Triglav-Slovinsko

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Kuba Turek » pon črc 2, 2012 1:25

Mogadi píše:Chci se optat, zda jste někdo využil na Triglavu cestou dolů trekový hole? přemejšlím jestli je s sebou brát nebo ne =)


Přes sedlo Luknja by se hodily.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod nevermind » úte črc 10, 2012 20:41

ahojte, ja sa budem asi opakovať, ale už som z tých trás čo tu čítam dopletená. mohol by mi niekto jednoznačne napísať, či a ktorú trasu na triglav je možné ísť aj bez istenia, bez ferratovej výstroje? účastníci nemajú problém s vysokohorských prostredím, majú skúsenosti, ani problém s výškami. iba by som mala rada istotu, že sa to dá normálne vyšlapnúť. takisto prilbu znánať?
keď už tam budeme, tak by som to rada dala, ale ešte som v julkách vôbec nebola, tak neviem. chystáme sa budúci týždeň, počas týždňa.
nevermind
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 10, 2012 20:29

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Klíma » stř črc 11, 2012 7:14

Ze severu je dle domorodcu nejlehci a neni nic potreba:
od Dovje-Mojstrana dolinou Krma (da se do ni zajet autem) pres Konski preval na Dom Planika a dal (tam uz jsem nebyl protoze strasne fucelo)
Blembak kvuli davum nahore

Ale vetsinou se chodi z druhe strany - tam nevim...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod petrdv » stř črc 11, 2012 7:20

No, to je těžký Ti odpovědět.Tvoje účastníky si na zodpovědnost nikdo neveme. Možnosti fixního jištění jsou, tuším, ve všech trasách na vrchol, helma se někomu hodí i na rovince :tonqe: :drinkers: Objektivní riziko je- pád kamenu, vedro, dehydratace a následný kolapsdový stav, vyčerpání,.......Takže možná z alibismu jsem pro feratový set i helmu. (V baťohu?)
petrdv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob zář 17, 2011 20:15
Bydliště: Vysočina

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 11, 2012 7:23

My šli od Tržaské Koči.. touto trasou se vyhneš tomu hřebínku z Malého Triglavu na Triglav. Byl tam jen jeden blbý úsek - cca 50metrů, na něm bylo asi 10metrů lano, kde by se dalo jistit, jinak byla celá cesta celkem ok. Šel jsem to tři roky zpět a v té době jsem za sebou moc výstupů nad 2000 neměl.. Dnes bych si již helmu ale určitě vzal..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Jaro Flídr » stř črc 11, 2012 7:51

Nerobte z toho kovbojku. Netreba žiadnu extra výbavu na žiadnu zo značených ciest. Keď som sa tam motal, pred 25 rokmi, o žiadnych feratových setoch sme ani nesnívali. Ak máte nachodené po Tatrách, tak žiadny problém.
Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest.(J.A.Komenský)
Jaro Flídr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 27, 2008 0:21
Bydliště: Kalná nad Hronom

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod nevermind » stř črc 11, 2012 8:07

ďakujem vám za odpovede, síce mi moc nepomohli :D ale nie, som rada za každú radu. tatry nachodené sú. no ak som pochopila tak prípadne istenie nastupuje až za tými chatami, teda dá sa dostať normálne napr. k domu planika a prípadne by sa ďalej nešlo? tie trasy sú obojsmerné? dá sa otočiť a vrátiť sa po tej istej trase ako človek prišiel?
nevermind
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 10, 2012 20:29

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Klíma » stř črc 11, 2012 14:18

nad Planikou je to urcite jeste jenom cesta hore kopcom :-)
neco je az nahore na hrebinku
je to obousmerne, zadna skala, pokud je Konski preval zasypany snehem (muselo by byt extremne snehu) da se obejit po znacce - viz nejaka mapa
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod nevermind » stř črc 11, 2012 14:46

pokiaľ sa to takto dá, tak ten trek pod triglav si minimálne urobíme a potom podľa podmienok ako to vyhodnotíme.
inak pre zaujímavosť, vyhrabala som doma takú malú knižku Julské alpy z roku 96 a tam je cesta na triglav spomínaná tá cez Tržašku koču, tie vojenske kasarne a triglavskú štrbinu, pripadne cez Dom planika a Malý triglav. Píšu, že cesta je zaistená, ale je to označené ako ľahký výstup.
keď tu niekto písal, že pred 25 rokmi ferraty neboli, tak rozmýšľam, či sa to vnímanie obtiažnosti naozaj za tie roky zmenilo alebo čo :? , ale to naozaj iba ako zaujimavosť, zhodnotíme si to už sami
nevermind
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 10, 2012 20:29

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod honzi » čtv črc 12, 2012 5:47

Ahoj. Koukni sem http://www.hribi.net/gora/triglav/1/1 dole je docela podrobný popis všech možných tras.Tady si vybereš.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod macrelka » úte črc 24, 2012 23:20

Ahojky všem, kolegyně byla na Triglavu teď v črc, jak byly ty svátky... 1. den ze Staré fužiny na Planiku, 2. den Triglav, zpět a do Koči při Triglavskich jezerich, 3. den sestup do Staré fužiny.. Trasa prý krásná, ferr. sety měli a její kamarádka se nechala jistit dolů z Triglavu na Planiku prý i klasicky na laně a kdyby byl vítr, jistila by se prý nahoře i ta moje kolegyně.. Myslím, že Mali Triglav není radno podceňovat, zvlášť když by tam bylo moc lidí a museli byste se vyhýbat.. My jdeme letos z Doliny Krma na Vodnikov dom - 1. den, 2. den Triglav a před Dolič (s možnou odbočkou na kasárna Morbegna) zpět na Vodnikov dom.. Když to zvládneme s kolenama (jsme sbor invalidů :lol: ), tak slezeme rovnou dolů k Ribčev Laz, jinak tam půjdeme 3. den dopo.. Ferratový sety si pro sichr bereme, nikdy člověk neví, jestli nebude po dešti skála klouzat apod. Cest v Julkách je nepřeberný množství, kupte si v Bledu v centru TriNAPu mapu a vymyslete trasu tam.. Jištění je vpodstatě až v nejvyšších pasážích, jinak je tam mraky VHT cest.. Jo, a hůlky se hodí nejen v sedle Luknja, kerý je fakt hnusný, ale třeba i na nějaký zbylý ledový plotně ve svahu, člověk se o ni opře.. Nám loni hrozně pomohly, stačila jedna jako podpora zboku..
Uživatelský avatar
macrelka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 5, 2012 18:05
Bydliště: Nera - město chemie :-))

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod nevermind » pát črc 27, 2012 21:10

ahojte, takže sme nakoniec išli na Triglav smerov z Trenty na koču na Doliči. Druhý deň sme vyšli od chaty na Doliči cez triglavskú štrbinu. Teda bála som sa aké to tam bude, nemali sme teda nijaké istenie ani prilby a musím povedať, že pokiaľ je človek zvyknutý na pohyb v horách, naozaj tatry roháče a nemá problém s výškami a pod tak tá trasa vôbec nie je problém. Najhorší je ten začiatok, ale teda podľa mňa je to bezproblémové, cesta je široká, ide sa tam veľmi dobre. Problémom bol jedine silnejší vietor. Istenie z tej strany je nepoužiteľné, sú tam kolíky, sem tam lano. Prilby sme nemali, niekto mal. Povedala by som, že to nutné neni, ale je to istota. Toľko sutiny tam nebolo, skôr horšie to s padajúcimi kameňmi bolo niekde nižšie na ceste od triglavských jazier cez komarču. Tadiaľ sme teda schádzali. Takže ja som bola prekvapená v dobrom, že to vôbec nebolo nič hrozné.
nevermind
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 10, 2012 20:29

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod m4ni » úte zář 18, 2012 14:34

Zdravím,

máte někdo zkušenosti s triglavem koncem září ? Rozholi jsme se pro výlet na triglav tento pátek, tak jsem zvědavej, jestli tam neumrznem :-)

A dále by mě zajímalo, jaký máte názor na kriminalitu ve slovinsku. Resp. chci nechat své auto v trentě někde u toho informačního centra a 3 dny budeme pryč a z toho mám docela strach.

