Lehké víkendové treky v Alpách

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » pát kvě 10, 2019 9:38

Jo, jeste dulezita poznamka: byl jsem tam uz davneji, za tech par let se mohlo mnozstvi lidi zmenit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » pát kvě 10, 2019 11:44

apuka píše:Jeste Ti doporucuji si zkusit najit nejake dobre popis nebo video o prechodu
Tady mas zrovna popis petidenniho prechodu (sice ne vsech tech nej oblasti, zato nektery den dost dlouhy, poskladal vice etap do jedne) po jednotlivych dnech. Dokonce vice-mene okruh od/k parkoviska/u. Je to nemecky, nevim, nakolik tomu rozumis, ale je tam hodne fotek (i ta pridana mnou je odtud) a hlavne ma tam velice prehledne uvedene casy jednotlivych useku (jen nevim, nakolik jsou /ne/realne). Muzes si alespon udelat dojem, co by Te tam cekalo, po jejich ceste moc lidi nebylo.
1. den (to prespali jeste v udoli, 2. den, 3. den, 4. den, 5. den
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hochkönig

Příspěvekod mitau » sob čer 15, 2019 18:40

S parťákem se chystáme na začátku července na Hochkönig (Königjodler a pak na západ na Hochseiler a dále). Na Königsjodlera (a i na zbytek výletu) by bylo hezké mít co nejlehčí batohy, a tak se chci zeptat na minimální výbavu na přechod od konce Königsjodlera (Hohe Köpfe) na Hochseiler. Turistická trasa je tam kreslená nejprve nad ledovcem, ale pak za Lamkopf se na kratičký úsek schází dolu na ledovec, ale podle vrstevnic a pár obrázků na internetu to vypadá, že by člověk mohl zůstat na hřebeni a sejít k tomu dalšímu rozcestníku úplně mimo ledovec. Když by člověk šel po ledovci, tak vzhledem k popularitě cesty by to mohlo být celkem rozumné, ploché, bez velkých rizik. Protože je letos nahoře ještě celkem dost sněhu, tak předpokládám, že tam nějaký ještě bude (uvidím na webkamerách před odjezdem). Chápu, že aktuální podmínky jsou vždy loterie.

Budu mít s sebou trekové hole (konečně chci zkusit, jestli pomáhají a na sněhu by nemusely být k zahození). Jde mi o minimální podmnožinu z nesmeků, cepínu, maček, lana. Oba jsme rozumně zkušení (ferraty C/D klidně v běžeckých botech, nějaké ultra závody, běžecké závody i na sněhu, ledovce, II-III terén).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » pon črc 29, 2019 13:37

Od pátku do neděle jsme byli ve Verwallgruppe. Musím říct, že jsem byl docela nadšen (až na to počasí). Za tři dny jsme toho moc nestihli, ale stejně některá ty údolí a sedla parádní.
Stihli jsme jen Kappl - Edmund Graf hutte, další den nahoru na Hoher Riffler a třetí den zpět do Kapplu jinou cestou. Příště na týden a projít ten celý Verwallrunde.
PS: v zápiskách nahoře jsme byli letos první češi.. to se mi líbilo :D
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » pon črc 29, 2019 18:07

Zdravim Te z Kapplu :wink: . My jsme prvni nedeli nejak nestihli vstat na lanovku az do 2300, tak jsme na Hoher Riffler tentokrat (zatim) nebyli. Vy jste si ale dokazali vybrat to uplne nejhorsi pocasi, teda pokud jste v patek nevyrazili uz rano.
V patek pozdeji odpoledne ned Kapplem (ale smerem na Niederelbehutte a kousek dal, tj. kousek od sedla cestou na EDG Hutte) musel byt Ragnarok - dolu vedle hkavninsilnice nekolik docela velkych sesuvu pudy, resp. puvodne male strouzky prinesly kameni a bahna o hodne vice nez je zdravo.
V sobotu brzo dopoledne jeste jakz-takz, potom uz bourky s mensimi prestavkami a pokracovalo to nedeli, kdy s malou nekolikahodinovou prestavkou lilo furt. Teda vsechno tady v Paznauntale.

