E10 v ČR

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

E10 v ČR

Příspěvekod katkapod » ned kvě 28, 2017 13:44

Může se někdo podělit o zkušenosti s E10 v Čechách? Těžko se o ní shánějí nějaké ucelené informace. U nás na severu je značená dobře, zajímá mě, co níž... Ví někdo její délku tady v ČR? Díky. Katka
katkapod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 28, 2017 13:37

Re: E10 v ČR

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 28, 2017 15:43

chystas se ji jit? po cr vede po cervenych znackach, vetsinou u nas sou znacky v terenu dobre znaceny a e10 neni znacena zvlast (vyuziva cervenou znacku)

Ja videla znacky v jiznich/strednich cechach a tam OK. neco malo sem nasla tady a tady
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: E10 v ČR

Příspěvekod mike » ned kvě 28, 2017 23:36

@katkapod: kde je u vas na severu? Obcas na ni nekde narazim, myslim, ze v Luzickych horach (Klic? Novy Bor?). Pak v Praze, je znacena z Troje do Kralup a myslim, ze i dal, na Rip a do Roudnice. Sel jsem to, ale uz si nepamatuju, jestli tam byla vsude E10. Pak jsem na ni narazil myslim nekde u Karlstejna a taky v Rakousku, ale to uz te asi nezajima.

Podle tehle mapy ma u nas 334 km, ale je ponekud nespojita #-o Treba mezi Roudnici a Melnikem. Tam asi budes muset nafouknout karimatku, skocit do Labe a reka te doplavi az do Roudnice ;-)

@Mawenzi: byva znacena jako cervena E10, dneska jsem na to koukal. Na rozcestnikach, mezi nima je to normalni cervena znacka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E10 v ČR

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 29, 2017 5:52

fakt? ja videla.vetsinou jen ty co maj v zobacku existujici cervene jen "e10" ale je mozny, ze nekde ma cedule extra. v kazdym.pripade to urcite neni pravidlo, ze ma extra znacky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod scinkk » pon kvě 29, 2017 7:33

Taky jsem ji videl vzdy jen pripsanou v zobacku jak pise maw. Před casem jsem pro tu trasu vytvoril gpx a nekde tu je, myslim vlákno dálkové trasy ale az budu doma tak to sem hodím. Opravdu je mezi roudnici a tusim Zbraslavi mezera ☺
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: E10 v ČR

Příspěvekod scinkk » pon kvě 29, 2017 19:59

Takze e10 by mela byt cca takto - nazarucuji, ze je to spravne
ten export je z neajkych starsich podkladu a jeste nejaky prechroupany gpx takze na km to nebude sedet moc presne, to je videt.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: E10 v ČR

Příspěvekod mitau » pon kvě 29, 2017 20:24

katkapod: Uvažuješ, že bys šla celou E10? Přijde mi to trochu škoda času, i v ČR jdou udělat hezčí výlety vedoucí méně civilizací. Vzpomněl jsem si na nějaký projekt trasy na severní hranici ČR po turistických značkách, kde by to s itinerářem nemělo být o moc náročnější na orientaci než jít po E10. Někde by šlo příslušné vlákno/webovou stránku najít.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: E10 v ČR

Příspěvekod mike » pon kvě 29, 2017 20:27

Myslel jsem to znaceni, jak pisete. Cervena a v zobacku cerne E10. Mam pocit, ze jsem nekde videl i bily zobacek a v nem cervene E10, ale ruku do ohne bych za to nedal.

Pod tim je obcas na rozcestniku textova cedule, neco jako tohle:
Obrázek
V Praze je teda trochu jiny text, vcera jsem na to koukal a Gibraltar tam urcite nebyl.

@scinkk: jo, tohle odpovida tomu, co jsem nasel a co jsem videl v terenu. Ta nespojitost mezi Melnikem a Roudnici je pekne dementni, v Praze se da jeste chapat, to bych taky radej jel MHD :)

@mitau: jj, vidim to podobne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E10 v ČR

Příspěvekod scinkk » pon kvě 29, 2017 20:39

taky to tak vidim a kdyz uz, tak spis e3, ta je podle me atraktivnejsi
z e10 znam ten sever nad melnikem, rekl bych ze jsem ji z tak 90 % prosel, neni uplne spatne vedena.
Obecne mi ty E trasy prijdou takove umele, ale pokud nekdo rad coura vicedenne po CR, tak pro zajimavost proc ne.
Jinak je tu na to vlakno, dost veci jsme tu probrali.
Dalsi projekt je nova hrebenovka, ta si myslim bude tak nejak promysleneji planovana nez ty umela Ecka.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: E10 v ČR

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 30, 2017 5:52

mike - aha, to sem videla mozna jednou takovou ceduli

mitau - mam za to, ze ten projekt severni stezky moc nedopadl a je vicemene mrtvej...

na druhou stranu nevin jak celkove e10 cast pres cr ale ta cast pres kokorinsko po cerveny je moc pekna, luzky neznam a fajn je i pod prahou nekam +- k pisku.

scinkk - hmm tohle neznam to si projdu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: E10 v ČR

Příspěvekod katkapod » úte kvě 30, 2017 22:02

jé, lidi, díky za příspěvky :-) já bydlím kousek od Varnsdorfu, tady to mám procourané hodně a na tu "naší" část trasy tedy narážím (ano, Jedlová, Luž....) - tak jak říkáte, označeno v rohu značky... a tedy ne vždy vede po červené.. já bych chtěla jít z nejsevernějšího bodu ČR do nejjižnějšího a říkala jsem si, že todle by byla taková nejjednodušší varianta, napojit se na ní a až na jich jí následovat... ale ty informace jsou většinou vážně rázu "myslím, mělo by" atp. :-( :D Katka
katkapod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 28, 2017 13:37

Re: E10 v ČR

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 31, 2017 6:59

nejlepsi mas sednout nad mapu a tu cestu si tro hu upravit sama. jit kde ti to v mape prijde hezci cesta, nebo uhnout tam co chces neco videt...

nerikam nekde po mezinarodni ceste v alpach to takhle muzes snadno delat ale v cr zrovna te nic nedrzi dodrzet presne trasu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: E10 v ČR

Příspěvekod mike » stř kvě 31, 2017 17:18

Taky bych to tak videl :)

@katkapod: vem si ten scinkkuv GPX soubor a uprav si ho podle svych predstav. Muzes to sem pak hodit a lidi, co znaji jednotlive casti, ti muzou poradit, jestli nekudy nevede lepsi/peknejsi cesta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Česká republika