Dolomity -- Alta Via 5

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » stř črc 20, 2016 17:36

Taky si myslim, ze proste okopirovali kazdorocni nabidku. Akorat Antelao bylo zavrene uz vloni...

Kdyby to neslo, tak je to porad krasna oblast a da se jit jinam. Z vrcholu treba Pelmo nebo Sorapis. Na okruh kolem Antelaa bacha, precti si, co psala sobb vys. Sesuvy tam byly vsude a cesta k ferate na Forcella del Ghiacciaio byla taky uzavrena. Tam bych si ale asi troufnul, ferata sama poskozena nebyla. Horsi to ale muze byt na jihu a zapade, tam je docela divocina (podle fotek, mam to v planu, ale jeste jsem tam nesel). Sesuvu bylo pred par lety bohuzel hodne a dole v San Vitu byli i mrtvi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod remy77 » stř črc 20, 2016 23:33

mike píše:Taky si myslim, ze proste okopirovali kazdorocni nabidku. Akorat Antelao bylo zavrene uz vloni....


Zeby si nedavali pozor, co predavaju? Mozno...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 0:06

Prekvapilo by te to snad?

Ted jsem se teprve poradne kouknul a maji tam:
2. deň: Výstup na Monte Antaleo (3264 m) zo San Vito di Cadore (1010 m), prespanie v bivaku P Cosi (3111 m)

Vzhledem k tomu, ze bivak uz rok a pul neexistuje, tak ano, nevedi, co prodavaji. Navic je to uplne blbe naplanovane, na Antelao je potreba jit co nejdriv, protoze na vrchol sedaji mraky. Nez tam dolezou ze San Vita, tak uz tam v srpnu bude mrak sedet zarucene. K tomu planuji vystup s prevysenim 2250 m natezko, pricemz obtiznost terenu se postupne zvysuje, pod vrcholem je nejvetsi. Normalni magorina. Nemluve o tom, ze bivak na neco takoveho nebyl urcen, ten byl nouzovy pro pripad, ze nahore nekoho chytne spatne pocasi (v bource by se dolu dostavalo fakt spatne).

Co to je? Nejaky slovensky mejdan klub?

Na Antelao se chodi nalehko z chaty Galassi (~2000 m), pripadne jsem videl stan primo v sedle, odkud vede stezka nahoru (~2100 m).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 0:37

Jeste jsem narazil na clanek, ze bivak byl uzavren uz v roce 2010 (byl jsem tam v rijnu 2010 a byl otevreny, ale docela vybydleny). Clanek je z rijna 2014 a pisou tam, ze se Taliani za 4 roky nerozhybali a nic neudelali, ale ze planuji zahajit renovaci brzo. Kral se na to uz asi nemohl divat, a tak jim to o mesic pozdeji vyresil sam.

Takze asi fakt skvela cestovka, kdyz si 6 let nevsimla, ze bivak nefunguje...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod Lucc » čtv črc 21, 2016 6:45

mike píše:Navic je to uplne blbe naplanovane...

Mně přijde nejdivnější to, že dávají nejtěžší trasu hned první a druhý den. Na Antelao bych zvolil výstup cca v půlce pobytu, kdy už si lidi zvyknou na výšku a trochu se ochodí. Ale je to asi variabilní itinerář. Vzhledem k téměř nemožnosti uskutečnění výstupu na hlavní tahák zájezdu dost možná hodně variabilní.
Uživatelský avatar
Lucc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob bře 21, 2009 16:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 19:14

Jo, to taky neni idealni, ale do tehle vysky se jeste da. Sam obcas prvni den vybehnu do 3200 - 3300, ale nalehko a vratim se do udoli. Mivam uz ale za sebou tak mesic pred tim akci se spanim okolo 3000 a aklimatizace je jeste trochu znat.

Koukam, ze ti ani neodpovedeli... Stejne je to fuk, shanet info pres nekoho takoveho nema smysl. Zkus to radeji mailem na chatu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod remy77 » čtv črc 21, 2016 21:45

mike píše:Prekvapilo by te to snad?


Keby ze sa tym mam zivit, tak ano :-k

Najzaujimavejsie je, ze "klasicka" cestovka musi dodrzat este aj "zakupeny vyhlad z balkona" inak maju po p...i a tu predavaju mirnix-dirnix :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 22:05

Na horach se vzdycky muzes vymluvit, ze nebyly podminky. Klienti urcite neco takoveho podepisuji.

Mne spis stve ta drzost, ze planuji spani na bivaku, ktery rozhodne neni urceny pro nejake cestovky. Zvlast kdyz je k dispozici chata, kde by si mohli ubytovani predem objednat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod Lucc » pát črc 22, 2016 11:31

remy77 píše:Keby ze sa tym mam zivit, tak ano :-k

+1
mike píše:Koukam, ze ti ani neodpovedeli...

Zkus to radeji mailem na chatu.

A to jsem jim ještě na email poslal oznam, že jsem se ptal ve vlákně zájezdu. :?

Na chatu jsme psal předevčírem, ale bez reakce. Volat si netroufám, protože italsky umím akorát bella ragazza a chataři většinou anglicky asi tak stejně. Německy umím zase jen ein zwei polizei a ještě i to jsem si musel googlit, jak se píše. Takže v pasti. Neva, necháme to na Boží vůli. Buď zjistíme na místě že jako jo a půjdeme hore nebo si dáme choďáček po okolí. Dolomity se mi stejně nejvíc líbí v pásmu přechodu mezi zelenou a šedobílou okolo 2200 m n.m.

Tak našemu triu držte palce, ať všechno dobře dopadne. A ať moc nechčije, i když předpověď je v tomto pesimistická. Ještě že bereme dost společenského lubrikantu a kemp bude plný fajn lidí. :drinkers: :partyman: :rolleyes: zzzz
Uživatelský avatar
Lucc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob bře 21, 2009 16:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » pát črc 22, 2016 16:49

Njn, Taliani a maily... vloni jsem shanel plyn po obchodech a odpovedela maximalne tretina.

Lucc píše:Buď zjistíme na místě že jako jo a půjdeme hore nebo si dáme choďáček po okolí.

Asi tak, je tam krasne i kdyz na zadny vrchol nevylezes. Antelao stejne potrebuje idealni pocaci a na to ted neni velka sance. Proto tam jezdim az na podzim, navic tam nejsou lidi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod Lucc » pon srp 15, 2016 11:46

Zdravím všechny.
Akce je už nějaký čas za námi. Antelao jsme nakonec vůbec nepokoušeli, protože předpověď byla ne úplně příznivá a každý den jsme se přesvědčovali, že je naneštěstí dost přesná. Nakonec jsme z Cortiny jižním směrem vůbec nevyjeli ani nevyšli, čili nemám ani info z chaty o přístupnosti vrcholu. Vzhledem k tomu, že odpoledne vždycky alespoň chvíli pršelo, tak jsme se věnovali spíše turistice než ferratám. Ze zásadnějších vrcholů jsme dobyli jen Tofanu di Mezzo po ferratách Punta Anna a Giuseppe Olivieri, jinak spíše šontačka v nižších polohách - docela těžká příměstská ferrata Sci Club 18 na Falorii, Nuvolau, Averau, Monte Cernera, Formin, nádherné večerní Lagazuoi, poměrně nudná ferrata Albino Michielli Strobel na Punta Fiames. Možná se hecnu a napíšu podrobněji. V každém případě kdyby někdo potřeboval bližší info, tak raději PMkem, nechodím sem často.

Díky všem, co nám před "expedicí" poradili.
Uživatelský avatar
Lucc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob bře 21, 2009 16:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod sobb » sob říj 28, 2017 21:00

hledám, jak to vypadá s Antelaem - výstupem i bivakem a narazila jsem na tohle:

World-Trek.cz (CK HROCH s.r.o) píše:5. den
Nejvyšší z místních hor Monte Antelao 3264 m.n.m. Výstup na Monte Antelao není nijak zajištěn a je tedy technicky i fyzicky náročnější. Bez ferraty není tak turisticky přitažlivý a není tedy ani turisticky přeplněný. Můžeme si pomoci lanovkou na Rif. Scooter 1580 m.n.m., ale dále už musíme po svých. Asi po 8 h dorazíme k bivaku Piero Cosi 3111 m.n.m.. Odtud je to na vrchol asi 30 minut. V bivaku přenocujeme a druhý den sejdeme dolů za 3 h. Zdatní jedinci zvládnou tento výlet za jediný den. Vše je na domluvě.

https://www.world-trek.cz/cs/zajezd/533 ... talie.html

že je stezka na Antelao průchozí jsem se už dočetla, ale že by byl bivak obnoven a dokonce tam mohli spát klienti cestovky, to se mi teda najít nepodařilo :((

píšu mejl s dotazem ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » sob říj 28, 2017 21:31

Tipuju, ze to bude text z minulosti, ktery bud nikdo neopravil nebo o sesuvu ani nevedi. Jinak pekna prasarna, cestovka na nouzovy bivak :vom: Navic pisou zajezd minimalne 4 osoby a na tom bivaku byly myslim jen 4 mista. Byl maly a opravdu nouzovy a v ne moc dobrem stavu. Samozrejme zadna voda (leda ze snehu).

Pred tydnem a neco jsem se bavil s jednim mladym Italem, co tam bydli a beha po horach. Nevim, jak moc aktualni mel informace, ale bivak pry neexistuje a cesta na vrchol se po sesuvu zmenila a je tezsi, nez driv. Rikal, ze tam byl jeho znamy a ze to bylo celkem narocne, na podrobnosti jsem se ale neptal. Byl to kluk, co leze sam po vrcholech (tak do IV) a lano s sebou nosi akorat na slanovani. Takze pokud ma on pocit, ze vystup je narocny, tak bych do toho nesel (ja ;-)).

Planovat vystup pres bivak podle mne neni dobry napad ani kdyby existoval. Ten tam byl vylozene jen kdyz nekoho na vrcholu chytlo spatne pocasi, pak by byl sestup po tech plotnach nebezpecny. V desti o hubu, za bourky o zivot. Lepsi je prespat na winterraumu u chaty Galassi (jestli se nebojis pavouku ;-)) a druhy den dat vrchol nalehko. Zvladnul jsem to ja na snehu, zvladnete to taky ;-) Bez snehu by to melo byt v pohode i casove, kdyz si teda odmyslim pripadne potize nahore.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod sobb » ned lis 12, 2017 17:21

sobb píše:píšu mejl s dotazem ...
tak jen pro uzavření, e-mail nechali blahosklonně bez povšimnutí :roll:
což asi o serióznosti cestovky World-Trek.cz či CK HROCH taky něco drobného napovídá

Zajímavý, že těch termínů zájezdu mají celkem dost, že se tam od sesuvu ještě nevypravili. By mě docela zajímalo, jak průvodce vyřeší, když s klienty dorazí k naslibovanému, (a podle všeho) neexistujícímu bivaku.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » ned lis 12, 2017 18:39

On to nejspis bude muset resit uz na zacatku vystupu v sedle Forcella Picola (2120). Tam urcite bude cedule, ze stezka je uzavrena a bivak zniceny. Na podobne cedule jsou Taliani experti, zvlast v tehle oblasti :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod sobb » ned lis 12, 2017 18:47

podzim 2015 tam žádná cedule nebyla, zatímco na některých jiných sesutých úsecích občas ano - např. od refugia na ferratu
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » ned lis 12, 2017 19:02

Vsak oni taky nejsou zadni rychlici ;-) Nakonec ji tam ale daji, letos jsem kousek na jih potkal spoustu ceduli, co tam jeste pred dvema lety nebyly a stezky uz uzavrene byly. Akorat to bylo napsano jen nekde, ted uz i na rozcestnikach a nektere dokonce i vicejazycne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod sobb » ned lis 12, 2017 20:49

jen jestli dřív neobnoví ten bivak ... :mrgreen:
i když je fakt, že cedulka dá o něco míň práce
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » ned lis 12, 2017 21:01

Mozna tam na ne nekdo zalozil firmu nebo ziskal EU dotaci :twisted: Driv to byly jen papiry v igelitu, letos uz tam bylo tohle:
disused_trail.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod Lucc » čtv úno 1, 2018 12:22

Ahoj lidi.
Začínám plánovat letní Dolomity. Vypadá to na začátek července, pravděpodobně hned první týden. Jelikož se nám poslední 2 roky nedařilo uskutečnit opravdu hodnotný výkon, rádi bychom letos zkusili něco zdolat. Pokud počasí dovolí (poslední 2 roky nedovolilo, proto taky chceme jet v červenci, kdy máme lepší zkušenost), rád bych přece jen zkusil Antelao. Miku, vidím, že máš čerstvější informace. Co si o tom myslíš? Nebo se najde někdo jiný, kdo by něco věděl? Na chatu volat zatím nemá smysl. Jdu googlit, ale budu rád za jakoukoliv informaci. Předem díky.

EDIT: Možná si odpovím sám: https://www.youtube.com/watch?v=B1i1pkslkKc
Ta cedule Via Normale vypadá nově a borci vylezli nahoru bez nějakých viditelných obtížích, čili bych řekl, že to možné je.
Uživatelský avatar
Lucc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob bře 21, 2009 16:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » čtv úno 1, 2018 17:05

Zajimave, cedule Via Normale tam driv nebyla. Nebyla tam zadna. Taky si nejak nevzpominam na ten tunel...

Nedavno jsem se na to ptal Itala, co bydli nedaleko odtud. Nebyl si jisty:
I'm unsure about the status of the Antelao ascent: at the time of the rockfall, going up was forbidden (there was a fine for the ones caught doing that), and of course dangerous. The situation might be improved now but I don't know details, and the situation might still change in the upcoming month.

The best thing would be to phone the San Vito mountain guides beforehand. Also phoning the tourist office or the huts (Scotter) can be an option: even though they're less technical, you'll have betterchances they speak English. :-)


Koukni se na komentare k videu uplne na konci. Prelozeno Googlem do anglictiny:
Has the climb been officially released? He was locked because of rockfall ...
Iolanda Dall Acqua I do not know I would not recommend climbing, it's pretty dangerous. I did not paint the heavy parts. But if you can climb well ...
I am almost a native;) .... I know that the mountain is not without and alone I would not climb up anyway. It only surprised me because the climb was closed until further notice because of enormous rockfall danger. In any case, great tour you have done!

Podstatne jsem zvyraznil. Osobne bych do toho nesel.

Video je otresne a bohuzel, jak sam pise, tam nejsou ty podstatne casti. Od konce obrovske plotny po vrchol, protoze tam to spadlo. No a kdyby se po te plotne rozjely sutry, coz se klidne muze stat, tak z tebe nadelaji sekanou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod Lucc » úte úno 6, 2018 14:35

Miku, díky za rozbor. Německy nevládnu a nechtělo se mi překládat komenty pod videem. Myslel jsem si, že to budou spíše pochvalné shouty. Mýlil jsem se. K výstupu se odhodláme (nebo ho vzdáme) po sběru informací v létě nejspíše přímo v Itálii a podle počasí.

Co si myslíš o zjevně zcela nové směrovce Monte Antelao Via Normale v čase 1:16? Mně z toho vyplývalo, že cesta na vrchol je nově přetrasována...
Uživatelský avatar
Lucc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob bře 21, 2009 16:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod sobb » úte úno 6, 2018 17:07

Lucc píše:Co si myslíš o zjevně zcela nové směrovce Monte Antelao Via Normale v čase 1:16?
nechci Tě zklamat, ale ta "zjevně nová" směrovka tam je už minimálně dva a půl roku :wink: Tedy i z doby, kdy se na Antelao docela čerstvě po sesuvu zcela jistě moc rozumně lízt nedalo.

mike píše:Zajimave, cedule Via Normale tam driv nebyla. Nebyla tam zadna. Taky si nejak nevzpominam na ten tunel...
Ten tam bude asi ještě o chvilku dýl než ta cedule :lol: Zvláštní, že sis ho nevšim.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod Lucc » úte úno 6, 2018 17:29

Kudla! Je zvláštní, jak jinde cedule rychle stárnou a zrovna na Antelau stále jako nové :-) No nic, tak nám zbude alespoň Pelmo. Nebo se třeba do léta Taloši hecnou a cestu zase otevřou. Nebo se hecneme my. Jak jsem se koukal na ty borce, co lezli nahoru, tak to asi žádní messneři nebyli a dali to. My zase nejsme taková másla, takže pokud vyjde počasí, tak bych to zkusil. Riziko tam je, ne že ne a chápu všechny, kteří se mnou nesouhlasí, ale hory prostě rizikové jsou vždy a trocha toho rizika navíc není imho nepřijatelná. Kdybych chtěl, aby se mi nic nestalo, zůstanu doma. Ale, jak je známo, doma se stává nejvíce úrazů. :-D
Uživatelský avatar
Lucc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob bře 21, 2009 16:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » úte úno 6, 2018 17:49

sobb píše:Ten tam bude asi ještě o chvilku dýl než ta cedule :lol: Zvláštní, že sis ho nevšim.

Musel jsem skrz nej jit. Asi zacinajici Alzheimer #-o

Lucc píše:No nic, tak nám zbude alespoň Pelmo.

Jeste muzete na Sorapis. Taky ma pres 3200 a vyhledy jsou skvele, zvlast do severni steny. Plus jeste ledovcove sedlo pod Antelaem, co na nej vede ferata. Tam to taky bylo zavrene, ale tam je slusna sance, ze uz to otevreli, jelikoz tam vede Alta Via 4 a 5. Taky to neni tolik nebezpecne, sesuvy byly pres stezky k ferate, samotna skala by mela byt v pohode. Sobb & spol to tam prosli nedlouho po sesuvu. Videl jsem fotky, porovnaval se svyma a na tohle bych si troufnul i kdyby stezku jeste neobnovili. A to sedlo je moc pekne, da se pres nej udelat okruh.

Vsechno plati samozrejme pri dobrem az skvelem pocasi. To sice v horach obecne, ale tady zvlast. Mokry vapenec nechutne klouze.

Lucc píše:Riziko tam je, ne že ne a chápu všechny, kteří se mnou nesouhlasí, ale hory prostě rizikové jsou vždy a trocha toho rizika navíc není imho nepřijatelná.

Tohle mi neprijde jako dobry pohled. Jde o jiny druh rizika, nez je normalne v horach. Nejde o to, ze vystup bude tezsi a lezeni obtiznejsi (coz asi bude), ale o riziko dalsich sesuvu a padu kameni. Cele je to tam narusene a rozbite a muze ujet dalsi kus. Nemuzes to nijak ovlivnit a neni kam utect. Lezeni po nedavno rozbite skale taky nic moc, muze se s tebou neco urvat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod sobb » úte úno 6, 2018 20:02

mike píše:Musel jsem skrz nej jit. Asi zacinajici Alzheimer #-o
moment, jestli je to ten, co myslím, tak ten je v sedle, sloužil asi jako kontrola sedla, a v tom případě to s Tebou tak úplně tragický ještě není. Jestli je tam ještě další (i když tam dál to z vojenskýho hlediska asi moc logický není) a šel jsi jím, tak beru zpět a je to fakt špatný :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » úte úno 6, 2018 21:30

Hmm. Takze stezka skrz nej nejde? Sel jsem to z obou stran. Matne si vybavuju, ze tam neco bylo, ale z toho debilniho videa to nepoznam... Asi kouknu na fotky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod sobb » úte úno 6, 2018 22:49

Jestli tam není ještě další, což si spíš nemyslím, tak ne. My nahoru nešli, nebylo naštěstí na výstup počasí, o sesuvu jsme tehdy ještě ani nevěděli #-o Tunel je v sedle a vede do okna ve skále. Jako obrana sedla, bych řekla.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod oodoow » úte úno 6, 2018 23:02

Lucc píše:No nic, tak nám zbude alespoň Pelmo.

A vedle Pelma máš hned Civettu, pěkná dlouhá a celkem lehká ferrata nahoru a pak se dá udělat okruh a dolů jít taky kousek po ferratě. Jinak v Dolomitech je spousta pěkných vrcholů třeba všechny tři Tofany nad Cortinou.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dolomity -- Alta Via 5

Příspěvekod mike » úte úno 6, 2018 23:09

Jj, tam toho je. Na druhe strane hreben Marmarole, to je pry slusna divocina, tam se v dohledne dobe chystam :)

Ale Antelao je jen jedno. Jsem fakt rad, ze jsem tenkrat Marmarole vynechal a misto toho se na Antelao vysplhal, ac mne odrazovali. Posledni den, pak prisel mokry podzim. Se sice rika, ze hora neutece, ale muze ji kus upadnout :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy