Lehké víkendové treky v Alpách

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 25, 2018 19:57

Celler hutte bude jako nouzovka kdyby něco :wink:
Spoluchodci chodí delší štreky jednou ročně na výletu se mnou v Alpách :) Tím chci říct, že by to asi dali, ale vyslech bych si a další den by se jim moc nechtělo.

Na víkend hlásí i odcela dobrý počasí až a bouřky, tak uvidíme.. podám report, snad to vše klapne :wink:
Ještě nevím zda auto nechat na severu a přejet vlakem nebo to objet. Bude to asi rychlejší objet do Mallnitze.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 20:55

Kdyz si to spravne naplanujes, tak vlak bude urcite rychlejsi, v Mallnitz je za par minut. Ani nevim, kudy se to da objet, to musi byt strasna zajizdka. Jinak tam jezdi autovlak, pred tunelem auto nalozi, v Mallnitz vylozi :)

Tak at to vyjde :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod budo » pon črc 30, 2018 13:03

O víkendu jsme byli tady https://mapy.cz/s/2TN0n
Akorát jsme nedali ten výstup na vrchol. Málo času, únava.
Hodně se jde kaňonem řeky. Takž se to dá jít i když jsou vedra. Jednak tam je celkem přijatelné klima, jednak jsou tam super koupačky.
Lehčí alternativou je tohle http://www.cestydoprirody.cz/pruvodce/p ... chergraben

Rozhodně nenocujte tady! - https://mapy.cz/s/2TN5c
Liška vás nekompromisně vyžene: https://photos.app.goo.gl/TSTixcqeCFX7ejJBA
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 31, 2018 20:57

Tak jsme zpět z Mallnitz.
První den (sobota): autem do Mallnitz, jeli jsme až tam autem, přes Salzburg a díky kolonám jsme objeli kus dálnice přes Obertauern. 6:00 odjezd z Příbrami, 13:00 na místě i s víc jak hodinovou pauzou na oběd. Vyjeli jsme lanovkou do mezistanice a pak jen nahoru k chatě. Večer jsme si jen vyběhli nahoru ke kapličce.
Druhý den: Nakonec jsme vyrazili na Kleiner Ankogel a vyšli až na Ankogel a pak se vrátili zpět na Hannoverhaus. Počasí nestálo za moc (ale teď mi chybí ta příjemná zima), byla dost mlha a jen chvílemi vykoukly kopce či sluníčko. 7 hodin nahoru i dolů ale dělali jsme dost pauz. 850 výškových to bylo.
Třetí den: Ráno Grauleitenspitze a pak přes Luggetorl zase dolů na lanovku.

PS: Ta Mindenerhutte je dle Čechů co tam spali otevřená a luxusní ;-)

Celkově paráda a tak nějak na pohodu. Na mě jsme se dost flákali, dělali hodně pauz a šli pomalu. Ale důležitý je i s kým člověk jde a to byla paráda :)

Tak kam příště? :-)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » stř srp 1, 2018 0:44

Fajn :) Koukal jsem na planovace a do Mallnitz je to zajizdka aspon 70 km... Kdybys jel do Bad Gastein, tak jste stihli vlak v 11:42 a v Mallnitz byli za 13 minut ;-)

Zdéňa píše:Ta Mindenerhutte je dle Čechů co tam spali otevřená a luxusní

Diky za info. Njn, kdo jiny, nez Cesi, by tam spal #-o Jestli tam jeste pujdu, tak rozhodne mimo vikend a ceske svatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » stř srp 1, 2018 7:07

Zdéňa píše:Nakonec jsme ... vyšli až na Ankogel... Počasí nestálo za moc..., byla dost mlha a jen chvílemi vykoukly kopce či sluníčko
No, ja jsem se koukal (i) na Ankogel z dalky z Grenzkopfu (u Gosauklammu) a byl docela hecky videt, jen byl v oparu. Ale to jsem tam byl tesne pred patou (odpoledne). (A zima tam rozhodne nebyla :twisted:.) Takze mozna stacilo na vrcholu "kousek" pockat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » stř srp 1, 2018 8:15

mike píše:Fajn :) Koukal jsem na planovace a do Mallnitz je to zajizdka aspon 70 km... Kdybys jel do Bad Gastein, tak jste stihli vlak v 11:42 a v Mallnitz byli za 13 minut ;-)

Já se v sobotu bál, že bychom se nemuseli vejít a čekali bychom další hodinu. Mimochodem.. zpět jsme jeli vlakem ve 14:50 do Bad Gastein.. vlak měl 20 min zpoždění a ještě jsme strávili 20 min ve vlaku bez klimy :twisted: Časově to vyšlo cca na stejno, ale trochu levněji.


apuka píše:No, ja jsem se koukal (i) na Ankogel z dalky z Grenzkopfu (u Gosauklammu) a byl docela hecky videt, jen byl v oparu. Ale to jsem tam byl tesne pred patou (odpoledne). (A zima tam rozhodne nebyla :twisted:.) Takze mozna stacilo na vrcholu "kousek" pockat.

Jo, my jsme tam byli kolem jedné hodiny. v pet jsme už byli na chatě. Večer se udělalo hezky.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » stř srp 1, 2018 14:41

To jste jeli autovlakem? Jinak tam jezdi IC/EC/rj s klimatizaci ;-) Ve 1200 m se da bez klimatizace jeste prezit, tady v nizine je to horsi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » stř srp 1, 2018 16:40

Jj autovlakem :wink: No po tom víkendu v horách ani to moc nešlo :-) Ale super lokalita. Máš tip na něco podobné náročnosti taky někde ve Vysokých Taurách?
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » stř srp 1, 2018 17:16

Co to stoji a jak dlouho to cele trva? Ciste pro zajimavost. Puvodne jsem myslel nechat auto v Bad Gastein a do Mallnitz a zpatky jet normalnim vlakem :) Pak je to tech 13 minut.

Ale jo, mel. Venedigergruppe. Usidlit se v Praegratenu nebo Hinterbichlu a tam je tolik moznosti, ze si narocnost muzes vybrat. Chaty samozrejme taky. Lanovky nastesti ne. Napada mne treba: dojet az na konec udoli do Stroedenu, tam je placene parkoviste (cenu netusim). Vylezt na Essener-Rostocker Hutte (800 hm, lehke), odpoledne se da jeste zabehnout k Simonysee, stoji to za to. Druhy den jit nove znacenou cestou na Clarahutte pres Hochkarscharte a stavit se na Wiesenbauerspitze (kvuli velkoreznikovi prejmenovali puvodne Mullwitzkogel, asi tu stezku zasponzoroval). Velmi pekna vysokohorska trasa, relativne narocna, ale diky nove stezce dobre schudna. Da se jeste vylepsit pres druhe sedlo k jezerum Hohe Gruben a odtud sestoupit zpatky na stezku, ale to je neznacene a narocnejsi (muzu ti dat GPX). Z Clarahutte sejit k autu (lehke). Tohle je takovy minitrek, ja to chodim opacne za den, ale nalehko a neni to mala tura.

Nebo to tam pred sestupem trochu projit. Da se dojit na konec udoli az k ledovci Umbalkees (za dobreho pocasi doporucuju), vylezt na Hohes Kreuz (fantasticky vyhled, ale narocne), vzit to okruhem pres Dabertal k Neue Reincherberger Hutte a pak dolu udolim Grossbachtal. To je prekvapive dlouhe a unavne a jestli mate nekdo problem s koleny, tak nedoporucuju, zaverecne klesani je spolehlive znici. Lesni cesta s klesanim tak 25 % nebo vic asi 600 hm, to je lepsi nahoru a idealni pro oodoowa ;-)

O Essener-Rostocker Hutte tu ted byla nekde rec, s novym osazenstvem nic moc, ale na prespani se da. Clarahutte je cerstve rozsirena a jsou tam moc fajn Polaci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » čtv srp 2, 2018 7:23

17 Euro a mělo by to být do půl hodiny. Auta jezdí jedno za druhém ze strany tam najedou. Otázka chvilky. Cena je za auto + pasažéry. Jezdí to každou hodinu. My jsme trefili nějaké technické problémy, proto to zdržení.

To je dobrý tip, děkuju. Dá se to dát na dvě noci nebo natáhnout na déle. S lidmi je to asi jako všude že? Víkend narvaný a jinak ok.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2018 14:57

To jde. Silnicni tunely myslim stoji okolo 10 Euro a navic ta silena zajizdka... Da se tim vlakem jet i bez auta? Normalni vlaky tam maji takt 2 hodiny, tohle je casteji.

Ted nevim, jak to myslis. To co jsem psal bylo na dve noci pohodovym tempem. Na chatach bych si urcite udelal rezervaci. Lidi je v tehle oblasti o neco min, nez jinde, ale o vikendu samozrejme dost. Nejvic jich je pod chatama (jdou hlavne ze Stroedenu), nad chatama uz moc ne a tu popsanou trasu projde par lidi za den, kdyz je pekne. Jedina chata, ktere bych se v tehle oblasti urcite vyhnul, je Johannishutte, jelikoz se z ni chodi na Venediger a jezdi tam mistni shuttle/taxi. Tam je narvano furt a osazenstvo mi neprislo nijak prijemne, ted uz se tam ani nestavuju, kdyz jdu okolo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » čtv srp 2, 2018 19:32

11,50 myslím a k tomu ta zajížďka. Takže se to celkem vyplatí. Na začátku jsou klasické dva vagony - takže asi ano, ale nevím. Nám ani nekontrolovali lístky.

Myslel jsem to tak, že kolem je dost cílů, takže by šlo na nějaké chatě zůstat déle, či třeba přidat např. Lasnitzenhhutte a natáhnout to o další noc. Dobrý tip, tady tu oblast neznám vůbec. Musím příště vypustit i tu noc ze soboty na neděli a začít až v neděli ráno..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2018 19:58

Zvlastni, ze ty vlaky neukazuje vyhledavac (aspon od CD ne).

Natahnout by to samozrejme slo. Jezdim tam uz asi 20 let a pokazde na 9 - 11 dni a furt mam kam chodit. Jde spis o to, co od toho cekas. Trek? Vrcholy? Obejit se to da cele, zacit by se dalo na Badenerhutte a pak pokracovat po Venediger Hoheweg od chaty k chate. Akorat se trochu lisi charakter pohori. Severni cast je ledovcova, vyssi, divocejsi a zajimavejsi, jizni je nizsi, bez ledovcu a snadnejsi. Chodim tam, kdyz si potrebuju odpocinout nebo kdyz je na hlavnim hrebeni spatne pocasi.

Na Lasnitzenhhutte se dojit da bez problemu (Clarahutte -> Dabertal -> Neue Reincherberg Hutte -> Rote Lenke -> Michltalscharte) a z ni se da pokracovat po snadne panoramaweg na Bergerseehutte, pripadne vylezt na Lasorling (lana) nebo to cele obejit pres Praegraten Torl a Bergertorl (trochu narocnejsi). Chaty tam moc nepouzivam, ubytovavam se v Praegratenu v penzionu a denne chodim rano nahoru a vecer zas zpatky.

Koukni na mapu, rozmysli si trasu a ja ti k ni neco reknu. Mozna tam jeste neznam kazdy kamen, ale kazdy druhy jo ;-) Tady jsem napsal neco o vrcholech a zkus ji projit jeste tohle vlakno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » čtv srp 2, 2018 20:34

Teoreticky by ses mohl prevest bez auto/motorky, cena je stanovana, viz tady. Vzhledem k tomu, ze se tam pise, ze je pocet mist omezeny (mysleno ve vlaku), predpokladam, ze prednost budou mit lidi s autama. Jo, je tam i "jizdni rad".

Edit: Na druhe strane na oficialnich strankach OEBB se pise jen, ze v lete je rozsirena preprava i na kola a cena je pro cyklistu. Takze mozna by sis musel od nekoho pujcit kolo :wink:. Ale nejlepe bis udelal, kdyby ses zeptal na adrese uvedene na linku na OEBB.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2018 23:36

Pisou tam Limited space, reservation not possible.The carriage on specific trains cannot be guaranteed. a z toho mi nijak neplyne, ze jde o mista ve vlaku. Naopak, cekal bych, ze to jsou mista na auta, lidi se naskladaji snadneji. Asi to nikdy nepouziju, ale kdyby nahodou, dobre vedet :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » pát srp 3, 2018 6:37

Asi jsem pohodlný, ale chtěl jsem nechat auto pod lanovkou, proto cestou tam až do Mallnitz. A taky mi řízení baví a nevadilo mi to. Zpět se vlak hodil. Ještě jsme se pak osvěžili v Salzachu :-)

Jinak hledám spíš trek - s nějakým vrcholem, ale primárně mi o vrcholy nejde. Když bude něco cestou tak ale určitě. Projdu si to, ale děkuji za nasměrování. Líbí se mi, že se jde skoro v kruhu a není problém kdykoli sejít zpět do údolí k autu. A taky ta oblast nebude asi tak profláklá jak třeba Stubai, Otzal atd.. Když jsem minulý týden řešil kam, tak tohle mi nějak vypadlo. Ankogel byl ale výborný tip. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » pát srp 3, 2018 8:05

Zdéňa píše:ta oblast nebude asi tak profláklá jak třeba Stubai, Otzal atd.
Jo, ta oblast je hezka a az na par mist je tam mnohem min lidi (diky, miku za nasmerovani pred lety).
Ale vetsinou i na proflaklych mistech, minimalne v Otztalu je to tak, ze mas mista (v Otztalu vice, jinde mozna min), kde je to proflakle a je tam milion lidi, ale jakmile si trek zvolis trocha mimo hlavniho ruchu (a nejlepe mimo vikendy v sezone), tak mas klidek a muze se stat, ze cely den nikoho nestretnes ani za krasneho pocasi. Sem-tam si k tomu pridas nejake to proflaklejsi misto, ktere z nejakeho duvodu stoji za to - napriklad okruh na Wilder Mannles z Ventu, budou tam pres den tisice lidi, ale kdyz vyrazis brzo rano jeste pred lanovkou, tak tam budes vetsinu casu skoro sam.
Stubai je trochu mensi, kompaktnejsi, ale taky najdes moznosti. STejne jako kdekoliv jinde - jakmile se vzdalis od hlavnych tahu a lanovek, lidi se dramaticky "ztrati".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » sob srp 4, 2018 0:57

Neni zac. Jen doufam, ze to tu nepropaguju az moc a nezacne tam jezdit moc Cechu. Normalne tam potkam nejake jednou za nekolik let. Moc se ale nebojim, vetsina lidi je pitomych a bud tam jdou ze severu, jelikoz se jim nechce pres tunel, nebo zastavi hned za tunelem a jdou na Venediger nejhorsi cestou z vychodu :) A to mluvim jen o tech, co tam dojednou, vetsina konci v proflaknutych oblastech na severu. Dachstein forever :twisted:

Ad Otztal: jednou jsem tam na bivaku potkal dvojku, co prijela prave z Otztalu, protoze tam bylo moc lidi. Tady pry vyrazne min a jeste byli prekvapeni, jak dobre to je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » sob srp 4, 2018 1:20

Zdéňa píše:Jinak hledám spíš trek - s nějakým vrcholem, ale primárně mi o vrcholy nejde. Když bude něco cestou tak ale určitě.

Prodlouzit se to da. Bud smerem na jih, jak uz jsem psal (Reincherberger Hutte, Laznitzenhutte, Bergeseehutte, Lasorlinghutte...) nebo zacit driv. Treba takhle:
- dojet a vylezt na Eisseehutte (soukroma, neni AV sleva). Doporucuju zajit k Eissee (okruh).
- druhy den vylezt na Weisspitze (3300 m)
- treti den prejit na Essener-Rostocker Hutte prez Zopetscharte, Johannishutte a Turmljoch

Varianta: druhy den po navratu z Weisspitze pokracovat na Sajathutte.
- treti den je potreba se dostat nejdriv k Johannishutte. Tam vede prima cesta pres Sajatscharte, ale pres nekolika lety na ni spadly skaly a byla uzavrena. Nevim aktualni stav, ale mam pocit, ze asi porad jeste je. Takze by se muselo pres vrchol Kreuzspitze (viz odkazovany popis vrcholu) a ze sedla na ni se da napojit na sestup ze Zopetscharte. Pripadne se da prelezt jeste Tulpspitze (lana, I) a dojit az do sedla.

Nebo jeste driv, zacit na Bonn-Matreier Hutte. Prespat, vylezt nalehko na Saulkopf, vratit se a dojit po Hohenweg na Eisseehutte. Ono to teda jde i primo z vrcholu pres Eichamscharte, ale to je volny teren a nekdy jsou tam potreba macky a cepin.

Essener-Rostocker Hutte a Clarahutte jsou zakladny pro narocnejsi vrcholy, kde se bez macek a cepinu neobejdes a obcas je tam skala za II. Grosser Geiger, Ostliche Simonyspitze, Dreiherrnspitze, Rotspitze... Znacenych cest na vrchloly tam moc neni. Rostocker Eck, ale to je spis takovy kopecek mezi opravovyma horama a Hohes Kreuz. Ten je super, ale stezka byla hodne spatna uz pred lety, kdyz jsem tam sel a nevim, jestli jeste oficialne existuje. Od Clarahutte pres most po Theo-Brandstätter-Weg, ale zapomneli tam napsat, ze Theo byl kamzik. Coz ti dojde nejpozdeji po 100 hm stoupani ;-)

Zdéňa píše:Líbí se mi, že se jde skoro v kruhu a není problém kdykoli sejít zpět do údolí k autu.

Jo. Pripadne do vesnice a popojet busem.

Zdéňa píše:Ankogel byl ale výborný tip. :wink:

A tos videl jen kousek ;-) Jeste lepsi, ale i narocnejsi, je Hochalmspitze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » pon kvě 6, 2019 19:28

Použiju zase mý oblíbený vlákno. Letos je v plánu Verwell-gruppe, ale teď hledám ještě něco jiného.:
Na začátku června mám volné 3-4 dny a rád bych něco v jižní části Alp kde už nebude sníh. Ideálně něco na pohodu se stanem, klidně kolem 2000 m n.m. Nějaký tip? Napadají mě Karavanky, ale ty už znám jak svý boty :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » pon kvě 6, 2019 19:41

To jsi zase ty? :twisted: Nejake jizni Dolomity, treba me oblibene Friulane. Zalezi ale na stavu snehu a jak moc byla ktera oblast postizena podzimni katastrofou (zaplavy, spousta polamanych stromu).

Koukni se na Orobske Alpy. Nebyl jsem tam, ale byla tam sobb & spol. na podzim tesne pred tou katastrofou a pochvalovali si to. Nekde je tu na to vlakno, castecne se jim ridila. Do Bergama se da primo doletet, takze by to slo i na tak kratkou dobu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » pon kvě 6, 2019 20:13

Mám pocit, že už chodím jen jednou ročně do tohoto vlákna :twisted: Ale díky moc miku, hodně krát mi to už dost pomohlo :wink:

Letos jsem chtěl dát Venediger Gruppe, ale byl jsem přehlasován na Verwell Gruppe, tak jsem zvědavý.

Orobské Alpy nevypadají špatně, mrknu. Říkal jsem si, že na jihu Alp v Itálii taky musí být něco zajímavého a jiného než jen Dolomity :)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » úte kvě 7, 2019 0:41

Delam si srandu, neni zac ;-)

Tohle? Vypada zajimave, pak k tomu neco napis.

Ono tam toho zas tak moc neni. Severni Italie je placka, ze ktere se dokola zvedaji Alpy. Ty Orobske jsou vyjimka, ktera zasahuje docela na jih. Uz jsem na ne parkrat koukal z letadla, vypadaji pekne, akorat jsou celkem nizke a na podzim vyhravaji Dolomity :) Najdi si to vlakno, co jsem psal, nekdo to docela podrobne popisoval. Vlastne by to na akci v tomhle terminu mohlo byt idealni, sam to mozna nekdy zkusim.

Na zapade Italie jsou Grajske Alpy, ale ty jsou celkem vysoke (Grand Paradiso ma pres 4k), takze v cervnu tam bude snehu hodne a jednak uz je to celkem z ruky, chce to aspon na tyden.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » úte kvě 7, 2019 11:37

Zdena, asi jsi fakt myslel Verwall. Tam je moc hezky :-). Letos v lete pujdem zase pod ne z jihu (Paznauntal). A doufam, ze se konecne dostanu "dovnitr" i z te strany. Jeste byl ve hre i prechod (Verwall Runde), ale zacatkem cervence - a to tam skoro jiste bude na nekterych mistech problem, je to misto, spolu s Lechtalkami snad s nejvyssi prumernou snehovou nadilkou v Rakousech. A nektere prechody sedel tam za vetsiho mnozstvi snehu jesou jen tezko schudne, pokud vubec.
Kazdopadne, az tam pujdes a budes mit dobre pocasi, rozhodne nevynech Hoher Riffler - je to jeden z nejlepsich vyhlidkovych bodu v Rakousku. A taky jej vidis skoro ze vsech pohori v A od kopcu (napr. Birnhof) u Zell am See.
@miku: O Verwallu jsem ja na OF uz parkrat psal, nasel bys tady i fotky. Je to tam moc pekne, ale o dost jine nez ve Virgentalu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » čtv kvě 9, 2019 7:13

Jo přesně to jsem měl na mysli :D Nevím proč jsem popletl písmeno :) Ale to je fuk. Jdeme na konci července, blbý je jak kolem víkendu jsou třeba ty chaty rezervovat už teď, jinak je plno. Hoher Riffler v plánu je, budeme se pohybovat dost kolem něj, tak snad počasí vyjde..
Těším se, tuhle oblast neznám, nejblíž jsem byl Kesch Treku ve Švýcarsku a to byla pro mě velká paráda.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » čtv kvě 9, 2019 12:13

Vetsina tech chat je pomerne dobre dostupna z udoli, takze pres vikendy se tam asi chodi ve velkem. Nektere dokonce jsou dostupne i po cyklostezce, coz je dalsi nasup. Ale pres tyden by to (pry) nemelo byt tak hrozne, na cestach mezi nimi uz vubec.
Kdyz prejdes "pres udoli" z Verwallu pres St. Anton nebo Pettneu, dostanes se do Lechtalek a tam je to taky moc pekne a zajimave, je tam taky pekny "hohenweg", ale nektere casti jsou pomerne narocne, hlavne ten usek pres Dawinkopf - to musis vychytit dobre pocasi, v bouri ale i za jinych spatnych podminek je to tam o hubu (ale da se to obejit pres dalsi chatu). A je tam (sice "pri ceste", ale mimo prechod) i par peknych ale tezsich vystupu (Parseierspitze, Dremelspitze).
To je zase o hodne jiny kraj nez Verwall. I kdyz ja znam jen zapadni cast cety po Kaiserjochhaus, zbytek jsem videl jen "z vysky", z kopcu.

Edit: jsem predtim spletl svetove strany, psal jsem vychodni... ](*,)
Naposledy upravil apuka dne pát kvě 10, 2019 9:17, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod Zdéňa » čtv kvě 9, 2019 19:55

O tom Lechtaler hohenweg jsi tu už psal.. mám to v nějakým delším plánu :-) Doporučil by jsi vybrat nějaký konkrétní kus nebo to projít celé?
Přijde mi, že tenhle západní cíl Rakouska není tak profláklý, tak by tam nemuselo být tolik lidí..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod mike » čtv kvě 9, 2019 21:30

Nebude tam tolik Cechu, ale lidi? I to je samozrejme velke plus ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké víkendové treky v Alpách

Příspěvekod apuka » pát kvě 10, 2019 9:14

Zdeno, psal jsem, ze osobne jsem presel jen tu nejzapadnejsi cast (omlouvam se, ze jsem se spletl a napsal nejvychodnejsi :twisted: :toimonster:), v podstate jen od Stuttgarter hutte po Kaiserjochhaus. Kazdopadne, co Ti mohu doporucit, pokud nechces moc lidi, tak vynech cast Ulmer hutte - Leutekircher hutte, tam jich byva nejvice. U St. Antonu jsou lanovky, zrovna v teto oblasti je pouzivaji na "prochazky" po chatach. Na druhe strane je tam pekny prechod pres Vallugu (to jsme nesli, bylo to tehdy jednak cele rozdrbane, jak staveli novou lanovku a jednak tam bylo hodne snehu (vychytili jsme obdobi, ze skoro kazdy den v tech vyskach snezilo), bez vybaveni by to bylo nebezpecne. Celkem pekny je i usek od Leutkircher hutte se zajizdkou na Stanskogel - ale byva tam dost lidi, tam se jeste dobre stiha z lanovky.
Ty nejhezci useky by mely byt az od Kaiserjochhausu dal na Vychod. Uz od odbocky na Stanskogel dost dramaticky ubyvalo lidi, na Kaiserjochhausu (tam jsme byli asi trikrat, bydleli jsme v Pettneu v baraku primo vedle chodniku pod nim) si pamatuji dokopy dva lidi, co jsem videl, ze slapali cestickou dal.
Takze bych rekl, ze neudelas chybu, kdyz zacnes v Pettneu, vyslapes na KJH a zacnes odtud smerem na Ansbacher hutte. U KJH si bud rano nebo jeste vecer jeste muzes dat dva kopecky nad chatou (Malatschkopf - to je kopec srandovneho tvaru od Pettneu - a Griesskopf, v jehoz sutovem svahu nacnes svych "hohenweg", viz foto, z Malatschkopfu je na to docela hezky pohled :-)). Budes to mit trochu kratsi a az se Ti to zalibi, tu zapadnou cast si das jindy.
Griesskopf.jpg
zdroj http://f.hikr.org/files/919263.jpg

Myslim ze dal se lidi budou trochu "sbirat" jak jdes na vychod smerem k Imstu a Landecku, ale nebude to nic hrozneho. Nejsou tam uz lanovky, musis si to vyslapat sam a vetsina pristupnych kopcu vyzaduje dostatecne pripravene lidi...

Jeste Ti doporucuji si zkusit najit nejake dobre popis nebo video o prechodu (je jich par vymluvnych) a podivat se, jestli Tobe vyhovuji trasy, obtiznosti, mnozstvi lidi, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy