Nízké Taury

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nízké Taury

Příspěvekod Toast » čtv úno 12, 2009 14:46

Máte někdo zkušenosti s přechodem Seckauer Tauern v letním období(6-9)?Hlavně voda+ nocleh na hřebeni?Některé odkazy jsem našel,ale ne zrovna aktuální...
Ochutnat,to u nás znamená vypít...
Toast
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 12, 2009 0:33
Bydliště: Gunskirchen

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » čtv úno 12, 2009 19:38

Sel jsem to pred dvema lety zacatkem cervence. S vodou muze byt trochu problem. Prameny jsou sice zakresleny na mape (F&B), ale uz z toho nepoznas, ze na zacatku hrebene u kostelika Maria Schnee je okoli kompletne posrane od krav :? Vodu jsem prevaril a nic mi nebylo. Nejspis se da nabrat na chate pod hrebenem (Rampler Hutte?) Dale po hrebeni je dobry pramen necelych 100 vyskovych metru pod sedlem za Seckauer Zinken, aspon myslim, ze to bylo tohle sedlo. Muzu se ti kouknout do pruvodce.

Prvni noc jsem spal u zdi kostelika, jelikoz silene foukalo. Ve zdaraku zadny problem, akorat tam uz v 9 rano lezli nejaky lidi :) Jinak by se v okoli naslo i lepsi misto. V hodne spatnem pocasi by se dalo schovat v pristavku kostelika. Celkem dost mista, hlinena podlaha, ale mne by znervoznovaly ty horici svicky tam :)

Dalsi noc jsem spal v sedle za Hochreichhartem. Tam jsem byl rad, ze jsem nasel jakz takz pouzitelne misto pro jednoho. Mnohem lepsi, skoro luxusni, misto (i na stan) by bylo pred Hochreichhartem. Nebo v tom predchozim sedle.

Dalsi den jsem pokracoval pres Hirchkarlgrat, coz je takovy docela vzdusny hrebinek (I+, mozna II) na Geierhaupt a pak dolu z hrebene a skoncil na Bergerhube. Tam jsem mel docela problem s vodou, jelikoz prvni byla az nekde pod hrebenem za Geierhauptem.

Jestli chces vedet nejake podrobnosti, ptej se konkretne. Muzu se doma kouknout do mapy a pruvodce a trochu vic ozivit pamet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » pát úno 13, 2009 23:17

S Toastem jsme si popovidali pres SZ a tady bych jeste upresnil par veci, kdyby to nekdo v budoucnu potreboval:

- vodu jsem bral asi 100 vyskovych metru pod sedlem Vorwitzsattel, coz je to sedlo za Seckauer Zinken (cestou od vychodu na zapad). Prameni tam potok, voda je dobra a pocitam, ze tam bude i na podzim.

- dalsi voda je podle pruvodce a mapy 60 vyskovych metru pod sedlem Brandstatter Torl, co je sedlo pred Hochreichhartem. Nekoukal jsem po tom, ale nemam duvod pruvodci neverit.

- dalsi voda pri prechodu pres Hirchkarlgrat je az pod sedlem Krugltorl za Geierhauptem. Takze je dobre mit slusnou zasobu a ne jak nekdo, kdo pak olizoval posledni zbytky snehu se psi stopou uprostred :)

V obou sedlech se da bivakovat, druhe mi prislo lepsi. A taky v podstate idealni zakladna pro dalsi prechod. Rano clovek nabere vodu, vybehne 400 vyskovych metru na Hochreichhart, sleze dolu a muze na hrebinek Hirchkarlgrat. Nebo taky ne, pokud se neciti nebo je mokro. Da se to cele s velkou ztratou vysky obejit a dole voda podle mapy je. Ja jsem bivakoval az v sedle za Hochreichhartem, jelikoz v sedle Brandstatter Torl jsem byl prilis brzo a jeste se mi nechtelo koncit. Vecer a rano jsem samozrejme spotreboval vetsinu vody a pak uz nebylo kde dobrat.

Jinak je to pekny prechod a da se pokracovat dal pres cele Nizke a Vysoke Taury, kdyby mel clovek mesic casu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod RUMcajs » pát úno 13, 2009 23:26

Tahle lokalita me take laka. Je tam nejaky vychozi bod, do ktereho se jde dostat z CR vlakem, nebo autobusem?
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » pát úno 13, 2009 23:42

Jel jsem vlakem do stanice Fentsch-St. Lorenzen a odsud pesky na hreben. Jenze to jeste jezdil EC Joze Plecnik timhle smerem, takze to bylo Praha - Leoben a pak par stanic osobakem. Letos ho geniove z CD vylepsili, takze jede do Salzburku, kam se dalo dostat i bez nej a lip :?

Koukam, ze se tam ted da dostat pres Viden. Z Prahy 5:57 Pendolinem a v cili 12:52. To se da v pohode dojit na hreben a jeste kousek po nem. Jezdi tam urcite i nejake autobusy, bud z tohodle nadrazi nebo z Knittelfeldu, kde stavi rychliky. Zkus pohledat. Kup si mapu (F&B) a uvidis, kam je potreba dojet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » pát úno 13, 2009 23:55

Jeste sem prihodim odkaz na pruvodce, kde je popsan prechod celych Taur. Kazda etapa ma nekolik variant, chaty, vystupy na vrcholy okolo trasy, fotky. Muzu doporucit i tem, co temer neumi nemecky (jako ja). Pro inspiraci nejsou spatne i Rakouske Alpy od Ivo Petra, ale neni dobre na popisy cest moc spolehat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod Zdéňa » čtv zář 2, 2010 20:01

Chystám se do Rottenmannských taur, konkrétně k chatě Edelraute Htt. Dojet autem na večer na parkoviště pod chatu, přespat buď na chatě anebo někde ve stanu a pak jít na dva dny na hřeben. Ta placená cesta k chatě je prý (podle nějakého webu) otevřená furt, ale nebude nikomu vadit, když přijedu navečer kdy už se tam nebude platit a nechám auto 2-3 dny bez nějakého dokladu o zaplacení na tom parkovišti?
A půjde někde poblíž chaty přespat ve stanu? Nechce se mi dávat 30éček a žádné slevy nemám :( Díky za odpovědi :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Nízké Taury

Příspěvekod Ježo » pát zář 3, 2010 5:55

Nemám zkušenosti z této části Rottenmannek, ale dovolím si extrapolovat některé své jiné zkušenosti:
- spaní ve stanu by v Nízkých Taurách mělo být v pohodě, samozřejmě ne přímo před chatou
- na Silverettě po mě chtěli doklad o zaplacení i při výjezdu z mýtné silnice (naštěstí jsem ho nevyhodil)
- myslím si, že není třeba tu mýtnou silnici použít: v pátek zaparkuješ v Hohentauern, někam povylezeš, další den to máš stejně na vrchol Bösensteinu kolem výškového kilometru, což se dá; navíc se nemusíš vracet přímo k Edelrautehütte, ale můžeš slézt kdekoli jinde a do Hohentauern dojet autobusem nebo stopem
- osobně se mi nelíbí snaha ušetřit za každou cenu: pravidla jsou daná, tak je buď respektuji, nebo holt jedu jinam; pokud je mýtné takový problém, tak můžete vyjet z Rottenmannu asi do výšky 1400m n. m. pod Rottenmanner hütte a jít odtamtud

Užij si výlet a těším se na nějaké fotky! :)
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Nízké Taury

Příspěvekod Zdéňa » pát zář 3, 2010 7:03

Ono nebyla ani tak snaha ušetřit, jako spíš si nejsem jistý jestli dostanu dovolenou celý den, tak jsem počítal vyjet z Prahy v poledne a být tam kolem 6-7 navečer, proto jsem to řešil jinak bych to klidně zaplatil :wink:
Takže se dá autem vyjet až dolu k té lanovce co vede na Rottenmanner hütte? To by taky nebylo od věci..i pokud tam člověk dorazí kolem šesté tak minimálně někam k chatě by se dalo ještě dojít:)
Fotky určitě budou, ještě čekám na trošku lepší počasí..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Nízké Taury

Příspěvekod fps » stř dub 3, 2013 21:10

nevíte někdo zda je v Selzthaltu http://maps.google.cz/maps?hl=cs&client ... CDAQ8gEwAA krám s potravinami? případně kde se nachází, a jak má otevírací dobu, a nebo zda není ňáký krámek na nádraží kde by se dalo koupit něco k jídlu a pití
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » stř dub 3, 2013 21:34

Matne si vzpominam, ze tam jeden maly byl. Mam pocit, ze kousek od nadrazi, po ulici podel koleji smerem zpatky k Linzi, ale jiste to nevim a bylo zavreno. Jednou jsem se tam potloukal, kdyz jsem cekal na vlak. V Selzthalu nenakupuju, tam jen presedam ;-) Ono je lepsi kousek popojet, za par minut jsi v Rottennmanu nebo v Triebenu (a v obojim obchody jsou). Mne tedy vubec neprijde jako dobry napad vychazet ze Selzthalu, ne ze bych tam sel, ale neprislo mi to nijak zajimave. V podstate jen zalesneny kopec nahoru a zas dolu, nebude nic videt a zbytecne ztratis den. Rottenmann mi prijde jako lepsi vychozi misto pro nastup na hreben NT.

Na nadrazi je neco jako bufet, ale taky jsem nikdy bliz nezkoumal, co tam maji a myslim, ze mel vetsinou zavreno.

BTW, jestli chcete nakoupit a mate trochu casu na prestupu, tak primo na nadrazi v Linzi je supermarket, myslim Spar, a nakoupit se tam da dobre a urcite za lepsi ceny, nez ve vesnickem kramku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod fps » čtv dub 4, 2013 19:19

to mě připadá že je Selzthal dobré místo pro začátek a konec tury pro Nízké Taury, už jenom že to je jeden přestup z Prahy, když už bych mě ještě jednou přestupovat, tak bych jel asi až do St.Michael in Obersteiermark, já nemusím vylézt na každý kopec, můj cíl je vidět co nejvíce přírodních zajímavostí tam kde zrovna jsem, a to můžu i když budu chodit jenom údolím a nebo lesem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » čtv dub 4, 2013 20:20

Selzthal je jen zatacka na trati (neco jako Brno, jen trochu mensi ;-)). Nic tam neni, nic tam neni videt a nez se dostanes k nastupu na hreben NT, musis bud prelezt slusny kopec nebo jit udolim podel dost frekventovane silnice. Presedam tam pokazde, kdyz jedu do NT nebo Gesause a koncil jsem tam jen jednou, kdyz jsem sel na Pyhrgas a bylo rychlejsi do Ardningu dojit nez cekat na dalsi vlak tim smerem. Uznavam, ze cekat hodinu na prestup kvuli 10 km je otrava, ale i tak je to rychlejsi. Ja si na nastup vzdycky vybiram stanici nejbliz zacatku trasy.

Druha moznost je dojet ten kousek stopem, docela tam funguje, ale vyuzivam ho vetsinou pri zpatecni ceste, kdyz nekde slezu a na nadrazi je to daleko. Tady by byl trochu problem, protoze silnice udolim je hlavni tah a je tam fakt silny provoz, takze nebude jednoduche najit bezpecne misto na zastaveni. Uz jsem na ni jednou stopoval, ale to bylo o kus dal (od Grimmingu smerem na Schladming).

Ve St. Michaelu in Obersteiermark nic neni a je odtamtud vsechno daleko ;-) Kdyz jsem sel hreben NT od zacatku, zacinal jsem myslim v St. Lorenzen bei Knittelfeld a i odtamtud byl nastup dost zdlouhavy. Ono to na mape neni videt, ale ty zacatky jsou docela otravne. Vetsinou nejaka asfaltova nebo sotolinova cesta lesem, videt nic neni, akorat lezes do kopce. Zajimave to zacina byt az se zacnes blizit horni hranici lesa (tak od 1500 m), cesta konci a zacinaji stezky. Ale co, uvidis sam :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod Zdéňa » sob čer 7, 2014 8:48

Nemá někdo tušení, jak to vypadá teď se sněhem v Schladmingských Taurách? Byl jsem tam 4 roky zpátky a v červnu a nad 2400 bylo sněhu mraky, ale letos ho očekávám o dost méně. Bohužel jsem nikde nenašel žádná kamery, vše je dost nízko.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Nízké Taury

Příspěvekod fps » sob čer 7, 2014 12:21

tady je web kamera z Kaprunu která je v 2605 m n. m. http://webtv.feratel.com/webtv/?bgcolor ... DlYw%3D%3D, a je tam dost sněhu, dle mě je tam víc sněhu než loni když jsem byl v okolních Rottenman Taur, Totesgebirge a Dachsteingebirge, za týden se chystám do nedalekých Tennengebirg, a souvislá pokrývka začíná od cca 2400 m n. m.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nízké Taury

Příspěvekod Zdéňa » sob čer 7, 2014 13:01

Díky. My se právě někam chystáme za 14 dní. Tak schválně pak napiš kolik tam bylo sněhu, tenhle týden toho asi ještě dost odtaje. Letos taky sněžilo dost nerovnoměrně, severní hory chytly sněhu daleko méně než ty jížnější a západnější, proto myslím, že ve stejné výšce ho bude v Nízkých Taurách o dost méně jak ve Vysokých. Bohužel kamery poblíž jsou všechny dost nízko.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » sob čer 7, 2014 23:14

fps píše:tady je web kamera z Kaprunu která je v 2605 m n. m. http://webtv.feratel.com/webtv/?bgcolor ... DlYw%3D%3D, a je tam dost sněhu, dle mě je tam víc sněhu než loni když jsem byl v okolních Rottenman Taur, Totesgebirge a Dachsteingebirge, za týden se chystám do nedalekých Tennengebirg, a souvislá pokrývka začíná od cca 2400 m n. m.

Ta kamera na Kaprunu zabira sjezdovky, ktere jsou na severni strane a hlavne na ledovci. Tam je snih cely rok a cely rok se tam lyzuje :)

Na Nizke Taury bych se z toho vyberu kouknul na kamery v Obertauern, Radstadtu a Mautendorfu. Vsechny jsou okolo 2000 m a zabiraji vrcholky asi 2400 m vysoko. Pak taky Planai, na zacatku videa je zaber na nejvyssi vrcholy NT (vidim Hochwildstelle, ktera ma tusim 2750). Snih tam nejaky je, ale neni ho moc a rekl bych, ze se to da. Byl jsem tam jednou koncem zari, snehu bylo o dost vic a dalo se. Ted bude otrava s tim, ze bude nechutne mokry. Taky je v archivu videt, jak jde pekne dolu a v nastavajicich vedrech pujde jeste rychleji. Za 14 dni bych se nebal, jestli teda neprijde globalni otepleni a nenasnezi znovu ;-)

Taky by se dalo zavolat na Preintallerhutte, pocitam, ze uz tam nekde bude. Akorat mam pocit, ze umi jenom nemecky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod michalCZ » čtv čer 4, 2015 22:29

Ahoj,

pro náš první turistický výlet do Alp jsme si vybrali Schladmingské Taury. Něco jsem si o tom načetl, nějaké zkušenosti už máme, ale jen bych se rád ujistil u zkušenějších, jestli se vám následující plán jeví OK.

1.den příjezd do Schladmingu kolem poledne, poté busem na Reisachfall a dojít na Gollinghutte.
2. den - Gollinghutte- Hochgolling- Keinprachhutte - dle plánovače cca 10km a 5hodin chůze.
3. Keinprachhutte-kolem Ignaz-Mattis Hutte a na parkoviště Ursprungalm - odtud busem zpět do Schladming.

Při plánování jsem naše schopnosti spíše podcenil, přece jen tam jedeme poprvé, tak bych se nerad přecenil ale doufám, že by to takto mohlo být schůdné. Pokud ne prosím vyveďte mě z omylu, případně doporučte alternativu.

Děkuju moc za reakce
michalCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 4, 2015 22:08

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2015 23:57

Sel jsem tuhle cast pred 9 lety (to to leti...). V Alpach uz jsem mel neco nachozeno, ale tohle byla prvni delsi akce natezko, takze jsem nebyl zrovna rychly. Navic jsem sel primo ze Schladmingu pres (Hochstein a Klafferkessel) a predtim jsem se vysplhal na Grimming, coz bylo celkem unavne. Na druhou stranu jsem se denne potkaval se stejnyma lidma, co sli to same spis nalehko (od chaty k chate jen s vlozkou do spacaku) a vetsinou jsem je predbihal...

michalCZ píše:1.den příjezd do Schladmingu kolem poledne, poté busem na Reisachfall a dojít na Gollinghutte.

To je OK. Az na tu chatu, tenkrat se mi jedina nelibila. Sileny naval a nic moc jidlo. Za 9 let se ale mohla spousta veci zmenit.

michalCZ píše:2. den - Gollinghutte- Hochgolling- Keinprachhutte - dle plánovače cca 10km a 5hodin chůze.

Planovac je odvazny. Koncil jsem na Landawirsee Hutte a bylo to 5 hodin ciste chuze. Na Hochgolling jsem sel ze sedla nalehko (coz doporucuju). Dalsi den mi to ke Keinprechhutte trvalo 2.5 hodiny cisteho casu, ale z toho asi 45 minut jsem stravil odbockou se ze sedla na Pietrach.

Bacha na sestup z Gollingscharte, byl jsem tam v cervenci a bylo tam snehove pole, ktere nekteri nezvladali a valeli se tam. Po ranu pry byva zmrzle a neschudne. Taky ta horni cesta, co vybere planovac, je pry dost problematicka, ale tam jsem nesel, sesel jsem po te spodni a pak trochu stoupal k chate.

michalCZ píše:3. Keinprachhutte-kolem Ignaz-Mattis Hutte a na parkoviště Ursprungalm - odtud busem zpět do Schladming.

Tohle by melo byt OK, Keinprechhutte - Ignaz-Mattis Hutte mam za 3 hodiny cisteho casu a z chaty na parkoviste uz to bylo v pohode a po snadne ceste. Tam jsem taky sel, ale o hodne driv a nemam zaznam. Planovac ukazuje hodinu, coz bych mu i veril.

Akorat si predem zjisti, kdy jede posledni bus do Schladmingu. Kdyz jsme tam byli, tak jel tusim uz kolem ctvrte. Ale to uz je tak 18 let ( :shock: #-o).

Skoro bych ti doporucil to jit stejne jako ja. Rakusaci to taky tak chodi. Jednak je to vyvazenejsi (porovnej prevyseni) a jednak je okoli Landawirsee Hutte uzasne (jezera), coz se o Keinprechhutte rict neda. U horniho jezera se da najit misto na spani, jestli nechcete spat na chate. V jezerech se da koupat, ale bacha, voda je studena. Malem mne to zabilo, jelikoz bylo slusne vedro a ja jsem tam blbec skocil :)

Taky bych doporucil vylet o den protahnout a jit pres Klafferkessel, fakt stoji za to. Prvni den na Preintallerhutte a druhy den pres Klafferkessel a Greifenberg na Gollinghutte.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod michalCZ » pon čer 8, 2015 19:58

ahoj, díky moc za reakci. Na ten Kleferkessel jsem se díval a vypadá to opravdu moc dobře a půjdeme do toho. Tzn:
1. den: Reisachfall-Preintaler Hütte
2. den: Preintaler Hütte-Gollinghütte
3. den Gollinghütte Hochgolling Landawirseehütte-dám teda na tvoje rady, jen ten poslední 4. den do Usprungalm bude trochu delší než jsem plánoval ale snad to dáme.

Jen bych se chtěl ještě zeptat na ty chaty. Je tam pitná voda a nějaká možnost opláchnout se - alespoň studánka :) ? V předchozím příspěvku píšeš, že lidé chodí pouze s vložkami do spacáku, to je tam tak teplo? :) Díky moc
Naposledy upravil michalCZ dne pon čer 8, 2015 20:34, celkově upraveno 1
michalCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 4, 2015 22:08

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 20:26

Na chatach jsou normalne umyvarny s tekouci studenou vodou, Rakousky standard :) Na nekterych je dokonce i tepla sprcha, za mensi poplatek (2 nebo 3 Eura tusim). Voda obvykle pitna je, na nekterych chatach je obcas cedule, ze neni, ale kdyz se clovek zepta, tak ti reknou, ze ji sami pijou :)

Mam pocit, ze na Landawirsee Hutte byl nejaky mensi problem, kdyz jsem tam byl, mozna prave s vodou. Uz je to ale tak davno, ze si nevzpominam. Zrovna tam jsem spal venku u jezera, jelikoz pres den bylo strasne vedro a v chate dusno. Jinak ale v tehle oblasti voda tece vsude, akorat bacha na kravy, ty byvaji docela vysoko. Ale kdyz budes brat z potoku, co tecou ze strmych svahu, tak by to melo byt v pohode.

Na chatach moc teplo neni, ale jsou tam deky. Vlozka do spacaku se nosi z hygienickych duvodu, je povinna. Vlezes do ni a hodis pres sebe deku nebo dve. Vlastni spacak je prijemnejsi, ale hedvabna vlozka ma 10 deka a slozi se do maleho balicku, spacak se pronese. Kdyz nemas vlozku ani spacak, tak ti vlozku prodaji, ale tezkou bavlnenou (40 deka) a docela draho.

BTW, delas spousty chyb ve jmenech chat a mist. Pak nefunguje vyhledavani; ani tobe ani ostatnim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod michalCZ » pon čer 8, 2015 20:35

díky moc za cenné rady. Příspěvek jsem opravil a příště se polepším :)
michalCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 4, 2015 22:08

Re: Nízké Taury

Příspěvekod jenam » úte črc 28, 2015 9:40

Našel by se někdo, ideálně v Brně či blízkém okolí, kdo vlastní již několikrát zmiňovaného průvodce a byl by ochoten na pár dní jej zapůjčit? Zatím jsem jej všude našel vyprodaný a dotisk je až na rok 2016.
jenam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 27, 2014 14:17

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2015 15:05

Koukam, ze ma propaganda zabrala 8) Akorat mi asi zapomneli poslat procenta z prodeje... :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod jenam » úte črc 28, 2015 15:43

Mohli Ti nabídnout výhradní distribuci pro ČR :)
jenam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 27, 2014 14:17

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2015 15:48

Vubec se neozvali, mrzaci :? Asi se jim budu muset ozvat ja, az bude nove vydani ;-)

Jestli chces neco konkretniho a ne moc velkeho, muzu se ti kouknout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod jenam » úte črc 28, 2015 16:45

Konkrétního ne. Chci si podívat na 4-5-ti denní trasy kolem Schladmingu. Abych se nemusel ptát na fóru, kde je takových dotazů plno. :roll:
jenam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 27, 2014 14:17

Re: Nízké Taury

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2015 16:57

V tom by ti to stejne moc nepomohlo. Je to koncipovane jako prechod. Mozna by ti pomohly varianty, zrovna v te oblasti jsou vzdycky aspon 3 - 4, a info o chatach. Pripadne o vrcholech, jestli o ne stojis.

Jinak by ti mohla stacit i mapa a Net (kvuli chatam). Po znacenych cestach se tam da projit vsude bez vetsich problemu, maximalne narazis na kousek zajisteny lany. Myslim pro vysokohorskeho turistu, normalni by se mel vyhnout teckovanym stezkam a mozna i carkovanym. Nic tezsiho nez II tam ale myslim neni a i to jen vyjimecne (cast hrebene Hochgollingu, sestup z Hochwildstelle na sever, ale ten mozna ani neni znaceny).

Jeste by ti mohlo pomoct tohle: http://search.mlp.cz/cz/titul/turistika ... inu/51458/, jestli sezenes. Pouzival jsem to, kdyz jsme tam zacinali. No a jinak prohledat forum a ptat se na konkretni veci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nízké Taury

Příspěvekod jenam » úte srp 4, 2015 16:57

Prosím o posouzení, jestli jsem to naplánoval rozumně. Jsme dva.

První den: příjezd vlakem do Schladmingu 14:09, pomalu se vymotáme z města a v klidu vylezeme nahoru. Na mapě jsou naznačeny dvě chaty bez obsluhy / bivaky – jeden SV od Schladminger Hütte, jmenuje se asi Burgstallhütte a druhý, Kaiblingalmhütte jižně od Haus Kaiblingu. Nedokázal jsem je dohledat, víte o nich někdo bližší info? Jestli jsou otevřené a co asi čekat? Jinak bychom přespali někde bokem venku, příp. to jistí Schladminger Hütte.
Druhý den: dojít na Preintaler Hütte.
Třetí den: uvidíme, jak se budeme cítit (do Alp jedem poprvé), buď si projít okolí Preintaler Hütte (Hochwildstelle, Höchstein), kam se opět večer vrátíme, nebo rovnou pokračovat na Gollinghütte.
Čtvrtý den: Gollinghütte přes Klafferkessel
Pátý den: Landawirseehütte nebo Keinprechthütte přes Hochgolling
Šestý den: Ignaz-Mattis-Hütte
Sedmý den: dojít zpět ke Schladmingu a někde přespat, abychom ráno v klidu stihli vlak, event. Hochwurzenhütte
Osmý den: jen dojít na vlak

Dotazy:
1) Spaní venku na okraji hor bez stanu by neměl být problém, je to tak?
2) Předpokládám, že na chatách nebude elektrika na dobití baterek?
3) Pokud bychom nespali venku, ale jen na chatách, má smysl brát spacák nebo jen vložku (nouzová situace nebo víkend – možné spaní na zemi v jídelně apod.)
4) Pokud by byl přes víkend velký nával lidí, je možný, že nás neubytují?
5) Má smysl vyrážet ráno dřív, třeba v 6 nebo v 7? Než začne pařit slunko, vylezou všichni lidi, být mezi prvníma na další chatě – jistější ubytování apod.

Díky.
jenam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 27, 2014 14:17

Re: Nízké Taury

Příspěvekod Zdéňa » úte srp 4, 2015 17:31

Před 14 dny jsem část šel, takže v rychlosti:

1) Bacha, jedná se o NP, takže bych byl se spaním venku opatrný. Sám bych se na to asi vykašlal, ty ceny na chatách nejsou moc vysoké.
2) Někde byla třeba v umývárnách nebo na chodbě zásuvka, ktrá fungovala. Nebral bych to ale jako pravidlo na všech chatách
3) Stačí vložka. na páteční a sobotní večer bych si nechal zavolat z předcházející chaty rezervaci.
4) Neměli by. Vždy by vás někde měli ubytovat.
5) Určitě, i kvůli bouřkách. Ale rozhodně nebudete vycházet mezi prvními. Rakušáci jsou zvyklý chodit mezi 6 a 7 hodinou.

Ke zkratce k trase: ten třetí den dáte buť Hochwildstelle nebo Höchstein, obojí se moc stihnout nedá. Hochwildstelle bych šel ze západutou lehčí cestou, zvlášť jestli jedete do Alp poprvé. Pátý den počítejte, že dojdete k Landawirseehütte, dál asi ne. Ten váš první a druhý den jsem nešel.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Další

Zpět na Alpské státy