Rychlebské hory

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod budo » úte kvě 5, 2015 10:11

Ze Smrku nedoporucuju trasu modra-zelena-cervena pres Cisarskou louku! Je to tam jak pesi zona. Lepsi je jit po hranici kolem Travne hory.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 5, 2015 10:54

me se zdala i zluta spicak - smrk jako pesi zona... a prej zadny lidi, o prodlouzenym vikendu to asi neplati nikde :-k
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » úte kvě 5, 2015 11:55

Je pravda, že jediny lidi, ktery jsem potkal (mimo tu Cisarskou louku), tak byl mamrd na enduru pod Špičákem, pár se psy na Kovadlině, parta 5 kluků s 2 stanama pod ní v mladém bučí a týpek pár metrů opodál, který dělal ten den celkem slušný kolečko .... takže jich byllo málo, ale potkal jsem je zrovna tam.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 5, 2015 12:09

a tos byl ted o vikendu?

sem se tesila, jak to maj byt liduprazdny konciny ale mam pocit, ze na rokytce nebo na vysocine kolem svratky, betlema a tak sem potkala min lidi jak tam... priste asi nejakej lepsi termin, ale zas nevim, co je lepsi termin kdyz kamoska v sobotu odmitla spat na smrku krz zimu a spacak, tak se obavam ze takovej listopad nebude dobry reseni :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » úte kvě 5, 2015 12:21

nene, já tam byl 2013 viewtopic.php?p=379566#p379566
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 5, 2015 12:22

ja myslela, ze ted nekdy cerstve znova. Jako za sebe musim rict, ze to tam bylo krasny ale to mnozstvi lidi me prekvapovalo. vesmes ale polaci...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » úte kvě 5, 2015 12:29

Taky pěkné místo http://www.mapy.cz/s/hL3Q

a tady ten výhled na Kovadlině
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 5, 2015 13:00

jj, kazatelny pekny a fotky supr. ja snad budu muset zacit chodit na google+
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Chmeld4 » sob kvě 9, 2015 13:21

Moje trasa.
Start středa 16:00 v Bílá Voda.
Konec pátek 12:50 na nádraží Dolní Lipka.
Celkem: 88Km
První noc na louce nad vesnicí Lutynia.
Druhá noc nad Adélaininým pramenem.
První lidé kousek před ruinama zámku Karpién byli dva polští dělníci opravující kapličku.
Další lidé až v okolí chaty Paprsek a rozhledny Klepáč, kde sem potkal vtipný zájezd fotografů táhnoucích se obříma teleobjektivama a stativama do kopce. Naprostá většina v riflích a bundách (slunečno +20°C). Ptali se jestli je prý ta hospoda u rozhledny otevřená a jestli mají pivo. Moc se jim nelíbily moje zprávy o tom že sem žádnou takovou neviděl, ale že vody v kopcích teče dost 8)
Což mě přivádí k tomu že zásobovat se vodou (pokud máte filtr, nebo jste drsňáci) skorem není třeba, protože je jí v Rychlebkách opravdu hojnost.
Rozhledna Borůvková hora je otevřená, ale jen jeden vchod a to ten od přiléhající budovy.
Chata Paprsek se zvětšuje, ale zároveň je otevřena.
Na červené mezi Medvědí boudou a Zhořelou řádí lesáci, takže je třeba dávat bacha jinak se vám může povést sejít z trasy postupně na silnici vedoucí do Kunčic tak jako mě. Nasrán sem pak zamířil přímo do nejvyššího stoupání směr hranice a doufal že to bude Zhořelá, což se mi povedlo.
Celkově musím podotknout že jít přímo podle hraničních kamenů by byla asi nejlepší volba / cesta.
Nekupujte mapu č.128 Hrubý Jeseník / Rychlebské hory od Kartografie Praha. Sice asi jako jediná zabírá celou (mojí) trasu, ale pracuje se staršíma datama, takže se na značení není možné úplně spoléhat.
Králicky Sněžník je FAKT velkej kopec hlíny a kamení vzhledem k okolním kopcům.

Celkově spokojenost :)
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod scinkk » ned kvě 17, 2015 18:54

Tak ja byl tento patek sobota. Trasa zde. Dle zaznamu v telefonu 69 km a nastoupanych 2140 m.
Od Stribrneho sedla az po Boruvku jsem sel podle patniku, jen par odbocek pro nabrani vody a jedno spatne uhnuti :)
Lidi vskutku jen par (asi 5 setkani) pokud nepocitam trasu od parkoviste na Boruvku. prekvapive ani zadny cyklista :)
Vetsinou pekna pohranicni pesinka, ktera nestesti neni rozjezdena od hovad na motorkach jak tomu je treba na Trutnovsku.
Nekde na Chlupenkovci probiha tezba dreva, jak uz tu psal Chmeld, a cesta je tam rozjebana jak tam vlaceji kmeny za traktorem primo po ceste az kdovi kam.
Libila se mi Polska hora a okoli, kdyz sviti slunko je to tam prijemne :)
Rozhledna na Boruvkove hore je taky prepkvapive pekna a od prijemneho pana dole jsem si koupil pivo a grilovanou klobasu :) Vysoky kamen je dalsi zajimave misto.
Celkove skvela pohranicni prochazka.
Spal jsem kousek pod vrcholem Kovadliny.
Po ceste je i dost studanek.
Chtel jsem puvodne startovat z Prostredni Lipky, ale na posledni chvili jsem zjistil, ze ve vsedni den mi nejede zadny rozumny spoj, s kterym jsem pocital. Na druhou stranu jsme zjistil, ze nebude problem dat Kralicak jako jednodenni akci, ostane jako i nektere dasli casti Rychlebek, kdyz nebudu liny stavat pred patou :)
Casem bych to chtel zkusit jeste projit polskou stranou z Miedzylesie a skoncit znovu v Javorniku.

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Příspěvekod budo » ned kvě 17, 2015 19:40

Ses rychlik
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Chara-din » ned čer 5, 2016 20:34

Nevzpomněl by si někdo, jak to vypadá při přechodu Rychlebek po patnících s mobilním signálem? Tenhle přechod je v nejužším výběru pro dětský turistický oddíl, kdy je přítomnost mobilního signálu bohužel dost důležitá.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod scinkk » ned čer 5, 2016 20:48

no uplne komplet trasu ti nereknu ale prespaval jsem pobliz Kovadliny a musel jsem tam signal dost lovit, pac jsem chtel zavolat domu a kus pred Kovadlinou tusim nebyl. Takze jako zalezi jak kde, v jaky casti, na kopci snad jo, ale samozrejme do toho polezou polaci.
Je fakt, ze uz dle mapy ta oblast kolem Kovadliny bude asi nejhorsi.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod mike » ned čer 5, 2016 23:16

@Chara-din: proc je dulezita? Protoze by deti bez staleho pristupu na Facebook dostaly abstak? Nebo protoze by rodice nemohli kazdych 5 minut kontrolovat, jestli jeste ziji? ;-)

Nechapu, jak jsme mohli v detstvi prezit nekolikatydenni letni tabory bez mobilu 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Chara-din » pon čer 6, 2016 16:58

Scink: Dík, to by mělo stačit.

Mike: Já jsem jen externista a tohle byl jeden z bodů v zadání :-). Ale byl jsem vyrozumněn, že děti mají telefony zakázané (minimálně zákaz používání) a rodiče mají během večera stanovenou půlhoďku, kdy mohou kontaktovat vedoucí. Signál řeší jen kvůli bezpečnosti. Takhle z hlavy mě napadá třeba prudká alergická reakce, nebo co já vím. On je sakra rozdíl, jít někam sám nebo s partou a mít za někoho 100 % zodpovědnost.
Poznámka na okraj: takováhle akce je problémová, i když se vůbec nic nestane, protože nemáš šanci dodržet asi tak milion nařízení ohledně požadavků na dětský tábor.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod mike » pon čer 6, 2016 17:16

Chara-din píše:děti mají telefony zakázané (minimálně zákaz používání) a rodiče mají během večera stanovenou půlhoďku, kdy mohou kontaktovat vedoucí

OK, aspon tak :)

Chara-din píše:Signál řeší jen kvůli bezpečnosti. Takhle z hlavy mě napadá třeba prudká alergická reakce, nebo co já vím. On je sakra rozdíl, jít někam sám nebo s partou a mít za někoho 100 % zodpovědnost.

Jasne, ale i tak plati ma poznamka na zaver ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Chara-din » pon čer 6, 2016 20:31

Jestli to myslíš ve tvaru nechápu, jak jsme mohli chodit po horách bez membrán, lyofilizovaného jídla, GPS... tak to pak jo :-). Já taky přežil dětství bez telefonu, tak to už jsme minimálně 2. Jinak je to otázka statistiky a zmenšování míry rizika. Myslím, že se chápeme, no ne?
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod mike » pon čer 6, 2016 20:36

Jj, chapeme :)

S mirou rizika mas pravdu, jen mi prijde skoda omezovat kvuli nedostupnosti signalu vylety. Proste to neprehanet, nulove riziko neni nikdy a mohli bychom skoncit u toho, ze budeme sedet doma oblozeni airbagy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod dudy » pon čer 6, 2016 21:18

Ty nemáš děti, viď, natož třicet cizích.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod mike » pon čer 6, 2016 21:24

Ne, ale sousedi maji a naproti mam skolku. Herodes byl borec [-( :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod fps » sob pro 10, 2016 10:11

máte někdo přehled o tom jak to na RH vypadá se sněhem? zda jsou třeba sněžnice? když tak koukám, tak asi ne?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » sob pro 10, 2016 10:34

Chara-din píše:...Signál řeší jen kvůli bezpečnosti. Takhle z hlavy mě napadá třeba prudká alergická reakce, nebo co já vím...



Tak na to nepotřebuješ řešit signál. Vedoucí si zaříděj roaming. Ceny volání přes PL jsou normální, žádnej extrém. K tomu si můžeš dát možnost dat tak, že je buď využiješ a zaplatíš nebo ne. Hlasový pokrytí budeš mít určitě. Buď CZ nebo PL. A pak máš další možnosti:

https://play.google.com/store/apps/deta ... anka&hl=cs
https://play.google.com/store/apps/deve ... lu%C5%BEba
https://play.google.com/store/apps/deta ... hosl&hl=cs

Fakt se z toho dneska dělá větší věda, než to ve skutečnosti je.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod fps » ned pro 18, 2016 19:43

- tak jak to v RH vypadá s množstvím sněhu? mám vzít sněžnice? sněhové zpravodajství ukazuje na hřebenech maximálně 25 cm přírodního sněhu, což je na hranici potřeby sněžnic
- když bude málo sněhu, tak budu tři dny na zádech zbytečně tahat 2 kg, a když ho bude moc na to aby se v něm dalo chodit bez sněžnic, tak bez sněžnic nikam nedojdu, to je zase dilema?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod fps » sob pro 24, 2016 11:31

- takže sněžnice jsem nakonec nebral, a udělal jsem dobře, jenom na pár místech bylo víc nafoukaného sněhu kde se šlo hůř, max. 20 cm, ale na sněžnice to nebylo, regulérní zima začíná od cca 700 m n.m., na to že bylo přes den jen -2°C, tak byla pěkná zima, docela slušně foukalo, předpověď na pocitovou teplotu -15°C jim vyšla
- tentokrát jsem šel Polskou a severní část RH, a tato část RH se mi zda lepší, než ta jižní, žádné běžkařské tratě, horské chaty a rekreační objekty, za tři dny jsem nepotkal ani jednoho turistu, a vody na piti je tam dostatek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Tkuh » ned dub 29, 2018 17:57

Tak já jsem včera taky vyrazil do těchto končin. Bohužel jen na jeden den.
Trasa je tady: https://mapy.cz/s/2B2Jc.

Bylo to super, sice trochu tepleji, ale vítr na hřebeni to kompenzoval.
Asi byla chyba, že jsem nevystoupil až v Ramzové, ale odradila mě náhradní autobusová doprava.
Co se týče lidí, tak asi šla většina do Jeseníků, já jich potkal jen pár mezi Smrkem a Travnou horou, a potom poblíž Polské hory několik cyklistů a přímo na Polské hoře velkou hlučnou skupinu Poláků. Asi jsem vypadal zmateně, protože jeden se mi hned snažil poradit. Za pomoci jiné, která uměla anglicky, jsme si vyjasnili, že nic nepotřebuju, nicméně pak na mě ještě jeden něco pokřikoval polsky :rolleyes: To mi to trochu zkazilo, jinak to bylo moc super.
Naposledy upravil Tkuh dne ned dub 29, 2018 21:35, celkově upraveno 1
Tkuh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 16, 2013 14:12

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod scinkk » ned dub 29, 2018 19:45

Jo pekna trasa, parkrat jsem ji sel, mam rad tu cast za Polskou horou, Kuncicky hrbet, takova pekna klikata pesinka lehce pralesni nahorni plosinou. To uz je tam zas vyluka? Jsem doufal ze po minimalne dvou letech uz to budou mit hotovy. Jinak tam ty autobusy celkem jdou, pac beztak ta silnice je skoro furt podel trati.
Btw kdyz kliknes na mapach na tlacitko sdilet, vygeneruje ti to kratkou url adresu aby to tu enbylo tak monstorzni :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Tkuh » ned dub 29, 2018 21:34

Tahle pasáž hraniční hřebenovky se mi moc líbila. Jsem na sebe pyšný, že jsem ji večer před akcí nad mapou vymyslel (teda detaily až ve vlaku :oops: ).
Ano, Ostružná-Lipové Lázně. Tady asi ani nešlo o čas, ale tak obecně (autobus mi ale obecně vzato nevadí). Nicméně, když jsem viděl, jak se ty dva plné vagóny snaží nacpat do tří autobusů, ani zase tolik nelituju.
A nemůže to být prostě tím, že zimy jsou v Jeseníkách (a Rychlebkách) drsné?

Díky, za tip. :) Ten link opravím
Tkuh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 16, 2013 14:12

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod scinkk » pon dub 30, 2018 18:31

Asi se jim opravy povedlo zatim dotahnout k Ostruzny a ted budou pokracovat k Jeseniku (nebo je to jen kratkodoba vyluka po zime). Dva roky jsem myslel dve pololeti, v zime vlak jezdil. V tom pripade je skoda ze to nedotahli jeste k te Ramzove, v sezone by jim pak mozna stacilo o autobus mene :), ta Ramzova je proste dobra vychozi stanice do obou pohori.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 5, 2019 6:44

nevite nekdo jak spani na certove kazatelne? vlezou se 2 lidi nejak na pohodu aby byli v pripade deste chraneny? prip. pekny misto na tarp pobliz? (chci spat na boruvkove hore a v noci z rozhledny cucet na perseidy, tzn. beru prave tarp nez celtu... a tam to moc neznam, s celtou se vejdu nejak vsude, ze...

prijedem v patek vecer do javorniku, nikam se moc uz nedostanem a chtela bych to mit na pohodu bez stresu hledat vecer misto...

divala sem se, ze i dole je peknej pristresek raci udoli, ale u silnice s parkovistem... coz ho dost kazi, prece jen su desne pohodlna a hlavne kdyz leje su radsi nekde na lavici pod strechou :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rychlebské hory

Příspěvekod budo » pon srp 5, 2019 8:26

Na ten plácek na poslední fotce se dva lidi vejdou https://mapy.cz/turisticka?x=16.9760495 ... &gallery=1

Jinak není špatné přespat v hospodě U Oravců v Travné :-)
https://youtu.be/1NzLCVGkdhw
http://budo74.blogspot.com/2013/11/rych ... 013_6.html
Naposledy upravil budo dne pon srp 5, 2019 9:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Česká republika