Šumava

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kde na Šumavě doplnit zásoby při vícedenní túře?

Příspěvekod Tomas » čtv čer 16, 2022 12:54

Šumava mám prochozenou křížem krážem, záleží odkud kam jdeš (což nepíšeš), ale rozhodně to není žádný boj.

Nepotřebuješ s sebou vláčet nic extra, obzvlášť když jdeš jen na dva dny. Ve finále je tam na každým rohu hospoda.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Kde na Šumavě doplnit zásoby při vícedenní túře?

Příspěvekod doodle » čtv čer 16, 2022 13:46

Tomas píše:Šumava mám prochozenou křížem krážem, záleží odkud kam jdeš (což nepíšeš), ale rozhodně to není žádný boj.

Nepotřebuješ s sebou vláčet nic extra, obzvlášť když jdeš jen na dva dny. Ve finále je tam na každým rohu hospoda.


Děkuji za tip. Na hospody jsem nemyslel, ale v nejhorším to nějak přežijui skrze ně no:). Já jsem právě prochodil křížem krážem už nějaké lokality okolo Brna, a začlo mě to trochu nudit, tak chci změnu.

Chci jít od zastávky Hamry-Hojsova Stráž po žluté a červené až na nouzové nocoviště Hůrka, a druhý den se otočit zpátky směrem Železná Ruda (na zastávku Špičák) přes slatiny a rozhlednu Špičák. První den to sice bude cca 30 km, ale už mám mnohokrát vyzkoušeno, že to je u mě reálné. Když jsem chodíval v rámci cvičení s 20 kg báglem, tak jsem zvládnul klidně i 10 km za 1 hodinu a 20 minut.

Trochu mě právě zaskočila relativní nedostupnost vlakem. To jsem ještě nevěděl, že třeba na Modravu jezdí autobus z Prahy. Takhle by to bylo ideálně na to přespat jeden den v penzionu, a pak až se vydat na túru.

Zdéňa píše:Na dva tři dny včetně jídla se dá zabalit do nějakých 12-15 kg i pokud nejdu úplně nalehko.
Jinak nevím kudy chceš jít, ale v centrální části Šumavy bych celkem vsadil na otevřené obchody na Kvildě. Modrava a Prášily bych očekával ale také.


Ano, i v Prášilech jsou potraviny, to se mi skutečně nedařilo najít, protože je to ukryto v relativních hlubinách internetu. Až jsem se na to teď vyloženě zaměřil. Každopádně je to momentálně mimo trasu, a otevírací doba o víkendu je dost krátká. Budu s sebou muset holt vzít trošku víc. Nakonec to ale nebude až taková hrůza. Batoh bude mít cca 16-17 kg. Chci se hlavně zeptat. Jak na cestách řešítě vodu? Taháte ji s sebou, nebo používáte spíš filtr, a vodu čerpáte během dne z přírodních zdrojů?

Každopádně nyní vidím mou základní chybu v plánování. Je asi klíčové naplánovat cestu tak, aby třeba každé dva dny procházela okolo nebo přes nějaké větší osídlení.
doodle
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 16, 2022 11:01

Re: Kde na Šumavě doplnit zásoby při vícedenní túře?

Příspěvekod Zdéňa » čtv čer 16, 2022 13:58

Vodu z filtru, ale dřív jsem na Šumavě pil z některých potoků také.
V Železné Rudě mají otevřeno potraviny denně. Ale na dva dny bych si fakt nakoupil vše a neřešil obchod. Kdybych přecházel celou Šumavu od Hojsovky až po Novou Pec, tak si vystačím s Modravou a Strážným co je úplně na cestě.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Kde na Šumavě doplnit zásoby při vícedenní túře?

Příspěvekod Tomas » čtv čer 16, 2022 14:16

doodle píše:Děkuji za tip. Na hospody jsem nemyslel, ale v nejhorším to nějak přežijui skrze ně no:). Já jsem právě prochodil křížem krážem už nějaké lokality okolo Brna, a začlo mě to trochu nudit, tak chci změnu.

Chci jít od zastávky Hamry-Hojsova Stráž po žluté a červené až na nouzové nocoviště Hůrka, a druhý den se otočit zpátky směrem Železná Ruda (na zastávku Špičák) přes slatiny a rozhlednu Špičák. První den to sice bude cca 30 km, ale už mám mnohokrát vyzkoušeno, že to je u mě reálné. Když jsem chodíval v rámci cvičení s 20 kg báglem, tak jsem zvládnul klidně i 10 km za 1 hodinu a 20 minut.

Rozumím. No chápu že chceš vidět jezera (pokud jsi na nich nebyl). Hamerský údolí je snad nejhezčí na Šumavě, ale pak se připrav na asfalt po mnoho kilometrů, výhledy nijaké, unavující cesta. Na Hůrku je to z Ž. Rudy též jen mimořádně nudný asfalt, ale těžko se tam tomu dá vyhnout. Osobně bych doporučil vystoupit stanici před a jít tudy. Tam narozdíl od tvé plánované cesty půjdeš po neasfaltovém hřebeni s výhledem a na Pancíři si ještě můžeš dát oběd a pivo. Sejdeš do Rudy a tam čeká jen ta asfaltka na tábořiště. V Rudě je k dispozici hromada krámů a restaurací též. Nechodil bych zpátky do Rudy, zašel bych druhý den na pivko do Prášil (taky fajn cesta) a pak na bus z Prašíl do Sušice, normálně tam o víkendu jezdí. Ze Sušice pak vlak kamkoliv.

doodle píše:Trochu mě právě zaskočila relativní nedostupnost vlakem. To jsem ještě nevěděl, že třeba na Modravu jezdí autobus z Prahy. Takhle by to bylo ideálně na to přespat jeden den v penzionu, a pak až se vydat na túru.

Šumava je vlakem v pohodě, akorát ne všude. Ruda je jasná, střed je lokálkou z Vimperka do Nového Údolí, a Lipensko přes Budějice a Krumlov. Zbytek bus. Dá se dostat dobře kamkoliv.

Divočina Šumava rozhodně není a není to třeba něják zvlášť hrotit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Kde na Šumavě doplnit zásoby při vícedenní túře?

Příspěvekod doodle » čtv čer 16, 2022 16:39

Tomas píše:Rozumím. No chápu že chceš vidět jezera (pokud jsi na nich nebyl). Hamerský údolí je snad nejhezčí na Šumavě, ale pak se připrav na asfalt po mnoho kilometrů, výhledy nijaké, unavující cesta. Na Hůrku je to z Ž. Rudy též jen mimořádně nudný asfalt, ale těžko se tam tomu dá vyhnout. Osobně bych doporučil vystoupit stanici před a jít tudy.


Moc děkuji za tip na cestu :).

Tomas píše:Divočina Šumava rozhodně není a není to třeba něják zvlášť hrotit.


Tak to rád slyším. Už jsem si totiž představoval, i dle popisu jiných lidí, že tam je pomalu hromada vlků a medvědů :D .
doodle
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 16, 2022 11:01

Re: Šumava

Příspěvekod mike » čtv čer 16, 2022 23:33

To sis asi spletl se slovenskyma kopeckama ;-)

Vlakno jsem sloucil do existujiciho. Nezakladej prosim nova vlakna, kdyz uz nejake vhodne existuje. Navic bylo ve spatne sekci.

K tematu: na dva dny opravdu nepotrebujes doplnovat zasoby a v postate ani nic resit. Jen snad tu vodu, ale te by melo byt na Sumave dost. Normalne staci doplnovat zasoby jednou za 5 - 7 dni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Šumava

Příspěvekod Tomas » pát čer 17, 2022 12:09

Prochází to civilizací, voda je. Akorát na tom tábořišti (Hůrka) přímo není, musí se kus k potoku.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Šumava

Příspěvekod lojzmen » ned čer 19, 2022 21:53

Mysli na muchničky, či co to neviditelné kousavé je. Teď jsou. Je-li slunečno, začnou kousat po 19hod, skončí po cca 8hod. Zdroj hlavně nízký porost, tráva.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Šumava

Příspěvekod milarepa » pát lis 18, 2022 9:04

jsem si teď prošel Šumavu po té hraniční stezce, a bylo to naprosto super...:-)

dojel jsem vlakem do Sušice, tam si skočil na návštěvu do High Pointu a vyrazil na pochod přes Kašperské Hory a Kvildu k hranicím, tam někdy večer zahnul do zakázaného pásma, přespal tam a další den jsem šel rovnou na Luzný a pak se tam týden volně potuloval.........občas sešel na německou stranu, tam si prošel ty jejich moc pěkné přírodní rezervace, vypadá to tam jak lesy z pohádek bratří Grimmů, fakt to tam mají fajn, holt tam nebyl bolševik, aby to zprasil, jak všechno tady u nás.....hraniční stezka je pěkně divoká, většinou neudržovaná, je třeba dávat pozor kudy se šlape, bo je to tam samý mokřad a močál........ale stálo to za to, každý den jsem v tom poměrně dost náročném terénu nachodil kolem 30 km s těžkým batohem, takže zážitků spousty, byly dny, kdy jsem nepotkal jediného člověka.....byl to fajn výlet, kdyby mi po 6 dnech nedošlo jídlo, tak tam jsem ještě doteď, myslím,že takový Etheric by tam byl šťastný...........:-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Šumava

Příspěvekod Etheric » pát lis 18, 2022 9:36

Až vymyslí teleport, abych to dal v rámci jednodenního výletu, rád se tam podívám :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Šumava

Příspěvekod booze » úte říj 17, 2023 11:12

Na Sumave me ted celkem zaujala jedna cedule na vyhlidce. Prijde mi to jako ohybani historie. Chapu proc a kdo tam Nemce pozval a usadil, ale zaroven chapu proc je vystehovali to tam nepisou.
Nejdou vkladat obrazky.

von jahrhunderten rodeten und besiedelten deutsche den böhmerwald 1945/46 wurden sie vertrieben. Deutscher bohmerwaldbund 1980.

Volny booze preklad. Němci po staletí mýtili a osídlovali Český les, v letech 1945/46 byli odsunuti.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Šumava

Příspěvekod Olchor » úte říj 17, 2023 14:40

No co - na jednom turistickém rozcestníku ve Znojmě jsem četl nápis "ein schöne stück österreich".
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Šumava

Příspěvekod Dromedaro » sob pro 9, 2023 20:47

Není mi úplně jasné, jak to s pojištěním a zásahem horské služby na horách u nás je, když se člověk pohybuje v zakázané oblasti, tak se ptám, jestli v tomto případě musí ten zásah pojišťovně platit nebo ne? Vím, že pro pojištění v zahraničí je to vždy ve smlouvě psané, že se pojištění vztahuje např. na značené turistické stezky a jsou tam výluky z plnění jako třeba případ v článku. U nás jsem to nikdy nějak nezjišťoval, když jsem tak nějak pojištěný automaticky.

U Černého jezera na Šumavě mladík utrhl malou lavinu, sjížděl v zakázané zóně
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4370
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Šumava

Příspěvekod booze » ned pro 10, 2023 20:56

Kde tam jel? To musel byt dobry extremista. Cele to tam je kurovcem zlikvidovane a nevytezene.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Šumava

Příspěvekod Dromedaro » ned pro 10, 2023 21:12

Taky si to moc nedovedu představit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4370
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Předchozí

Zpět na Česká republika