Refuge Grand Mullets/Mont Blanc via Bosson

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Refuge Grand Mullets/Mont Blanc via Bosson

Příspěvekod pavproch » čtv úno 26, 2009 10:44

Nějak nejsem schopen vygůglit kontakt na tudle chatu, resp. informaci odkdy dokdy mají otevřeno (v létě je chata zavřená)..... nemáte/nevíte někdo?

EDIT:

doplňuju ještě druhý dotaz - prozatím jsem toho moc nevyšťoural o skialpu na Mt. Blanc via Bosson/Grand Mullets/SV hrana Gouteru/hřeben Bosses/Mt. Blanc a z5

pls, pls, help me.... if you can... :skialp:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Refuge Grand Mullets (masiv Mt. Blancu, Bossonský ledovec)

Příspěvekod gepard75 » čtv úno 26, 2009 11:13

Jestli jsem to tady dobre pochopil,tak by mela byt otevrena i v lete (podle podminek brezen - srpen 68 mist,zbytek roku pouze 16 mist).
Ale francouzsky neumim...
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Refuge Grand Mullets (masiv Mt. Blancu, Bossonský ledovec)

Příspěvekod -ant- » čtv úno 26, 2009 11:45

Klasické sněhové, ledovcové a kombinované výstupy v oblasti Mont Blanc (Jean-Louis Laroche - Florence Lelongová)
chata Grands Mulets (3051 m)
CAF
68 lůžek
+33 (0)4 50 53 16 98
GPS 32T E 0333 984 N 5081 465
Otevřena od dubna do poloviny září
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Refuge Grand Mullets (masiv Mt. Blancu, Bossonský ledovec)

Příspěvekod pavproch » čtv úno 26, 2009 11:48

Thx.

Dyž sem šel okolo (srpen 2005, myslím... při neúspěšném pokusu o Kopec), tak bylo zavříno. A v domě horských vůdců v šamony mi buď někdo říkal/nebo to tam bylo napísané, že díky oteplování je bosson moc rozbitý a proto je chat otevřená jen v zimě/na jaře (tj. hlavně pro skialpinisty).

tu knížku mám taky, ale nezdá semi to.... (viz odstavec výše)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Refuge Grand Mullets/Blanc via Bosson na lyžích

Příspěvekod pavproch » čtv úno 26, 2009 12:13

doplnil/rozšířil jsem o druhý dotaz.... :ú
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

cesta na MB přes Grand Mulets

Příspěvekod jan_pesek » stř čer 17, 2009 15:25

Ahoj, chata Gonella je zavřená ještě celý letošní léto a rád bych se zeptal na zkušenosti s cestou přes Grand Mulets, hlavně co se týká situace pod grand plateu a bosonským ledovcem - prý je tam snad nějaká bezpečnější varianta.
A dotaz číslo dvě, jak je to se stanováním v masívu MB? slyšel jsem jak , že je to v pohodě, tak že odnesou vrtulníkem stan do údolí a pak zaplatíš pokutu.
Trošku mě děsí délka cesty z chaty na vršek a pořád zvažuju ještě jedno přespání ve výšce kolem 4 200 m ve stanu. Klasiku pochodák přes Gouter mi prosím nedoporučujte. Zkušenosti s lezením ve vysokých horách mám.( jižní Amerika)
jan_pesek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 21, 2009 10:17

Re: Refuge Grand Mullets/Mont Blanc via Bosson

Příspěvekod Brko » čtv čer 18, 2009 13:28

Já jsem na té chatě byl jenom v zimě a to byla zavřená. Už jsem to tu psal. Myslím, že jsi mně oponoval, že nad chatou je výborný lyžařský terén, ale mně to tak nepřipadlo. Samá trhlina a podivné seraky a to jsme tam byli v zimě. V létě to musí vypadat hrozně.... Se mi zdá, že jsem i někde četl, že výstup na Blanc cestou přes Mullets se nedoporučuje právě z důvodů pádu seraků. Každopádně na chatu je to z lanovky kousek, tak bych to riskl a asi neřešil :D
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Refuge Grand Mullets/Mont Blanc via Bosson

Příspěvekod chickensalad » stř črc 8, 2009 15:21

Nedavno jsem tam byl, tak muzu pridat par informaci.Odjeli jsme ve slozeni ja,Radim - puvodce planu, Milan - ten vybral trasu a Honza receny Papi.Chata Grands Mullets byla otevrena(konec cervna), potkali jsme dokonce jejiho spravce na skialpech, ale to byl zaroven jediny clovek, kteryho jsme stretli cestou nahoru.Podruhe bych to uz nesel - Bossonsky ledovec je popraskany az to hezky neni, takze obcas jsme horko tezko hledali cestu z trhlin ven.VYjeli jsme lanovkou na Plan d Augille, a vydali jsme se po ceste doprava k ledovci. Nastup na ledovec prisel cca za dve hodiny - a vypadal docela nevabne. Vsude sama trhlina a ani ty seraky nad nama nevypadaly moc hezky. Nakonec jsme se z nich nejak vymotali, ale zaver byl trochu dramaticky - byli jsme obkliceni trhlinami,nad nami seraky,navic bylo slyset pukani odkudsi zdola. Pak jsme se vyskrabali na prvni stan plac kousek pod chatou Grands Mullets.V noci neco nasnezilo, ale to zas tak nevadilo.Asi po hodine a pul jsme potkali spravce chaty Grands Mullets, jak si vesele prasi na skialpech.Docela jsem mu zavidel.Cestu jsme nemeli bohuzel moc dobre nastudovanou(spolehal jsem na zkusenejsi kamarady), smerovali jsme primo na Dome Du Gouter jakoby doleva ke hrane (vlevo od nas primo pod Blancem byla kotlina, kudy se asi melo jit, ale tam byly trhliny a nevideli jsme tam moc) - tak jsme sli primo nahoru. Ve 3500 mnm. jsme se dostali k mistu,kde bylo nutne zacit jistit, takze stand, prvni Milan to vytahl(meli jsme nastesti tri srouby), a ostatni dolezali jisteni prusikem. Takhle asi 5x po sobe, nez se dalo traverzovat. Zdrzelo nas to bohuzel, navic se zkazilo pocasi, ale plan stanovat ve vysce 4000 byl porad realny, kdyby Radim nezahlasil, ze vydrzi max pul hodiny - zmohla ho vyska. Meli jsme stesti, nasli jsme takove silene hnizdo nad srazem akorat na stan ve vysce neco pres 3800. Udelalo se uzasne panorama na zapad slunce, ale nebyl jsem si jisty,co se bude dit zitra. Rano mezi 5 az 7 bylo mliko, az asi po pul osme se to zacalo trhat. Vyrazili jsme neco po pul devate, najednou se docela rychle vyjasnilo . Nejdriv byla cesta jeste pomerne strma, pak se zmirnila a otevrel se krasny vyhled na vrchol.Presli jsme pres luxusni misto na stan pod Domem Du Gouter, kam jsme bohuzel uz nevystoupali vcera. Dale smerem na Gouter a tesne pod nim doleva, kde uz byly videt skupinky lidi na klasicke ceste. Zacinal jsem se citit konecne bezpecneji, trhliny tady v tech vyskach uz temer nejsou nebo jsou bezpecne zasnezene, ale zase uz byla docela dost citit vyska. Kousek od normalky jsme sundali lano a samostatne dolezli na refuge Vallot. Ja s Papim(fotograf) asi o pul hodiny driv nez zbytek vypravy. Kdyz dolezl i Radim, tak na nem bylo videt ze ma dost a rychle zalehnul. Bylo neco kolem jedenacti hodin. Puvodni plan vylezt jeste ten den Blanc a sejit cestou tri vrcholu na Augille du Midi a pak lanovkou dolu s postupujicim casem padal. Vsichni jsme pospavali(ja asi nejmin), obcas jsem se bavil s prichozimi(vetsinou na sestupu).Napadlo me jeste vylezt Blanc bez batohu,a asi bez Radima,ktery mel dost.Odhadoval jsem to na cca tri a pul hodiny - museli bychom na lano kvuli vetru, ale lezitelne to urcite bylo.Bohuzel jsme to provahali. Pak nekdy odpoledne dolezli kluci(ani uz nevim odkud), co sli proti nam z Augille du Midi,a nedoporucovali nam lezt tuhle cestu v opacnem smeru. Dostal jsem trochu strach - Milan tvrdil v polospanku, ze to nejak odjistime, ale oni opakovane rikali, ze jim nas zamer prijde nebezpecny. Okole seste se probral Radim a prohlasil, ze potrebuje sestoupit,takze jsme se rychle vydali na sestup po normalce. Bylo to casove na hrane, viditelnost byla pomerne spatna pri prechodu Dome du Gouter(potkali jsme Polaky, co si mysleli, ze uz jsou na Mont Blancu, taky docela blazni takhle pozde lozit nahoru). Od asi 4000m uz se vyjasnilo, a uvideli jsme stanoviste na Gouteru. Preckali jsem tam noc,ktera nebyla uplne prijemna, protoze dost foukalo. Pomerne brzo jsme se pak vydali rano na sestup - pod Gouterem nejdrviv fixni lana a lehci lezeni, s batohem a lidmi v protismeru trochu otrava. Pak odpocinek na chate Tete Rouse - Milanovi se pro zmenu udelalo nedobre(uz vecer to hlasil - asi plicni edem) - tak se tam asi na dve hodiny natahnul. Dale pomerne nezajimavy sestup na vlacek a s prestupem na lanovku pres Les Houches dolu. Tam jeste cekani na autobus do Chamonix a hura k autu. PRo me to byla docela husta premiera na ledovci - fakt jsem necekal az tolik trhlin a narocne lezeni- cekal jsem dost narocny vystup, ale tohle ne. Chtel bych se tam ale vratit, laka me ta Italska cesta,na kterou jsme meli spadeno, nez jsme zjistili, ze je zavrena.
Fotky jsou na tomhle linku: http://picasaweb.google.com/Jan.Papacek/MontBlanc#
chickensalad
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 8, 2009 11:21


Zpět na Alpské státy