Lehké víkendové treky v Alpách

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » pon čer 14, 2021 7:58

Pro vsechny, co se ted chystaji do nizsich Alp (a vyssich ani nemluve), at je vystrahou:
Cech dva dny a skoro dve noci stravil "cekanim" na zachranu.

Je tam sice hodne nejasnych veci (napr. kdyz tam cekal na pomoc, proc manzelka volala zachranare az druhy den, pravdepodobne az odpoledne, kdy se mu uz nedalo dovolat :-k :((), ale dobre si uvedomit, ze i v tech nizsich horach muze byt jeste stale hodne snehu. Brechtesgaden neni nijak vysoke pohori, spominana hora Hohes Brett ma 2340m, ale podminky jsou nekde fakt obtizne, zimni na macky a cepin. Taky viz aktualni situace ve Vysokych Tatrach (uz jsem to daval do jineho vlakna), co jsou sice vice na Sever, zato vsak tam snezilo min nez v mnoha alpskych oblastech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod skutrjohny » pon čer 14, 2021 8:13

tak Alpy do 2000m v pohode. vlastne jsme obchazeli jen jedno snehove pole, jinak snih uz byl pryc. proste hory kolem Raxu jsou uplne v pohode komplet schudne.
a sel jsem samozrejme v teniskach a kratasech
jinak Hochschwab, ktery je o cca tech 200 vyskovych metru vyssi, ten uz mel na hrebenu misty celistvou snehovou pokryvku
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » pon čer 14, 2021 11:10

Jo, ty "Videnske", tj. jihovychodni v Rakousku jsou v lepsim stavu. Proto je treba ale zjistovat stav na konkretnich mistech. Vsak jsi videl na webcamu z Planneralmu - cca stejna vyska jako Schneeberg nebo Rax, zato podminky hodne odlisne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon čer 14, 2021 18:39

apuka píše:Je tam sice hodne nejasnych veci (napr. kdyz tam cekal na pomoc, proc manzelka volala zachranare...

Zas ta prace s informacemi... kde pisou neco o manzelce? Manzelka by bud volala zachranare uz prvni vecer nebo vubec :twisted: Milenka taky, tohle asi byla spis nejaka znama.

Mne je spis divne tohle: Čech se vydal v sobotu na několikahodinovou pěší túru s jednou ženou. Když nemohl pokračovat, dvojice se rozdělila. Dovedu si predstavit, ze zenska uz dal nechce a vrati se, zatimco neohrozeny hrdina pokracuje, ale naopak?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » pon čer 14, 2021 20:02

Ono tam bylo puvodne "se zenou" (nebo manzelkou??? - si tak pamatuji, ze jsem sem naspal slovo, co tam meli), ne "s jednou zenou"... Mozna ne na aktualne, jsem to zahledl ma vice strankach, ale aktualne urcite neni placen, proto jsem sem dal tento link.

Ale stejne - ona mu volala, at uz z jakehokoliv duvodu. No a kdybych se ja nahodou takto rozdelil s tim, ze ten druhy nemuze dal, tak bych mu nejspis sel primo pro pomoc a kdyz uz ne, napr. ze on to nechce, tak se mu budu snazit zavolat drive, jestli se mu povedlo dostat dolu (nebo nahoru nebo kamkoliv).
Druhou veci je, ze pokud bych byl na tom tak, ze nemuzu dal ve snehu, tak se snazim tu situaci nejak resit (no, ja bych to resil uz davno, ze bych se asi otocil, ale mne to nedela problem udelat i pred zenskou) a ne asi cekat, ze sneh casem roztaje nebo co.

Jasne, je tam opravdu spousta nejasnosti, docela mozne, ze se vse stalo uplne jinak nez ta jedna zprava...

Edit: Tady je "original" zprava z brechtesgadenske policie.

Takze ti dva planovali vicedenni turu se spanim na chate. Poto, jak prestal vladat, tak zena pokracovala na chatu a on tvrdil, ze se vrati. Zena o nem nemela zadne zpravy a nemohla se s nim skontaktovat, tak nahlasila policci, ze je nezvestny.
Muz mel kosili a perovou bundu, ale jen sortky a promocene tenisky. Navic k tomu ztratil batoh, jak se snazil mimo cesty sestoupit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon čer 14, 2021 20:25

Jo, ta zprava je konecne neco, co dava smysl. Koukam na mapu a on misto toho, aby sel zpatky po vystupove trase nakonec sel dal za ni a uvaznul asi ve 2/3 cesty k chate. Zrejme slezl z hrebene a dostal se do steny, ktera v takovych podminkach asi nebude uplne prijemna. Podle popisu to vypadalo asi takhle: https://mapy.cz/s/deruzucuva

Zenska asi neudelala nic spatne, pocitala s tim, ze pujde dolu a navic nahore nemusela mit signal. Nejspis ho zacala shanet, az byla sama dole.

Perovka je taky dost podstatna, to cesti radobynovinari zminit zapomneli :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Alpské státy

cron