. Já bych se v tom možná trochu štítil spát bo tam může bejt trocha bordelu, ale jinak v pohodě.

A nebo pak ze peníze Řehačka ( www.jestrebibouda.cz )
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod Ježo » ned zář 13, 2009 14:47

Brhel: děkuju za info, právě jsem se vrátil. A bylo fajn, spal jsem nakonec u Kryštofových kamenů (díky za earthcache * , odpovědi pošlu, až vylovím fotky z mobilu :oops: ). Ještě jsem uvažoval o spaní na "terase" pěchotního srubu nad Odolovem (myslím, že T-S 26), ale řopíky, které jsem obhlédl, byly zamčené. (Nevadí, nakonec nepršelo.)
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Jak na spani v Krkonosich (a okolí)

Příspěvekod James » ned zář 13, 2009 15:22

jezo píše:dá se spát v těchto bunkrech?

Pro představu kolik kde je řopíků doporučuji http://www.ropiky.net
Řopíků jsou mraky.
Prostor v okolí Žaltmanu je v oblasti tzv. II. sboru (římská dvojka na mapičce v záložce "Databáze") pod označením úsek F3. Okolí Odolova je už v působnosti úseku F2 Bohdašín.
Ano celá řada řopíků je zamčených, ale v takové oblasti, kde je víceméně souvislý sled řopíků lze otevřený objekt najít. Z nouzového přespání bych obavy neměl, prošel jsem řopíků již pár tisíc a v pohraničních oblastech většinou není problém. Stav objektu lze mnohdy odhadnout i na fotodokumentaci ke každému objektu, která je na zmíněném webu. Především je potřeba se vyvarovat objektů lomených (jsou tam schůdky a spí se tam dost blbě) a objektů šikmých (to se zase tělo neustále někam sune). Samozřejmě je celá řada objektů zamokřelých či přímo zaplavených. Ale kdo hledá, najde :) A nejenom na Jestřebkách. Takové Lužky, ale i Krušky, dále Jizerky, Orličky, Králický Sněžník, Jeseníky, Šumava. A nejenom tam.
Pro doplnění ještě jeden web: http://www.opevneni.cz
Ten popisuje hlavně objekty těžké, jako třeba právě zmíněný T-S 26. Ty jsou však obsazeny docela dost. Ale pro přespání, řopík je řopík, jak na něm, tak v něm.
James
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned zář 14, 2008 13:49

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod czilla » čtv lis 26, 2009 13:19

čau kluci, od minulého týdne se těším, jak "projdu" Krkonoše, chtěl jsem už zítra 27.11., ale vůbec jsem si neuvědomil, že se tam nemůže stanovat. Takže jedině camp, ale jsou teď vůbec v provozu?
czilla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte čer 30, 2009 16:05

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod Olchor » pát lis 27, 2009 9:01

Jak řekl jeden moudrý člověk: "Důkladně poznej pravidla, aby jsi je mohl inteligentně porušovat." Když se dobře zašiješ, zalehneš večer a nebudeš vyspávat do oběda, jsem přesvědčen, že tě zvlášť v tomhle ročním období nikdo nevychytá. Nenechat po sobě bordel, pak nemám ani morální problém se spaním v NP. Jednou nás vychytal tanapák v Tatrách brzo ráno na sestupu, všem bylo jasné, že jsme tam spali. Dělal trochu bububu, ale pak řekl: ukažte odpadky! My je ukázali, nesli jsme je v báglu dolů, dokonce i nějaké cestou posbírali, a nakonec jsme si s orgánem pěkně popovídali o ochraně přírody před blby.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1001
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod axi12 » pát čer 15, 2012 17:05

ahoj,

v prvním týdnu července bych rád s přítelkyní prošel krkonoše z harrachova do jánských lázní

jde mi o spaní v lese, když nebudu mít stan, ale jen celtu a přišel by zelenej, myslíte, že se mohu bránit, že to byl nouzovej bivak, že jsem nestihl dolézt pryč ??

dík
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod Vachon » pát čer 15, 2012 17:25

V tomhle období je mezi soumrakem a úsvitem tak krátká doba, že bude mít, myslím, při případné debatě navrch (pokud se náhle výrazně nezhorší počasí apod.)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod pavproch » pát čer 15, 2012 18:08

hlavně v tomhle období bude do RiesenGebirge přestěhovaná půlka Prahy a půlka polska, takže tam nebude k hnutí. Imho je to velmi, velmi špatný nápad tam jet v toto dobu a ještě horší nápad páchat tam v tuto dobu nelegálnosti...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod J1TKa » ned srp 25, 2013 10:05

Ty jo, tak na noční přespávání v přírodě asi prdíme. Bude nás dost a není to v září asi úplně dobrý nápad. Po cestě je spousta boud, v těch se přespat nedá? Hlavně mi přijde že po cestě není moc noclehů možných, kde teda mají trampové spát?
J1TKa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 25, 2013 8:48

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod Vachon » ned srp 25, 2013 10:27

Jestli čekáš že ti někdo odpoví, tak aspoň napiš kolik vás zhruba bude a kudy chcete jít. Taky mi není jasný, jestli teda rezignuješ na spaní v přírodě a hledáš chaty nebo předpokládáš, že vás na chatě nechají spát na verandě.
Btw, naprosto legální bivak je např. na Sněžce pod Poštovnou (takže se obejdeš i bez žďáráku).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod CzechJoker » pon srp 26, 2013 7:11

Možná by šlo přespat i v domečku na rozcestí nad Martinovkou. (+ Bacha na petlici zvenku :twisted: )
Naposledy upravil CzechJoker dne pon srp 26, 2013 14:41, celkově upraveno 1
CzechJoker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned čer 9, 2013 6:54
Bydliště: Schallingrad

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod Vachon » pon srp 26, 2013 8:20

To jde, jen je dost malý.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod Sirkka » pon srp 26, 2013 9:18

Jak píše Vachon, J1TKo napiš, kolik vás cca bude a kudy půjdete. S tím se dá lépe pracovat. Teď jsem byla v Krkonoších a na přespávací místa (chaty) jsme taky koukali, abychom do budoucna věděli.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod Happy » stř lis 27, 2013 15:42

Ahoj, existuje nějaká mapa těch bivakovacích bud v Krkonoších (mimo boudy info, tam jsou asi 3)? Jaký je původní účel, koukal jsem, že některé jsou zamčené a některé jsou už bez dveří, což asi odpovídá na to zamčení. Jaký byl jejich původní účel? Pro Krnapáky,nebo to odemykají na zimu jako nouzovku?
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Krkonoše

Příspěvekod Pavelcb » úte říj 25, 2016 15:36

Ahoj
Jsem zde na foru nový a vlastně i začátečník co by turista. Letos jsem prošel Šumavu a rád bych na příští rok naplánoval Krkonoše, ale nikde nemůžu najít informace o tom, jestli se da KRNAPu spát pod širákem, pod stanem, nebo jestli jsou tam nějaké nouzové nocoviště jako na Šumavě. Opravdu jsem se snažil hledat, ale nenašel. Tak jestli se tu najde nějaká dobrá duše a poradí..děkuju
Pavelcb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 22, 2016 14:48

Re: Krkonoše

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 25, 2016 16:00

Myslím si, že v Krkonoších můžeš oficiálně spát pouze v boudách. Pokud by existovala i v jiných horách nouzová nocoviště podobná šumavským, tak by mě taky zajímala.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2016 16:14

@Pavelcb: slouceno. Koukni se na predchozi prispevky v tomhle vlakne a mam pocit, ze se to probiralo i jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod Pavelcb » úte říj 25, 2016 19:07

dekuju
Pavelcb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 22, 2016 14:48

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod scinkk » úte říj 25, 2016 20:40

Nocoviste, jakzto narodni park, ma pouze Sumava. Do Krkonos tahle vymozenost nedorazila, i kdzy je fakt ze Krkonose maji trochu jiny charakter a hlavne jsou o dost mensi.
V Krkonosich ti useknou nohu uz jen za to, ze v prvni zone slapnes metr mimo znacenou trasu, coz uz muze komplikovat i ten bivak :). Primo bivakovani nejspis zakazano neni, je tam ale ta oblibena obecna klauzule "tábořit a rozdělávat ohně mimo místa vyhrazená orgánem ochrany přírody". Bivakovani ma tusim vyslovne zakazan NP Ceske Svycarsko.
Z meho pohledu, pokud vlezes do nejakeho krkonoskeho pristresku, a budes tam 8h sedet a nebo v noci 8h spat, neni podstatne, ale mame tu cesky kocourkov, takze...

Obecne, Krkonose se daji prejit za 2 dny, co se tyce hlavniho hrebene zapad-vychod. Tu jednu noc mi prijde, ze je lepsi a jendnodussi preckat treba na Lucni boude, kde maji i nejakou tu levnou hromadnou mistnost. Pokud chcete ubihat i na nejake postranni hrebinky, tak by snad nemel byt problem bivakovat v 2. zone. Tam plati v podstate to co v kazdem CHKO, sic taboreni zakazano, jakozto i v libovolnem lese, ale uz se to mnohde resilo, i oficialni cestou, a doslo se k tomu, ze bivak neni taboreni.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod scinkk » úte říj 25, 2016 20:44

Mimchodem dle
Vybraná ustanovení ze zákona č. 289/1995 Sb., o lesích

V lesích je zakázáno
jezdit na kole, na koni, na lyžích nebo na saních mimo lesní cesty a vyznačené trasy

takze klackem po skialpinistech plus pro sneznice :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše

Příspěvekod fps » stř říj 26, 2016 13:11

Pavelcb píše:rád bych na příští rok naplánoval Krkonoše, ale nikde nemůžu najít informace o tom, jestli se da KRNAPu spát pod širákem, pod stanem, nebo jestli jsou tam nějaké nouzové nocoviště jako na Šumavě

- koukni tady Boudy, nechci nikoho nabádat k tomu jak to dělám já, ale já jsem Krkonoše prošel mnohokrát na těžko, spal jsem jak ve stanu tak v bivaku, když člověk zaleze někde co nejdál od cest, a chová se tak jak má, tak dle mně to není problém, pouze se vyhýbám prvním zónám, samozřejmě že to chce tábořit bez ohně, a taky nejlépe sám
- hlavní hřeben se dá projít za dva dny, ale v Krkonoších je toho o hodně víc na prohlédnutí než jenom hlavní hřeben
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod scinkk » stř říj 26, 2016 14:24

Vsude v chranenych oblastech, vcetne vsech lesu, je u nas zakazano taboreni. Pricemz spani pod sirakem by melo byt mozno u nas kdekoliv.
Dle nejakeho clanku

Podle tohoto stanoviska je táboření, cituji: "souhrn různých činností umožňujících vícedenní pobyt v přírodě spojených s možností přespání, a to obvykle ve stanech nebo jiných přístřešcích (stavění stanů, přípravu stravy, hygiena, likvidace odpadků apod.)." Odsud jasně plyne, že spaní pod širákem není tábořením.


V narodnim parku by to mel komplikovat jen pripadny zakaz opoustet turisticke trasy. V Krkonosich se to tyka 1. zony. Nevim jak je to u Sumavy.

Samozrejme se v Krkonosich da stravit mnohem vice dni, je mnoho zajimavych mist mimo "hlavni pruchozi trasu", ale to asi obecne plati o vsech horach. Namatkou trasa z rozhledny Predni Zaly - Medvedin -Pramen labe - Vysoke Kolo. A vychodneji opet z jihu treba Cerna hora - Lisci hora - Lucni. Pak samozrejme nejaka ta pekna udoli a tak :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod ketrin » úte čer 8, 2021 11:10

Nevíte, jestli se dá spát v některým řopíku okolo Harrachových kamenů / nad Kotlem?
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod scinkk » úte čer 8, 2021 13:26

Nikdy jsem si nevsiml ze by nejaky z nich byl otevreny/pristupny, ale taky jsem je nikdy moc nezkoumal a u vetsiny primo nebyl, ostane je to prvni zona a tudiz se k vetsine nesmi. Mozna ten co je hned u Bucharovy cesty, ale jestli se da vlizt dovnitr si nevzpominam. A teoreticky by se asi dalo spis prespat v budce U Ctyr panu pokud tam je
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod apuka » úte čer 8, 2021 14:59

Ja bych mel jeste jeden dotaz ke ketrin - byla jsi uz nekdy vevnitr nejakeho ne-"turisticky pristupneho" ropiku?

Priznam se, ze v Krkonosich jsem se kolem nich nikdy netoulal, zato tady na Ostravsku je jich spousta, k vetsine se dostanes bez problemu. Taky je vetsina uzavrena (zamrizovany nebo necim jinym uzavreny vstup) a prakticky u vsech je zakaz vstupu (teda, pokud si nekdo dal praci alespon s tou ceduli). Tam, kde se dovnitr da, tak rozhodne nevypada nijak vabne. Kdyz uz to neni sbirka lidskych vykalu a nesmrdi jak posledni hajzl, tak je tam za ta leta nasbirana alespon neskutecna spina. Kazdopadne by me ani v nejmensim nelakalo si tam rozprostrit si karimatku nebo spacak...

Lepsi to muze byt v tech, co jsou urcene na navstevu - a proto jsou vycistene a obcas i udrzovane. Taky je mozne, ze v tech Krkonosich je to v nepristupnejsich a cistsich mistech, muze to byt lepsi.

Proste mysli i na to, ze i kdyby byl mozny vstup, tak to zevnitr muze byt uz mene utulne nez vypada zvenci. Navic nezapomen, byva tam casto docela natesno, bezne ropiky nebyly delane na prespani - i kdyz podle fotek tam, kde Te to zajima jsou ty vetsiho typu nez casto tady u nas.
Konec koncu, muzes se podivat podle cisla na mapach.cz tady. U vetsiny z nich najdes fotky, minimalne muzes zjistit, jestli jsou dvere zamrizovane nebo ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod mike » úte čer 8, 2021 16:28

Pridam se. Kdyz potkam ropik, tak mam mam tendenci do nej vlezt. Casto to nejde (mrize), ale kdyz jo, tak bych tam spal jen v nouzi nejvyssi. Tj. kdyby prsely meteority, na to by byl dobry ;-) Byva tam fakt bordel. Od lidi, na zemi sut (v nejlepsim pripade) a navic je tam vlhko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak na spani v Krkonosich

Příspěvekod ketrin » stř čer 9, 2021 6:34

Taky si myslím, že to bude spíš nepřístupné / že tam bude bordel. Jen jsem si vzpomněla, že jedna kamarádka před lety s manželem spali v té 217 (přímo nad Kotlem) a s dojetím na to vzpomíná.
No asi se rozhodneme na místě. U 4 pánů je druhá varianta. Apuka, dík za ten odkaz.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Předchozí

Zpět na Česká republika