Lehké víkendové treky v Alpách

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon bře 4, 2013 19:15

Popravde, nic lepsiho na prvni seznameni s Alpama mne nenapada. Byli jsme tam kdysi jako uplne naprosti zacatecnici (ja dziny, bavlnene triko a botasky...), ani na te Fatre jsme predtim nebyli, a bylo to celkem v pohode. A to jsme sli i okruh pres Klaferkessel (pri sestupu k Gollinghutte jsem prisahal, ze botasky do hor uz nikdy vice ;-)). Jde o to, ze tahle cast hor je velmi pekna a pritom neni nijak zvlast narocna. Jsou lehci trasy, ale ne tak pekne, nebo pekne, ale narocnejsi.

Jinak v podstate cely hreben Nizkych Taur. Vychod je lehci, zapadni konec (prechod do Vysokych) je tezsi. Info o chatach a dennich etapach je v pruvodci od Rotheru, co jsem ho tu nekolikrat doporucoval. Takze koukni a vyber nejaky pekny usek.

Z dalsiho by sly treba Karnske Alpy s tim, ze se vyhnete feratovym usekum (coz znamena sestupy z hrebene a navraty zpet). Nebo nektera z Alta Via pres Sextenske Dolomity, opet lehci alternativy. Z mene znamych treba Kreuzeck, tam to bylo docela lehke, ale nevim jak chaty, byl jsem tam na podzim. Vsechno tohle je pomerne daleko na jihu, napoprve bych fakt zustal v tech Nizkych Taurach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » pon bře 4, 2013 19:23

Ahoj, no já mám Nízké Taury trochu prošláplé, sám jsem s Alpama začínal před 3mi lety a na tvé doporučení to byly také Schladmingské :wink: Takže i průvodce mám. Ideál by byly Rottenmanské - mé oblíbené, jen s těmi chatami je to tam trochu horší. Takže zůstanu asi u Schladmingských a začnem u lanovky na Planai a uvidíme kam dojdeme. Na jezerech Klaferkessel jsem byl tenkrát na konci června a nebylo to ještě úplně ono - kolem jezer byla ještě souvislá vrstva sněhu. Koncem létato bude asi podstatně lepší..

Karnské Alpy a Dolomity jsou už dost z ruky, ale můžu jim to navrhnout jako další možnost.
Popravdě tak nějak jsem čekal, že lepší možnost než Nízké Taury nebude, ale stejně jsem to zkusil :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon bře 4, 2013 20:07

Neni lepsi zacit u Riesachfalle? Jede tam bus a jsi hned v srdci hor. Zacit u lanovky Hauser Kaibling ti nedoporucim, sice se mi to moc libilo, ale prechod pres Hochstein je trochu obtiznejsi.

Jj, Rottenmanske Taury jsou fajn, Mala Fatra na steroidech ;-) Ale chybi chaty a (pitna) voda. Navic pro zacatecniky by mohl byt narocnejsi (hlavne psychicky ;-)) Hochschwung.

Urcite je i neco jineho bliz, jen to neznam. Nevim proc, ale tahne mne to spis na jih. Asi ze tam neni moc Cechu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » pon bře 4, 2013 21:05

No já právě myslel ten Hochstein vynechat a obejít ho z jihu. Tzn pvní část se jde těsně pod hřebenem a ta druhá k Prientaler htt. se jde už úplně mimo hřeben.
Od Riesachfalle jsem šel minule a zkusil bych změnu :wink:

No loni v srpnu za celkem hezkýho počasí jsem v Rottenmanských Taurech potkával úplný minumum lidí, byly hodiny kdy jsem nepotkal ani člověka, tak to mi celkem vyhovovalo :wink: Alespoň proti davům lidí na Sella Grupe (uznávám, že to je extrém a asi dost vyhledávané místo)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon bře 4, 2013 21:27

Dolomity jedine na podzim po sezone. I tak jsou na popularnich mistech lidi.

Ti nevim, pres Planai jsem nesel, ale co jsem slysel, tak se to hrozne tahne. Ale snahu o zmenu chapu. Mozna zvaz ten Hochstein, neni to nic extremniho. Mam pocit, ze je zajisteny kousek do sedla, vystup na vrchol (ale tam se nemusi) a pak je trochu strmejsi sestup a mohou tam byt snehova pole. Dalka je to ale stejna, mam pocit, ze jsem tenkrat dorazil na Preintallerhutte az za tmy. Taky je jeste moznost to jit cele opacne, z Obertauern.

Ja jsem sel Rottenmanske Taury predloni v rijnu a na hlavnim hrebeni jsem potkal par lidi jen nekde uprostred, kam se da snadno dostat zespoda od konce nejake cesty. Ona je to jinak odevsad docela dalka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod apuka » úte bře 5, 2013 0:16

Zdéňa píše:Plánuji s kamarády na léto 3 - 4 denní přechod po chatách v Alpách. Kamarádi mají zkušenosti s českými horami + Malá Fatra, tzn něco ne moc náročeného. Ideálně po chatách. Jediný, co mě momentálně napadá jsou Schladmingské Taury.. máte nějakou další možnost? Ideálně ještě méně náročné.. díky.
Pokud nevadí více na Západ (od Lince vlakem nebo autem zase az tak dele nepocestujete jak do Nizkych Taur), tak bych jeste doporucoval Arlberg kolem St. Anton im Arlberg (nebo Pettneu).
Smer na Jih je Verwall, kde je moznost poskladat 3-4-denni prechod z Verwall Hohenweg, idealne se zacatkem u St. Antonu a ukoncenim v Pettneu, tj. posledni den z Edmund Graf Hutte na Hoher Riffler (kopec se snad nejhezcim vyhledem v Rak. Alpach, co jsem videl - a na ten kopec si potom budes divat z pulky Alp :-)). Poskladas si cesty a chaty podle chuti a narocnosti - podivej se do popisu.
Napriklad:
1. den St. Anton - KonstanzerHutte - Darmstadterhutte (7hod) (nebo v pripade unavy z cesty primo z St. Anton na Darms. h. - 3 hod)
2. den: Darmstadtr Hutte - Niederelbe Hutte (4hod nebo tezsi 5-6hod) s pripadnym nejakym vystupem
3. den: Niederelbe hutte - Edmund Graf Hutte (5hod)
4. den: E.G. Hutte - Hoher Riffler - E.G. Hutte - Pettneu (cca. 7,5 hod, docela lehky pristup na Hoher Riffler 3168m.n.m a z cesty asi 10 minut bez znacky na Kleiner Riffler - druha tritisicovka :-))
Uvedene cesty jsou stredne tezke, tj. srovnatelne s M. Fatrou, teda krome nadmorske vysky a "kamenu" - na sedla a vrcholy V. a Z. Tater to slozitosti ani zdaleka nema. My jsme prvni a posledny den udelali s 12-tiletym klukem a psem ve snehu, desti bez sebemensich problemu.
Blizsi informace, popisy cest a odkazy na chaty (u Konztancer hutte musis nakonec zadat radeji primo http://www.infobolter.at/touren.htm ) najdes na www.verwall.de
Dalsi moznost je z doliny na Sever v Lechtalskych Alpach, cast Lechtaler Hohenweg. Tam je to podle mne typologicky vice podobne Male Fatre.
Napriklad:
1. den St. Anton - Ulmer Hutte - Leutkircher Hutte - Kaiserjochhaus 8hod (nebo primo Leut. Hutte, dale s odbockou na Stanskogel 2757m cca 6,5-7 hod)
2. den Kaiserjochhaus - Anschbacher hutte 4,5hod, s vystupem rano na Malatschkopf 2388m a/nebo Griesskopf 2581m (od A. hutte 45, resp. 30 minut)
3.den Anschbacher hutte - Memminger Hutte 5hod (+ moznosti vystupu)
4.den Memminger hutte - Augsburger hutte - Grins (bus do St, Anton nebo Landeck) 7-7,5 hod
info najdes na http://www.lechtaler-hoehenweg.at/?page_id=7
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod grco » úte bře 5, 2013 0:17

mike píše:Popravde, nic lepsiho na prvni seznameni s Alpama mne nenapada.


Najlepsie na prvni seznameni s Alpama je Tour du Mont Blanc. Potom uz vsetko ostatne bude stat zaprd. :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod apuka » úte bře 5, 2013 0:47

Nebo sjet po zadku z Matterhornu. Na to urcite az DO SMRTI nezapomene :finga: (Nebyl jsem ani na TDF ani na Matterhornu :wink: )
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Jirka1 » stř bře 6, 2013 19:10

Připojuji se k Nízkým(schladming-Radstat) Taurám a pokud by padl termín a bylo volné místo rád se přidám, zkušenosti a chut jsou jen chybí partáci.
Loni jsme byl s kamarádem na Hochgoling a okolí...
Uživatelský avatar
Jirka1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte led 4, 2011 22:03
Bydliště: Altenmarkt im Pongau

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Terullle » sob dub 5, 2014 19:44

Ahoj, zajímalo by mě, jak je to s chatami... jsou nutné rezervace nebo se místo vždycky najde? A může si tam člověk uvařit sám, nebo je jen možnost jejich večeře? Dá se tam vzít pitná voda? Díky
Terullle
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 14, 2014 14:03

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » sob dub 5, 2014 20:14

Na vsechny tve otazky se da odpoved jen zalezi na situaci ;-) Jsou chaty, kde se ber rezervace nechytnes, zvlast v patek a v sobotu, jsou jine, kde je volno skoro vzdy. Ale i tam se muze stat, ze prijdes zrovna kdyz chatu obsadil necekany nalet duchodcu na vylete ;-) Vlastni vareni obecne moc radi nemaji, jelikoz z prijmu z jidla ziji, ale nekde jsou tolerantnejsi nez jinde. Obecne spis nepocitej s tim, ze ti dovoli varit nebo jist vlastni jidlo uvnitr. Pitna voda pro zmenu spis jo, ale jsou chaty, kde neni (a prodaji ti balenou). Na nekterych chatach je cedulka, ze voda neni pitna, ale ve skutecnosti je a sami ji piji, jen to treba nemaji potvrzene z hygieny. Nebo chteji, aby si od nich lidi vodu kupovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod pavproch » sob dub 5, 2014 20:20

asitak, někerá jo, někerá ne... :mrgreen:

naštěstí sem do doby výletů do Alp dorostl až ve věku samých pozitiv a sociálních jistot .... takže tyhle věci sem nikdy nemusel řešit... prostě tam zavolám/zamailuju, objednán betli s pěřinkama a polopenzí se slevou na OEAV a fertig, dál to neřeším... a dyž je tam cedule, že nichtrinkwasser, tak potem dál nepátám :wink: a prostě si tu petku vody kupim... :oops:

halt starý zparchantělý ex-otrasník... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » sob dub 5, 2014 23:40

Masnaku 8) Ja se spis snazim popularnim chatam vyhybat, nemam rad kdyz je tam moc lidi. Nekolkrat jsem na preplnene chate spal a neni to nic, po cem bych touzil. Pred par lety prisel na Rif. Chabod v Grand Paradisu v patek k veceru. Chatarka mi gratulovala, ze mam stesti, protoze ma prave jedno volne misto, jelikoz jeden objednany nedorazil. Chatu mam rad, s chatarkou jsme si padli do oka uz predtim, ale kdyz jsem videl ten dav 150 Talianu, tak jsem ji podekoval, slibil, ze se stavim nekdy priste a s bourkou v zadech pokracoval pres dalsi hreben a spal ve stare polorozpadle salasi. Ta chata byva jinak poloprazdna, ale patek a sobota je pry vyjimka.

Kdyz ale vim, ze nekde prespat potrebuju, tak se taky predem objednam a taky si radej priplatim za pokoj, kdyz to jde.

Na vodu se ale ptam, jsem v horach a chci pit horskou vodu, ne nejake PETky. Ty mam navic svoje a hromadily by se mi ;-) Krome toho nekdy mivaji jen mineralky a spatna kombinace mineralu by mohla nebezpecne zrychlit muj krok ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod apuka » ned dub 6, 2014 7:44

"jsem v horach a chci pit horskou vodu, ne nejake PETky"

Tak si kup nejakou balenou horskou vodu (stejne se vetsinou prodavaji takove) a prelij si to do sveho :lol:

Jinak fakt neni nic prijemneho, kdyz prijdes unaveny a chces se pred zitrejsi tezkou turou poradne vyspat a v chate najdes veselici se duchodce lijici si do seba jedno pivo za druhym, obcas promazane snapsem a vscihni budou "spat" ve stejnem Matrazenlageru jako Ty. Idealne, kdyz tam bude automaticke svetlo (zazil jsem nekde), ktere rozsviti na pohyb mezi matracemi VSECHNY svetla. A ve drevenych chatach je opravdu potesujici, kdyz kazdy chce co dve hodiny na zachod, ktery je o poschodi niz... Vrze to skvele... Ale to jsou veci, ktere nekdy neovlivnis, mohou prijit az po Tebe.
S rezervaci je trocha blbe, kdyz neumis nemecky a na chate nejsou schopni (nekdy ochotni :twisted:) se domluvit v jinem jazyce. Nebo kdyz sice muzes objednat driv (napr. z domu), ale za objednani chteji rezervacni poplatek 10EUR. To se Ti sice odecte od placene castky, ale kdyz si chces naplanovat nejaky Hohenweg sam a uz doma si zarizujes chaty, tak na bankovnich poplatcich se nedoplatis :axe:.
Jinak jak psal mike, nejvetsi naval je pres vikend (Pa a So) a pres svatky, jinak se az na vyjimky vetsinou ubytujes bez problemu - mimo popularni "IN" chaty, nejlepe pri lanovkach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon dub 7, 2014 3:04

apuka píše:Jinak fakt neni nic prijemneho, kdyz prijdes unaveny a chces se pred zitrejsi tezkou turou poradne vyspat a v chate najdes veselici se duchodce lijici si do seba jedno pivo za druhym, obcas promazane snapsem a vscihni budou "spat" ve stejnem Matrazenlageru jako Ty.

Proto je lepsi si priplatit za pokoj. Cena nebyva o moc vyssi, ale bohuzel ne vzdy to jde.

apuka píše:Idealne, kdyz tam bude automaticke svetlo (zazil jsem nekde), ktere rozsviti na pohyb mezi matracemi VSECHNY svetla. A ve drevenych chatach je opravdu potesujici, kdyz kazdy chce co dve hodiny na zachod, ktery je o poschodi niz... Vrze to skvele... Ale to jsou veci, ktere nekdy neovlivnis, mohou prijit az po Tebe.

Neco prece jen ovlivnit muzes. Ucpavky do usi patri k zakladni vybave pro spani na chatach. Nejen ze te nebude budit vrzani schodu, ale hlavne chrapani spolunoclezniku, ktere je v narvanem matrazenlageru skoro zarucene.

apuka píše:S rezervaci je trocha blbe, kdyz neumis nemecky a na chate nejsou schopni (nekdy ochotni :twisted:) se domluvit v jinem jazyce. Nebo kdyz sice muzes objednat driv (napr. z domu), ale za objednani chteji rezervacni poplatek 10EUR. To se Ti sice odecte od placene castky, ale kdyz si chces naplanovat nejaky Hohenweg sam a uz doma si zarizujes chaty, tak na bankovnich poplatcich se nedoplatis :axe:.

S nemcinou problem byt muze, holt to chce pozadat nekoho, kdo se domluvi a zamluvi prvni den. Na dalsi dny uz staci pozadat na chate, at zavolaji na dalsi. Je to tak i lepsi, nez zamluvat vic noci dopredu, jelikoz se da operativne menit plan.

S rezervacnim poplatkem jsem se jeste nesetkal, tipuju, ze bude na tech popularnich chatach, kterym je lepsi se vyhnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod apuka » úte dub 8, 2014 6:37

V drevenych chatach s tenkymi drevenymi stenami a podlahami Ti jenom trochu pomuze pokoj. Hlavne, kdyz mas nad hlavou matrazenlager... To se Ti prenaseji nejenom zvuky, ale kazde zavreni dveri a raznejsi krok vyvola docela citelne chveni cele chaty :-). Ale souhlas, ten pokoj je mnohem prijemnejsi a za ten priplatek rozhodne stoji.
Bohuzel, rezervacni poplatek na delsi dobu dopredu je cim dal vice rozsireny zvyk... Napr. kdyz jsem premyslel nad Lechtaler Hohenweg, kvuli tomu jsem to zavrhl. 10 EUR na osobu chtely na vsech chatach. Jasne, kdyz zavolas v den, kdyz tam chces spat nebo den predem, tak ne, to se stejne neda stihat. A ruzne firmy nabizejici levnejsi prevody penez do EU jsou problemem prave v okamihu, ze rezervaci zrusis. I kdyz... ten rezervacni poplatek v tom pripade vetsinou propadava...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod pavproch » úte dub 8, 2014 9:26

v rezervačních poplatcích nevidím problém... brání ti něco zřídit si účet např. v rakousku? nebrání... jak si myslíš, že to řeším na slovensku, he? (kam jezdím daleko častějim než do reichu)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod apuka » úte dub 8, 2014 10:14

Teda PP, nevim... Fyzicky nebrani, ale zalozit si ucet pouze kvuli tomu, ze jednou za X let si chci objednat par noclehu? :roll: Asi jsem ponekud staromodni.... Stejne bych do dalsiho pripadu nekde zasantrocil pristupove udaje....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod pavproch » úte dub 8, 2014 10:36

to není jenom pro ty noclehy... mám tak i běžný Euroúčet v Eurozoně...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod apuka » úte dub 8, 2014 12:06

Ty jo, ale ja nepodnikam (ani v EUZone). A svoji odpoved jsem myslel na sebe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Simi » úte dub 8, 2014 15:53

mike píše: Ucpavky do usi patri k zakladni vybave pro spani na chatach. Nejen ze te nebude budit vrzani schodu, ale hlavne chrapani spolunoclezniku, ktere je v narvanem matrazenlageru skoro zarucene.

Nicméně špunty do uší mají jednu velkou nevýhodu a to, že mě pak nevzbudí pípající hodinky. ;-) Zvlášť při těžších a/nebo delších výstupech je běžný budíček někdy mezi 1 a 4 ráno a to mám problém vstát, i když ten budík slyším.... :mrgreen: Ale při turistice a lidských dobách vstavání jsou špunty určitě výhodou.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » úte dub 8, 2014 16:25

Pipajici hodinky? Jak nemoderni. Misto nich si nastav mobil na vibrace, udelej si nim to, co pry udelal pasazer zmizeleho Boeingu a pak te zarucene vzbudi i s ucpavkama. Fotit to nemusis :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

3-denní okruhový trek v Alpách blízko Praze

Příspěvekod tomaskk » ned zář 21, 2014 11:31

Zdravím všechny uživatele OF. Nějakou dobu už se snažím najít okruhový trek v Alpách, ale nedaří se mi. Minulý rok jsme byli ve Schladmingských Taurách a musím říct, že to byl docela záhul. Konkrétně jsme vystoupali na Hochgolling. Tento rok bychom raději něco mírnějšího (travnaté pláně a jezera lepší než horské štíty) blízko do ČR. Podmínkou je výchozí bod stejný jako cílový, možno např. zkombinovat s lanovkou apod. Spát budeme ve stanech.

Díky za rady!
Naposledy upravil pavproch dne ned zář 21, 2014 12:14, celkově upraveno 1
Důvod: -pp-:kuwa, napřed čtu a hledám (ve správným chlíffku) a pak až píšu... sloučeno s existujícím thématem..
tomaskk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 21, 2014 10:59

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 2:49

Podminka vyrazuje vetsinu moznosti a je nesmyslna. Vzdycky se da do vychoziho mista vratit verejnou dopravou nebo stopem. Tomu co hledas odpovida vychod Nizkych Taur. Seckauer Alpen, Trieben Tauern, Rottenmann Tauern. Idealni se jde po hlavnim hrebeni a pak se nekde sleze dolu na vlak, kterym se vratis k autu(?).

Nebo muzes vzit mapu a zkusit nejak naplanovat okruh, ale upozornuju, ze nektere bocni hrebeny mohou byt obtizne. Treba bocni hreben Rottenmann Tauern je na zacatku tezsi, nez Hochgolling.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod honzi » pon zář 22, 2014 10:50

My podobné okruhy plánujeme obráceně.Snažíme se nechat auto u nádraží a vlakem dojet do startovacího bodu,a přez kopečky se vracet k autu.Je to jednodušší na plánování návratu.A celkem to umožnuje i kombinaci vlak autobus.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod budo » pon zář 22, 2014 10:56

Obecně kdekoli je i za mne tohle ten nej koncept. Na konci podniku je člověk unavenej a ocení psychickou pohodu pramenícíé z toho, že dojde k autu. Představa, že někam dorazím, jsem unavenej a mám buď ve spěchu hodin nějakej spoj nebo na něj hodiny a hodiny někde čekat, ta mne nebere. První verze je lepší.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 15:19

Jak kdy, jak kde. Clovek je pak omezeny v tom, ze musi sejit do konkretniho mista. Coz omezuje improvizace, zmeny planu kvuli pocasi apod. No a na konci treku je rozumne si sednout do vlaku a relaxovat, zatimco sednou do auta a ridit mi rozumne neprijde.

Slo mi ale hlavne o to, ze omezovat se v planovani timhle zpusobem je zbytecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod sobb » pon zář 22, 2014 16:46

mike píše:No a na konci treku je rozumne si sednout do vlaku a relaxovat, zatimco sednout do auta a ridit mi rozumne neprijde.
sice mimo téma vlákna, ale co už: to záleží na stylu vejletů do hor, my sice do auta sednem/lehnem, ale pak většinou nenastává řízení, nýbrž žranice a pijatika, ze zásob, který tam máme schovaný. No, a pak šlofík a domů nebo na další lokalitu až příští den. Prostě pohoda :P

Jinak stop jako prostředek k návratu autu se nám v Rakousku docela dobře osvědčil. Dojeli jsme tak i s lodí :mrgreen: Dlužno podotknout, že nafukovací a sfouknutou, ale i tak má ten loďák slušnou velikost, nemluvě o harampádí okolo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 16:57

Jet druhy den je v pohode, ale aspon nejaky odpocinek to chce. Ja vetsinou koncim trek v takovem stavu, ze ridit by bylo vylozene nebezpecne jak pro mne, tak pro vsechny okolo ;-)

Stop v Rakousku jsme probirali v nejakem jinem vlakne, v horach funguje skvele. Jsem myslim psal, jak jsem se jednou skoro urazil, kdyz mi nezastavilo prvni auto, ale az druhe :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod sobb » pon zář 22, 2014 17:05

mám obavu, že by to bylo pro všechny zmíněné vyloženě nebezpečné ať už jsi v jakémkoliv stavu :twisted:

opakování matka moudrosti :D (tak tedy pardon, nemám momentálně čas číst všechno, co jste tu napindali :wink: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy

cron