Triglav-Slovinsko

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Triglav-Slovinsko

Příspěvekod biker » čtv kvě 19, 2005 12:15

Zdravim. Neviete mi niekto poradit nejaku lahku vystupovu cestu (kde nie je potrebna vystroj na via ferraty) na Triglav? Dik za info
biker
 

Triglav

Příspěvekod Mapak » čtv kvě 19, 2005 12:36

Na Triglav není potřeba žádné vybavení, ať už jdeš odkudkoliv. Snad pouze cesta severní stěnou je těžká (ferrata Plemenica ze sedla Luknja). Jinak dobrá přístipová cesta je z vesničky Trenta a dá se to stihnout i za jeden den nahoru a dolů. Převýšení je ale slušných 2250 m. Dále ze severu od chaty Aljažev dom (cca 1000 m.n.m.), kde se dá i dobře zaparkovat (zdarma). Ještě je taky možné vyjít ze sedla Vršič, ale to už je trochu dál. Krásná cesta je od Bohinjského jezera údolím sedmi triglavských jezer a pak přes sedlo Hribarica nebo Kanjavec k Tržaške Koče. Jinak, já byl v Julkách už třikrát, ale letos bych chtěl jet zas. Jsou to opravdu super hory, není to daleko, ceny ubytování jsou slušné (ale dá se stanovat volně v NP, i když je to oficiálně zakázáno) a člověk se dorozumí česky. Můžu vřele doporučit i Kamniško-Savinjské Alpy na slovinsko-rakouské hranici, kde je velmi málo turistů.
Mapak
 

Stanovani v NP

Příspěvekod Peter » pát kvě 20, 2005 11:51

Tohle bych bral z rezervou. Mel sem rozhovor ze strazcem parku kdyz jsem vecer na parkovisti u Aljazeva domu cekal v aute na kamarady nez slezou z Triglavu. Tezce chapal ze tam nechci spat.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lipon » pon kvě 23, 2005 7:28

kamaradi dostali ve Slovinsku pokutu 300 Euro za to, ze spali v aute na parkovisti u cesty ...
to spani mimo kempy bych radsi nezkousel
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

stanování

Příspěvekod Mapak » pon kvě 23, 2005 19:33

Já jsem jen vycházel z toho, že kamarádi tam stanovali bez problémů v NP a já tam byl asi před sedmi lety s cestovkou a i ta si dovolila nás utábořit přímo pod Triglavem na loučce mezi Tržaškou kočou a Domem Planika. Možná, že poslední dobou to zpřísnili. Za 300 euro to rozhodně nestojí. :|
Mapak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned kvě 22, 2005 9:06
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: stanování

Příspěvekod Lipon » úte kvě 24, 2005 8:08

Mapak píše:Já jsem jen vycházel z toho, že kamarádi tam stanovali bez problémů v NP a já tam byl asi před sedmi lety s cestovkou a i ta si dovolila nás utábořit přímo pod Triglavem na loučce mezi Tržaškou kočou a Domem Planika. Možná, že poslední dobou to zpřísnili. Za 300 euro to rozhodně nestojí. :|

tak kamosi tam byli pred 2 roky, strazce parku si od nich napred nechal ukazat pasy, k prokazani totoznosti, a pak jim naparil pokutu a pokud nezaplati, zadrzi jim pasy
hadej se pak s nim, kdyz poradne nevis co muze nebo ne, ale co vim, tak tamni strazci maj docela velky pravomoci ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod chonga » pát črc 1, 2005 7:23

chtěl bych tam vyrazit na prodlouženej víkend.
poraďte kam a co stojí zato vidět a jít. Nikdy jsem tam nebyl.
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod chonga » ned led 8, 2006 17:56

loni jsme se tam nedostal :oops: . tak to plánijeme letos znovu :ú . přivítám jakoukoliv radu a informaci :wink:
ď
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod cyki » pát led 13, 2006 2:07

Dopručuju tohle: přijet na Aljažev Dom tam nechat auto a pokud možno tak se první den dostat na Dom Valentina Staniča. Je to chata trošku mimo není tam narváno a když sme tam byly my tak tam s nama byly jenom dva lidi (taky češi). Druhej den dojít na Triglavski Dom tam nechat batohy a vyhopnot nahoru na Triglav (tak sme to udělali my). Druhá možnost je táhnout batohy sebou na Triglav a pak rovnou sestoupit na Tržašku Koču (nebo jak se to jmenovalo). Tak jako tak bych druhý den skončil na Tržaške Koči. A třetí den to vzít přes sedlo Lukenja zpátky na Aljažev Dom. Pokud bude přát počasí tak jsou prej strašně hezký Triglavský plesa.
cyki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 23, 2005 2:31
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pát led 13, 2006 17:20

jo :(( to zní vééélice dóóóbře. :wink:

z toho Triglavského Domu na Triglav je to asi kouse (kvůli vracení se pro batoh) ?:((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re:

Příspěvekod Qizator » úte čer 2, 2009 10:08

cyki píše:Dopručuju tohle: přijet na Aljažev Dom tam nechat auto a pokud možno tak se první den dostat na Dom Valentina Staniča. Je to chata trošku mimo není tam narváno a když sme tam byly my tak tam s nama byly jenom dva lidi (taky češi). Druhej den dojít na Triglavski Dom tam nechat batohy a vyhopnot nahoru na Triglav (tak sme to udělali my). Druhá možnost je táhnout batohy sebou na Triglav a pak rovnou sestoupit na Tržašku Koču (nebo jak se to jmenovalo). Tak jako tak bych druhý den skončil na Tržaške Koči. A třetí den to vzít přes sedlo Lukenja zpátky na Aljažev Dom. Pokud bude přát počasí tak jsou prej strašně hezký Triglavský plesa.


Chatu Tržašku koču na Doliču (2151 m.n.m.) rozbila lavina uvolněná z hory Kanjavec (2569 m.n.m.). Chata je poškozena natolik, že není obyvatelná.
http://www.michalus.net/rozbita-trzaska-koca/
Qizator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 2, 2009 10:05
Bydliště: Kroměříž

Re:

Příspěvekod terkad » úte čer 2, 2009 10:14

chonga píše:z toho Triglavského Domu na Triglav je to asi kouse (kvůli vracení se pro batoh) ?:((

Ano, je to tři roky starý dotaz. ale odpovím :mrgreen: Je to kousek, asi 300m výškových, ale jinou cestou jít stejně ani nemůžeš :wink:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Re:

Příspěvekod Qizator » čtv čer 4, 2009 5:54

Mám možná hloupý dotaz, ale ... :oops: Jak to funguje na těch horských chatách pod Triglavem? Jde mi o to jestli si mám brát s sebou třeba spacák nebo tam mají vše "potřebné"?
V červenci se tam chystám a nerad bych tahal v batohu něco co nebudu potŕebovat nebo naopak...
Qizator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 2, 2009 10:05
Bydliště: Kroměříž

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod terkad » čtv čer 4, 2009 9:10

nejspíš tam bude klasický matracenlager, kde najdeš nějaké deky. já bych třeba spacák (lehounký) brala.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod remda » stř čer 17, 2009 14:32

Já spal loni na Triglavski Dom a měly tam nějaké deky, ale nějaký letní spacáček či vložka se hodí...
,ale noc tam stojí kolem 20Eur :? na slevu 11E
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod paja.lit » ned čer 28, 2009 18:34

Ahojda
nevíte někdo jak to chodí se spaním v chatách pod Triglavem?Kolik cca stojí noc a jestli je potřeba zamlouvat místa dopředu? Plánuju odjezd v červenci což napadne asi víc lidí :) + tady jsem se dočetla, že koča na Doliču je zničená. Nevíte, zda jsou další chaty jako Dom Planika nebo Kredarica normálně otevřené?
Díky moc a hezký den :wink:
paja.lit
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 28, 2009 18:21

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod PD » ned čer 28, 2009 19:56

seznam a otevřenost chat a bivaku ve slovinsku zde, cenik zde

cenik je vhodny zkontrolovat s webem jednotlivych chat, obcas sou drobny odlisnosti, Planika i Dom na Kredarici by mely byt otevreny

rezervaci jsme nikdy nedelali a misto bylo, ale neber to jako obecnou radu...
PD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: pát led 11, 2008 18:52
Bydliště: brno

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Qizator » pon črc 13, 2009 11:20

Za pár dní odjížďím na Triglav. Myslíte, že se bude dát přespat v nějakém z těch bivaků s karimatkou a spacákem? Kdyby jsem se chtěl vyhnout přespání v placené chatě za pěkného počasí. Dá se nebo mám raději dát přednost pohodlí v chatě? Jak to funguje? Najdu místo (pokud bude v tuto dobu kdy tam bude jiste mnoho lidí) lehnu a spím nebo mám čekat nějaké komplikace ?... :)
Qizator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 2, 2009 10:05
Bydliště: Kroměříž

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod pripluv » pon črc 13, 2009 12:01

V chatě místo najdeš, za chatou jsou koči - budky na přespání (konkrétně v Zasavske Koči byl krásný nápis ve smyslu "i kdyby tu bylo tak narváno jak to jen jde, každý další příchozí se sem vejde"), takže se vejdeš. V bivacích pod šutry a v kleči se dá spát taky, ale dost to hlídají a je to drahý.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Qizator » pon črc 13, 2009 14:25

Aha, ja si myslel že bych přespal v nějakém tom nouzovém příbytku který se využívá při špatném počasí. Takže i toto je "nedovolené" a mohl bych dostat pokutu. Dobrá, chata vítězí :)
Qizator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 2, 2009 10:05
Bydliště: Kroměříž

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod pripluv » pon črc 13, 2009 19:33

nouzový příbytek je kde? nic takového jsem tam neviděl. jestli to je ale ok, tak bude plný
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod honzi » úte črc 14, 2009 6:15

Přístřešky tam jsou.Jen je nemají vyznačeny na mapách.Jsou hlavně mimo hlavní cesty.Moc je nepropagují a je to o štěstí s místem. Jsou např. tady.
A jinak o Julkách je super stránka.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod honzi » úte črc 14, 2009 6:17

Nějak mi nevyšlo krácení sory.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod honzi » úte črc 14, 2009 6:23

Třeba v okolí Vršiče se dá k přespání použít soustava Italských bunkrů z 1938-1939.Hlavně v III.bunkru v úpatí Mojstrovky vás ochranáři nenajdou.Posádka byla až 30 mužů tak místa dost,A jsou tam perfektní betonový postele :P Podobně dole na Soče.Ale to už je zase 1.světová.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Triglav

Příspěvekod Šebin » čtv črc 16, 2009 10:34

edit: přesunuto z vlákna Triglav...
td


Ahoj, prosím Vás neví někdo jaká je obtížnost ferraty na Triglav přes Luknja a Plemenice? Chtěli by jsme něco lehčího- asi B až C, a jaký je velký bivak pod luknjo? díky za info
Šebin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 16, 2009 10:26

Re: Triglav

Příspěvekod Tomas » čtv črc 16, 2009 12:53

Taky by mě to zajímalo, bo tam zítra vyrážím 8)
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Triglav

Příspěvekod Tomas » čtv črc 16, 2009 13:24

Ale našel jsem toto.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Winc » čtv črc 23, 2009 10:16

Ahoj, chystáme se v létě s přítelkyní autem do Slovinska a chtěli bysme začít naše putování právě výstupem na Triglav. Nejsme žádní velcí horolezci a proto bych se chtěl zeptat, jakou cestu byste doporučili - pročetl jsem todle forum i pár dalších stránek a názory se strašně liší, někdo píše že nepotřebujem set, jiný že zase jo. Jak jsem to tak pochopil, tak co do obtížnosti je nejlehčí cesta od Bohinjského jezera s přespáním na některé z chat - Tržká koča je prý zničená, tak kterou byste doporučili s ohledem na náročnost následného raního výstupu i s ohledem na osobní zkušenost? A ještě bych Vás poprosil o tip na zpáteční cestu, aby sme nešli tou samou. Jinak doporučujete helmu? Prý tam semtam padá kamení...Díky moc za odpovědi V.
Winc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv črc 23, 2009 10:02

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » úte srp 18, 2009 7:01

Chtěl bych se zeptat, zda nemate někdo zkusenosti s parkovanim někde u Bohinjskeho jezera? kdyz mi to vyjde tak planuju pristi tyden Triglav pres udoli Triglavskich jezer a nevim kde nechat auto. Predpokladam, ze tam parkovaci mista budou a bude jich dost, ale nemate nekdo nejaky tip pripadne orientacni ceny? Diky : 8)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Winc » úte srp 18, 2009 7:27

Ahoj, nevim kolik tam co přesně stojí, jen jsem ti chtěl napsat, že jsem tam byl asi před 5 dny a zastavili jsme u cesty se jenom vykoupat, do 5 minut tam byl policajt a rozdával pokuty, ukecali jsme to, ale říkal, že nesmíš stát na území parku mimo vyhrazená místa,tak na to pozor, aby se ti to neprodražilo :wink: Jinak co jsem tak koukal po slovinsku, celodenní parkování stálo většinou v rozmezí 2-3 eur a místa bylo vždycky k nalezení. Jinak se podívej, jaká je možnost parkování u vodopádů pří Savici, ušetříš si pěknejch pár metrů výstupu.
Winc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv črc 23, 2009 10:02

Další

Zpět na Alpské státy