Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod Gav » pát říj 10, 2008 13:42

Mate nekdo zkusenosti s timhle vudcem?
Specialne mi jde o tenhle kurz http://www.alpy4000.cz/lavinove-kurzy-a-campy-basic.php

Prosel jste si tim nekdo? Nejake reference? Docela hodne nad tim uvazuju.
Diky
Gav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned kvě 8, 2005 19:04

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod Hanzik » pát říj 10, 2008 14:53

Kamarad z Usti nad Orlici si to docela pochvaloval. Chtel jsem se zucastnit minuly rok, ale nejak mi to nevyslo. Myslim, ze mam od nej nekde v kompu pdf materialy z toho kurzu. Kdyztak po nich kouknu.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod gepard75 » pát říj 10, 2008 20:35

No ja si myslim,ze Viktor patri v CR mezi spicku,co se tyce lavin i jako horsky vudce. :prayer:
Urcite profik na 100%.
Letos jsme se v srpnu nahodou potkali v Grindelwaldu pod Eigerem.On zrovna se vratil zhora a my se nahoru chystali.
Pokecali jsme,poradil nam apod. Proste uplne v poho. :partyman:
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod Kimit » pát říj 10, 2008 21:15

S Viktorem jsem uz absolvoval nekolik akci (leto i zima) a vrele doporucuju. Vic info muzu poslat mailem.
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod camillo » pát říj 10, 2008 23:51

Gav píše:Mate nekdo zkusenosti s timhle vudcem?
Specialne mi jde o tenhle kurz http://www.alpy4000.cz/lavinove-kurzy-a-campy-basic.php


Prosel jste si tim nekdo? Nejake reference? Docela hodne nad tim uvazuju.
Diky


Cau,

urcite ti to muzu doporucit vsemi deseti. Byl jsem na tom kurzu v breznu a byl opravdu naslapanej. Navic Viktor je opravdu jednicka, po zkusenostech z kurzu sem s nim vyrazil i v lete v Alpach.

Mimochodem v nejblizsi dobe snad hodim na web clanek o tom kurzu (uz je napsanej) a taky fotky.

Mej se

Camillo
camillo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř lis 24, 2004 21:19

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod Tomík » pon říj 13, 2008 10:26

Osobně se domnívám, že jde o nejlepší "lavinový kurz" u nás.
Takže do toho klidně jdi 8)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod Gav » pon říj 13, 2008 11:16

Pratele, dekuji za opevne ody, pred chvili jsem vyplnoval formular :) V pulce prosince o tom neco sepisu...
Gav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned kvě 8, 2005 19:04

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod camillo » pon říj 13, 2008 13:09

Gratuluju - pokud se chces naladit, tak se muzes mrknout na fotky z lavinového kurzu . Konecne sem se dokopal aspon vystaveni fotek :-). Mimochodem je tam jeste jedno celkem zajimave video z testu zateze svahu lyzarem s vykladem od Viktora.
camillo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř lis 24, 2004 21:19

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod camillo » úte říj 28, 2008 11:35

camillo píše:Gratuluju - pokud se chces naladit, tak se muzes mrknout na fotky z lavinového kurzu . Konecne sem se dokopal aspon vystaveni fotek :-). Mimochodem je tam jeste jedno celkem zajimave video z testu zateze svahu lyzarem s vykladem od Viktora.


Tak kromě fotek, už je na světě i článek o lavinovém kurzu od Borsy - shrnul tam své dojmy.
camillo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř lis 24, 2004 21:19

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod zuza » úte lis 11, 2008 23:30

Ahoj,pekny clanek a super fotky...diky Zuza :musher: z Alpy4000
zuza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 11, 2008 23:00

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod nyk.cz » stř lis 17, 2010 17:46

Ahoj, nějaký ten lavinový kurz již nějakou dobu plánuji absolvovat. Mrknul jsem na linky na články a fotky a nejspíš jsem vybral, který budu absolvovat. :) Díky.
Uživatelský avatar
nyk.cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon lis 8, 2010 20:04
Bydliště: České středohoří

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod Aggy » pon úno 18, 2013 21:28

Včera jsem se vrátil z Basic kurzu a naprostá spokojenost! :-..
Otevřelo mi to oči :shock: a kdokoliv má rád zimu, sníh, turistiku, sněžnice nebo skialpy by tohle měl povinně absolvovat :wink:
Viktora a Alpy4000 doporučuju a tipuju že to nebude můj poslední kurz s touhle bandou 8)
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod grco » úte úno 19, 2013 1:41

Tak urcite.

Myslim, ze kazdy kto s Viktorom niekde bol nemoze na neho povedat nic zle :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod progym » úte úno 19, 2013 7:44

S Viktorem jsem už taky pár věcí prošel a třeba co se týče ledovcové problematiky, tak mě dost otevřel oči.
Cením si pohody na Viktorových akcích a perfektního zajištění.
Jediný zádrhel je, že toho má hodně a domluvit se na něčem je hooooodně dlouhá komunikace :lol: :lol: :lol:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Alpy4000 - Viktor Korizek - Lavinovy kurz

Příspěvekod jakubak » sob bře 23, 2019 17:37

Byl jsem tuto zimu na Viktorových kurzech BASIC i EXPERT. Basic byl super, Expert hrozný.

Basic byl víkend v Krkonoších. Slyšeli jsme hodně teorie, viděli jsme hodně ukázek lavin s vysvětlením, jak k nim došlo, a hodně jsme natrénovali s pípákem a sondou venku, včetně noční nácvikové akce. Super.

Expert měl být od neděle do střed v Alpách, sraz v neděli ve 3 a odpoledne a večer se mělo věnovat teorii. Viktor nejdřív posunul sraz na 6. hodinu, ale ani tehdy nepřijel a když jsme mu sami volali, řekl nám - bez omluvy či vysvětlení - že dorazí až druhý den ráno na svah. Ráno na pakrovišti se omluvil, že se mu rozbily lyžáky a musel si shánět nové. Akorát, že jsme sledovali jeho facebook, tak jsme věděli, že v neděli odpoledne ukončoval kurz v Krkonoších a těžko mohl být s námi v Tyrolích. A opravdu má člověk, který se tím živí, jen jedny lyžáky?

Zbytek kurzu nebyl o moc lepší. Hned jako první sjezd vybral Viktor dost náročný terén - těžký sníh s ledovou krustou, hodně prudký a přelézali jsme dvě padlé laviny a jednu sjížděli. Viktor v tu chvíli ale vůbec nevěděl, jak jsou na tom lidi na kurzu s lyžováním a ti méně zkušení lyřaži to dost protrpěli.

O co hůř v tu chvili ani nevěděl, jestli umíme s lavinovým vybavením. Na to se nás zeptal až odpoledne a ukázalo se, že jeden z výpravy s pípákem nikdy nedělal.

Teorie byla taky mizerná. První večer (ten pro něj první) byl unavený a skoro nic nám neřekl. Druhý večer povídal zajímavě asi 2 hodiny, ale to bylo co se teorie týče skoro všechno.

Největší potenciál kurzu jsem viděl v tom, že se dozvíme něco o lavinách přímo v terénu, že nám přímo ukáže na místě, co je OK a bezpečný, na co by si dával pozor a kam by určitě nejezdil. Ale nic takového se bohužel nedělo. Ani při sjezdu ani při stoupání na skiaplech jsme se o terénu, ve kterém jsme byli, prakticky nic nedozvěděli.

Ten kurz není úplně levný a nedozvíte se nic moc ani z teorie, ani z praxe, takže za mě vyhozené peníze. Kurz BASIC můžu s klidem doporučit, ale pokud chcete něco přímo v terénu, radši bych koukal jinde.
jakubak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 23, 2019 16:56


Zpět na Alpské státy