Totes Gebirge

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Totes Gebirge

Příspěvekod FrantaB » pon zář 18, 2017 22:18

V téhle části kde jsi šel bych čekal, že s trochou uvažování bude voda k nekomplikovanému nalezení i v letošním celkem suchém roce a místy poteče pod nohama. Jenže tvůj nejjižnější bod na trase je možná mým nejsevernějším, směr Tauplitz. Ve zvlněné placce, kde není modrou barvou ani ťuk ani v mapě, která má plnou modrou čáru v každé rýze v suťovisku...
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Totes Gebirge

Příspěvekod apuka » úte zář 19, 2017 8:01

FrantaB píše: v letošním celkem suchém roce
:shock: :(( Myslis suche leto letos v Rakouskych Alpach? Tak na to jsem za ty 3 tydny v prubehu mesice a pul, co jsem tam letos byl jsem nenarazil. Zato na dest, cerstvy snih docela dost casto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Totes Gebirge

Příspěvekod FrantaB » úte zář 19, 2017 8:36

Zjevně jak kde... Gesause a na východ od něj, sice občas menší povodeň po lokálním ceďáku, ale jinak i vodní stavy spíš podprůměr. A tak smutnou kýchavici, dokonce občas uschlou, jsem v Eisenwurzenu viděl jen jednou za posledních asi 11 let... Ale OK, tahle oblast je spíš alpské předhůří.
A když jsem na konci května viděl stav vody ve Steyeru a sněhu nahoře, tak jsem čekal že po létě bude v Toteskách docela sucho... njn, tímhle směrem ty hory neznám, spíšse cachtám v údolí v potoce
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Totes Gebirge

Příspěvekod kropt » čtv čer 27, 2019 14:37

Nazdar, nevíte někdo jak je to se sněhem v Toteskách? Před měsícem ho prý bylo místy ještě víc než dva metry a byly neprůchodné. Nemá někdo aktuální informace?
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Totes Gebirge

Příspěvekod Lipon » pát čer 28, 2019 16:46

Tipoval bych, že výš ještě bude. Podle kamer na Tauplitzalm, což je takové jižní "podhůří" Totes Gebirge ještě zbytky jsou. Pokud vyjde počasí, chcem příští týden vyjít na Traweng, tak kdyžtak pošlu info - akorát to není ani ve 2000, to ti asi moc nepomůže.
Bylo tam hafo sněhu, ale leze to rychle dolů - minulý týden byla na jedné z těch kamer cesta nahoru pokrytá sněhem, stejně tak 2 nejbližší jezera a teď už je to holé a na jezírkách je vidět už voda :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Totes Gebirge

Příspěvekod Lipon » sob čer 29, 2019 21:46

Aktuálně - není už ho moc okolo 1700-1800 m.n.m., občas překvapí přes cestu a není to obvykle závěj na překročení. Jak to taje, je to jak mejdlo.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Totes Gebirge

Příspěvekod Lipon » ned čer 30, 2019 17:32

Poslední info: ferata Gamsblick momentálně zavřená. Traverzy přes široká sněhová pole cca. v 1800 m.n.m. v prudkém svahu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Totes Gebirge

Příspěvekod Pavelsni » pát úno 24, 2023 14:38

Nevíte někdo, jak je to s winterraumem na Pühringer Hütte? Je třeba klíč nebo je to normálně otevřené? Kdyby někdo měl aktuální sněhovou situaci, bylo by to super, přemýšlím o sněžnicích příští týden (Hinterstoder - Prielschutzhaus - Pühringer Hütte - Grundlsee). O víkendu má teda něco napadnout, tak se to asi bude měnit.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Totes Gebirge

Příspěvekod Hafi » sob úno 25, 2023 8:32

Otevřeno bez klíče. Ale je to zkušenost 8 let stará.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Předchozí

Zpět na Alpské státy