Nízké Taury

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nízké Taury

Příspěvekod apuka » pon črc 15, 2019 15:09

Takze byt viditelnost jako dalsi den, tak Vas vidime pred sebou :-). My jsme bydeli kousek nad P3, vlastne nad P2. Vyrazili jsme drive, ale museli jsme az do stredu mestecka a pred Gamsspitzl jsme meli jeste Herbertspitze a Gamsleitenspitze (tam jsme trefili jen tak, ze jsem slapali po trave smerem nahoru, kym to slo vedle hraze snehu (z preveje nebo mozna i zbytek sjezdovky). Vede tam lanovka, krizili jsme ji, ale poslednych 5-10 min se najednou NAD nama ztratila, tak jsme tápali a tapali po trave. Odtud az za nejakou dobu jsme dosli na Gamsspitzl.
obda píše:Značek jsem si nevšiml.
Jsou skoro na kazde odbocce z hlavni :D - krome sjezdu na parkoviste, kde jste byli. Toto me ale stve - zeptas se, napisou, ze tady a tady se v pohode pres leto muze, ze v zime se nesmi nikde na ulicich parkovat (odklizeni snehu) a na miste zjistis, ze znacky to zakazuji na cely rok a vsude. Takze nakonec muzes trnout celou dobu, jestli tam to auto najdes nebo ne.

Jo, co jsem si vsiml, tak kolem nadrazi v Radstadtu se taky nesmi (tam je to sice "pro zakazniky OEBB s jizdenkou"), je tam jen kousek od nadrazi maly placek pro par aut, kde neni zadne znaceni, tam se prave nejaci Cesi pakovali pryc. Ve Twengu niz na druhou stranu uz taky se skoro nikde nesmi, jen na konci vesnice je tak pro 4 auta misto a potom asi kilometr od vesnice do pola (nijak neznaceno, z cesty neni videt) najednou vetsi parkoviste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nízké Taury

Příspěvekod apuka » stř črc 17, 2019 11:38

Jeste par upozorneni na castecne uzavrete stezky v NT, o kterych vim:
Planai Hohenweg
Grubegg Trail

Pokud se tam nekdo chystate, radeji se informujte na aktualni stav. Vubec, je dost tras uzavrenych kvuli poskozeni a tezbe dreva po kalamite po celych Alpach. Nemluve o snehu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nízké Taury

Příspěvekod sobb » stř črc 17, 2019 21:31

Jaká kalamita? V Alpách byl nějaký vichorec, nebo za to mohl sníh? Které oblasti to postihlo? Dík.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nízké Taury

Příspěvekod apuka » čtv črc 18, 2019 8:57

Napriklad cti kratkou informaci zde. Taky to velke mnozstvi snehu a lavin letosni zimy se na lesich mnohdy podepsalo. No a byly i vydatne srazky (casto i s vetrem) uz i letos...

Zkusim se zeptat syna, on to koukal a upozornoval na to, ze je mnoho mist kvuli tomu uzavrenych.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nízké Taury

Příspěvekod sobb » čtv črc 18, 2019 9:15

Dík, o tomhle vím, zrovna jsme tou dobou v Itálii byli a prchali k domovu. Původní výborný nápad stavit se do Benátek, když už má být v horách dle předpovědi hnusně, jsme naštěstí zavrhli :lol:
Jsem myslela, co se dělo novějšího (přece jen jsme byli čtvrt roku pryč a zpravodajství vůbec nesledovali)

Pokud má syn nějakou databázi uzavřených oblastí/stezek, tak by se to určitě hodilo :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nízké Taury

Příspěvekod apuka » čtv črc 18, 2019 18:41

Tak jsem se ptal. Zadnou databazi nema, koukal se na jednotlive oblasti, oficialni stranky i takove ty typu gipfelbuch a pod.
Ja mam jednu stranku, kde nejake aktualni upozorneni jsou, hned na hlavni strance.Kdyz tam vyberes Aktuelles a Aktuelle Bedingungen, muze nejake aktualni info o schudnostech taky ziskat. Jen ne vsechno je aktualni, ja jsem na neco kliknul a bylo to z unora...
Podobne mas na outdooractive. Muzes si nastavit filter na uzavery a na mape potom vydis oranzove nebo cervene znacky, ktere si muzes rozklikat.
Alespon neco.

Edit: na normalnim PC jsem se konecne dostal k moznosti zkopirovat adresu, tak jsem to tam opravil.

Jeste poznamka: je dost pravdepodobne, ze ty dva linky obsahuji stejne "aktualni" podminky, netestoval jsem to, ale OA a AVA jsou ted vice-mene "jedna firma".
Naposledy upravil apuka dne pát črc 19, 2019 8:11, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nízké Taury

Příspěvekod sobb » čtv črc 18, 2019 22:11

Fajn, díky, kouknu na to :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Předchozí

Zpět na Alpské státy