Rakousko - Venediger

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2017 22:28

Nesedim. Beru predpoved pro Venediger ve 3000, dnes jsem byl kousek od nej a oblacnost na vsechny strany tak 80 %, zatimco predpoved vypadala tak na 25. Vcera podobne, jen rozdil mensi. Udoli je tu nekolik, bylo to tak ve vsech, nekde teda spis 100 % oblacnost. Na hrebeni, co jsem byl vcera, sedel od rana mrak. Z Italie se vali oblacna deka asi tak ve 3100 - 200 od obzoru k obzoru.

Nebo jinak: dneska melo byt min mraku, nez vcera a bylo to presne naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » sob srp 19, 2017 15:37

Dneska predpoved vysla, dest a bourky. Ledovce zmenily barvu na ciste bilou. Na skalach je jen poprasek, tak od 2900, ale jeste to neskoncilo a v noci se ochladi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » sob srp 19, 2017 19:46

A sakra. Na chvili se rozestoupila mlha a snih uz je i na skalach. Tak od 2700 - 800 a to je teprv vecer :? Teda, uz jsem ho tu zazil i v 1600, ale ze bych o to nejak zvlast stal...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » sob srp 19, 2017 20:31

Az pres noc tam prijde poradny rambajs, alespon budes moci zase zdokonalovat spousteni se po zadku :wink: :twisted:

Jo, "tenhle zpusob leta zda se mi ponekud nestastnym"... Co jsem zazil sam nebo rodina:
Zacatek cervence Stubai - 30+ cm snehu nad 3000, za dva dny uz slezl, jen na ledovcich zustal a hezky pozakryval trhliny; zato se napr. na Zuckerhuttle se dalo normalne chodit bez macek, za par dnu byl z nej hezky firn; za dalsi den-dva se uz roztopil na nejhorsi scenar - ani voda, ani snih, ani led, ani nedrzel ani neslezl.
Konec cervence kolem Lienzu - nad 3000 taky parkrat hezky pocukrovane kopecky, slezlo to, zase nasnezilo, slezlo, zase nasnezilo...
2. srpnovy tyden Otztal - a zacatku beze snehu, pote nasnezilo, ale spise mirne a jak kde.
Tento tyden SaasTal, pri prijezdu nasnezeno od nejakych 2700-800, pote vice-mene slezlo, nakonec i ledovce byly skoro uplne beze snehu, pri odjezdu zase melo v noci nasnezit.

Toho snehu poruzne napadlo docela dost ale zase tak, ze se vubec nedalo spolehat ani na to, ze zustane (macky, nesmeky) ani ze se roztopi (jen boty).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » ned srp 20, 2017 21:23

Tak nakonec byla hranice snehu 2600 - 800 a pres den to postupne odtavalo. Ledovce jsou samozrejme bile a trhliny zmizely :? Nahore byla obcas slusna kosa a foukal ledovy vitr. Na slunci a v zavetri ale bylo prijemne a diky snehu vypadalo vsechno pekne a zajimave. Tak pekny Glockner jsem asi jeste nevidel (kdyz na chvili vylezl z mraku)

AV predpoved mela presne opacny problem, nez v patek. Pocasi bylo vyrazne lepsi. Melo by skoro zatazeno a obcas dest, misto toho spousta slunce a ani kapka. Ne ze by mi to vadilo, ale nemohli byste mi nekdo dat tip na prepoved, ktera se trefi aspon na druhy den? #-o

Nakonec z toho byla velmi pekna tura, v prvnim sedle bylo uzasne ticho, to je vzacne i v horach. Za asi 20 let co jezdim do Praegratenu jsem poprve prosel Praegraten Torl :) V dobrych podminkach by mi to bylo lito, to chodim vys, ale dnes to kvuli snehu neslo, a tak mne napadlo tohle a povedlo se (2000 m v nohach :))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » pon srp 21, 2017 7:30

Miku, Ty asi pouzivas predpoved od Deutche Alpenverein, rakousky AV nema na Venediger (najdes na https://www.alpenvereinaktiv.com/de/bergwetter/ - maji sice i anglickou verzi stranek, ale pocasi je nemecky). Problemem je, ze nikde(!!!) nedostanes presnou predpoved ani na 24 hod na konkretni malou oblast, obzvlast na horach a jeste kdyz tam nemas zadnou oficialni meteostanici. Jasne, lidi chteji konkretni predpovedi, tak se delaji nejake podle modelu, ale nikdy se nemuzes spolehat, ze takova predpoved bude nejak presna.
Koukni na rakousky AV na predpoved na Tyrol, ale predtim jeste na celkovou predpoved na Alpy, maji tam trend a tendenci pocasi, jak by melo byt na jih a na sever od hlavniho hrebene, z toho potom vychazi predpoved napr. na Tyrol. To je furt presnejsi (ale mene konkretni) nez na Venediger. Bohuzel, na tech vysokych horach je skoro nemozne udelat presnou predpoved, viz co jsem Ti napsal predtim u Lienzu o jednotlivych udolich. Neda se (vetsinou) dobre presne spocitat, jak a kde se co vyvine, kam a kdy se mraky dostanou. Staci par metru vyskoveho odhadu a uz to mas jinak.
Proto doporucuji tu vseobecnou predpoved a male upresneni - a potom pouzit trochu vlastni rozum (pripadne mistni znalosti) a pocitat s nejakym rozsahem mozneho pocasi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » pon srp 21, 2017 8:50

Hele, kdyz je ta lokalni predpoved k nicemu, tak proc ji teda delaji? :P

Ona se nejak lisi predpoved na rakouskem a nemeckem AV? Oboji je prece ZAMG. Samozrejme koukam i na celkovou, ale tam to vychazi stejne. Vcera jsem videl shora pres cele vychodni Tyrolsko, na jih az po Antelao a proste to meli blbe. Dneska to vypada lip.

Podle mne je ta lokalni presne to, co pises, abych si udelal sam. Interpretace te velke pro konkretni oblast.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » pon srp 21, 2017 9:17

Vsak jsem psal, delaji proto, ze to od nich chteji a za to jim (ZAMGu) plati. Ale jako vsechny predpovedi, jsou delane na zaklade nektereho mat. modelu a proto jsou jen priblizne a pravdepodobne podle toho daneho modelu. To jsem ale uz nekde prebirali.
DAV a OEAV nemaji uplne stejne predpovedi, minimalne OEAV nema podrobnejsi podle oblasti, jako napr. pro Venediger. Jen pro jednotlive spolkove krajiny.

Mimochodem, rekl bych, ze jeste stale do jiste miry plati, co jsem nedavno psal, ze se pocasi chova znacne nestandardne a moc presne se predpovidat neda. A vzhledem k tomu, ze ledovce se fakt cim dal tim vic rozpadavaji v celych Alpach a nejvice v zapadnich a ovlivnuji pocasi trochu jinak, jak to byvalo, pocitej s tim, ze predpovedi v horach budou cim dal nepresnejsi. Modely pocitaji s nejakym vlivem a chovanim ledovcu, bohuzel se ale ted chovaji jinak a jejich vliv je tada jiny. A poporavde receno, asi nikdo poradne nevi, jake ty zmeny ve vlivu jsou. Jo, a ta zmena nepalti jenom pro ledovce, takze o to hur... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » pon srp 21, 2017 20:54

Rekl bych, ze zaklad je stejny, jen to ma DAV podrobnejsi a uzivatelsky privetivejsi.

Dneska bez vyhrad, pocasi odpovidalo me predstave z predpovedi. Nahore je slusna kosa, snih a rampouchy. Na slunci je prijemne, ale poryvy vetru jsou ledove. Tohle mozna uplne netrefili, foukalo vic. Ale dobry, snad jim to vydrzi, predpovidaji slunecno az do konce tydne. Na rozdil od ostatnich.

Nastvalo mne Venediger taxi. Chtel jsem si usetrit sestup a myslel, ze posledni jede v 18:00. Jelo v 17:30, videl jsem ho odjizdet, kdyz jsem byl asi 100 hm nad chatou :evil: Jsem si skoro jisty, ze driv jezdilo v celou. Neni nad to se po narocne ture dorazit dvouhodinovym sestupem po ceste... kde vecer nic nejezdi, takze neni co stopnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod oodoow » pon srp 21, 2017 23:08

Jak jezdí to Venediger taxi? Od kdy do kdy, kolem třeba třetí ráno to asi nejede, co? :)
Jinak dneska jsem šel na Glödis nádherný den i kopec.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » úte srp 22, 2017 6:30

Tady Venediger Taxi mas informace.

Myslim si, ze kdyz jim zavolas a zaplatis, tak pojedou i ve tri rano. Mike jim taky mohl zavolat, kolem seste za 30 EUR by ho svezli i samotneho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » úte srp 22, 2017 8:10

Mohl, ale nevedel jsem cenu, driv to bylo za 4 osoby, takze mi to vychazelo 40 - 50 Euro a to uz mi prislo moc. Navic bych stejne musel pul hodiny az hodinu cekat.

@oodoow: proc tak brzo? Na Venedigeru jsem za 4 - 5 hodin i ja, natoz ty ;-) Posledne jsem vychazel nekdy mezi osmou a devatou a bylo to v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod oodoow » úte srp 22, 2017 10:31

Protože mi můj odborník na ledovce vysvětlil, že po 12. hodině už tam na ledovci nemáš co dělat, bo to taje a proboříš se. ;-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » úte srp 22, 2017 10:50

No, vzhledem k "mnozstvi" sfirnovateleho snehu, co kolem Venedigeru je (to co obcas spadne a za dva dny roztopi do toho nepocitam) muzes ted na tuto poucku s klidem zapomenout. A po pravde receno, v pripade trasy na Venediger od Johanishutte "normalkou" muzes zapomenout skoro vzdy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod oodoow » úte srp 22, 2017 17:54

Tím chceš říci, že tam jako ty trhliny budou vidět a normálkou od Johannes Hütte tam jako nejsou nebo jak?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » úte srp 22, 2017 18:53

Na Venediger bude vyslapana cesticka a kdyz z ni neuhnes, nemusis nic resit. Uhybat silne nedoporucuju, jelikoz snehu je malo a trhlin, zda se, podstatne vic, nez jine roky. Ted par cm napadlo, ale to je spis minus, neudrzi te to ani nahodou a trhliny zakryva.

Obecne ta rada neni uplne od veci, ale konkretne tady k nicemu a to skoro celou sezonu. Proc myslis, ze prvni taxi jede v 6:30? V 7 muzes vyrazet od Johannis Hutte, v 9 jsi na Defreggerhausu a pred polednem na vrcholu. Teda, ne ty, ale ja, ty driv :) Vyrazet ve 3 je pitomost, to mozna spadnes do trhliny ve tme a kdyz ne, tak nahore zmrznes. Lepsi je si pekne odpoledne v teple posedet na vrcholu, vloni jsem tam sedel asi hodinu v tricku.

Chces jit solo nebo na lane? Jestli solo, tak je k nicemu i obecne, musis jit tak, aby ses propadnout nemohl bez ohledu na to, jestli te snih udrzi.

No a taky zalezi dost na teplote, ze. Ted bylo par dni pod nulou nad 3000 cely den, a tak je celkem jedno, kdy pujdes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » úte srp 22, 2017 19:01

Od rana klesnul tlak o 5 hPa, to se mi vubec nelibi. Je na hranici, kdy uz se na pocasi neda spolehnout. Podle AV ma byt zitra pekne, ale moc tomu neverim. Uz ted se vali mraky.

Pres den bylo krasne a uz on neco tepleji. Na jih od hlavniho hrebene, po hrebeni se plazily mraky, pres nizsi sedla pronikaly na jih a na severu muselo byt zatazeno. Glockner byl kupodivu prevazne bez mraku, ale dal na vychod (asi Ankogel) byla deka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » úte srp 22, 2017 19:41

BTW, zazil jsem dny, kdy byl snih na ledovci roztopeny uz v 10 rano a jine, kdy byl jako sutr az do vecera. Zadny pevny cas neexistuje, vzdycky zalezi na podminkach. Ta rada je minena jako voditko pro uplne neznale.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod oodoow » úte srp 22, 2017 22:00

Jo, to je jasný, že když nebude pařit slunko, tak to asi neroztaje, jenže já bych tam šel stejně jenom kdyby bylo pěkně. Ale prej tam má sněžit, tak na to asi stejně kašlu. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » stř srp 23, 2017 8:37

Snezit? Kdy? Mozne je vsechno, vitr dneska opet od severu a mraku nejak vic, nez bylo v predpovedi, uz od rana :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod oodoow » stř srp 23, 2017 20:51

Mělo dole pršet a nahoře sněžit. Nakonec jsem šel na Grosser Multanitz, chtěl jsem pak dát ještě další kopce, jenže se právě děsně mračilo a vypadalo to na déšť, že jsem radši běžel zas dolů. Ale pak z toho nic nebylo, pár kapek, tak mě to trochu štve. Ale i tak slušných 35km/2750m+.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » stř srp 23, 2017 21:04

:axe: zrovna jsem prisel z vecere. Mam asi 30 km a 2050/2150 prevyseni a mam dost. Pocasi jak pises, dal jsem jen jednu mensi 3k, jelikoz mohlo kdykoliv zacit prset a navic na hrebinku docela neprijemne foukalo. Na Venedigeru urcite nesnezilo, ale vrchol byl cely den v mracich.

Zitra snad bude lip, ale slunickari z DAV uz mne stvou. Predpoved nezmenili ani kdyz uz bylo jasne, ze je blbe, porad tam jeste visi. Velke slunicko s malym mrackem neni 95 % oblacnost, co byla od obzoru k obzoru. Teprve vecer se to zaclo trhat. Nastesti spadlo jen par kapek.

Kde bydlis?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » stř srp 23, 2017 21:12

Dneska jsem z vrcholu videl Reichenspitze, byla ve spravnem smeru pres Umbaltorl. Je to ale daleko, takze celkem k nicemu. Tri spicate vrcholky bez snehu a pod nima bily ledovec, mozna tam snezilo trochu vic, protoze tady ve stejne vysce uz jsou sede, snih roztal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » stř srp 23, 2017 22:04

Koukam na predpovedi a docela peklo. Ani dve nejsou stejne a rozdily obrovske. Meteoblue to vzdalo, davaji predpoved nebude-li prset, nezmoknem (polojasno s bourkami) a nizkou pravedpodonost uz na dalsi den, protoze jim z kazdeho modelu leze neco jineho.

Pritom tlak neni nijak nizko, pamatuju doby, kdy tady aktualni cislo znamenalo jasne azuro na nekolik dalsich dni. Neco se letos podelalo... zas nejake blbe el-Nino ci co?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod oodoow » čtv srp 24, 2017 0:02

Bydlím v Matrei in Osttirol. Zítra jsem chtěl jít na Kristallwand, ale už se nikomu po dnešku nechce. :twisted:
Prý má pršet někdy od tří odpoledne, tak jsem zvědav, jak ta předpověď vyjde.
Nakonec asi pojedem někam k Lienzi na nějaký ferraty.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » čtv srp 24, 2017 6:41

mike píše:Pritom tlak neni nijak nizko, pamatuju doby, kdy tady aktualni cislo znamenalo jasne azuro na nekolik dalsich dni. Neco se letos podelalo... zas nejake blbe el-Nino ci co?
Vsak jsem Ti nedavno psal, ze je (resp. tehdy byla) nejaka zvlastni a mimoradna tlakova vys ve stratosfere. A ze to je vec, kterou nikdo netusi, jak se projevi v nizsich vrstvach - muze prinest tlakovou vys nebo niz nebo taky zadnou zmenu, navic ty vyse a nize v nizsich polohach kvuli tomu jevu se mohou chovat naprosto nepredvidatelne (napr. ze vys Ti prinese akurat vyssi oblacnost a silne deste nebo niz hezke pocasi a to se jeste muze v kratkych sledech pekne stridat). Tehdy taky netusili, jak dlouho to tam vydrzi - tak se to tam bud drzi, nebo se udelalo zase neco podobneho.
Proto je letos v lete tak nestandardni pocasi a s tak nizkou predpovidatelnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » čtv srp 24, 2017 8:36

@oodoow: to se divim (ze te jeste nezabili) ;-) Doufam, ze nebudes becko a das Kristallwand primo z Matrei a dolu to pak vezmes pres Galtenscharte na Virgen a to uz do Matrei sebehnes ;-) Je tam trochu protivystup a tak 3 km prevyseni by to dat mohlo.

Byli jste na Zunigu? Jestli ne, tak doporucuju. Sice nema 3k, ale shora jsou unikatni letecke vyhledy, takove prevyseni nad udolim se hned tak nenajde. Kdyz to vezmes pres Kleine Zunig, tak 2 km prevyseni naslapes. Muzes zkusit i Ochsenbug, tam by to mohlo byt podobne a ma 3 k, ale nebyl jsem tam. Ty bys vlastne mohl dat za den oba ;-)

Dneska zas neni vrcholove pocasi, ale nevadi, stejne si potrebuju dat neco mensiho. Lienzke Dolomity muzou byt dobry napad, vcera tam mraky koncily a bylo tam pekne, aspon to tak zdalky vypadalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » čtv srp 24, 2017 8:39

@apuka: cim to je nevim, ale tak nevyzpytatelne pocasi jsem tu jeste nezazil. Uz i mistni nadavaji na rosnickare. Dneska AV zas mimo, misto azura a temer bezvetri se ze SZ zenou mraky a nahore bude opet dost foukat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » čtv srp 24, 2017 9:28

TOz, kdyz jsem tam byli (v Matrei) pred par lety, tak nas ubytovatel (mistni farmar) se taky uz tehdy stezoval, ze je to hrozne, ze uz se neda vubec ridit podle tradic a starych mistnich zkusenosti s pocasim, ze je to vsechno nepredvidatelne - a ze toho uz farmari maji plne zuby, bud nestihaji senosec nebo stihnou, ale nestihne se jim to ususit a zhnije na poli, zraje to jinak, jak byvalo, cas seti podle mistnich zvyku taky nefunguje... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » čtv srp 24, 2017 18:15

Rec je o predpovedi na druhy den...

Nefunguje jim to, to neokecas. Chudak oodoow uveril, ze dneska ve 3 bude prset a promeskal perfektni vrcholovy den. Nakonec vyhrali slunickari. V 10 dopoledne najednou mraky zmizely a udelalo se krasne. Skvely letni den po dlouhe dobe. Ve 3 jsem zacal schazet a ani mne nenapadlo, ze bych mohl zmoknout :)

Jsem dost zvedavy na zitra. Podle AV ma byt podobne, ale podle druzic se sem zene docela slusna oblacnost. Snad se do rana prezene, mam v planu brzo vstavat a poradnou turu...

@oodoow: odkud beres tu predpoved? Tak mimo neni ani AV. Tipnu si: oslove z Norska? ;-) Dneska se dalo v pohode na Kristallwand i Venediger. Ne ze bych to rano tipoval... Zmena tohodle typu je tady velmi neobvykla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy