Lehké víkendové treky v Alpách

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » pát kvě 20, 2011 7:18

Ono bylo loni více sněhu..ale když si teď tak vzpomínám, tak opravdu souvislá pokrývka byla tak od 2400, od 2200 byla nesouvislá ale bylo ho dost..
Ideálně si zavolat někam na chaty a zeptat se, já plánuju v půlce června nějaký prodoužený víkend , ještě nevím kde, ale doufám, že do tich 2400 bude sněhu fakt jen minimálně. Letošní zima byla úplně jiná než loňská, spíš bych se radši někde pozeptal :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2011 18:36

@Leschij: zas tak bych se nebal. Jak pise Zdena, snehu je o dost min nez vloni. Koukni se na webkamery a uvidis sam. Na snih urcite narazis, zvlaste na severni strane, ale urcite nebude souvisla pokryvka po celem hrebeni. Akorat si mozna cestu naplanuj tak, abys vyse polozena sedla prechazel az odpoledne, rano muze byt firn pekne zmrzly. Zazil jsem ho tam i v cervenci a nezapomenu na duchodkyni, ktera se pracne vyskrabala po snehovem poli skoro az do sedla, uklouzla a pekne po zadech sjela az dolu :twisted: Takze minimalne ty nesmeky nebo lehke macky bych si urcite vzal.

Co se trasy tyce, mohlo by to byt zvladnutelne, ale bez vetsi zaruky. Zalezi jak pujdes rychle. Otestujes si to uz na prvnim useku, jestli dojdes za den z Planai az k Preintalerhutte, tak jdes tak akorat. Od horni stanice lanovky, jestli pujdes pesky ze Schladmingu, tak mas co delat. Kdybys nakonec nestihal, tak muzes sejit dolu jeste pred zacatkem hrebene Rottennman Tauern, udoli sice bude dlouhe, ale na vlak nakonec dojdes. Muzes zkusit i stopa, nemel jsem tam problem ani s velkym batohem.

Jinak alternativa: misto Schladming - Planai jit Haus - Hauser Kaibling a par pres Hochstein. Moc pekne, ale tam asi snih bude a mohly by se hodit i macky. Jsou tam tusim (ta pamet...) kousek ocelova lana ze severni strany pod sedlem co ma pres 2400. Na vrchol taky, ale uz z jihu. A taky nevim, jak jezdi z Hausu lanovka, ktera asi stoji zato, vyslap po sjezdovkach nic moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Leschij » pát kvě 20, 2011 19:51

Jo díky za optimistický info, ale vezmu radši mačky i pikl.

Dneska jsem sehnal mapu Kompass č.223 Seckauer Alpen; poslední která mě chyběla z Nízkých Taur. Zpáteční jizdenku si koupím asi do Selzhtalu, pak pojedu do Mautern in der Steiermark a odtamtud se vydrápu na hřeben a půjdu na západ do sedla Hohentauern. Odtamtud dál přez Groser Bosenštajn Rottenmanerskými Taurami kam až to stihnu a pak slezu na sever na vlak nějakou dolinou nebo po nějaký ty rozzsoše.

V krámě jsem si prohlížel i mapu Kitzbuhelských Alp, všude píšou že tam je dlouhá vegeťácká hřebenovka, cca 50 km, ale přijde mě to tam nějak prolátaný cestama a zalidněný. Byl jstem někdo? Chodí se častěji ten jižní hřeben ze Zell am Zimmeru do Zell am See, nebo ten severní?
Leschij
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte kvě 17, 2011 8:28

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2011 20:05

Tim nic nezkazis, maximalne to potahnes zbytecne. Jelikoz jsi zmenil plan na lehci cast hrebene, tak bych si vsadil tak 5:1, ze to nebudes potrebovat, ale jeden nikdy nevi.

Tohle jsem taky pred lety sel, akorat jsem se na hreben dostal z jihu. Vlakem tusim do St.Lorenzen u Knittelfeldu, ale uz si to presne nevzpominam. A skoncil v Hohentauern, jelikoz prisla studena fronta a snezilo, v cervenci. Docela fajn, ale ta zapadni cast NT je zajimavejsi. Myslim, ze jsem tu k tomu kdysi psal i nejake info navic, zkus hledat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Jirka1 » ned kvě 22, 2011 22:12

Ahoj,
koukám, že jsem našel svou krev. Jezdím do oblasti nízkých(schlamingských, radstatských,..) taur již pár let v létě v zimně, túr již pár znám, ale všechny jen se startem a cílem u autobusu a nocí v pensionu. S tohoto důvodu se mi zamlouvá tato oblast na první přechodové a nocovací pokusy jako nejlepší. Rád se připojím k pohodové partě, nejdříve na nějakou 2-3 denní akci, a nebo vícekrát za sezonu.
Nabízím znalost místních podmínek, komunikativní němčinu, VW Multivan 7 míst, a chut zažít nové věci a potkat nové pohodové lidi se stejným zájemem. Mimo turistiku mám rád MTB, lyžování, vodu, a exotické cestování.....Jirka
Uživatelský avatar
Jirka1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte led 4, 2011 22:03
Bydliště: Altenmarkt im Pongau

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Leschij » pát čer 3, 2011 18:38

Tak jsem s těma Nízkejma Taurama nakonec vyměk. Ta průměrná nadmořská výška a hranice kde začíná sníh mě odradila, protože tentokrát to chci pojmout opravdu lehce, na pohodu, takže tohle si přesouvám na začátek září.

Koupil jsem si ale zpáteční jízdenku do Kitzbuhelských Alp, do Jenbachu, přes Kitzbuhel a Zell am See. Jestli jste tam někdo byli, doporučíte mě přechod z Jenbachu do Zell am See, nebo obráceně? Případně jestli jste někdo majitelem průvodce tohoto pohoří, za jak dlougo se dá přejít hlavní hřeben.

PS. Doufám, že někdo nenapíšete, že i když je pohoří nižší než Malý Taury, že tam bude přesto víc sněhu, protože jsou pod Taurami vysokými.
Leschij
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte kvě 17, 2011 8:28

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod laca » pát čer 10, 2011 0:55

dotaz začátečníka - hledám trek řekněme 4-5 dní, spaní pod stanem nebo chata. Považuju se za začátečníka, rozhodně žádný lezení :-) Teď jsem se vrátil z West Highland Way ve Skotsku a chtěl bych na podzim někam mezi kopce, ale už nechci letět. Zajet autem/vlakem, pár dní šlapat a zase zpátky.

Byly by Nízké Taury v září (konec září/začátek října) dobrá volba?

Sorry za blbej dotaz
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod ellik » pát čer 10, 2011 8:19

My plánujem na léto Totes Gebirge. Chcem si to předem omrknout na skialpy.
ellik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: stř zář 1, 2010 8:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod sx02 » pát čer 10, 2011 9:28

laca: Byly, ale vždy závisí na tom kdy se objeví sníh, to že tam ještě nebude ti teď nikdo nezaručí.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod laca » pát čer 10, 2011 9:43

Díky, moje hledání nové cesty dostává jasný směr :-)
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » pát čer 10, 2011 9:45

Nízký Taury jsou fajn, ale na ten konec září ze už úplně spoléhat nedá, třeba bude ale krásně:-) Sežeň si toho proůvodce co tu píše mike, tam jsou všechny hřebenovky Nízkých Taur dobře popsány :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2011 17:35

laca píše:Byly by Nízké Taury v září (konec září/začátek října) dobrá volba?

Dokonce vyborna, babi leto je tam snad nejhezci obdobi. Zalezi ale na tom, jestli v zari napadne snih a to je podle mych zkusenosti za poslednich 5 let tak 50:50. I tak se da, ale uz to moc neni na prechod, spis se usadit na chate a chodit po okoli. Byl jsem takhle ve Schladmingskych Taurach zacatkem rijna 2007, snih byl asi od 2000 m. Usidlil jsem se na Preintaller Hutte, ktera byla k memu prijemnemu prekvapeni otevrena a ridil se radami chatare (s timhle vrcholkem jeste den pockej, az snih slehne...). Bylo to uchvatne, ale narocne fyzicky i orientacne, znacky pod snehem a mizerna mapa od Kompassu (nikdy vic). Vrcholy nalehko sly, prechod na tezko by byl problem, protoze ze severu a vychodu byla spousta snehu zvlaste v sedlech, pres ktera se chodi.

V tuhle chvili se to naplanovat neda, podzimni treky v Alpach resim tak, ze si pockam na pocasi a rozhodnu se podle aktualnich podminek. Kdyz je snih, tak vic na jih. Karnske Alpy, Dolomity (vloni az v pulce rijna, v zari bylo hnusne). Je treba nevahat, jak prijde podzim a snih, tak sezona konci. Muze to byt na konci, ale nekdy uz i v pulce rijna.

Rozhodne jsou ale potreba minimalne dobre nesmeky, pro jistotu. Prvni snih obvykle prijde uz na prelomu srpna a zari, kdy se pravidelne na chvili ochladi (maly monzun se tomu tusim rika). Vetsina sice sleze, ale na severni strane neco zustane a po mesici jsou z toho pekne tvrda firnova pole a obcas byva i led, kdyz v noci mrzne (spis v rijnu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Leschij » pon čer 27, 2011 9:34

Tak jsem byl na tom lehkým treku v Kitzbuhelských Alpách. Drobný info.
Jízdné zpáteční z Náchoda do Jenbachu přes Praha, Budějovice, Linec, Salzburg, Kufstein stálo 2850Kč (In karta a sleva City Star)

8.6.
Cesta vlakem: Nejel jsem do Jenbachu, ale v Salzburgu přestoupil a mimo trasování jel do Zell am See. Cesta cca od 5:00 do 18:30. Spal jsem na serpentinách k Miitelstation.

9.6. 1 den
Vystup na Smittenhohe 1965, dále po hřebenu přes Mauren kogel 2074,, Oberer-Gernkogel 2175, Klamscharte. Protože nebylo na hřebenu nic vidět dále po vrstevnici na Klingentorl 2059, Seetorl 1964, Medalscharte 2058, hřeben Sonnberg 2187, Barentsteigkopf 2225 do sedla Sommentorl 1978. Nocleh

10.6. 2 den
sedlo Sommentorl 1978 a po Pinzgauer Spaziergang směr Burghutte., Sintersbachcharte 2035, (protože byla mlha chtěl jsem se vyhnout GeisSteinu 2363, a podle mapy má vést vrstevnice na Sintersbachcharte, ale kdyby jste tam někdo šel tak bacha na značky, protože se asi musí sejít k Burghuutte. Nevím já sešel z cesta a šel podle busoly), Sintersbach Hochalm, Sintersbach GrundAlm 1652, Karlhutte, Friedrichhutte, Barenfilz (rašeliniště) Nocleh

11.6. 3 den
Barenfilz, Pass Thurn 1274, Moseralm, Speichen leich, Zweitauseder 2004, Stangenjoch 1713, Schontaljoch 2029, (tady i když viditelnost 100-150 jsem udělal odbočko na Groser Rettenstein a vrátil se.), po hřebenu Gernscharte 1976, Laubkogel 2174, Herrensteigscharte 2028. Nocleh

12.6. 4 den
Herrensteigscharte 2028, Steinkogel 2299, cesta severně od Sontagalm (nechtěl jsem to obcházet tak ze Steinkogelu z hřebene přímo na západ.), Trattenbach Hochalm 1955, Krondlhorn 2444, Markirchl-Salzachjoch 1983. Nocleh.

13.6. 5 den
Markirchl-Salzachjoch 1983, Konigsleiten 2315, Falschriedel 2420, Umbrella Bar, Krumbachalm, Arzlaneralm 1773, Krimmlalm 2063. Nocleh za Krimlalm.

14.6. 6 den
Jezírka mezi Kreuzjochem a Katzenkopfem., Maurer-schartl, Hemerealm 1815, Koathuttenalm, Hochbergalm1863, Kleiner Galtenberg 2318, Dristenkopf 2203, Krinjoch 1990. Nocleh.

15.6. 7den
Krinjoch 1990, Gamskopf 2205, Tapenkopf 2206, Standkopf 2241, (hřeben mezi Kleiner Galtenbergem a Standkopfem když nechčije, není mlha a jde se nalehko musí být v pohodě ale jinak je potřeba být opatrnější), Hochstand 2058, Wiedersberger Horn 2025, Loderstein 1830, Kerschbaumersattel. Nocleh za Kerschbaumersattel

16.6. 8 den
Kerschbaumersattel, Reitherkogel 1336, pochod na vakzál do Jenbachu přes Bruck am Ziller a Strass im Zillertal, Jenbach nádraží.
Cesta vlakem. Z Jenbachu odjezd o půl druhé odpoledne do Linze. Cestou z Linze jsem musel čekat i v Summerau a Budějovicích jsem byl ve 20:00. V Praze bych byl ve 23:00, ale přespal jsem v Benešově.

17.8. 9 den
vlak Benešov, Praha, Náchod.

Kitzbuhelské Alpy nejsou až tak vysoký, takže jde udělat přechod celého hřebene. Alternativně by šel udělat přechod i tak, že u Geisteinu (2363) by se uhnulo na sever a pokračovalo na sever buď do Fieberbrunnu nebo do Kitzbuhelu.
Kdo by chtěl skončit přechod hřebene dříve, tak bych doporučil slézt na jih na úzkorozchodnou dráhu mezi Krimmelem a Zell am See která je 3 až 4 h z hřebene.
Těm co by měli týdenní dovolenou (2 dny cesta + 5 dní pochod bych doporučil jít ať už z Jenbachu nebo Zell am See slézt na úzkorozcchodku do Neukirchenu a odjet do Zell am See.

S vodou jsem neměl problémy, protože furt cedilo a bylo po oblevě, v létě a na podzim netuším. Vlastním ale pumpu od MSR a voda by se jinak kvůli všudypřítomným krávam musela převařit.
Leschij
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte kvě 17, 2011 8:28

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod grco » pon čer 27, 2011 9:40

@mike: co mas proti kompass mapam?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon čer 27, 2011 21:42

Zapalovac nebo sirky ;-)

Proste davam prednost mapam pred omalovankami. U Kompassu si vymysleji vic, nez je zdravo, jak jsem se nekolikrat v terenu presvedcil a nebyla to prijemna zkusenost. Clovek by rekl, ze by mohly stacit aspon na znacene stezky, ale ani to ne, oni si dokazou vymyslet i cisla cest (na mape Grand Paradisa jich maji pulku spatne).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod grco » pon čer 27, 2011 22:15

Bol som v Gran Paradise 10 dni a mal som mapy Kompass a nenasiel som ziadne nejasnosti (chodim ale len po znacenych cestach). Mne sa zas nepacia Freytag & Berndt. Uz na prvy pohlad sa mi zdaju nejake neprehladne a nevyznam sa v nich tak dobre.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon čer 27, 2011 22:44

Fakt sis nevsiml rozdilu mezi cisly na mape a znacenim v terenu? Poprve jsem tam byl s mapou od Kompassu 1:50000 a IGC 1:25000. IGC odpovida, Kompass byl dost casto uplne mimo. Na hlavnich tazich to neni az tak tragicke, ale jak clovek zajde nekam, kde se moc nechodi a na rozcestnikach je jen cislo cesty, tam je to prusvih.

Maly priklad (mam to tu naskenovane): cesta z udoli Valtoney k bivaku Money. Podle IGC 22C, od A.Money pokracuje jako 22D a tak to i je. Podle Kompassu je to vsechno 20. Odbocka k bivaku Martinotti je 22E, k Borghi 22F. U Kompassu si vymysleli 21 a 21A. Jak tak koukam, co jsem prosel, tak nesedi skoro nic. Pritom pruvodce se odkazuje prave na ta cisla.

Co se tyce F&B, tak jsou na prvni pohled mozna min prehledne, ale jde spis o zvyk. Realite odpovidaji podstatne lip, i kdyz taky maji sve musky. Kdyz jsem se po hrebeni Karnskych Alp, tak rakouska strana byla presna, ale italska nic moc, to jsem i zabloudil. Tam je lepsi Tabacco. V Rakousku AV a kdyz neni, tak F&B.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod grco » úte čer 28, 2011 6:51

@mike: Priznam sa, ze cisla ciest si ani nevsimam. Pozrem na mape kam vedie cesta a potom idem podla znacenia, takze asi preto mi ta mapa stacila. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2011 19:38

A pak prijdes na rozcesti, ktere na skvele mape od Kompassu neni, a na kamenech mas jen sipky s cisly cest ;-) V GP nic neobvykleho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod grco » úte čer 28, 2011 22:21

Jak som povedal, na cisla sa nepozeram a na rozcestnikoch som sa nikdy nestratil, a chodil som tam 10 dni, z Valnontey aj z Pontu. Tak asi som si vybral len cesty, ktore v tej mape boli spravne, lebo fakt sa mi nestalo ani raz, ze by tam nieco nesedelo.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2011 23:34

To co popisuju byva v odlehlejsich castech a vloni jsem si vsiml pomerne dost novych rozcestniku (uz jsem tam byl trikrat a ted jedu poctvrte). Ale to byl cele jen priklad toho, jak jsou mapy od Kompassu mizerne, teren je na tom totiz podobne, akorat to neni na prvni pohled tak videt. Poznas to i na znacene ceste, kdyz zapadne snehem, znacky nevidet a snazis se jit podle mapy.

BTW, zkus podle te mapy najit cestu od Col della Rossa k bivaku Gratton (u Grivoly). Je tam docela rozumna stezka, castecne i znacena. Rozhodne mnohem lepsi, nez cesta pres Colle della Nera a pres ledovec, ktera na te mape je a tvari se jako znacena (a to fakt neni; na IGC mape je nejmensima cernyma teckama). Dokonce bych si troufnul rict, ze pro bezneho turistu, ktery se mapou necha zlakat, to muze byt o zivot i kdyby se chtel jen podivat do sedla k ledovci (vyhled je tam moc pekny). Vede tam totiz hodne strmy rozbity zleb (I+) a obcas litaji sutry. Guide v Cogne mne varoval, at tudy vubec nechodim a radej to vezmu po hrebeni, ktery je sice technicky tezsi, ale bezpecnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod grco » stř čer 29, 2011 7:38

Vidim, ze tam chodis casto. Niekedy by som sa mohol mozno pridat. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod mike » stř čer 29, 2011 18:28

Pozde, odletam v pondeli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Trafikant » stř čer 29, 2011 18:43

No on grco už je taky skoro pryč :D .

Jen já tvrdnu v práci =/.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod wawrik » ned zář 4, 2011 19:38

Keď je tu reč o číslach turistických ciest... Včera som sa dosť pobavil, schválne, koľko vám bude trvať vyrátať správne číslo chodníka :-)
IMG_0848.jpg
IMG_0848.jpg (119.63 KiB) Zobrazeno 12203 krát

... a vraj sú Rakúšania suchári :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Jirka1 » stř led 18, 2012 21:34

Ahoj kdo zkušenější by podnikl něco v zimních alpách oblast skiamadé. Jsem tady ted na ještě dva měsíce, vybavení mám sebou jen zkušenější parták/čka mi chybí. Jirka
Uživatelský avatar
Jirka1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte led 4, 2011 22:03
Bydliště: Altenmarkt im Pongau

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » úte bře 20, 2012 20:25

Šel jste někdo okružní trasu z Ventu - Wildes Mannle - Seikogel - Martin Busch Hutte - Vent? Hledám neledovcovou (jsem bez zkušeností) trasu a tato mě celkem zaujala. Hezká oblast a výhledy a neměla by být tak obtížná. Mám klasické zkušenosti z Nízkých Taur, Julek a Dolomitů, bude to stačit? Termín počítám druhá půlka července/srpen..
Díky za každé info :wink:

Edit: Ha, teď čtu nějaké info zde. Vypadá to slibně..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Jirka1 » ned črc 1, 2012 23:35

Neplánujete někdo něco na prodloužený víkend 5.-8.7.2012 alpy VHT, kola, in-line Thermální lázně JIrka
Uživatelský avatar
Jirka1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte led 4, 2011 22:03
Bydliště: Altenmarkt im Pongau

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod wawrik » pát srp 10, 2012 8:29

Nemáte niekto odkaz na dobrú SK/CZ stránku o Alpách, kde by som našiel informácie o úrovniach ochrany? Ide mi hlavne o to, aby som sa vedel orientovať, kde sa môže spať kdekoľvek po ceste v stane, kde iba pod širákom, kde pri chatách, kde ani to nie. Na Alpy.net som nič také nenašiel. Ide mi v prvom rade o rakúske Alpy, ale dobré by boli aj ostatné (I, FR, SLO).

Na fóre sa to spomína len veľmi útržkovito.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehké treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » ned bře 3, 2013 16:07

Plánuji s kamarády na léto 3 - 4 denní přechod po chatách v Alpách. Kamarádi mají zkušenosti s českými horami + Malá Fatra, tzn něco ne moc náročeného. Ideálně po chatách. Jediný, co mě momentálně napadá jsou Schladmingské Taury.. máte nějakou další možnost? Ideálně ještě méně náročné.. díky.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy