Triglav-Slovinsko

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

kategorie ubytování, cesta na Lukja atd.

Příspěvekod sveta » stř srp 3, 2016 16:25

Zdravím, mohl by mě někdo říct jak je to se spaním na chatách. Je nás 5 a rezervaci nemáme. Chceme spát na chatách na Doliču, Dom Planika a Pogačnikov dom. Jdeme co nejvíce na lehko to jest bez spacáku a karimatky. zajímalo by mě kategorie ubytování. zde jsem našel třeba na Doliču https://drive.google.com/file/d/0B-ujDq ... RpdEk/view . Chápu to správně že to první jsou pokoje po 2-3,5-6,7-8 lidech s postelí a dekou? to poslední je něco jako společná noclehárna na prknech něco jako na Slovensku útulny(píšou ale postelja, něco v zavorce 1+H)? vzal bych vložku do spacáku ale někdo nemá, mají tam dost dek na půjčení?
Dále bych se chtěl zeptat jak je to se sestupem od Triglavu do sedla Lukja přes Plemenice. Koukal jsem na fotky. je tam potřeba na sestup ferratový set?
Chtěli by jsem spát pod širákem v údolí zadní trenta někde u Flori(jak se vystupuje na Jalovec). je tam velké riziko stražců NP? Má s tím někdo zkušenost
Díky za odpovědí
sveta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 22, 2014 15:26

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Jary » stř srp 3, 2016 22:22

Pokojům rozumíš správně, to poslední je normálné alplager jako jinde v alpách. Hromadné spaní, nikoliv na prknách, ale na postelích na matracích, v jedné řadě vedle sebe spí 10, 15 nebo v rámci velké propojené soustavz místností někde pod střechou i několik desítek lidí.
Dek je vždy dostatek, ale bud máš vlastní vložku do spacáku či spacák a zaplatís o 2,5 E méně nebo platíš tz ceny z odkazu včetně spalnije či jak to tam nazývají. Při pěti lidech bych si zkusil rezervaci vybavit (neplatíš žádnou zálohu). Loni přes víkend na Pogačniku narvaná chata. Protože jsme měli rezervaci, leželz jsme na lágru (skupinskoje) ne velmi pěkné široké dvojposteli. Kdo neměl polehával na nouyových matracích různě po chodách a mezaninech.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Jary » stř srp 3, 2016 22:26

Na Plemenice bych si určitě ferratový set vzal (i když jsem to v mladické nerozvážnosti dal před 16 lety dolů na těžko bez něho).
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod JuK » pon lis 26, 2018 9:26

Může mi prosím někdo poradit, zda je lepší přespat na chatě Koča na Doliču, ráno vystoupit na vrchol Triglavu přes Triglavskou škrbinu, a poté sestoupit přes Mali Triglav k Domu Planika, anebo přespat v Domě Planika, vystoupit přes Mali Triglav a sestoupit k chatě Koča na Doliču? Jde mi zejména o náročnost sestupu.
JuK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř kvě 8, 2013 16:08

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod maty » pon lis 26, 2018 11:10

Uff, to jako ted v zime ? Nejsem si jisty, ale v zime je otevreny jen Triglavski dom na kredarici. Pokud bych to musel jit ted tak s plnou zimni vybavou a z Triglavski dom pres Mali Triglav a stejnou cestou zpet.
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod JuK » pon lis 26, 2018 12:55

Ne teď v zimě ne, až příští rok v polovině září. Jen plánuju hodně dopředu (jednak, že se už nemůžu dočkat, a hlavně kvůli rezervaci chaty).
JuK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř kvě 8, 2013 16:08

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod honzi » pon lis 26, 2018 14:10

Na Triglavskou škrbinu je lepší nastoupit z Plániky je to kousek.Z Doliče na začátek škrbiny k Plánice asi 2 hodiny chuze. Z Doliče vede na vrchol jiná cesta. Já bych doporučil z Plániky škrbinou hore. Vem si helmu padají tam kameny zvláště když je někdo nad tebou. A dolu přez Malý Triglav na Plániku. Asi nejjednouší sestup. Tady máš všechny cesty i s fotkama časama a popisem. https://www.hribi.net/gora/triglav/1/1
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Bruca » sob srp 13, 2022 9:42

Ahoj,
tak se nám "výlet" blíží, můžu zkušenější poprosit o radu? :-)
CO: Plánujeme Triglav + Triglavská jezera
NA JAK DLOUHO: 1 - 2 přespání nahoře, pravděpodobně chaty
ODKUD: Stará Fužina - tam snad najdu i parking, první noc jsem si říkal, že bychom strávili někde v ubytování a zkusil bych domluvit nechání auta na 2 dny..

CO MÁME NACHOZENO: tak vysoko jsme ještě nebyli, ale teď v květnu padla velká část GR221, v červenci pěkně od moře Vojak v Chorvatsku, takže převýšení kolem 1500 m + 20 km za den je schůdných, s batohem na těžko tak 15 km.

S SEBOU bereme - spacáky viking 600, karimatky, tyvek pod ně, z vaření asi malý vařič a 100g bombu + 2 titanové hrnky na kafe a vodu, jídlo, rezervní teplejší oblečení - asi tam bude v noci chladněji, že :-))

CO NEVÍM :-))
1/ parkování - pokud by nevyšlo někde u ubytování, kde parkovat? předpokládám, že všechno tam bude placené..

2/ a zásadní KUDY NAHORU A DOLŮ :-D
mám po operaci kolene, takže nahoru problém nemám (jen se svými 120 kg a batohem, a blbou gravitací, že :), dolů je to trochu horší, ale s hůlkama to jde.. téma jsem pročítal, tras milion, něco jsem našel, tak jsem si říkal, že víc hlav víc ví a třeba navrhnete lepší

nahoru mi "nejlíp" (furt nahoru, žádné ztracené výškové metry) vychází z Fužiny přes Planinskou koču na Uskovnici, Vodnikov dom, Konjsko sedlo, Dom planinka, Triglavská škrbina, Triglav
https://mapy.cz/s/kevasobevo , 18 km, 2600 m up

dolů přes malý Triglav, Triglavská vrata, dom planinka, Koča při Triglavskych jezerech, Koča na Planini pri jezeru, Fužina (černé jezero mineme, už jsme viděli, výstup a sestup od Koča pri Savici byl záživný :mrgreen: )
https://mapy.cz/s/faredogabo , 25 km, 610 m up, 2800 m down
V případě nouze kolem černého jezera a dolů do Ukance

je to použitelná trasa? neradi chodíme tam i zpět stejnou cestou, okruh je lepší
první přenocování bude podle sil buď Vodnikov dom nebo Dom planinka, druhé asi Koča pri Triglavskych jezerach, případně se někde zašijeme, ale to může být hodně drahé, že? :-D
pojištění AV máme

3/ VODA - na chatách 5e za flašku, což není málo, takže to bude asi hlavní závaží. Jednu teda koupím našim domácím jako dárek, ale víc nehodlám :-D

po cestě tam je asi jen studánka Štapce ( https://mapy.cz/s/nebetohuma )
po cestě zpátky je u Koče na Doliču a pak u Koči pri Triglavských jezerech
dá se na spolehnout, že tam voda bude? já potřebuju cca 4-5 litrů na den jen na pití, takže tahat 100 litrový sud se mi nechce :-D
voda z jezer se dá po přefiltrování v případě nouze pít?

4/ FERRATY - v podstatě jediný úsek by měl být mezi malým a velkým Triglavem, a ten píšou A/B, takže by to mělo být schůdné i bez sedáku? nebo aspoň cyklohelmy s sebou?

5/ něco zásadního, co bych měl vědět? ona teda moje drahá žena plánuje i Mangart, takže možná se tu v září už neozvu, protože budu někde čuchat kytičky zespodu. tak mi to radši napiště zevčasu :-))

Díky moc za pomoc
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod tor88 » sob srp 13, 2022 16:51

Jediná ferrata? Heh jo to zabradlí mezi Triglavem a Malým? To je asi kontinualní, ale pokud netrpíš strachem z vejšky tak asi ta snadnější čast :wink:

9 let zpět. Jak tam tedy není už bezbarierový chodník tak:

Do Triglavská škrbiny je to jištěna cesta často chyť kolík a lez :mrgreen: No je tam často i drát. Tu moc lidí nepujde. Sestupu z Malého Trglavu je obdobný jen tu už se štosují lidi. Proto většina bude mít přilbu. To traverzuje ubočí tak nad tebou něco mužou pustit.
Nejde určitě o "lezení" ale žadna snadná vychazka jako např turisticky chodník v Tatrach to taky není :wink: Expozice 100+m šuchta pod tebou velmi časté. S tím nesmíš mít problém :wink:

Já tam tahal taky strašných cajku. To tě zničí a strašně zpomalí. Přiště už co nejvíce nalehko pak si to i užiješ :wink: Nahoře opravdu není nikde voda. Já šel tenkrat okruh Alžejak-Plemenice-Triglav-Pragwegem dolu. Néjakych 13 hodin.
Tu máš foto toho useku Triglavská škrbiny-Planika
https://uloz.to/file/FSDkNgBvJlH8/trig-rar?showDialog=1#!ZGZ2MGR2AmywATAzLmLmMGMxAzZlAwuVoRb0HGplqKElDzR0Mt==
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Bruca » sob srp 13, 2022 21:20

Díky za fotky. Žena na ně koukala a prý "tam nejdu". Tak je dovolená v ohrožení :-..

strach z výšky? ne, to né, já se dívám nahoru moc rád. Jo, jestli myslíš strach z hloubky, to je jiná :-D

takže myslíš, že je rozumnější jít přes malý triglav obě cesty a vyhnout se škrbině? zas ten adrenalííín :-D

batoh na ten poslední úsek možná necháme na chatě a nahoru půjdeme nalehko - je to fakt rozdíl jít s batohem a bez. Taky už jsme si to ozkoušeli v chorvatsku na Vojaku.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod tor88 » ned srp 14, 2022 4:32

Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Bruca » ned srp 14, 2022 7:54

Děkuji velice převelice, pročtu to :)
Ještě jeden dotaz - "stačí" kotnikove merrely nebo vysoké "pohorky"? Nízké jsou totiž pohodlnější a líp se v nich chodí...
A když mi v pohorkach otece noha, tak tlačí (holt kdo chodí nakupovat boty dopoledne, pak lituje, že:-D )
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod tor88 » pon srp 15, 2022 16:54

:mrgreen: Tak pak to máš vyřešené ne? Určitě to jde zvladnout v kde čem. Na těžko je asi vysoká bota vyhodou, ale jak si zvyklej na nizké.

Mangart tam se snad jednou taky vypravím. Ta hřebenovka vypadá pěkně https://www.youtube.com/watch?v=9Kg4-Cpoabk Ta bivakovací bouda na hřebenu je v super lokaci :P https://mapy.cz/s/korutojese
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Bruca » stř srp 17, 2022 2:42

Ještě jeden blbý dotaz - jak s počasím? Koukám na předpověď a zatím jsou snad všude na příští týden psané přeháňky... Je mi jasné, že kdyby byly hlášené bouřky, tak tam nelezt, ale přeháňky jsou ok? :-)
Druhá věc je přesnost předpovědi, že. Ale zas dojet do slovinska a pak trčet týden dole ve stanu se mi taky nechce. :-D

Každopádně budu muset přehodnotit oblečení, na kraťasy a tričko to nebude :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod tor88 » stř srp 17, 2022 14:45

:mrgreen: Je přeháňka a přeháňka. A určitě i tvrďák co to dá za každého počasí. Ostatní snad volí dle svého uvažení na místě ne? Počasí na více dnu je stejňe hodně nejisté. Tak si už rovnou doma promyslím, kde to stočím když počasí nevyjde. Zajimavé kopce/plesa/doliny po planované trase. Hezké je prej jezero Bled a okolo se dá chodit určitě i v "dešti"
Co z vrcholu Triglavu v mrholené s viditelnosti 5m. Jak tedy nepotřebuješ jen odfajknout splněný cíl :wink:
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Bruca » stř srp 17, 2022 17:55

Tor88 - tak tentokrát chceme jet do Slovinska hlavně kvůli Triglavu a jezerum. Loni jsme vylezli k tomu Černému, manželka to teda dala až k tomu Dvojno jezeru, a tak se zamilovala, že je musíme dát všechny. A triglav prostě k tomu bude taky.

K odfajfkovani - v Horobraní teď přibylo i Slovinsko, takže se odskrtavat bude. Pro mě to třeba byla počáteční motivace, proč na ty kopce vůbec lézt. Teď už tam lezu kvůli tomu, jak se komplet vyřídím a že je to pak super pocit. Takže výlety pod 1000 výškových přestávají dávat smysl, protože to hodinky pořád píšou snadné nebo zahřívání. Jak tam není zóna 4 a 5, tak je to nuda :D

Jj, Bledske jezero je moc pěkné. I na koupání. Pak je ještě moc hezké courani okolo Kaninu, třeba to někdy vyjde, dát to nahoru z Bovce. :)

A výhled bych vidět chtěl, o tom žádná:)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod JohnyFK » stř srp 17, 2022 22:26

Bruca píše:Takže výlety pod 1000 výškových přestávají dávat smysl...


Krása hor se neměří jejich výškou.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 262
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Bruca » čtv srp 18, 2022 11:58

JohnyFK - to sice ne, ale jak se u toho nezapotíš, tak si výhledu tak nevážíš
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod oodoow » čtv srp 18, 2022 12:31

@Bruca: Ani zapocení se neměří výškou, ale intenzitou pohybu. Zkus trochu zvýšit vertikální rychlost a i malý krpálky ti přijdou nekonečný.

tor88 píše:Hezké je prej jezero Bled

Bled je fajn na podívání se na jednodenní výlet, ale už je to tam děsně komerční. Všude tam mají, že z důvodu ochrany přírody zákaz koupání a pak tam najdeš takový oplocený kousek pobřeží, kde je placený vstup a koupání povoleno.
V dešti by tam mohlo být míň lidí.

Bruca píše:přeháňky jsou ok?

Přeháňky nebudou moc fajn, na mokrém to bude dost pravděpodobně klouzat. Osobně bych za špatného počasí na vyšší kopce v Julských Alpách nelezl.

tor88 píše:Jediná ferrata? Heh jo to zabradlí mezi Triglavem a Malým? To je asi kontinualní, ale pokud netrpíš strachem z vejšky tak asi ta snadnější čast

Zábradlí na hřebínku je pro přidržení se. Většinou tam chodí zástupy, takže je tam dost strkanice. Když jsem chtěl rychle dolů, musel jsem přelézt to zábradlí a běžet po druhé straně, zavedl jsem tam obousměrný provoz. :D
Přilba se určitě hodí, lidí je tam spousta a Julky jsou celé drolivé, takže o padající kameny není nouze.

tor88 píše:Mangart tam se snad jednou taky vypravím. Ta hřebenovka vypadá pěkně https://www.youtube.com/watch?v=9Kg4-Cpoabk Ta bivakovací bouda na hřebenu je v super lokaci https://mapy.cz/s/korutojese

Ten hřebínek je úžasnej a ta bivakovací je fakt úplně na útesu s velkým rozhledem.
Šel jsem to na Mangart takto. Celý ten hřebínek je nahoru dolů lezení po skále částečně zajištěné, kde je potřeba.
Jediný problém může být na začátku, protože té ferratě tak nějak chybí konec, tím pádem až k bivaku je to lezení po skále bez jištění a chce to dost morálku. :twisted:
Kdysi se ta cesta jmenovala se via della morte kvůli počtům mrtvých. Pak ji opravili a přejmenovali na via della vita, ale pořád to není nic jednoduchého.
Samozřejmě pokud hrozí sebemenší možnost deště tak nenastupovat.
Příště až budu v Julkách, chci zkusit trasu na bivak ze Slovinska, podle pohledu od bivaku by mohla být schůdnější.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod apuka » pát srp 19, 2022 13:26

Bruca píše:Ale zas dojet do slovinska a pak trčet týden dole ve stanu se mi taky nechce. :-D
To vubec nemusis. Za deste se daji delat taky zajimave vylety, jen s jinym hlavnim urcenim - proprani obleceni :wink:. Jen musis potom mit taky slunecne dny, to se ve Slovinsku (cestou na kopec ve skalach) extra rychle ususi.

Jen za mokra neni dobry napad lezt na ty slozitejsi vapencove cesty, za bourky zase lezt po hromosvodu (uz tam par Cechu takto zustalo).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Bruca » pát srp 19, 2022 16:55

Tak naštěstí to podle yr.no začíná vypadat, že počasí vyjde :)

No jo, stačí blesk, a hned je z tebe smažka :-D

V práci už jsem se rozloučil, že se asi vidíme naposled a ať v úterý sledují zprávy :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2022 17:39

Tady jeste nekdo kouka na yr.no? :shock: Jestli jim to ukazuje, ze pocasi vyjde, tak mas asi smulu ;-) Funguje to jen v Norsku a okoli. Pry.

Jestli chces pouzitelnou predpoved pro Julky, tak koukni na Alpenverein wetter.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Bruca » pát srp 19, 2022 19:56

Tak zatím mi norci vychází líp než klara. Ale ono je jistější i hodit si korunou než věřit Kláře :-D

Díky za tip na av wetter. Kouknul jsem a píšou skoro to samé, co norci. Necháme se překvapit:)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2022 20:24

Nevim, co je Klara, ale yr.no je v horach k nicemu a u nas taky. Treba silnejsi vitr neumi vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod michalzhor » pát srp 19, 2022 21:21

Na větší kopce používám a zejména noc před výstupem:
https://www.mountain-forecast.com/peaks/Triglav/forecasts/2864
V předpovědi je uvedeno i kdy byla aktualizovaná a kdy bude další aktualizace
Norské yr.no mi nefungovalo v Číně (totální omyl) a velice špatně na Elbrusu.
Ve Slovinsku jsem se kochal a přešel až na Bambergovu poť. Pro méně zdatné, trpící závratí a zejména v horším počasí nedoporučuji (sestup tuplem ne).
Motivační foto: https://www.michalzhor.cz/2018/08/28/triglav-omylem-na-bamberga/
Užij výšlap.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2022 21:26

Teda, ten Vaclavak na vrcholu je sila :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod apuka » ned srp 21, 2022 19:49

@Bruca: Pokud chces najit predpoved takovou, ktera se Ti bude libit, je nejlepsi si najit na Meteoblue.com multimodel (je jich tam skoro dvacet) a vybrat si model, ktery predpovida, co bys Ty rad - a muzes se tesit :wink:. Jediny, ale opravdu jen maly nedostatek byva, ze casto zrovna ten se v dany cas a na danem miste ukaze jako nejmene pravdiva - ale jinak za tu radost z predpovedi to stojim ne? :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Bruca » ned srp 21, 2022 20:04

Apuka - :-))))

Ale zas tak hrozný to asi nebude, vždyť ten triglav není větší než stromy před náma ;-D
Přílohy
IMG_20220821_1932412_mini.jpg
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Bruca » stř srp 24, 2022 22:02

Tak jsme naživu, triglav padl - teda dala ho jen moje žena, já to zabalil tu triglavskych vrat. Fakt už se mi nechtělo. Radši jsem tam na ni hodku a půl čekal v kraťasích :D
Dneska jsme to sešli od koči na Doliči do staré fuziny a pak ještě 4 kilaky po asfaltu pro auto, mám dost. 26 km, 2300m down, 700 m up, dle Locusu

Info o tady té magorine dodám, jak se dostanu doma k PC. :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod tor88 » čtv srp 25, 2022 11:12

Alespoň duvod přijet tam znova :D
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy