Seckauer Tauern

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Seckauer Tauern

Příspěvekod fps » pát zář 18, 2015 16:14

Jak moc je obtížná trasa Lattenberg - Goldgogel - Schrimpfkogel - Geierhaupt - Hochreichhart? tady je trasa, na mapách jsem nenašel těžká mista, ale tahle turistická stezka je značená jenom tečkami, tak jestli tam není ňáký zádrhel?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » pát zář 18, 2015 17:04

Je. Hirschkarlgrat. Pekny vzdusny hrebinek, tak I+ nebo mozna i II v nekterych mistech. Z tohodle smeru nevyhodny, jelikoz nejtezsi mista jsou uplne na konci a lezl bys je dolu. Neni to extra tezke, ale vzhledem k tomu, jak se k lezeckym usekum stavis, bych ti to nedoporucoval. Kdyz tak opacne a na zacatku bys videl, jestli se na to citis nebo ne. Kdyz ne, tak se to da obejit spodem.

Zbytek jsem nesel cely, myslim, ze jsem sel dolu ze sedla Krugltorl. To uz bylo v pohode a pokracovani myslim vypadalo taky, ale uz je to davno a nepamatuju si to presne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod fps » pát zář 18, 2015 18:15

tak to si mě nepotěšil, ale čekal jsem ňákou zradu, hold půjdu spodem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » pát zář 18, 2015 20:01

Az dojdes do sedla pod Hochreichhartem, zajdi se na to kouknout, je to kousek. Mozna by sis mel bez batohu zkusit vylezt ten zacatek, takove tereny by mel kazdy alpsky turista zvladat aspon v dobrych podminkach.

BTW, na jake mape je to znacene jako turisticka stezka? Kdyz jsem tam byl, tak tam zadna nebyla, jen cedule na zacatku, at si lidi davaji pozor. Je to uz davno, ale stejne pochybuju, ze by ji tam vyznacili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod fps » sob zář 19, 2015 10:23

kompass 967A, jestli tedy kouká dobře že to je turistická stezka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » sob zář 19, 2015 22:00

Hned jsem si to myslel... Pochybuju, ze tam znacena stezka je, ledaze by tam pridali jisteni. Rakusaci jisti i lehci useky. Spis to opet bude s Komp-assem do vecnych lovist :(( Koukam na to a na konci maji napsano Blockkletterei, ale tak blbe, ze to vypada jako nazev, sis toho nevsiml, co?

Az tam budes tak se po znaceni schvalne koukej a kdyz nebude, tak si predstav, ze bys tam vlezl jen podle te jejich mapy. Nechapu, ze to nekdo jeste pouzivate.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod apuka » ned zář 20, 2015 10:11

Ta trasa jeznacena na mape aplikace Alpenvereinu, takze asi tam neco bude (nebo alespon je nahlaseno od mistne prislusneho sdruzeni AV).
A ze proc nekdo pouziva v Alpach mapy od Kompasu? Napr.proto, ze v mnoha oblastech jsou jejich mapy nelepsi pro bezne turisty chodici po znacenych stezkach. Zrovna ted v Otztalu jsem srovnaval vsechny mapy, cotam byly k sehnani a Kompas vede onekolik konskych delek. AV mapach tam hodne vadi, ze ukazuji stav zpred (nekde i vice nez) deseti let a mezitim je situace v terenu znacne jina, jsou nove stezky, nektere stare jsou ne- nebo jen obtizne schudne, ledovce jsou uplne nekde jinde, atd. Navic pro normalniho turistu je podrobnost spise matouci, ja napr se svyma ocima uz mam problem nektere veci rozeznat. A moje zkusenost je hodne podobna i z jinych oblasti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16646
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod fps » ned zář 20, 2015 16:37

- turistická stezka 967A je nejenom na mapě kompass, ale i na mapě outdooractive nebo na bergfex, takže tam ňáká značená stezka bude, jsem zvědav až budu procházet okolo té 967A, tak jak bude značena
- v GPS mívám jak mapu kompass tak i bergfex, každá je lepší na něco jiného, já mam nejraději papírovou mapu kompass, je jednoduchá, přehledná, a má nejlépe značená místa kde je voda, mapa kompass do GPS je lepší než jakákoli papírová, je v ni zanesen aktuální stav, už se mi stalo mnohokrát, že na papírové nic nebylo, ale v GPS to bylo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod hrizly » ned zář 20, 2015 17:55

Mám dojem že před asi dvěma lety tam nějaké staré značky byly (občas). Ale zabloudit tam nejde, prostě pořád po hřebeni, ten obtížný úsek je na cca půl hodiny, ale nic těžkého..
hrizly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned lis 7, 2010 18:08

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » pon zář 21, 2015 1:10

Ve spravnem smeru jo, nejdriv hreben, pak cesticka. Ale opacne by asi nebylo jednoduche trefit tu odbocku, jestli tam neni znacka.

Ale ono nejde o zabloudeni, spis o to, ze je to na mape jako normalni znacena cesta a kdyz clovek prijde z druhe strany, tak ho bude cekat pekne prekvapko. Zvlast za mokra. Tezke to neni, ale jsou lidi, co to nedaji a urcite je to tezsi, nez bezne znacene stezky v Rakousku. Proste jestli je to tak, jak pises nebo kdyz jsem tam byl ja, tak je mapa zavadejici a nebezpecna. Jestli tam znaceni je a jestli je na obou koncich upozorneni, pripadne jestli tam dodelali jisteni, tak OK.

apuka píše:Ta trasa jeznacena na mape aplikace Alpenvereinu

Jakou aplikaci myslis? Na DVD z roku 2007 tahle oblast pokryta neni. Ze by od te doby pridali novou mapu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » pon zář 21, 2015 1:25

apuka píše:AV mapach tam hodne vadi, ze ukazuji stav zpred (nekde i vice nez) deseti let a mezitim je situace v terenu znacne jina, jsou nove stezky, nektere stare jsou ne- nebo jen obtizne schudne...

K tomu jsem uz psal neco tady, nema smysl to opakovat. V Hinteres Umbaltorl jsem byl letos a po te znacene stezce, co uz davno neexistuje, bys jit fakt nechtel. Ani ja ne. Na chate jsem pak potkal chlapika od AV, ktery tam zrovna stezky opravoval, a rikal, ze tuhle obnovovat nebudou, protoze to nejde. Ujel svah a je nepruchodna. Komp-assove by te tam ale klidne poslali. Ovsem slava, na nove mape to konecne opravili. Bud letos nebo vloni. Kdyz to tak pocitam, tak jsem tam byl poprve v roce 1998 a to uz byla zavrena, takze to meli blbe minimalne 15 let. Nemluve o te druhe, ktera neexistovala nikdy a kterou tam iniciativne nakreslili, taky to opravili az ted. V obou pripadech by slo beznemu turistovi o zivot.

A prave tohle mi na Komp-assu vadi. Ne chybejici informace, ale zavadejici informace, ktere te mohou dovest do pruseru. Kdyby se fps nezeptal, tak na Hirschkarlgrat klidne vleze a mozna se na tech skalach zabije. Natezko a za mokra by to nebylo az tak tezke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod apuka » pon zář 21, 2015 7:27

mike píše:
apuka píše:Ta trasa jeznacena na mape aplikace Alpenvereinu
Jakou aplikaci myslis? Na DVD z roku 2007 tahle oblast pokryta neni. Ze by od te doby pridali novou mapu?
Myslim Android aplikaci Alpenvereinactive, ta je naposled aktualizovana letos v breznu. Kupodivu pouziva mapy OSM (pravdepodobne stejne jako Outdooractive) a ne svoje, ale je to aplikace rakouskeho, nemeckeho AV...
mike píše:K tomu jsem uz psal neco tady, nema smysl to opakovat.
Jo, a ja jsem tam taky psal, ze to asi zavisi na nekolika vecech - vydani, oblast, atd. A Kompass ty stezky tam dava (pravdepodobne) na zaklade podkladu od AV! Takze proto jsem se Te v tom druhem vlakne ptal, jestli jsi jim napsal, ze to tam maji blbe. Asi nepredpokladas, ze vydavatel map ma v kazde pokryte oblasti "testovace", kteri chodi a zkousi, jestli kazda zaznacena stezka existuje...
Ja netvrdim, ze vzdy a vsude jsou lepsi Kompass mapy. Jen ze "v mnoha oblastech jsou jejich mapy nejlepsi pro bezne turisty chodici po znacenych stezkach". Jednak Ty nespadas do teto kategorie (fps vetsinou ano), jednak AV mapy - prave kvuli te zmene terenu za ty roky (10, ale i 15 let je opravdu hodne) - v nekterych oblastech obsahuji stejne zavadejici informace o terenu, jako Ty popisujes v te konkretni oblasti u Kompassu. Jak odchazeji ledovce, predtim snadno dostupne oblasti se stavaji hodne nebezpecnymi hlavne kvuli sesuvum a padani kameni, ale i proto, ze najednou je misto pohodlneho nastupu z ledovce desetimetrova stena, rekneme 4-5 UIAA. Stejne tak muze byt ale i naopak.
Proste - na zadnou mapu se stoprocentne spolehnout nemuzes, v tech horach musis ziskavat aktualni informace na miste a jeste pocitat s variantami, i stim, ze nekde proste neprojdes.
Mimochodem, ten hrebinek je znacena jako stezka (sice jako narocna) i na amap.at, co je pravdepodobne (snad) aktualnejsi online verze map AV:
2015-09-21 08_18_52-AMAP Austria.jpg
Naposledy upravil apuka dne pon zář 21, 2015 11:15, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16646
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod hrizly » pon zář 21, 2015 9:07

Tady je fotka z toho "horšího" směru (v pozadí Hochreichart). Stezka vede obloukem zprava suťovištěm, nahoře je vidět náznak chodníku. Je to vyskládané z kamenů, takže je cesta celkem zřetelná. Ale dá se to jít i přímo po tom stoupajícím hřebeni až na začátek Hirschkarlgrat.
Přílohy
DSCF0439.JPG
hrizly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned lis 7, 2010 18:08

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod fps » pon zář 21, 2015 10:56

mike píše:Kdyby se fps nezeptal, tak na Hirschkarlgrat klidne vleze a mozna se na tech skalach zabije. Natezko a za mokra by to nebylo az tak tezke.

bych to otočil hned na začátku, znám své hranice, plánuji trasu na 5 dni, a tohle se mi nezdálo už od PC
apuka píše:Proste - na zadnou mapu se stoprocentne spolehnout nemuzes, v tech horach musis ziskavat aktualni informace na miste a jeste pocitat s variantami, i stim, ze nekde proste neprojdes.

tohle je to nejdůležitější, skoro pokaždé (při několikadenní výlet na těžko) se mi stalo že jsem musel ňák upravit doma naplánovanou trasu, někdy jenom lehce, někdy více
Naposledy upravil fps dne pon zář 21, 2015 17:04, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » pon zář 21, 2015 16:49

apuka píše:ta je naposled aktualizovana letos v breznu. Kupodivu pouziva mapy OSM (pravdepodobne stejne jako Outdooractive) a ne svoje, ale je to aplikace rakouskeho, nemeckeho AV...

Aha, tak to nevyzkousim.

apuka píše:Proste - na zadnou mapu se stoprocentne spolehnout nemuzes, v tech horach musis ziskavat aktualni informace na miste a jeste pocitat s variantami, i stim, ze nekde proste neprojdes.

Jedna vec jsou informace o terenu, kde mas pravdu, ale druha o znacenych stezkach. Kdyz je nekde na mape stezka, ktera tam v realu neni a nebo dokonce i nikdy nebyla, tak je to nejhorsi fail, ktery muze byt. Zvlast kdyz jde o narocny teren. A tohle je prave specialita Kompassu, nasel jsem to na vsech mapach, kde to znam a kde jsem koukal.

Co se ledovcu tyce, tam zalezi i na rocnim obdobi. Co je v cervenci v pohode pruchodne uz v srpnu byt nemusi. Takze se clovek musi informovat a ridit terenem vzdycky, stav ledovcu na mape je jen orientacni pomucka. Treba letos v GP bylo malo snehu a kdyz jsem dosel na zacatek ledovcoveho vysvihu, kudy uz jsem sel aspon 5x a naposled pred rokem, tak jsem zjistil, ze je tam misto firnu vodopad. A musel jsem to obejit jinudy. Na tohle zadna mapa nepomuze, ale taky tam neni znacena stezka, jen naznaceny smer.

apuka píše:Mimochodem, ten hrebinek je znacena jako stezka (sice jako narocna) i na amap.at, co je pravdepodobne (snad) aktualnejsi online verze map AV

Tohle je v pohode, pruchozi to bylo vzdycky, ale tohle neni znacena stezka. Pod tou si proste bezny turista predstavi neco jineho, nez tam v realu je. Fakt jsem zvedav, co tam fps najde; zatim neverim tomu, ze by to bez zajisteni vyznacili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » pon zář 21, 2015 17:03

hrizly píše:Ale dá se to jít i přímo po tom stoupajícím hřebeni až na začátek Hirschkarlgrat.

Myslim, ze jsem to sel prave takhle, celou dobu po hrebinku.

fps píše:bych to otočil hned na začátku, znám své hranice, plánuji trasu na 5 dni, a tohle se mi nezdá už od PC

Neotocil, koukni na tu fotku, zacatek je jednoduchy. Narocne to zacina byt az v leve casti, kdyz hrebinek zacina byt zubaty. Asi tak ve ctvrtine fotky zleva. No a tam by sis mozna rekl, ze se prece nebudes vracet, kdyz uz je to jen kousek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod apuka » úte zář 22, 2015 10:37

mike píše:Aha, tak to nevyzkousim.
Zkus outdooractive nebo ty linky od fps (coz je to same v jinem kabatu). To jsou ty same OSM mapy, nejak nepredpokladam, ze by AV tam zadaval nejake sve rozsireni a upresneni. Jen maji (mozna) v te aplikaci trochu jiny tourplanner nez v OA na webu (obcas spadne nebo najde nesmysl).
A jako milovnik iHruz mozna bys mohl vyzkouset AMap mapy :lol: .
mike píše:Kdyz je nekde na mape stezka, ktera tam v realu neni a nebo dokonce i nikdy nebyla, tak je to nejhorsi fail, ktery muze byt. A tohle je prave specialita Kompassu, nasel jsem to na vsech mapach, kde to znam a kde jsem koukal.
Ale to se stava i na AV mapach (mozna ne ty "nikdy nebyla"), prave kvuli tomu zastarani, kdy mezitim zrusi znacku napr. kvuli sesuvum a nemoznemu pruchodu. Narazil jsem na to uz parkrat, i letos napr. na Rettenbachferneru do jednoho sedla (zrovna tato znacka byla zrusena uz pred lety, pricemz predtim to byla rel. pohodova cesta v hrube suti/kamennem mori - byli jsme tam pred nejakymi 10+ lety s 7-8 letym starym synem do pulky - i pres znacku, ze se tam nema - , potom vsak uz zacalo praskat a skaly padat az prilis casto, tak jsme se otocili), kde z druhe znacky to ted najednou vede pres asi 70 st. holou skalu, jak se cast sutoveho svahu sesunula. Jo, muzes to s pulhodinovou ztratou obejit po jine stezce (kdyz neni mlha a najdes ji), bo zrovna tato znacka byla tak na 3/4 hodiny, ale stejne to muze byt i na odlehlejsich mistech.
Jinak v Rakousku teda Kompass mapy v tomto ohledu nejsou o nic horsi (ale ani vyrazne lepsi), jako jine mimoAV mapy. Alespon v oblastech, kde jsem byl ja.
mike píše:Co se ledovcu tyce, tam zalezi i na rocnim obdobi. Co je v cervenci v pohode pruchodne uz v srpnu byt nemusi.
No jo, jenze problemem byva, kdyz se ledovec mezitim davno roztopil a zustala tam jen sut a morena - i na zacatku leta. A v mnoha pripadech dost pohybliva a nejista a hodne strma sut, ktera se nekdy da prekonat jen tezko - a to jeste netusis, co te ceka za ni. Typicky priklad je v Otztalu cesta z Vernagthutte na Guslarspitzen. Byla to ledovcova cesta, ted je tam v lete jenom neskutecne rozpalene udoli a drbacka v suti, na konci dost pohyblive, nastesti tady uz dobre drzi, nesesouva se. Ale tam, kde je horsi podklad, je to o hubu nebo o zivot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16646
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » úte zář 22, 2015 16:33

apuka píše:A jako milovnik iHruz mozna bys mohl vyzkouset AMap mapy :lol: .

:axe: spustilo mi to na PC iTunes a ja to dovolil, jelikoz uz jsem zapomnel, jak strasna megasracka to je ](*,) Ted si to zas budu aspon rok pamatovat.

Je to placene a platit za to nehodlam, k nicemu by mi to nebylo.

apuka píše:Ale to se stava i na AV mapach (mozna ne ty "nikdy nebyla"), prave kvuli tomu zastarani, kdy mezitim zrusi znacku napr. kvuli sesuvum a nemoznemu pruchodu.

Stava, ale v dalsim vydani to opravi. S tim nic nenadelas, nebudou asi vydavat novou mapu kazdorocne. Ovsem v tom mem konkretnim pripade byla AV mapa opravena v roce 2007 a Kompass 2014 nebo 15, coz je celkem rozdil.

apuka píše:No jo, jenze problemem byva, kdyz se ledovec mezitim davno roztopil a zustala tam jen sut a morena - i na zacatku leta.

Ano, ale s tim proste musis pocitat. Zazil jsem jeden rok, kdyz jsem sel celou cestu (nekolik km) po krasnem firnu a dalsi rok ve stejnou dobu byla asi 3/4 morena. V zime bylo malo snehu. Po morenach se ale vetsinou chodi celkem dobre, jen musis dobre cist teren. Nejhorsi je prelezat je napric, to je dost opruz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod apuka » stř zář 23, 2015 6:51

mike píše:
apuka píše:Ale to se stava i na AV mapach...

Stava, ale v dalsim vydani to opravi.
Ehm... Jak casto se AV mapy "updatuji"? Kdyz se podivas do aktualniho prehledu, tak jsou tam jeste snad i15 let stare (a to jeste - jak jsem to psal ve vlakne o mapach - s udaji zpred dalsich i 5-6 let, ledovce jeste mnohem delsi dobu).
Mimochodem, ani pri novem vydani se nemuzes spolehat, ze tam opravdu bude zanesena znacka, i kdyz byla udelana dva-tri roky pred v mape psanou dobou podkladu od mistne prislusne organizace AV. Stava se, videl jsem to parkrat nekde na chate vyvesenych mapach, bavili jsme se o tom tam se synem (to on si takovych veci vsima u jiz absolvovanych tras, ja se koukam spise na aktualni nebo planovane trasy). Ale v tomto Kompass ani ostatni vydavatele na tom nejsou o nic lepe.
Naposledy upravil apuka dne stř zář 23, 2015 9:46, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16646
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Morty » stř zář 23, 2015 9:03

ahojte, teď o víkendu se chystáme právě do Seckauerských Taur. Díky za info ohledně těžšího místa na hřebeni, dobré vědět.

Zatím nemám papírovou mapu, tak se zeptám tady - je na hřebeni (rozumě pod), řekněme mezi Lattenberg a Hochreichhart nějaký pramen? Něco tuším v sedle Brandstattertorl...

dík moc!
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » stř zář 23, 2015 15:13

apuka píše:Ehm... Jak casto se AV mapy "updatuji"? Kdyz se podivas do aktualniho prehledu, tak jsou tam jeste snad i15 let stare

Kde je ten prehled? Zrovna jsem koukal na AV web, kde se to musi proklikavat po jedne, ale ke svemu velkemu prekvapeni jsem nenarazil na starsi vydani, nez 2009 a vetsina byla docela nova. Dokonce i Venediger ma vydani z roku 2014, pricemz me predchozi je 2007 (nebo 2009?). Neklikal jsem na vsechno, ale aspon 10 jsem zkousel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » stř zář 23, 2015 15:20

Morty píše:Zatím nemám papírovou mapu, tak se zeptám tady - je na hřebeni (rozumě pod), řekněme mezi Lattenberg a Hochreichhart nějaký pramen?

Bral jsem vodu kdyz jsem sestupoval z hrebene, coz bylo nejspis v sedle Krugltorl. Maly praminek a kolem kravince, ale nic mi nebylo. Nebylo zbyti, spal jsem pod Hochreichhartem jak zacina Hirschkarlgrat (sel jsem opacne) a voda mi dosla, na hrebeni samozrejme nic. Bylo to zacatkem cervence tusim, takze ted uz to muze byt vyschle.

Morty píše:Něco tuším v sedle Brandstattertorl...

Jo, tam byl myslim slusny pramen, akorat kus pod sedlem, tak do 100 vyskovych metru. Plus dobre bivakovaci misto. Jen nevim, jeslti si to nepletu s dalsim sedlem... ale spis ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Morty » stř zář 23, 2015 16:59

@mike: dík moc, dokonce jsem před chvílí našel v nějakém obecném vlákně o Nízkých Taurách, že jsi na to už odpovídal :-).

Nakonec půjdeme hřeben opačně, než jsem psal, bude to lepší kvůli vzdušnýmu hřebínku, jak se tu psalo a právě kvůli vodě/bivaku.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » stř zář 23, 2015 17:06

Fajn, NZ. V tom pripade si naplanujte bivak spis v tom sedle pred Hochreichhartem a ne jako ja, ktery jeste musel na vrchol a pak spat v nejakem rigolu za nim a dalsi den mel malo vody ;-) Sedlo na druhe strane je uzke a na bivakovani tam neni moc mista.

edit: aha, nasel jsem ten svuj post, uz si taky nic nepamatuju... ale co chtit po 6 letech a v mem veku ;-) Takze vodu jsem bral uz v predchozim sedle, ale v tom dalsim by mela byt taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod fps » stř zář 23, 2015 17:20

Morty píše:Zatím nemám papírovou mapu, tak se zeptám tady - je na hřebeni (rozumě pod), řekněme mezi Lattenberg a Hochreichhart nějaký pramen? Něco tuším v sedle Brandstattertorl...

koukni tady
http://maps.kompass.at/
http://www.bergfex.cz/sommer/saalbach-h ... mm/touren/
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod fps » sob říj 10, 2015 14:03

Takže pár postřehu k Seckauer Tauern, když se člověk vyhne části hřebene od Lattenbergu po Hochreichhart, tak to pak je celkem jednoduchý choďák. Nedošel jsem až k té těžší pasáží, nechtěl jsem se vracet, a dolů jsem sešel u Bärensulsattel, na hřeben jsem se vrátil u Brandstättertörl. Pár části turistické stezky má obtížnější povrch (suť), třeba část od východu na Seckauer Zinken, a část pod Hämmerkogelem. Vody na pití je všude kvanta, krom tedy přímo hřebeni. Nikdo nikde, za pět dní jsem potka čtyři turisty a pár místních. Žádné turistické chaty, žádné lanovky, prostě něco pro mě.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » sob říj 10, 2015 22:02

:shock: tys to cele takhle zbabele obesel? ;-) Vzdyt jsi mohl sestoupit az z Grieskogelu a vratit se na hreben tesne pred Hochreichhartem. Vynechal jsi nejzajimavejsi cast trasy... Byl tam nekde snih?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49493
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod fps » ned říj 11, 2015 12:10

- měl jsem to v plánu okouknou z blízka, ale na místě se mi do toho nechtělo, takže jsem zvolil lehkou trasu
- když jsem vyděl na web kamerách jenom pár dní předem toho sněhu co tam napadlo i v cca 1500 m n. n., tak mě to dost štvalo, ale ono to vše naštěstí slezlo, bylo totiž i v noci nad nulou, a i na Seckauer Zinken 2398 m n. m. nebyl žádný sníh
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Seckauerské Alpy

Příspěvekod alangor » stř pro 30, 2015 9:48

zdravim v červnu se na chystám na třídenní vejšlap do Seckauerský Alp. Nechal jsem se inspirovat timhle článkem:

Horská skupina Seckauerských Alp (Seckauer Alpen) uprostřed Rakouska jsou „terra incognita“, nepoznaná krajina: žádné lanovky, minimální infrastruktura, skoro žádní návštěvníci. Vhled do těchto krásných hor ovšem vyžaduje výpravu s „plnou polní“ – žádné chaty na přespání tu nejsou. Odměnou bude jedinečný pocit z nedotčené přírody a protože hřebeny jsou holé, tak také ničím neomezené výhledy.

Z obce Seckau, známé velkým benediktinským klášterem, vede cesta nejprve do sousedního údolí a jím vytrvale vzhůru až k jezeru Goldlacke ( 1958 m). U něj můžete stanovat a probudíte se do mimořádné scenérie – kotlinu obklopují ze tří stran krásné horské štíty, jen k jihu je terén otevřený. Zmíněnou podkovu hor také následně obejdete: nejprve vystoupíte na nejvyšší kopec Seckauer Zinken ( 2397 m).

Z něj budete pokračovat po atraktivním hřebínku přes několik sousedních vrcholů až k poutní kapli Maria Schnee ( 1822 m). Ta je „vystrčená“ nad prudký sráz klesající do podhůří. Kus od chaty je pramen vody a v okolí kostela lze bez problémů přespat.

Poslední den čeká setrvalý, ne však příliš strmý sestup přes několik samot a malých horských osad zpět do Seckau (asi 4 hodiny). Výlet můžete zakončit prohlídkou kláštera, případně zaslouženým obědem v restauraci na náměstí.

Poloha: Štýrsko
Nástupní místo: Seckau
Vzdálenost z Prahy / Brna po silnici: 440 / 320 km
Doba přechodu: 3 dny

Zdroj: http://cestovani.idnes.cz/prodlouzeny-v ... -sveta_tom


A teď by mě zajímalo jestli už se tam někde okolo někdo z vás nepohyboval páč se potřebuji zeptat na pár věcí:
1. Opravdu se tam dá stanovat? Páč co jsem ta slyšel tak povětšinou je stanování v alpách zakázaný tak se radši ještě ptám.
2. Nevíte někdo kde by se dala sehnat nějaká mapa týhle oblasti ( jeslti se bude dát něco koupit třeba na místě )? Páč google tam tak nějak vůbec nefunguje ( nebo teda funguje ale samozřejmě jen ve velkym měřítku ) a co jsem koukal po netu tak jsem nic takovýho nenašel.

Jinak samozřejmě ocenim i jiný rady.
alangor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 25, 2015 19:19

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod pavproch » stř pro 30, 2015 10:58

jak dyby to tu už nebylo
(to se chce napřed podívat a až potem psát)

sloučeno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28360
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Další

Zpět na Alpské státy