Dolomity

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dolomity

Příspěvekod booze » úte kvě 9, 2017 21:27

mike píše: Vzpomenes si, kdys tam asi byl? Kvuli tomu snehu. Sel/lezl jsi od bivaku nahoru do sedla?

ASI zacatkem cervna a sel jsem ASI od bivaku dolu. :sorac:
mike píše:zvlast pro nas starsi a pokrocile s vypadky pameti...

Tam ASI jeste nejsem. :mrgreen:
@wawrik dik za info.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dolomity

Příspěvekod ratel » stř kvě 10, 2017 6:42

je zvlastní ze jsou dva druhy lidi, jedni do si vsechno pisou a vedou v gps, excelech a buuvi kde jeste a pak si nic nepamatujou bez externí pameti. Pak jsou druzi kteri si nepisou nic a neco si pamatujou, samozrejme ne na den presne. Ja davam prednost druhe variante, protoze jsem liny :-)

V kontextu treba snehovych podminek v Dolomitech ty datumy stejne nehrajou roli. Celou zimu tam sníh moc nebyl a ted to vypada ze bude az do cervna :-). Ze by prodlouzeni ski sezony ?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Dolomity

Příspěvekod fps » stř kvě 10, 2017 6:50

mike píše:Kup si pres eshop vcasnou jizdenku do Sillianu a Sillian - Toblach si koupis v Lienzi (Liezen je jinde) nebo v Sillianu podle toho, kde budes mit na prestupu cas.

512 Kč Praha -> Linz -> Salzburg -> Spittal-Millstättersee -> Lienz -> Sillian, to je dost dobrá cena
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Dolomity

Příspěvekod Zdéňa » stř kvě 10, 2017 8:36

@grco a pickard: Nechali by jste týden auto někde v Toblachu / Cortině? To je jediný co mi odrazuje od cesty autem.. jinak sice vyjde dráž, ale ta pohodlnost...
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze


Re: Dolomity

Příspěvekod pickard » stř kvě 10, 2017 8:48

Zdéňa píše:@grco a pickard: Nechali by jste týden auto někde v Toblachu / Cortině?


Ano, bez váhání. Jsou to jedny z nejslušnějších a nejcivilizovanějších míst v Evropě.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Dolomity

Příspěvekod Zdéňa » stř kvě 10, 2017 8:50

Asi ano, možná je to jen přehnané, v Rakousku na dva, tři dny nechávám auto normálně. Našel jsem třeba velké parkoviště u Toblachsee, kde bych to asi mohl nechat..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity

Příspěvekod pickard » stř kvě 10, 2017 8:56

Jediný místo, kde se bojím nechávat auto, je Arco. Ale tak to je jižákov a mluví se tam italsky a vůbec je to celý dívný :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Dolomity

Příspěvekod Zdéňa » stř kvě 10, 2017 9:30

Cortina nebo Toblach bude ok? Nějaký konkrétní tip nebo je to jedno?
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity

Příspěvekod pickard » stř kvě 10, 2017 10:14

No tak kdybych si měl vybrat, nechám to v Toblachu, protože to je míň známej zapadákov, kde jsou divný typy nápadný a nic moc je tam nepřitahuje. Do Cortiny přecejen jezdí docela dost mastňáků, na který se lepí různý existence.

Obecně se o auto bojím víc u nás Jinonicích.

Konkrétní místo neporadím, ale obvykle ochotne poradí místní policajt. Taky netoužej nic řešit, takže většinou mívají nějakej názor na to, kde je to vhodný.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Dolomity

Příspěvekod grco » stř kvě 10, 2017 10:35

Neviem jak konkretne v Cortine/Toblachu, ale ja vzdy jazdim autom a nechavam auto tyzden, a niekedy aj viac, zaparkovane bez problemov. Vacsinou to ale nechavam zaparkovane na frekventovanych miestach, napriklad u stanice lanovky. Nie niekde na odlahlom parkovisku u jazera. :)

Druha moznost je, ze vacsinou ked takto niekde pridem, tak aspon 1 noc (pretoze pridem vecer) spim niekde v kempe, tak sa dohodnem s majitelom, ze tam za nejaky poplatok necham to auto zaparkovane v tom kempe tyzden.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dolomity

Příspěvekod ratel » stř kvě 10, 2017 13:15

My jsme jednou nechali mimo sezonu koncem rijna cca 4-5 dni auto na malem parkovisti v doline pod Cima dAsta a zacali se to nej zajimat mistni carabinieri protoze (asi) meli strach ze se nekomu neco stalo (?), aspon to tak zduvodnovali. Kazdopadne asi je lepci se nejak dohodnout s mistnima, nebyva to problem....
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Dolomity

Příspěvekod booze » stř kvě 10, 2017 14:20

AV doporucovalo oznamit tvuj plan v infocentru a klidne i domluvit zaparkovani auta. Uz jsem videl zaparkovane auto s listeckem na palubovce kdy tam zaparkoval, kam sel a kdy se vraci.
pickard píše:Jediný místo, kde se bojím nechávat auto, je Arco.

Da se za zoo kempem v penzionu domluvit zaparkovani auta. Nebo na kraji jak je fabrika. Hlidane garaze jsou v Arcu drahe jak prase.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » stř kvě 10, 2017 16:05

ratel píše:je zvlastní ze jsou dva druhy lidi, jedni do si vsechno pisou a vedou v gps, excelech a buuvi kde jeste a pak si nic nepamatujou bez externí pameti. Pak jsou druzi kteri si nepisou nic a neco si pamatujou, samozrejme ne na den presne. Ja davam prednost druhe variante, protoze jsem liny :-)

Pak je jeste treti druh, ktery uz je starsi a je si vedom svych limitu. Vi, ze co si pamatuje ted, si mozna bude pamatovat jeste za 5 let, ale za 10 uz to bude horsi. Takze si ulozi/zapise zakladni udaje, ktere funguji jako voditko a i po mnoha letech se na ne staci kouknout a pamet se probudi. Kdyz jsou k GPS zaznamu i fotky s casem, tak z pameti vypadnou i drobne detaily, o kterych uz druha varianta ani nevi, ze je zapomnela ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity

Příspěvekod ratel » čtv kvě 11, 2017 8:45

mike píše:
Pak je jeste treti druh, ktery uz je starsi a je si vedom svych limitu. Vi, ze co si pamatuje ted, si mozna bude pamatovat jeste za 5 let, ale za 10 uz to bude horsi.


otazkou je i to zda clovek patri k typum ktere se vraceji na stejna mista - pak toto ma vyznam, nebo patri k jine skupine, ktera cti zasadu nevracet se 2x na tutez horu.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2017 18:27

Urcite. Ja jo, kdyz se mi nekde libi, tak mam tendenci se tam vracet a oblast poradne prozkoumat. Takze zaznamy pomahaji. Kolikrat jsem hledal nejakou starsi fotku, na ktere treba bylo videt sedlo, pres ktere jsem chtel nove jit. Mam spousty fotek, ktere jsou jinak nepouzitelne (cvakam a cvakam ;-)), ale obcas nektera poslouzi takhle. Diky zaznamum se hledaji celkem snadno a rychle.

Jinak to, co popisujes, je rozdil mezi prohledavanim do sirky a do hloubky a preference je dana povahou. V limite vedou na stejny vysledek, ale lidsky zivot ma omezenou delku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity

Příspěvekod ratel » čtv kvě 11, 2017 19:04

mike píše:
Jinak to, co popisujes, je rozdil mezi prohledavanim do sirky a do hloubky a preference je dana povahou. V limite vedou na stejny vysledek, ale lidsky zivot ma omezenou delku ;-)


No prave:-(. Zrovna k Dolomitum mam takovy nejasny vztah z tohoto uhlu pohledu. Na spoustu mist jsem se vickrat vratil ale vzdycky si rikam - kdyz vidim ty ostatni kopce - ze jsem mel mozna jet jinam
:?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2017 19:24

Zrovna Dolomity prochazim postupne a kdyz se mi nejaky kopec v dalce zalibi, tak si reknu, ze tam pujdu priste. Jeste nikdy jsem nelitoval, ze jsem se nekam vratil, pokazde jdu trochu jinak a vzdycky je neco noveho. Kdyz nad tim tak premyslim, tak se mi vlastne nikdy nestalo, ze bych litoval, ze jsem nejel jinam, ani u nas. Holt jsem ten, co prohledava do hloubky :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity

Příspěvekod ratel » čtv kvě 18, 2017 12:04

mike píše:OK, kouknu na to, diky za tip. Letadlem do Rima by to mozna nebylo spatne, jestli se tam pak da rozumne nejak dostat. To je tam nekde, jak v zime zavalila lavina hotel? To jsem docela koukal, jak jsou hned u Rima vysoke hory.


Jo to bylo myslim Gran Sasso, tam je i zbytek ledovce :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2017 21:21

Jj, Grand Sasso. Mas nejaky konkretni tip v te casti Italie? Vubec to tam neznam. Hodilo by se neco, kam se da rozumne dopravit z letiste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity

Příspěvekod ratel » pát kvě 19, 2017 7:00

mike píše:Jj, Grand Sasso. Mas nejaky konkretni tip v te casti Italie? Vubec to tam neznam. Hodilo by se neco, kam se da rozumne dopravit z letiste.


Pod kopcem z jihozapadu je LAquila, tam urcite neco jede (bus), dal nevim, byl jsem tam autem z pujcovny ( spali jsme v Santo Stefano di Sesanio). Mozna lita neco i do Pescary, nevim.

chaty a bivaky zde http://rifugiebivacchi.cailugo.it/

Kousek na jih je pak jeste Majella - ta se mi libila jeste vic, tam nebyl koncem zari nikdo, pekne krasove doliny, vykopavky rimskych pamatek v naprosto opustene krajine Juvanum. ( jak nemam rad navstevy atrakci typu Koloseum, tak se mi to moc libiilo ) . Azuro, casto silny vitr.
Pristupovy bod Caramanico Terme ?

Pred 14 dny jsme byli v NP Cilento, to je az pod Napoli asi 150 km, taky pekne, ale na hrebenovku to tam neni, spis denni tury z doliny, navic na podzim problem s vodou.

Mam v planu postupne navstivit vsechny pohori nad 1500 mnm smerem na jih, tak pak podam zpravu :-), nezda se to ale tech kopcu je na te bote plno. Musim to stihnout nez se to tam vylidni uplne, uz ted jsou tam mestecka duchu ( a duchodcu).
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » pát kvě 19, 2017 20:18

Koukam na to a vypada to opravdu zajimave. Bych nerekl, kolik je tam celkem vysokych hor.

Myslis, ze by to byla dobra volba na prelom listopadu a prosince? Samozrejme s azurovou predpovedi. Mohl by tam byt delsi den, nez v Dolomitech a taky o neco tepleji. Klasicke Dolomity jsou fajn v rijnu a zacatkem listopadu. Vloni jsem tam byl na zacatku prosince a dopadlo to spatne, protoze jsem si blbec nevzal macky a cepin. Pocasi jinak bylo fajn, v noci mraz, ve dne na tricko. Kdyby to okolo Rima bylo v prosinci jako na severu v listopadu, tak bych to celkem zkusil.

Co plyn, da se tam nekde koupit? Kdyz priletim letadlem, tak ho musim umet rozumne sehnat. Uz muzu i zabozroustke kartuse, koupil jsem redukci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity

Příspěvekod ratel » pát kvě 19, 2017 20:55

ad termin nevim, byl jsem tam zari-rijen a pri odjezdu v 1500 snezilo , ale v Rime to bylo na tricko. Jinak celou dobu azuro. ale dost vitr.

V terminu prelom listopad prosinec jsem byl v Umbrii v takove pahorkatine kolem Orvieta a bylo tam prijemne, jenom asi dva dny strasne fucelo a lilo. Pak zas azuro.

Kartuse urcite v Rime sezenes, ale okolo letist nevim. Ale jestli pojedes dal vlakem nebo busem, stejne pojedes na Roma Termini a tam asi neco bude. Ale zkusenosti s tim nemam.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » sob kvě 20, 2017 2:20

V rijnu uz celkem bezne snezi i v Dolomitech, holt to chce pockat na spravnou predpoved. Jde spis o to, jak pak snih vypada. V Dolomitech byva zacatkem listopadu prasan, coz je v pohode, ale zacatkem prosince byl premrzly firn, se kterym jsem nepocital a v pohode to nebylo.

Jinak diky, tohle prijde v uvahu az nekdy v tom prosinci, podle vyvoje sezony. Pak to zkusim prostudovat a kdyz tak se te zeptam na podrobnosti. Jsem rad, ze nejsem sam, komu se libi podzimni italske hory :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity

Příspěvekod Mickie » čtv srp 17, 2017 14:04

Pristi tyden mam v planu projit Alta via 1 a rad bych par noci stravil pod sirakem(karimatka, spacak), nemate nekdo informace jestli to tam nekomu nevadi/ je to zakazany nebo tak?
Mickie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát lis 7, 2014 14:38

Re: Dolomity

Příspěvekod Zdéňa » stř zář 13, 2017 20:34

Mám ještě nějakou dovolenou, tak přemýšlím o Dolomitech první nebo druhý týden v říjnu. Jak je to s počasím v říjnu? Dělal bych spíš jednodenní výlety, něco projít, pofotit podle aktuálních podmínek. Spaní bych viděl v kempech- budou ještě otevřené? Případně auto nebo nějaký penzion.

Lidí čekám minimum, jen si říkám že by to chtělo asi už zimní gumy. Má někdo tip co touhle dobou vidět? Doufám že třeba u třeba Cime už moc lidí nebude..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » stř zář 13, 2017 20:52

Pocasi muze byt jakekoliv. Od krasneho tepleho po snezeni. Chce to holt trefit tlakovou vysi. V tom pripade je rijen skoro idealni.

Kempy nevim, ale obcas byvaji jeste otevrene chaty. Lidi je min, ale uplne prazdne to jeste neni, to az v listopadu. Zrovna v oblasti Tre Cime je jich nejvic, kdysi jsem sem daval fotku davu u chaty nekdy po pulce rijna. Je tam bohuzel snadny pristup, a tak dojedou autem k chate a projdou se hodinku k dalsi nebo si to cele obejdou. Da se to ale prezit.

Videt cokoliv, je tam krasne. Vzdycky jsem to vzal jako trek, takze jednodenni vylety doporucit neumim. Muzes si naplanovat jednodenni okruhy v Sextenskych Dolomitech, pekna je skupina Cadini, muzes si vylezt nejake feraty... Kdyz bude pekne, tak cokoliv, kdyz bude hnusne, tak skoro nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity

Příspěvekod Zdéňa » stř zář 13, 2017 20:59

Jo to jsem si myslel, že to budu muset řešit na poslední chvíli dle počasí. Tre Cime- zkusím po ránu nebo navečer, to budou stejně nejlepší fotky. Na Cadini se podívám, o tom jsem ještě neslyšel. Když by bylo hnusně tak jedu jinam nebo nikam :wink: Původně jsem chtěl tento týden, ale viróza a fakt špatný počasí mě odradily. Teoreticky se počasí začne lepšit na konci příštího týdne..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » stř zář 13, 2017 21:18

Jo, taky cekam na pocasi, letos je to s nim trochu horsi.

Tady je par fotek skupiny Cadini. Nejsou to ty uplne nejlepsi, ale zato je tam videt teren. Po tech zebrikach jsem myslim lezl :) Nejsou zrovna v idealnim stavu a stezky taky ne, ale to je v Italii normalni a je treba s tim pocitat.

Kdybys chtel nejakou tritisicovku, tak koukni na Monte Popera. Neni znacena, ale je tam zretelna stezka az do sedla a pak proste po skalach na vrchol. Nemel jsem to v planu, doporucil mi to chatar, ktery tam taky nemel byt :) Docela pekne, jen uz jsem tam mel trochu snehu, ale prijemne drziciho. 12.10.2010, jak tak koukam :)

Taky se da vylezt na Sorapis, z vrcholu je celkem dechberouci vyhled, ale tam je na zacatku klicove misto za III a po ceste obcas II, nevim, jestli je to na tebe. Antelao je myslim jeste uzavrene, jak tam spadly skaly a smetly bivak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity

Příspěvekod booze » čtv zář 14, 2017 11:31

Pocasi pry bude dobre prvnich 14 dni v rijnu. Tak jsem zvedav.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy