Morava a kempy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Morava a kempy

Příspěvekod minutus » sob kvě 28, 2011 18:25

Zdravím, chcel by som vás poprosit o radu. Za dva týždne sa chystám sám asi na 8 dnový výlet na Moravu. Rád by som poradit kedže som sa tam zatial nikdy nezatúlal nejaké pekne miesta popr.miesta s bouldrovymi kanmienkami, male neprepchaté kempy.Vetsinou plánujem prespat v kempe tahám aj stan. Zatial som na nete našiel čo by mohlo byt zaujmavé pálavu a chriby. Pozná to tam niekto ? Poprípade keby sa chce niekto pridat budem rád. Dakujem za rady.
minutus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 10, 2010 12:35

Re: Morava a kempy

Příspěvekod qwak » sob kvě 28, 2011 21:48

Tak přesně ty dvě lokality Chřiby a Pálava jsou na boulder na jižní Moravě dle mě nejlepší... ohledně otázky o kempech... v Chřibech nic takého nemusíš řešit... tam flákneš stan nebo jen spacák na pěkné místo do lesa je to. Vůbec to nevadí, jednou jsem takhle po ránu potakl i myslivce jen řekl zdar a šel, vůbec mu nevadilo, že mu stanujem v rajónu.
Ohledně Pálavy to bude horší, tam se to krapet hlídá... klidné, tiché kempy tam snad ani nejsou... možná by to šlo řešit domluvou s místňáky...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Morava a kempy

Příspěvekod DAV » ned kvě 29, 2011 9:17

Pálava, no předloni jsem spal na Dívčím hradu a tak nějak bez problému i kolo jsem tam vynesl, to jsem potom na druhý den zjistil, že je to zakázané, ale možná jsem měl prostě štěstí. Osobně ale doporučuji na čundr Chřuby, méně lidí, plno boudiček na přespání s ohništěm. Pálava znamená davy opilých lidí, znuděné děti, plno zákazů, nařízení, jsou místa , kde jdeš mezi dvěma hrazeními, připadal jsem si jak v nějakém kriminále, fak hnus. Pálavu dávat určitě v týdnu, ne o prázdninách a díky školním výletům, tak i měsíc před a po prázdninách, čím horší počasí tím lepší.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Morava a kempy

Příspěvekod qwak » ned kvě 29, 2011 17:35

Tak s Chřibama stopro souhlas... a navíc tam prý od loňska postavili další velké přístřešky s ohništěm, jaký je třeba pod kopcem Velké Brdo...
A co se týče Pálavy... v tom máš celkem pravdu, ale já (nevím proč, tak nějak na mě má ta Pálava působí 8-[ ) vždycky co jsem na Pálavě, tak často navštěvuju místní vinaře a pak mi jsou školní výlety, ploty nebo počasí docal fuk... :-..
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Morava a kempy

Příspěvekod minutus » ned kvě 29, 2011 20:25

Vdaka za odpovede uz sa zacinam tesit tej Palave sa asi radsej vyhnem mam rad tie kludnejsie miesta ale popravde radsej prespavam v kempoch nemozem si pomoct ale mna vecer vzdy ta sprcha a tocene potesia. dufam ze sa v chriboch nejaky kempik najde.
minutus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 10, 2010 12:35

Re: Morava a kempy

Příspěvekod vonkreuz » ned kvě 29, 2011 20:31

U Buchlovic je kemp Smraďavka a kousek jsou i skály...
Koukni na server goat.cz které skály že to vlastně jsou. :-k Už jsem si vzpomněl - je to Cvičitelská skála...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Morava a kempy

Příspěvekod qwak » ned kvě 29, 2011 20:33

To točené navečer chápu... bohužel v Chřibech sice dole v údolích jsou něco jako kempy, ale většinou se podle mě jedná o takové spíše veřejné tábořiště, kde se sprchy nedočkáš a točeného jen někdy... ale neber to jako jasnou věc... nikdy jsem se totiž o kempy ve Chřibech nezajímal, spal jsem tam dycky, kde mě napadlo, myl se u pramene a pil pivo s plechu :mrgreen:
Ale vyhnout se Pálavě úplně by byla škoda, ono ty malé bradla jsou fakt nádherné... zas tak hrozné to není a za nějaké to pobouldrováníčko snad nikdo ruku neutrhne (páč klasické lezení tam je hodně omezené)
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Morava a kempy

Příspěvekod qwak » ned kvě 29, 2011 20:36

Vlastně jo... Smraďavka, tu si pamatuju... tam je i ozdravovna a i větší kemp...
Cvičitelskou skálu neznám... ale kousek je Karlova skála... tam jsem cca rok nazpět lezl i bouldroval a úplně super...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Morava a kempy

Příspěvekod vonkreuz » ned kvě 29, 2011 20:38

My šli kdysi 9 let zpět Pálavu od Mikulova (dva dni předtím přes Lednicko-Valtický areál) a spali jsme mezi Mikulovem a Pálavou na Kočičí skále.

@ Qwak - jo, Karlova a Cvičitelská jsou podle mapy kousek od sebe.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Morava a kempy

Příspěvekod minutus » ned kvě 29, 2011 22:06

qwak: uz som nieco pogooglil tak sa mi to zacina rysovat a pecinka nahodou prosimta netusis kde je ?
minutus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 10, 2010 12:35

Re: Morava a kempy

Příspěvekod Wolfi » čtv čer 2, 2011 14:27

Mohu pod Pálavou doporučit kemp freestar ve Strachotíně, už tam jezdíme několikátý rok, kemp je malej ale mimo sezonu to jde, v sezóně je tam dost našlápnuto. (na povalování u burčáku je to tam moc fajn)

A výhled na Pálavu:
Obrázek
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Morava a kempy

Příspěvekod qwak » pát čer 3, 2011 17:46

Na Pečínce jsem nikdá nebyl... ale jsou to prý skály 400 m JV od kopce Vršava nedaleko Koryčan - viz odkaz
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Morava a kempy

Příspěvekod minutus » úte čer 7, 2011 23:59

som tam nasiel aj kemp v korycanoch presne vypada taky zapadnuty kludnejsi
minutus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 10, 2010 12:35

Re: Morava a kempy

Příspěvekod minutus » čtv čer 30, 2011 18:30

Ahoj , tak som sa v nedelu vrátil z moravy. Prvé dva dni som bol v Koryčanoch. Spanie v kempe. Kemp bol úplne prázdny , čo mi vyhovovalo. Vybehol som na pečínku pekné bouldre ale bohužial málo :D Je tam cca 8 kamenov. Ešte som si prezrel hrad Cimburk a ked som sa vrátil do kempu prišiel tam zájazd 30 detí tak som ráno pekne pobalil a vyrazil na Pálavu ,ktorej som sa chcel povodne vyhnút. Vdaka že som tak neučinil ,to je snád najkrajší kút Moravy. Ešte teraz sa mi točí hlava ked si spomeniem na sklípky. :drinkers: Po prvom dni v opojení som sa vyspal poriadne v kempe freestar , velmi prijemny maly kemp aj ochotný správca a vidal som sa na prechod pálavy. Najprv som sa podla rady zastavil na ranné kafe v kaviarni fara ktorá je neskutočne naadherná má svoj štýl a dušu čo ja dokážem ohodnotit pretože 17 rokov sa pohybujem v reštauráciach. Z kaviarne smer stolová hora , sirotčí hrádek,pálava,martinky devin a devičky. V okolí sirotčího hrádku som našiel pár zaujímavých bouldrov, nič náročne ale potešili. Ten den ale bolo najteplejšie z celého týždna tak som sa vrátil s pekne spálenou hlavou a rukami * samozrejme vzal som si milion blbostí ale opalovací krem a šiltovku nie =D> Tak som sa navečer liečil v sklípku . . . Posledné dni som si dal odychové a presunul sam sa do Nového přerova na Jánuv dvůr. Kemp na dedinke s 360-mi obyvatelmi žiadna civilizacia neskutočne dobrá domáca strava a velmi príjemní ludia , dokonca som tam mal možnost vidiet ručné stavanie Mája. A len som sa túlal kilometrami okolitých vinníc s ob
časními zastávkami u sklipkov.
Ked to tak zhrniem bol to jeden z mojich najlepších výletov a úplne som sa do pálavy zamiloval, budem si tam musiet nájst nevestu :D
minutus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 10, 2010 12:35


Zpět na Česká republika