Děkuji za odpověd :-)
m4ni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 18, 2012 12:40

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » úte zář 18, 2012 17:33

Ahoj, Na Triglavu jsem byl po 20. zaří před dvěma lety a bylo to supr. Vyšlo paradní počasí a jelikož předtím ani moc nesněžilo, tak sníh nebyl. Letos bych měl trochu strach, jel jsem přes Alpy o víkendu a všude nad 2000 m byl sníh.. i když výhled počasíje až na zítřek celkem slušnej.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod cestujuposvete » stř zář 19, 2012 6:04

Ahoj, příští prodloužený víkend se chystám na Triglav. Teda pokud vyjde počasí. Jak to funguje na tom Triglavskim domě. Je potřeba si zařídit rezervaci předem??? Pokud ano, tak kde se to dělá. Jo a ještě jedna otázka. Je někde nějaká oficiální stránka nebo web kamera s tím, jak to tam vypadá??? Nevím, jestli si mám vzít mačky, bo mi někdo řek, že tam nasněžilo.
cestujuposvete
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 18, 2012 20:04

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod honzi » stř zář 19, 2012 9:48

Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod ivoovi » úte črc 23, 2013 17:32

Ahojte,
Kto sa chysta do Slovinska cez Karawanken tunnel, nepotrebujete Slovinsku dialnicnu znamku. Staci zaplatit poplatok za prechod tunelom. Na Slovinskej strane pouzit prvy exit Hrusica. Ak by ste isli dalej uz znamku potrebujete. Mam to potvrdene od dars, nieco ako nasa NDS. http://www.dars.si/. Priamo na stranke to nieje, odpovedali mi cez mail.
Ivan
ivoovi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 23, 2013 7:44

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Vachon » úte črc 23, 2013 19:41

Jj, je pravda, tuším se to tady už řešilo.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Luci Luc » úte srp 13, 2013 19:06

Triglav sem zdolala v pátek. Některý místa jsou vzdušnější a paradoxně tam, kde bych se bez ferrat obešla, tak jsou a tam, kde bych je čekala nejsou :)
Nicméně doporučuji všem! *
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Ricci70 » stř srp 14, 2013 11:03

Lidi, já tam nikdy nebyl a chcu s manžou... Lezl to někdo z nějaké strany mimo ferratu, třeba v obtížnosti III.-V. ??? To by se mi páčilo :) Klidně klasika, bez hnýtů 8-[

Ricci
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod DejvX » čtv srp 29, 2013 8:44

Ahoj všem,

za necelé 2 týdny se chystáme na Triglav. Mohli by jste poradit nějakou trasu, která se dá zvládnout bez jištění? Výšlap plánujeme na 2 dny, takže budu rád i za aktuální informace o chatkách, kde se dá přespat a zdali je nutné to rezervovat dopředu. Láká mě cesta od Bohinjského jezera přes údolí triglavských jezer. Je to ale celkem dost náročné (délka, převýšení) tak nevím, zdali to naše holky zvládnou. Dále je to cesta z Trenty, která se jeví jako pohodová.

Za každý TIP děkuji.
DejvX
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 29, 2013 8:37

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod progym » čtv srp 29, 2013 11:35

Na Triglav vedou 3 základní normálky (pokud se nepletu).
Pot cez Prag, Tomiševova cesta z Aljaževa domu a přes sedlo Luknja a Koču na Doliču.
Všechny cesty jsou v poho bez jištění, ale otázka je co je pro tebe cesta na kterou již potřebuješ nějaké jištění.
Chaty vždy bukuj, je to jistota. Zrovna Trževska koča na Doliču je malá a místo být nemusí. To ovšem neznamená, že by tě někdo vyhodil, v poho se dá přespat v hospodě na zemi a podlaha je teplá od kuchyně, která je o patro níž.
Počítej s tím, že Julky jsou vápno a chybí tam voda !!! Když ti dojde, tak jen za dlouhej peníz na chatě :drinkers:


P.S. piš jen do jednoho vlákna, určitě ti odpoví více lidí
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod mike » čtv srp 29, 2013 18:15

A navic nenastves moderatory. Duplicitni prispevek jsem smazal. Crossposting je zlocin :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod brhel » čtv srp 29, 2013 19:06

směr Triglav

cesta z Aljaževa domu (z Doliny Vrata)
- Tominškova cesta - nejkratší (delší půl den?), za deště hodně o ústa (já bych ji za deště nešel)
- cesta Prag - vhodnější pro sestup dolů, část je po železných stupních, také nevhodná za deště
- Bambergova cesta - nejtěžší

Od Bohinjského jezera - pohodová, ale časově náročná (dvoudenní cesta ???), lze i za mokra
- dolinou triglavských jezer
- přes Vodnikov dom

Je dobrý mít helmu (aspoň cyklo).
Spaní jen na chatách, mimo rozdávaj pokuty.
Na chatě netolerují vlastní spacák.
Ale můžeš použít vlastní povlečení = vložku do spacáku, za něj je sleva 2,5 E
za kartičku Alpenverein 50 % sleva na ubytování

může se hodit:
http://en.pzs.si/koce.php?pid=24
http://www.pd-ljmatica.si/Koce/24/Trigl ... -Kredarici
Naposledy upravil brhel dne pát srp 30, 2013 16:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Luci Luc » čtv srp 29, 2013 20:54

Asi bych ji šla nahoru, kudy sem šla dolů :D Dolů to bylo značené jako dolina Kot, dole se dalo parkovat, ale časově asi náročná (určitě 5hodin jen dolů). Znám lidi, co ji šli touto cestou nahoru a Triglav nezdolali, protože jim chyběl čas, aby nelezli za tmy. Nahoře byl dům, ale nevím, zda se dalo přespat a hodinu od něj je další dům Triglavski dom na Kredarici . Po cestě byla studánka, kde se dala načerpat voda. Nelze ji minout.
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod DejvX » sob srp 31, 2013 9:26

V první řadě se chci omluvit za duplicitní příspěvek. Musím říct, že jsem si ani nevšiml a víc krát se to nestane.

Co se týče výstupu, tak jsem našel na netu celkem pěkný cestopis. Kde bychom zaparkovali a vyšli z Trenty a šli na Triglav (pokud to zvládnem) a po cestě zpět bychom přespali na Koča na Doliču (případně Dom Planika). Poté bychom šli zpět přes údolí Triglavských jezer a přišli do Soče. Odtam stopem nebo autobusem do Trenty.

Má někdo zkušenost s touto trasou?
DejvX
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 29, 2013 8:37

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod karitapepe » čtv zář 12, 2013 8:30

Luci Luc píše:Asi bych ji šla nahoru, kudy sem šla dolů :D Dolů to bylo značené jako dolina Kot, dole se dalo parkovat, ale časově asi náročná (určitě 5hodin jen dolů). Znám lidi, co ji šli touto cestou nahoru a Triglav nezdolali, protože jim chyběl čas, aby nelezli za tmy. Nahoře byl dům, ale nevím, zda se dalo přespat a hodinu od něj je další dům Triglavski dom na Kredarici . Po cestě byla studánka, kde se dala načerpat voda. Nelze ji minout.

Slušně natrénovaný jedinec to udělá za 12 hod- tam i zpět. Osobně já to šel dolů více jak těch 5 hodin, docela to dost klouzalo na vlhkých kamenech před dolinou Kot. Po cestě je Dom Valentina Staniča pod Triglavom a pak kousek je Triglavski dom na Kredarici a šup na Malý Triglav a pak na Triglav. Já to tak sestupoval.
Nahoru - Rudná dolina-Viševník-Srenjski preval-Vodnikov dom - Planika- ferratkouA/B na Triglav- Malý Triglav a zpět pro věci na Planika a na spaní Triglavski dom.

mé video , dokonce v ten den tam byly dva Aljazev stolpy , v atrapě jsem já :lol:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod brhel » čtv zář 12, 2013 17:08

Za jeden den dát Aljžev Dom - Triglav - Aljažev Dom je blbost.
Nikdy nevíš, kdy se zvrtne počasí a kdy budeš muset přespat, třeba přímo pod Triglavem na "Domu na Kredarici".
Určitě je lepší to nechat jako dvoudenní s přespáním.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod AlexBeck » pát zář 13, 2013 6:39

Třeba se někomu bude hodit... Rozcestník (s časy) z Aljžev Dom

AAAAA.jpg
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Vachon » pát zář 13, 2013 8:09

brhel píše:Za jeden den dát Aljžev Dom - Triglav - Aljažev Dom je blbost.

Ale tak to jsou zbytečně silná slova... Zrovna takhle se občas chodí a možné to za dobrých podmínek je (a v bouřce nebo dešti bys ty feráty beztak jít nechtěl, my je šli cez Prag ve sněhu a už to je "jiná disciplína"), otázka je jestli to dává valný smysl.
Když už člověk od nás jede tak daleko, málokdy má jen jeden den a je škoda vycházet od AD hodně časně (stejně se tam musí přespat), praktiky to celé běžet, jde o dost velké převýšení (i když ho tímhle směrem nastoupáš hodně rychle), hnedka se zase vracet...
Takže to spíš dělají místní. Riziko zhoršeného počasí máš na horách vždycky a všude, naopak je zrovna tady výhoda, že je cestou ten TD, kde se dá "zachránit" i když to nebylo v plánu.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy