Českosaské Švýcarsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Českosaské Švýcarsko

Příspěvekod Misazap » čtv dub 12, 2007 20:18

Ahojte! Obracím se na vás všechny, chtěli by jsme letos udělat dovolenou v této lokalitě. Nikdy jsme tady nebyli a asi zase potrvá nějakou dobu než budeme schopní se sem zase vrátit, tak bych nechtěla přijít o nějaká místa, která "stojí za to". Nejde mi jen o turisticky velmi zajímavá místa jako je Pravčická brána, spíš bych ocenila pěkná a míň zalidněná místa. Budeme z velké části vyjíždět hvězdicovým systémem (tedy věci zůstávají v kempu) a někdy na kole, jindy pěšmo ale vždy se psem - boxer. Na kolo asi pořídíme vozík pro psa, takže nám nebudou vadit trochu delší přesuny. výlez po žebříku by pro psa taky neměl být takovej problém (trénujeme trochu záchranařinu). Ale více méně by to nemělo být extra náročné, holt jsme oba "kancelářské krysy".

byli jste tady (že se ptám, co?), co se vám tady líbilo a co naopak ne. Byli jste v kempu ve kterém to bylo pěkné? nebo nějaké tábořiště? Nebo nějaká fajn hospůdka kde se dalo dobře najíst? No ale hlavně co si nenechat ujít z té přírody tam :-).

Nejsme zas takoví mazáci, když to jde (nebo to nejde jinak), dá se přespat i mimo kemp a vařit na ohni, ale sem tam se hodí nějaké rozmumné zázemí a hlavně kdybych tomu mýmu občas nepovolila kemp tak se mnou nikam nejede :cry:

jo a plánujeme to někdy na červen .. snad, aby jsme se vyhli velkým prázdninám, nebo září.
Misazap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte bře 13, 2007 12:49

Příspěvekod Schnappi » čtv dub 12, 2007 20:34

Byli jsme tam nějaké tři roky zpět; taky bez větších plánů. Koupili jsme turistickou mapu a jeli podle známkových míst - a byli jsme spokojeni.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod sobb » čtv dub 12, 2007 20:58

Ja tam byla kdysi davno, hodne se toho zmenilo od te doby (treba ze tam vyhlasili NP :mrgreen: ) , ale tohle je treba dobrej web, maji tam dost zajimavosti: http://www.ceskosaske-svycarsko.cz/index.html
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Hafi » čtv dub 12, 2007 22:00

urcite stoji za to projizdka souteskami na lodickach...a hospoa...v jedny meli vytecny a celkem levn ovocny knedlik (zduraznuji ze jeden, ale obrovsky) ale jak se to jmenovalo...mozna mezni louka a byla to hospoda, tak nejak na kraji po znacce smerem k lesu (a myslim i k pravcicky brane)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » čtv dub 12, 2007 22:02

Soutěsky - kdo tam nebyl, nebyl v Českosaském Švýcarsku! :smt023
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod patentik » pát dub 13, 2007 6:17

Jo sousesky jsou fajne. Byl jsem tam na cundru v lete 1997 (kur.a to uz je 10 let :(( ) kdy na Morave byly povodne a mi se tam parili ve vedru 30°C. Sli jsme z Jetrichovic a spali v lese v tech turistickych budkach nebo pod ruznymi previsy - prvni noc byla prave nad temi Jetrichovicemi - jak jsem slysel pred par mesici tak pry ta budka shorela...? Co si pamatuji tak tam byla spousta lidi - mnohem vice nemcu cemuz odpovidali i ceny vcetne tech soutesek ...
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

doporučuju knihu

Příspěvekod Ctirad » pát dub 13, 2007 6:56

Doporučuju knihu, která není klasický průvodce, ale spíš "poetický zasvěcovač" do Českého Švýcarska. Miroslav Nevrlý: Chvály Zadní země. Dostanete ji třeba na http://www.outdooring.cz
Ctirad
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát led 13, 2006 11:43

Příspěvekod fia » pát dub 13, 2007 7:25

já jsem tam byla vloni v květnu ...zklamalo mě vstupné k Pravčické bráně...je tam nutno projít turniketem a zaplatit 50kč...a to i v případě když chceš jít na kafe, protože vstup do hospody je za turniketem....jinak mě se moc líbil loupežnický hrad Šaunštejn, ale tam se zrovna se psem poleze blbě
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod Cezi » pát dub 13, 2007 7:32

No já bych doporučil určitě zajít (zajet) k sousedům do Německa či Saska.o). Přišlo mi to tam hezčí a míň lidí, ale je to už pár let. Pravčická na mě moc nezapůsobila. Je to taková klasická komerce - lidi, vstupné, hudba, občerstvení...
Já bych zas doporučil knížku od Zapletala - Soví jeskyně. Je to spíš dětský romám, ale super navnadí na místa kerá stojí za to vidět. *
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Misazap » pát dub 13, 2007 7:43

Díky moc za tipy! Internet jsme si už trochu prolezli, tu knížku "Chvály zadní země" co psal Ctirad jsem na těch stránkách nenašla, ale zkusím ještě trochu probrouzdat net. Ale moc díky za odkaz, docela zajímavé stránky.

Jinak co se týče těch turistických míst - právě by se mi spíš líbilo něco co třeba nebude tak "super" jako ta Pravčická brána ale bude tam míň lidí a už vůbec ne nějaký vybírání vstupného, hospoda nebo stánky se suvenýrama.

Loni jsme byli na šumavě a byla jsem zklamaná z těch vyasfaltovaných cestiček, po kterých se táhl zástup turistů, to byl děs. Naštěstí jsme chytli ne moc hezké počasí, které dost turistů odradilo.

jo a co vím tak nedávno tam skutečně ta boudička shořela, jinak by jsme tam jeli už loni, ale chtěli jsme počkat až se ta příroda trochu vzchopí.
A byli jste někdo na německé straně? (Saské švýcarsko)
Misazap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte bře 13, 2007 12:49

Příspěvekod Chasi » pát dub 13, 2007 7:57

Hafi píše:urcite stoji za to projizdka souteskami na lodickach...


už je to nějaký pátek, ale bylo to super :smt023
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod sobb » pát dub 13, 2007 8:24

Knizka Chvály Zadní země je treba tady :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod Minime » stř úno 18, 2009 12:23

Ahojte,

o víkendu se s kamarádem chystáme do Saského Švýcarska za Hřensko a nikde jsem nenašel, jestli jsou v té oblasti nějaké zimní uzavírky nebo omezení. Nevíte někdo?
"ouch....třeba se zastaví o ty špičatý skály!.....tak ne"
Uživatelský avatar
Minime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon led 14, 2008 18:07
Bydliště: Sever

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod Simi » stř úno 18, 2009 13:43

Na nemeckou strana urcite zajed. Je to tam krasny. Spousta skal je fakt monumentalnich. Urcite zvlast v tydnu tam tak moc lidi neni, ale o vikendu na turistickych trasach byva dost plno. Sasici jsou naruzivi turisti a podle toho to tam vypada. Ale taky to neni vsude a daji se najit krasny a klidny mista.
Rozhodne ty nejzajimavejsi mista tam nechat na vsedni dny - Rathen, turisticke trasy ze Schmilky a Bad schandau atd.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod mike » stř úno 18, 2009 17:08

Jezdim tam docela casto a o zadnych zimnich uzavirkach nevim. Nemecka strana mi pripada o dost lepsi lepsi (zajimaveji vedene stezky), nez ceska. Na hlavnich tazich je to tak, jak pise Simi, a lidi je tam dost i v mizernem pocasi. Ale da se najit spousta mist, kde neni vubec nikdo.

Ted ale nejsou uplne nejlepsi podminky. Byl jsem minuly tyden na druhe strane Labe (stolove hory) a stezky jsou zledovatele. Na tom cerstvy snih a nektere nejsou bez aspon nesmeku vubec schudne. Na druhe strane to bude nejspis vypadat stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod marwan23 » stř bře 18, 2009 9:58

Také tam jezdím docela často a diky mensimu vyskytu lidi to mam radsi na te Saske strane. Jestli muzu doporucit konkretni misto tak to bude zriceninka WINTERSTEIN. Urcite take doporucuji zkusit nejakou neznacenou pesinku mezi soutezkami. To jsou opravdu nejkrasnejsi mista v CR. Ale pozor! v 1. zone NP je zakaz vstupu mimo znacene stezky!!! Proto radsi opatrne.
marwan23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon črc 21, 2008 11:50
Bydliště: Liberec

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod Brko » stř bře 18, 2009 11:57

Já jsem tam byl před dvěma lety na kole a jednoho dne kdy všichni léčili kocovinu jsem se vydal sám korytem nějakého potoka (pohledám mapu a napíšu přesně). Bylo to úplně super ... potok protékal skalníma soutězkama, loukama .. dost dobré. Nevýhodou bylo, že to bylo docela mokré :D Jinak absolutně alternativní.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod qwak » stř bře 18, 2009 18:02

Já taky už budu počítat na léta, kdy jsem tam naposled byl, ale bydleli jsme tehdy v kempu někde u Srbské Kamenice, kousek před začátkem těch Soutěsek... myslím, že se to jmenovalo U Ferdinanda, taky jsme byli pěšo + kola a za týden jsme zvládli objet obejít obeplout skoro všo... co mě se líbilo byla Pravčická brána, ale ta Malá :) A pak skaliska v okoli Jetřichovic no a vrch Růžák, akorát tam nahoru se mnou nikdo nechtěl jít... jo lenoši to byli :mrgreen:
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re:

Příspěvekod Tomík » čtv bře 26, 2009 10:30

Misazap píše:... tu knížku "Chvály zadní země" co psal Ctirad jsem na těch stránkách nenašla, ale zkusím ještě trochu probrouzdat net...

Tak ti nevím... Chvály Zadní země jsou opravdu nejkrásnější knížkou na téma České Švýcarsko... ale snad si ji raději nekupuj, jinak tě potom realita zklame. Nevrlý tam chodil ještě zcela volně (a na místech, kde se dnes nesmí), později tam býval často pracovně (přírodovědec zaměstnaný v tehdejší severočeském muzeu), tábořil na stejných místech jako často já, jenže to už je dávno. Dnes je tam (skoro) po romantice. Davy turistů, vstupný na kdeco, stoupající ceny... Ještě tak, když tam jedeš lézt a za tímto účelem vypadneš z klasických tras.
Jezdím tam v poslední době maximálně na den (abych nemusel řešit spaní v místech, kde jsem kdysi spával kam jsem došel), nebo přespávám v Sasku (mimochodem, jak tady už někdo psal - Do Saska se podívej, je to tam přenádherný).
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod amigo » čtv bře 26, 2009 10:40

je pravda, že je to tam turisty nacpaný k prasknutí a třeba Pravčická to je docela šílenost... nicméně dá se jít i trasou kde nepotkáš jediného člověka. z hlavy nevím přesně, ale večer sem hodím trasu jak jsme ji šli, tuším že kopírovala hranice. a sasko, to je vážně nádhera
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod amigo » čtv bře 26, 2009 21:07

šli jsme takto: doubice - kyjovské údolí - turist. most - zadní doubice- hřebcový důl - černá brána - panenská jedle - na tokání - příkré schody - doubice

cesta je to nenáročná a potkali jsme tu minimum lidí

super je taky hřebínek jetřichovických skal, ale tam už je turistů mraky
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod michal.cieslar » pát bře 27, 2009 7:48

Hoj, byl jsem loni v květnu. Ubytování v kempu na Mezní Louce pod širákem za dvacku bylo zadarmo a to v ceně byly nové úmývarny a WC, no pohoda. V květnu tam nebylo ani moc lidí.

Byl jsem zklamán Hřenskem, bohužel spousta trhovců dojem z tohoto jinak malebného městečka kazí. Soutěsky jsou fajn, mě se líbila i Marianina a Vilemínina vyhlídka. Hezká procházka byla i v Pavlině údolí, líbili se mi i Příkré schody, Šauštejn je taky fajn.

Bohužel jsme toho za tři dny moc nestihli, takže se hodlám určitě vrátit. Spousty hezkých fotek a tím pádem tipů na to kam zajít najdeš tu. Z toho, co jsem viděl fotky, tak začínající jaro a podzim tam musí být úžasné, koncem května už to jaro nebylo tak intenzivní, takže vol vhodně období. Původně jsme chtěli jít z Děčína do Hřenska po červené s výhledem na Labe, nakonec jsme z nedostatku času jeli busem, takže může zvážit i tuhle alternativu.
......... tak do toho šlápni, ať vidíš kousek světa ........... ČEST ČEZ :o)
michal.cieslar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 22, 2008 7:16
Bydliště: Bohumín

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod groula » pát bře 27, 2009 9:38

Já byl v českosaskym švýcarsku teď od neděle 22.3 do 25.3. Trochu sněžilo, pěkně mrzlo a vůbec bylo docela dobrý počasí.
Turistu sme nepotkali žádnýho
-vymazáno ZB-
* * groula.org ** - mocná přitažlivost G
groula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř pro 8, 2004 11:26

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod mike » pát bře 27, 2009 17:50

-vymazáno ZB-

Byl bych rad, kdybys svuj komentar smazal a ja pak udelam totez s timhle. Jinak prosim nekoho z moderatoru, aby to udelali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod groula » úte bře 31, 2009 21:42

_mike_ píše:-vymazáno ZB-

Byl bych rad, kdybys svuj komentar smazal a ja pak udelam totez s timhle. Jinak prosim nekoho z moderatoru, aby to udelali.

Tak se nám cenzura objevila už i tady na fóru.
Skvělý návrat do doby nedávno minulé.
Jsem moc rád, že mi tajuplný moderátor na tomto fóru otevřel oči.
Tímto již nemám potřebu komukoli cokoli sdělit.
groula
* * groula.org ** - mocná přitažlivost G
groula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř pro 8, 2004 11:26

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod groula » úte bře 31, 2009 21:46

groula píše:Tímto již nemám potřebu komukoli cokoli sdělit.
groula

Vzhledem k tomu, že jsem nikde nenašel možno smazat svůj uživatelský účet, prosím admina, aby to udělal za mě.
V případě mazání části příspěvků nemám totiž zapotřebí toto fórum dále navštěvovat.
Vím, že to pro Vás není pražádná ztráta a možná Vás to ani nezajímá, ale vzhledem k tomu, jak mě to nasralo sem Vám to musel sdělit!!!
groula
* * groula.org ** - mocná přitažlivost G
groula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř pro 8, 2004 11:26

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod mike » úte bře 31, 2009 21:52

Ja pro zmenu dekuji zbuddymu, ze se toho ujal.

Mohls to po sobe smazat sam, jak jsem te zadal a vysvetlil proc. Blbost udela cas od casu kazdy; podstatne je, jestli si ji dokaze uvedomit. Ty asi ne, jinak by ses misto reci o cenzure chytnul za nos. Jeste mas porad moznost to udelat, sve prispevky muzes sam smazat (i ty zeditovane). Nikdo te odsud nevyhani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod zbuddy » stř dub 1, 2009 7:37

groula píše:
_mike_ píše:-vymazáno ZB-

Byl bych rad, kdybys svuj komentar smazal a ja pak udelam totez s timhle. Jinak prosim nekoho z moderatoru, aby to udelali.

Tak se nám cenzura objevila už i tady na fóru.
Skvělý návrat do doby nedávno minulé.
Jsem moc rád, že mi tajuplný moderátor na tomto fóru otevřel oči.
Tímto již nemám potřebu komukoli cokoli sdělit.
groula

groula píše:Vzhledem k tomu, že jsem nikde nenašel možno smazat svůj uživatelský účet, prosím admina, aby to udělal za mě.
V případě mazání části příspěvků nemám totiž zapotřebí toto fórum dále navštěvovat.
Vím, že to pro Vás není pražádná ztráta a možná Vás to ani nezajímá, ale vzhledem k tomu, jak mě to nasralo sem Vám to musel sdělit!!!
groula


Tajuplný nejsem, byl jsem to já, cca 100 lidí mne zde zná osobně. Vzhledem k nedostatku času v době mazání jsem Ti nenapsal vysvětlení či varování. Pak jsem to už neudělal, ale mohl jsi napsat normální SZ adminovi (Vojtosovi) či kterémukoliv moderátorovi, když Ti nedošlo, že moje moderátorská zkratka se kryje s prvními písmeny nicku. Já vím, je to příliš komplikované.

Kolegium moderátorů nicméně můj zásah promptně odsouhlasilo :-..

Zduř.

ZB
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod Dena » stř dub 1, 2009 14:35

Taktéž souhlas.
Howgh
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Re: ČeskoSaské švýcarsko

Příspěvekod Rejpal » úte čer 23, 2009 9:05

Takhle se přeci nedá uzavřít tak nádherný téma ... Chjo lidi...

Já sám se chystám s malou partičkou náctiletých, cca 6-8 lidí na vandr po ČSŠ.
Bude to trochu mastňákovina, ale neměl jsem moc navybranou... žádnej širák nebo stan! :-(
Noclehy:
I. ubytovna v České Kamenici (á 230 Kč)
II. rekr. chata nějakýho podniku v Doubici (á 200 Kč)
III. táborový chatky v Jetřichovicích (á 110 Kč)
IV. chalupa v Mezné (á 300 Kč)

Některý ceny bych potřeboval ještě sundat, nevěděl byste někdo o levnějším přespání?
A fakt to nemůže být seník. Stačí jen jméno, název, vygooglit se dá dneska ledacos...

A kdybyste někdo měli tipy co v této lokalitě určitě neminou a čemu se určitě vyhnout, případně, kde všude chtěj vstupný... tak to hrňte sem.
Uživatelský avatar
Rejpal
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř zář 27, 2006 22:39
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Česká republika