Brdy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Brdy

Příspěvekod city » čtv kvě 6, 2010 17:30

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jak to vlastně je se středními Brdy? Mám na mysli ten vojenský prostor, kam se tedy nesmí, ale to je mi právě moc líto. Na netu se dá najít spousta fotek z výletů do středních Brd, takže lidi tam evidentně chodí. Tak trochu přemýšlím, jestli se tam dá jít, nebo jestli je to opravdu riziko. Má někdo nějaký názor?
city
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 20, 2010 21:01
Bydliště: Beroun

Re: Brdy

Příspěvekod Zdéňa » čtv kvě 6, 2010 19:23

Ahoj, bydlím téměř na hranici vojenského prostoru. Je tam zakázaný vstup (vyjma jistých okrajových částí, které jsou o víkendech otevřené), ale hodně lidí to moc neřeší a potkávám tam plno turistů i cyklistů. jsou tam krásná místa, skoro bych i tim vojákům rád poděkoval za to, že díky nim jsou Brdy téměř neporušené.
Ale bacha, občas tam mají vojáci cvičení, na to pozor, když jo, tak tam vůbec nechodím.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Brdy

Příspěvekod city » čtv kvě 6, 2010 19:33

Taky si myslím, že tam musí být krásně.

A kde se to dá zjistit, kdy mají vojáci cvičení?
city
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 20, 2010 21:01
Bydliště: Beroun

Re: Brdy

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 6, 2010 19:53

To zjistíš tady: http://www.vojujezd-brdy.cz/

Když tam cvičení probíhá, tak jsou všude na přijezdových komunikacích stejně vojáci. Když se tam nic nedějě tak se to dá prolézt celý :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Brdy

Příspěvekod Zdéňa » čtv kvě 6, 2010 20:15

Přesně jak píše Tomas, když se tam něco děje tak sou všechny závory zavřený a u všech příjezdů někdo je:)
Zrovna dneska slyším teď celý večer střílení z Brd..
Ale když mají vojáci cvičení tak se dá třeba do Třemšínských lesů..tam je strašně krásně taky. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Brdy

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2010 20:50

city píše:Má někdo nějaký názor?

Mam nazor, ze na sever od Prahy jsou kopecky mnohem hezci ;-) Ceske Stredohori, Luzicke hory, Ceskosaske Svycarsko... Hodina az dve neco cesty verejnou dopravou. Brdy mi prijdou takove placate, spis na kolo, pesky docela otrava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Brdy

Příspěvekod Zdéňa » čtv kvě 6, 2010 21:01

Hezčí na pěší chození asi jo, Brdy jsou ideál na kolo/běžky. Jsou sice relativně vysoké, ale Mike má pravdu, že jsou "placaté" snad krom Třemšínu nemají žádný výrazný vrchol.. Ale já je mám rád..možná proto, že je mám za rohem, možná proto, že tam je fakt božský klid..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Brdy

Příspěvekod city » čtv kvě 6, 2010 21:20

mike píše:
city píše:Má někdo nějaký názor?

Mam nazor, ze na sever od Prahy jsou kopecky mnohem hezci ;-) Ceske Stredohori, Luzicke hory, Ceskosaske Svycarsko... Hodina az dve neco cesty verejnou dopravou. Brdy mi prijdou takove placate, spis na kolo, pesky docela otrava.


Jj, tyhlety kopečky si taky poobjevuju :t:t , ale ty Brdy mám hodně blízko (i když na doslech jako Zdéňa ne). Ale děkuji za názor :D
city
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 20, 2010 21:01
Bydliště: Beroun

Re: Brdy

Příspěvekod Zdéňa » čtv kvě 6, 2010 21:22

Já třeba ty "severní" hory-kopce skoro vůbec neznám..nemám to až tak daleko, ale přirostla mi k srdci Šumava a mám jí taky blíž..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Brdy

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2010 21:27

city píše:Jj, tyhlety kopečky si taky poobjevuju

Pro zacatek nejlip dojet do Lovosic (hodina vlakem z Prahy), vylezt na Lovos a odtud uz mas vsechno jako na dlani. Da se udelat nekolik okruhu a je jen na tobe, jestli das za den 3 nebo 7 vrcholu ;-) (muj prozatimni rekord ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Brdy

Příspěvekod city » čtv kvě 6, 2010 22:00

to mike: to je krásný tip, dík

to Zdéňa: Šumava je samozřejmě taky v plánu :wink: Já jsem "děvče" z Beskyd a Čechy moc neznám (zatím).
city
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 20, 2010 21:01
Bydliště: Beroun

Re: Brdy

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2010 22:09

Ted koukam, ze to z Berouna mas trochu vic z ruky, o hodinu. Mel jsem zato, ze jsi z Prahy, ani nevim proc, asi kvuli nicku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Brdy

Příspěvekod city » čtv kvě 6, 2010 22:20

jo, o hodinu, busem jen o půl hoďky, to ještě jde. jezdím to denně, neboť pracuju a studuju v matičce
city
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 20, 2010 21:01
Bydliště: Beroun

Re: Brdy

Příspěvekod city » čtv kvě 6, 2010 22:22

mike píše:Mel jsem zato, ze jsi z Prahy, ani nevim proc, asi kvuli nicku ;-)


Jinak Prahu miluju :-..
city
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 20, 2010 21:01
Bydliště: Beroun

Re: Brdy

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2010 22:31

Mne uz to po ...hmm... 23 letech tady nejak preslo a kdyz muzu, tak vypadnu. Bud na ten sever nebo hodne na jih :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Brdy

Příspěvekod Zdéňa » pát kvě 7, 2010 4:47

city píše:Jinak Prahu miluju :-..


Praha je hezká - ba přímo krásná, ale ty kvanta lidí to u mě degradujou, takže jsem rád, že tam nebydlim :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Brdy

Příspěvekod kipling11 » úte črc 9, 2013 21:05

mohl bych poprosit jestli nemá nějaké aktuální info kam sse může??
podle této mapy http://www.vojujezd-brdy.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=981&id_dokumenty=1213
na http://www.vojujezd-brdy.cz
jestli jí dobře chápu se může skoro všude, mimo těch červeně ohraničených oblastí, ale je mi zase divný že spousta turistů jezdí na kole na Tok, kam se podle mapy nesmí
kipling11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: ned led 8, 2012 21:47

Re: Brdy

Příspěvekod Tkuh » úte črc 9, 2013 21:48

Co můžu říct, tak kromě dopadových ploch se chodí tak nějak všude 8-[
Tkuh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 16, 2013 14:12

Re: Brdy

Příspěvekod fps » stř črc 10, 2013 8:43

přesně tak, hlavně ve všední dny bacha na dopadiště
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Brdy

Příspěvekod martinnakole » ned bře 16, 2014 20:56

Lidi, víte někdo, jak a jestli ještě vůbec v Brdech fungujou ty střelby, kde se střílí a tak? Teďka jsme tam byli o víkendu, všechno v pohodě, včetně dopadišť na Toku a Houpáku. Jen jsem den před výletem na poslední chvíli zjistil, že jsou i na sobotu vypsaný střelby, a byl jsem z toho lehce nervózní, i když to tam nakonec bylo úplně prázdný a ani jsme žádnou střelbu neslyšeli :roll:

Prostě by mě zajímalo, který cílový plochy se používaj, kdybych tam chtěl náhodou vlízt znova. (A kdyby měl někdo info, co tam cvičí za techniku, tak bych to taky ocenil, čistě ze zvědavosti.)

Díky předem za info.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Brdy

Příspěvekod petrcek » ned čer 1, 2014 21:11

Pokud ještě oceníš odpověď tak..jak kdy, mění se to..nejde to takto paušálně říct, jezdívám tam celkem často, když mám cestu do Prahy a párkrát už jsem musel své výletní cíle pozměnit :?
Naposledy upravil šíp dne pon čer 2, 2014 15:14, celkově upraveno 1
Důvod: Zrušena zbytečná citace celého předchozího příspěvku. Je jasné, na co reaguješ. šipka
petrcek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 1, 2014 20:19

Re: Brdy

Příspěvekod sandy » ned úno 14, 2016 9:59

Zdravim
Jelikož jsem v Příbrami na školení a nebudu mít jeden den co dělat naplánoval jsem si malou turu po Brdech. Byl bych velmi vdečný, kdyby se mi BDOZNALCI vyjádřili k mému umyslu a řekli, jestli se tam dá jít, nebo ne. Podle informací, které jsem našel by měli být Brdy od ledna volně přístupné mimo nějakého úseku u Jinců, kde si armada nechala prostor. Děkuji všem.

http://www.cykloserver.cz/f/f22b196655/
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Brdy

Příspěvekod scinkk » ned úno 14, 2016 10:55

Od Noveho roku doslo ke zruseni voj. ujezdu Brdy, ale ted jsem zrovna nedavno koukal na mapy.cz - a je tam zakresleno nekolik oblasti nadepsane: docasne nepristupna oblast - asanace 2016-2017 - pak jsou tam vyznaceny dopadove plochy, ale nevim zda pro ne ta asanace taky plati, spis jo.
Taky me zajim, zda k tomu ma nekdo vice info.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Brdy

Příspěvekod JohnyFK » ned úno 14, 2016 11:40

Jestli se budeš pohybovat po cestách, tak naprosto bez obav.
Ohledně trasy - z Houpáku bych to vzal rovně přes letiště okolo Hejláku (tam je taky dobrá vyhlídka) na Jindřichovu skálu. To je myslim jedno z nejhezčích míst v Brdech.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Brdy

Příspěvekod fps » sob dub 16, 2016 10:10

za tři dny jsem na těžko prošel jižní část, cca čtvrtinu celých Brd, a jsem z toho dost nadšen, skoro všude je něco zajímavého, většinou nejsou zajímavá místa ani zaznamenaná na mapách, nebo nemají ani názvy, dle mně jsou Brdy u nás nejrozsáhlejší částí kde nejsou moc patrné zásahy člověka, minimum asfaltek, žádné cyklostezky, žádné hotely, penziony, chaty, stavení, za tři všední dny jsem nepotkal člověka, až zpřístupní střed, tak to bude ještě lepší, pak i cca čtrnáct dní na těžko nebude problém, doufám že to tak vydrží co nejdéle
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Česká republika

cron