Ale jinak je tady hezky, ze jo? Nejvetsi skoda, ze jste asi moc velky vyhled z Hoher Riffleru nemeli - a to je jeden z nejlepsich vyhlidkovych vrcholu v A, co znam (i neprimo). Taky jej videt z pulky republiky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » pon črc 29, 2019 21:21

No bohužel ne... v pátek nás stihla ta bouřka kus pod Schmalzgrubenscharte.. naštěstí..ale fakt zázrakem byla kousek od nás malinká salaš (bouda) Tato: https://mapy.cz/s/3wJ9T . Tam jsme přečkali to nejhorší a pokračovali už jen za mrholení někdy v 6. Na chatě jsme byli po osmý a to už nepršelo. Nahoru jsme vyrazili hned ráno s tím, že nahoře jsme byli někdy po desátý. Viditelnost.. něco vidět bylo, ale představu jsem měl jinou. Chtěl jsem něco pofotit, ale nic z toho nebylo.
Ale paráda, moc mě to tam nadchlo a určitě se tam chci vrátit. Tohle byl výborný tip.
PS: Chatař na Edmund-Graf hutte neřekl ani slovo jinak než německy, naštěstí byl v kuchyni slovák Roman a s tím jsme vše domluvili :wink:
Termín úplně nanic.. ale to je tak když je parta a chata domluvená měsíce dopředu :-(
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » úte črc 30, 2019 20:10

Z toho vyhledu si nic nedelej... Kdyz jsem tam byl ja (tak pred 10-ti lety), tak jsme slapali z udoli na chatu v desti, od ni chvli v lijaku, pozdeji ve snezeni. Sel jsem to jen, ze kluk byl maly a chtel razitko do sesitku na odznak. Nechal jsem ho s manzelkou a psem na plosine nad chatou (nakonec tam za chvili prestalo prset). Napadlo nahore tehdy cca 40cm noveho, kym jsem vyslapal. Prede mnou sli dva, ale jen do asi 20 cm snehu, tam to otocili. Mlha, resp. V mraku, viditelnost do 10m, nekdy ledva na nohy, stopa zadna, znacky pod snehem... Nakonec jsem se dostal az k vrcholove knize, ale misto razitka tam byla jen neotevrena ploskacka :-). Jediny vyhled, co se mi na chvili otevrel byl dole vedle "chodniku" (mnou "nalezeneho") na propast asi 250 m na ledovec, samozrejme ve smeru ke cesticky :-)... Jinak jsem pouze mlhave videl kriz na druhem vrcholu - a cestou dolu jej slysel, jak kolem mne padaji skaly v mlze (zacalo se topit), ani jsem netusil, jak daleko jsou steny cestou dolu pod sedlem.

Jinak se potom ozvi, mam navrh na nahrazeni cesty z Helliborner hutte na Friedrichshafener Hutte (pokud bys to mel v planu) alternativou. Trochu delsi, narocnejsi (ale v pohodš, zadne lezeni) zato pres kopec s nadhernym vyhledem a mensi hrebenovkou misto trmaceni se v sutovem svahu. Az budu doma, mozna hodim do prislusneho vlakna fotky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 30, 2019 21:01

Tak to bych se na to v tom sněhu asi vykašlal :mrgreen: Jo, něco vidět bylo.. i třeba Wildspitze. Ale ze Švýcarska se dost zatahovalo, tak jsme raději pelášili dolů.
Určitě to mě zajímá. Nevím kdy se tam ale na delší dobu dostanu, abych prošel celý okruh. Dcerka je malá, tak bude muset k babičce.
Je tam krásně a není tam tolik lidí, užívejte si to tam :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Tkuh » stř črc 31, 2019 23:25

Německý Alpenverein vydal článek Místo pro všechny: klidné chaty o nepříliš využívaných alpských chatách.
Přiznám se, že všechny neznám, tak nevím, jak moc to sedí. Třeba by to mohl někdo doplnit. V každém případě by to tady mohlo zaujmout i někoho jiného :wink:
Tkuh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 16, 2013 14:12

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » čtv srp 1, 2019 6:33

Zajímavý článek, který se hodí, neb mi přijdou ty chaty plnější a plnější.
Ale třeba Badener Hutte mi nepřijde úplně tichá a nepříliš využívaná..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » čtv srp 1, 2019 21:32

Kde tam vidis Badener Hutte?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » pát srp 2, 2019 8:49

Myslím a čtu Hagener Hutte a píšu Badener Hutte ](*,) [-o<
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod master007 » pát led 8, 2021 12:22

Ahoj, před rokem jsme byli s dětmi (14 let) ve schladminských taurách a letos pokud bude korona ok, tak bychom na to rádi navázali v úseku obertauern - mallnitz. Co jsem četl, tak by to mělo být celkem v pohodě, jen se trochu obávám toho úseku z Albert bivaku, který by měl být dost exponovaný. Jak moc je to složité? Je to lehčí než roháče? Případně dá se to přirovnat k exponovaným úsekům ve schladminských taurách?
Díky :)
master007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 10, 2012 19:17

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod skutrjohny » stř čer 2, 2021 11:29

Cus bus,

chtel jsem se jen zeptat. planujeme s kamosem, ze si pristi vikend prejdeme po hrebenu Rottenmannske Taury.
Zajimal by me tenhle usek:
https://mapy.cz/s/fezucoboso
Sel ho nekdy nekdo? Je to teckovane a dle mapy pod vrcholem Stein am Maindl neznacene, ale pesina tam je a verim, ze hodne chozena.
Jak narocne to je a vubec cela hrebenovka v aktualnich podminkach?
https://mapy.cz/s/jepopumofu

Normalne bych se ani neptal, ale dle webkamery je jeste na svazich dost snehu, tak pro jistotu
https://www.bergfex.cz/hohentauern/webcams/c14968/
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod fps » stř čer 2, 2021 13:14

ještě před pár dny bylo i u nás celkem chladno, natož nad 2000 m n. m., takže tam sníh moc netál, nad 2000 m n. m. bych já ještě nechodil, tam to bude asi chtít aspoň pořádné řetízkové nesmeky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod maty » stř čer 2, 2021 13:22

Na stiných svazích počítej s hromadou sněhu, taky čekám až to odtaje.

https://planneralm.panomax.com/
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod skutrjohny » stř čer 2, 2021 13:38

10dnu je jakztakz doba, aby neco odtalo.. :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » stř čer 2, 2021 14:26

@skutrjohny: Kdyz jsme byli, myslim pred dvema lety v Obertauernu uplne na zacatku leta, tak teda na nekterych mistech (kupodivu casto castecne jizne orientovanych svazich) bylo jeste docela dost snehu. Neco jsem kvuli tomu i vynechali, nejake snehove pole jsme se stazenym zadkem nejak presli, ale bylo to dost o hubu. Svah nejakych 25-30 stupnu, traverz na "dobre ulezanem" firnu, kde se nedaly udelat stopy ani nijak extra zahranit. Jednou jsem zkousel retizkove nesmeky a nebylo to o nic lepsi, spise jsem mel pocit, ze jeste horsi.
Nekde dokonce jsem na rozbocce narazili na tak 2,5-3 m snehu a byli docela radi, ze jsme uz sesli dolu.

Na druhe strane, kousicek (asi 10 km) dal na vyssich kopcich bylo prakticky beze snehu, krasne slunecno a pohodove stezky. Zase jinde teda jeste hur :-), tam byla jen manzelka a ta se tam musela otocit, nikde nikdo, jen zarostla stezka, ktera vedla podel zmrzleho plesa na kopec pres pekny snehovy svah a potom hreben. A do toho prichazela bourka...

V tom roku ale skoncila zima tak o mesic drive a uz bylo docela pekne a teplo. Takze ted se da ocekavat vice zfirnovateleho snehu - tj. za deset dnu Ti skoro nic neodtaje. Pokud dokazes ziskat info, tak zkus a radeji si vezmi macky, kdyby to melo byt jak na linko vyse. Nesmeky na traverzy, kde se nechodi (a moc nepocitej, ze neznacene stezky, co mas na mapy.cz budou pres sneh vychozene. Zase tolik lidi v A ted na zasnezene hory nechodi - berou k srdci doporuceni zachranaru: radeji jdi na jednu az dve urovne jednodussi teren nez co zvladnes normalne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod skutrjohny » čtv čer 3, 2021 7:44

apuka: tady se jde ciste po hrebenu a moc traverzu tam neni. vlastne jsem na cele trase zadny dlouhy traverz nenasel. neznaceny usek je tam jen jeden a to v delce cca 500m. v prvni tretine jsou ale useky, kde se i neco leze po skalnatem zubatem hrebinku. jsou to kratke useky , ale jsou tam. zbyvajici dve tretiny hrebenu jsou relativne jednoduche lucni prechody, nic technickeho. kdybych sel sam, tak bych to zkusil a ty macky uz si konecne poridil:) ale tim, ze jdeme dva a kolega nema takto vubec zadne zkusenosti, tak do toho asi nepujdem a mozna mrknu spis na Rax a tam nekde.
ale jako jeste budu hledat po netu nejake cerstve prispevky od lidi, co tam neco treba ted o vikendu zdolavali.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » čtv čer 3, 2021 7:55

Jsem se jeste vecer ptal syna, ten je ted ve Vidni a chodi ted pres vikendy na Schneeberg nebo Rax. Rikal, ze zrovna Schneeberg je na slunecnych mistech uz OK, prakticky beze snehu, ale je tam hodne mist, kde je jeste snehu hodne. Pry letos je hodne snehu obecne. I proto se mu moc ani nechce nikam dal, pry se jeste moc nechodi - na skialpy je v tech nizsich horach snehu malo, na sneznice taky, ale na pesi turistiku zase prilis moc. Ani rakusaci fakt moc ted nejezdi, takze s nejakym proslapanim radeji nepocitej.

Konkretne rikal, ze na Grosser Priel (vim, je to kousek jinde a o par metru vys nez Tva trasa) by se ted rozhodne nevybral, se mu to zda jeste rozumne nepruchodne. A to tam vloni prerazel snih az po stehna po velke casti cesty, takze zase se snehu uplne neboji.

Muzes jeste sledovat tady jestli se neobjevi nove zapisy. Pripadne se podivat na stavajici a podle toho hodnotit, jak by to mohlo vypadat. Nebo taky jim tam muzes zkusit napsat o informaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod skutrjohny » čtv čer 3, 2021 8:23

diky. je pravda, ze ty Rottenmannky bych si radeji prosel hezky po zelenem travnicku a ne spinavem starem snehu, takze na to zatim hazu bobek a zkusime Rax nebo spise takovy 60km okruh kolem Mürzstegu, kde budem slapat po kopcich v rozmezi 1500-1900m a to uz verim, ze je na pohodu i ted, natoz za 9dnu. s nejakym tim snehem pocitam a alespon ty nesmeky veznem, ale verim, ze pruchodne to bude na cele trase
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » čtv čer 3, 2021 9:54

Jo, tam by to mohlo jit. Na nejaky snih nekde urcite narazite, ale uz by to nemelo byt nijak zavazne - teda mozno krome nekolika zavetrnych severnich zlebu, pokud byste pres ne sli. Ale ja to tam znam jen povrchne, takze spise tam cesty nepovedou.

Muzete i udelat prechod, napr. z Murzstegu pres Windberg a Rax (na Heukuppe byste si vybrali stezku podle aktualni situace, ale ani tam nemusite jit) a az na Schneeberg. A podle chuti a stavu si odskocit sem-tam na nejake kopecky pobliz. To se do 60 km taky vleze, jedine ze kdybyste tam jeli autem, je to blbe, zdaleka to neni okruh :-).
Ja jsem tam byl vice-mene jen na Windbergu a Heukuppe, ale jsou to takove hezke kopecky vsude kolem a jsou tam stezky ruznych narocnosti. Videnaci (myslim ted opravdovi turiste, ne lanovkari a chatari) tam jezdi casto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » čtv čer 3, 2021 20:42

Dnes jsem byl po praci na Lyse hore a kdyz se zacaly ukazovat zasnezene stity Zapadnych Tater (Baranec, Banikov, Rohace...) jsem si spomenul na toto vlakno. To jsou cca podobne vysoke hory jako ty R. Taury - a takto z dalky byly jeste asi od hranice lesa jeste pekne bile. Jasne, je to severni strana...

To jen pokud nekdo jiny nez skutrjohny premyslel o podobnych vyletech. Tam je to sice trochu jizneji, ale na vetsine vyssich mist v A zase napadlo posledni mesic vice snehu nez na SK horach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » čtv čer 3, 2021 20:45

Jsem to tu necetl, ale jak tak koukam na tu kameru z Planneralm, tak budeme radi, kdyz to roztaje do cervence. Za tyden ani nahodou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod skutrjohny » pon čer 7, 2021 11:18

jo a tady jsem nasel krasnou webku z centra tech Rottenmannskych Taur
https://planneralm.panomax.com/?fbclid=IwAR1fpLqh2iTmQd1UvBSBjUotOSkxtb_voLHF7_HNiFh4aHDEVb7de6Ekpwo
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Lipon » pon čer 7, 2021 12:22

něco podobného jsme zažili předloni na Tauplitzu, v půli června ještě bylo na kamerách vidět zamrzlé to malé jezírko pod kotvama u chodníku, a přes cesty sníh
za 14 dní toho dost odtálo, jezírko už bylo jen z třetiny plné ledu, za týden už ani to, ale ve vyšších polohách se chodilo po mejdlovatym sněhu, naštěstí jen místy, nástup na ferratu byl kvůli sněhu zavřený
cesta na Traweng byla delší, obcházelo se z větší části sněhové pole
cesta na Kleines Tragl už byla od asi 1900 m. po sněhu, pod kterým bylo místy slabě slyšet zurčení, nic extra pocit [-o< místama šel člověk mezi skálou a návějí ve výši očí
nakonec jsme na Tragl nedošli, juniorka toho měla plný brejle, tak jsme otáčeli

to bylo po zimě, kdy ze 3 dnů co jsme tam byli, tak 2 dny vodorovně sněžilo, 2 dny nejezdily lanovky a auta na parkovišti ze stejnou dobu nešlo vůbec najít
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod skutrjohny » pon čer 7, 2021 12:59

jako hory jsou ruzne, ale zrovna treba ty Rottenmannky mi neprijdou technicky narocne. vzal bych sneznice, macky/nesmesky a za pekneho pocasi to normalne prosel i za techto podminek. sel bych obracene, pocinaje temi lucnimi kopci a kdyby to slo az moc pomalu, zaver bych odpiskal a sesel do udoli.
lidi ve snehu normalne chodi a zrovna u tohoto hrebenu neni treba to odkladat nekdy na cervenec a dal.
shrnuto, podtrzeno, problem nevidim, ale uz chci koukat po zelene trave, takze tohle odsouvam na jindy:)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon čer 7, 2021 16:22

skutrjohny píše:jo a tady jsem nasel krasnou webku z centra tech Rottenmannskych Taur

Tu uz prece postoval o par prispevku vys maty. Neni to z centra, ale z konce, tudy se z Rottenmannskych Taur sestupuje. Nebo muzes pokracovat na zapad pres Wölzer Tauern, tam to jeste neznam, koncil jsem prave na Planneralm.

skutrjohny píše:zrovna treba ty Rottenmannky mi neprijdou technicky narocne. vzal bych sneznice, macky/nesmesky a za pekneho pocasi to normalne prosel i za techto podminek

To v zasade plati az po vychodni hranu Hochswungu, tohle bys na sneznicich jit dolu nechtel. Myslim, ze ani nahoru. Ja bych si to mozna na TSL 438 troufnul, ale jen na dobrem snehu a asi bych chtel do ruky spis cepin. Nebo radej macky a po prednich hrotech. Na vrcholu se ale da trasa skoncit a sestoupit SV svahem do udoli.

Jinak v tomhle pocasi na sneznicich zadna slava. Snih je mokry, lepivy a muzes se propadnou do diry pod nim. Nekde tece voda se skaly, podemele snih, nahore neni nic videt, propadnes se do klece a mas docela problem se dostat zpatky. Zazil jsem jinde sice bez sneznic, ale s nima by to bylo jeste horsi. Tohle chce bud koncem zimy nebo na jare, kdyz je snih dobry nebo pockat, az uplne odtaje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod skutrjohny » úte čer 8, 2021 8:31

aha, ten odkaz Matyho jsem prehledl.

tak ta jizni cast Rottenmannskych Taur s vrcholem Breiteckkoppe, ktery jde na te webce videt, je vlastne takovy stred oblouku toho hrebene, tedy centrum;)
jinak my by jsme v Planneralm nekoncili, ale pokracovali dal hrebenem az na vrchol Hochgrößen a az z tama sestoupili dolu
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » úte čer 8, 2021 17:32

Vec pohledu, ja to beru jako jihozapadni konec a dal pokracuji Wolzer Tauern. Vy jste se v podstate vraceli po vedlejsim hrebeni. Ja uz jsem na nej nemel cas, ale stejne bych spis pokracoval po hlavnim hrebeni dal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy