Zimní treky v Rakousku

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod BMAJTZ » úte led 16, 2018 10:59

Ahoj, máte někdo zkušenosti se zimními treky v Rakousku? Nic náročného mačky a cepín bych klidně nechal doma. Prostě pohodový víkendový trek po Rakouských alpách, přespání klidně na chatě. Se zimním trekováním zkušenosti nemám a skialpy neovládám. Ale klidně i něco na sněžnice, aspoň bych je už konečně zase provětral. Budu vděčen za jakoukoli radu s výletem na dva dny.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod apuka » úte led 16, 2018 11:50

Moc Ti neporadim, jsem tam v zime nebyl, tak jen par vseobecnych veci, na co davat pozor pri planovani. Ale rozhodne bych si daval bacha na moznost lavin. Velka (spise nejvetsi) cast vyssich rakouskych Alp mimo sjezdovek je nad pasmem lesa docela lavinozni. Co znam, tak bych si umel par tur predstavit na Schneebergu a Raxu, ale byl jsem tam jenom za snehu na konci podzimu, tj. jeste pomerne malo snehu. Kdyz uz nekam, tak spise do tech nizsich a vice rozlozitych casti a ne do tech opravdu vysokohorskych, alpskych s ostrymi hreneby a strmymi svahy nad lesem.

K tomu pocitej, ze vetsina chat nebude fungovat, takze prespani ve Winterraumu, k cemuz by bylo vhodne sehnat jejich univerzalni klic.
Na nekterych mistech bys mohl se sneznicami pochodit nekde nad sjezdovkama, ale v tom pripade pocitej s vydejem za lanovky, aby ses nad ne dostal. Moc nepocitej s tim, ze vyslapes nekde na kraji sjezdovky - vetsinou je to primo zakazane a klidne Te odtud vyzenou, samozrejme to neni ani moc bezpecne. Navic se tam obcas odstreluji laviny, ktere by mohly ohrozit sjezdovky nebo napr. cestu v udoli. Takze Te mohou vypoklonkovat z oblasti nebo naopak, ujdes jejich zraku a potom se vystavujes nebezpeci.

Posledni pripominka - ve vetsine oblasti kdyz pisou o sneznicovych trasach, tak maji na mysli hlavne nekde kolem obyvanych oblasti, bud primo v bezpecnem udoli nebo tesne kolem v lesich. Delsi trasy k chatam a pod. najdes opravdu jen vyjimecne. Proste se nepocita, ze by nekdo do tech hor mimo civilizaci sel bez lyzi.

Konkretni osobni zkusenosti Ti snad par lidi prida.
Ja osobne jsem hlavne z popsanych duvodu nikdy ani netouzil jit na delsi dovolenou do tech oblasti, co znam. Pri vetsine letnich tur mi hloda v hlave myslenka, ze tak tady bych v zime chodit nechtel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod BMAJTZ » úte led 16, 2018 12:56

Díky za radu. Já jsem samosebou nemyslel jít někam až takto vysoko, mám docela soudnost a na ty skalnaté vrcholy bych opravdu nešel. Spíše jsem myslel něco nižšího klidně v oblasti onoho lesa, žádná divočina. Sněžnice byly samozřejmě jenom nápad.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod apuka » úte led 16, 2018 13:03

apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod BMAJTZ » úte led 16, 2018 14:07

To je super, díky za info tímhle se asi nechám inspirovat. Nevím kde jsi to našel ale sněžnicové jednodenní výlety jako víno, jenom aby vyšel sníh :-).
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod remy77 » úte led 16, 2018 15:10

BMAJTZ
Schneeberg - to mas jednodnove vystupy zo vsetkych stran
Rax - "planina" aj na viac dni, da sa prespat hore. Noclah bokom, od preflaknutych miest

Hochschwab - tam by to niekde chcelo aj macky, ale aj v zime pekne okruhy. Spat sa da vo winterraume Schiestlahus, bivaku nad G-hackte, ale ani so stanovanim som nemal problemy

Seckauer tauern - cast hrebena na sever od Barensuhlsatttel okolo Himmeleck nie je vobec exponovana, stanovanie v pohode. V smere na juh je v zimr problem usek Geierhaupt - Hirschkarlgrat.

Rottemann tauern - hreben na vychod od Planneralm
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod mike » úte led 16, 2018 19:45

remy77 píše:Rottemann tauern - hreben na vychod od Planneralm

Jo, ale jen po vrchol Hochschwungu. Sestup na vychod je docela strmy a v zime bych tam bez macek a cepinu nesel. Taky bych se trochu bal lavin. Mozna ale spis na zacatku, prvnich par kopecku od Planneralm na jih, nez se clovek dostane na hlavni hreben. Jsou tam trochu strmejsi travnate svahy. Dal po hrebeni by to snad jit mohlo, jen to bude chtit najit bezpecnou hrebenovku, ale asi bude vyjeta od skialpinistu. Ono je to neco jako Mala Fatra na steroidech ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod remy77 » úte led 16, 2018 20:47

mike píše:Jo, ale jen po vrchol Hochschwungu.

Ved to staci na vikend v zime, dolu na 942.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod mike » úte led 16, 2018 21:01

V zime asi jo. Taky by se to dalo jit opacne, ja teda radej chodim smerem na zapad :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod booze » úte led 16, 2018 21:15

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod honza83 » úte led 16, 2018 21:25

Z hlediska lavin je zcela bezpečný hřeben Stuhlecku, ale to ještě nejsou ve skutečnosti Alpy. Chodí se to na dva dny s přespáním přímo na vrcholu Stuhlecku a druhý den se už spíše klesá. Jsou to víceméně zasněžené louky, jen tam hodně často a hodně fouká. Výhledově je to ale parádní hřeben, většinu druhého dne se jde nad horní hranicí lesa s parádními výhledy. Profilem je to něco jako Velká Fatra či Jeseníky.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod remy77 » úte led 16, 2018 22:23

Ten Stuhleck je ale trosku frekventovanejsi, zalezi od toho, co kto preferuje.

Na Schneeberg sa da ist v zime bezpecne hore od Losenheimu cez Fadensteig alebo Nandlgrat.

Hochschwab v zime od penzionu Bodenbauer hore cez Hauselalm a Hochschwab na Schiestlhaus, druhy den 853 a 850 na Voisthalerhutte, potom cez Obere Dullwitz a Trawiestal po 851 a 839 spat.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod BMAJTZ » stř led 17, 2018 7:15

Díky za spoustu návrhů, teď ještě musím na víkend 2.-3.2. sehnat parťáka a už si tu trasu nějak poskládám. Ty oblasti v Raxu by mohly být v pohodě, přespání asi někde na chatě, to musím ještě doladit.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod Tkuh » ned led 21, 2018 21:44

V Rakousku mi bylo doporučováno Tennengebirge, protože je to celkem placka, jen to asi bude orientační masakr :((
Znamí zase šli u Innsbrucku z Brenneru směrem na Sattelberg, Kreuzjoch a já nevím, kam až došli. Na Brenneru už je vlastně člověk relativně vysoko na hřebeni, takže i s těmi lavinami to může být dobré.
Ale osobní zkušenost nemám, takže jenom na mě nespoléhat [-(
Tkuh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 16, 2013 14:12

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod Kuba Turek » pon led 22, 2018 1:59

Na Totes Gebirge, Tennengebirge a Steinerne Meer se chodí zimní túry na sněžnicích až v dubnu nebo začátkem května. Důvodem je špatná orientace a hlavně nebezpečí podobné jako na ledovcích. Pod sněhem se ukrývá spousta propastí, do kterých se lze propadnout jako do ledovcové trhliny. Doporučuje se proto mít aspoň základní vybavení na vytahování nešťastníka z trhliny. Každý rok tam takhle někdo zahyne.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod apuka » pon led 29, 2018 21:32

Nevim, kam by to bylo nejvhodnejsi dat, s timto topicom to alespon trochu muze souviset. Pokud nekdo nejde lepsi tema, tak to tam presunte.

Prehled snehovych lavinovych podminek i s podrobnejsim popisem mnoha lavin za sezonu 2016/17- neco jako "vyrocna zprava stredisek lavinovych prevenci Rakouska".

V nemcine, ale zajimave statistiky a nektere vyrecne obrazky jsou pochopitelne i bez znalosti jazyka. Mimo jineho je tam popsana i lavina v Zillertale, co zavalila Cecha (-y???) po ceste k chate u Gerlospassu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod Tkuh » ned úno 18, 2018 19:05

Tak já, když jsem plánoval vlastní túru, zeptal jsem se na trasy z Brenneru innsbruckého Alpenvereinu. Bylo mi doporučeno jít spíše na Nösslachjoch z Gries am Brenner. Já nakonec vyrazil na Patscherkofel, přičemž jsem si to zkrátil vyvezením do střední stanice Patscherkofelbahn. A nebyl jsem sám, bylo nás víc. Jinak co jsem si všiml, dělo se to obdobně i v jiných lyžařských střediscích
Tkuh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 16, 2013 14:12

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod skutrjohny » stř bře 4, 2020 14:17

Ma nekdo prochozeny Schneeberg? Nejde mi ani tak o samotnou horu jako spis o ten celek. Na vrchol Schneebergu nepujdu. Rikal jsem si, ze bych si ted v pulce brezna udelal takovy okruh.
Tady je predbezny nahled te casti trasy, ke ktere by me zajimalo nejake info:
https://mapy.cz/s/hehobocuza
Myslite, ze by to ted v breznu slo bezproblemove projit i bez macek jen s nesmeky, pripadne sneznicemi? Berte to tak, jako by byly podminky, jake jsou k dnesnimu dnu. Nejsou tam nejake uzavirky kvuli lavinam? Hlavne v useku kolem Turmsteinu. Nic jsem k tomu nenasel.
Dikes
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod apuka » stř bře 4, 2020 15:13

Presne Ti urcite neporadim, ale v tech oblastech momentalne neni hlaseno moc snehu (na hrebenech a sjezdovkach). Ale z predchozich let bych rekl, ze je otazne, kolik bude snehu v lesich. Muze byt znatelne min (klidne i /skoro/ nic), ale taky tam muze byt "zakonzervovany" z hrebeno sfoukany snih. V tom druhem pripade muzes slapat klidne az nad kolena ve snehu, coz bude dost namahave (takto preslapavali manzelka se synem pred par lety cestu na Schneeberg - kdyz jsem se ja otocil u chaty pod TurmSteinem, pod skalou bylo trocha bilych fleku ze zbytku snehu, kolem chaty zacala byt namrzla vrstva roztopeneho. Dal to po Nordalpenwegu nahoru bylo cim dal vice zasnezene, az za borili az po stehna. V lese nad chatou se uz ale drzelo vice snehu.
Ale Tvoje trasa vede mimo jejich cesty, osobne si myslim, ze pokud myslis tento Turmstein, momentalne na skale asi snih vubec nebude, pokud nahodou jo, tak pokud tam dorazis rel. brzo rano, tech par malo kousku (max. desitky metru), ktere by teoreticky mohly byt ohrozene padem snehu prejdes v pohode, jeste nebude roztopeno a na ceste pod skalou Ty lavinu urcite nespustis. V nejhorsim od chaty nevylezes po ferate na vrchol (znacka vede pod, i kdyz se da slezt na druhou stranu bez zapezpeceni).
Takze za soucasneho predpokladaneho stavu spise nesmeky, max macky, ale v lese mohou byt useky, kde se sneznice hodi - ale netusim jak moc jich bude, jestli je jednodussi tu vahu nest vetsinu cesty (mozna i celou) na zadech nebo proslapavat. Jo, tehdy byla stezka vychozena pouze po chatu, dal prakticky nic. Pokud si pamatuji, byli jsme tam nekdy v dubnu nebo zacatkem kvetna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod skutrjohny » čtv bře 5, 2020 10:37

Nj, ty zpropadene lesy, to clovek nikdy nevi, co za zlo se tam skryva:)
Tou roklinou Weichtalklamm, kterou se od hlavni silnice vystupuje do sedla jste cirou nahodou nesli? Rikal jsem si, ze bych to v opacnem smeru zkusil sebehnout, ale ted v zime to muze byt nepruchodne.. no uvidim. Stejne ma byt v tydnu hnusne a jeste neco pripadnout, tak to mozna odlozim a udelam si prechod Povazskeho Inovce :-D
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod apuka » čtv bře 5, 2020 12:18

Nechci Te nejak mylit, presne si nespominam, kterou cestou jsme slapali. Sli jsme od Weichtalhutte a nepamatuji si zadnou asfaltku, takze se priklanim spise k tomu klammu. Musel bych se ale podivat na fotky, pokud je najdu, bohuzel GPS z te tury nemam(e).
Ale kazdpoadne mohu upresnit, ze jsme tam byli na zacatku dubna a na zacatku trochu nasnezilo, co se zacalo topit, kdyz jsme byli v Hollentalu. Coz uplne prijemne nebylo, protoze na casti trasy nam kazdou chvili neco spadlo kousek od nas, na stesti ve vedlejsim zlabku, za nizkym skalnatym hrebenem. Jo a na skalach to dost klouzalo.
Jinak ale za dva-tri dny to vetsinou roztalo, jak jsme sli k tomu Trumsteinu si spominam, ze byl tam snih, co stoji za zminku az kousek pred Trumsteinem. At uz jsme sli jakkoliv. Ale neber to jako jistou informaci, mohu si blbe pamatovat.
Jo, jeste mozna dulezite info, ze tehdy hlasili na Schneebergu min. metr a pul snehu, takze snehove podminky byly nekde jinde nez ted.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod skutrjohny » čtv bře 5, 2020 12:48

ta roklina to je neco jako Diery pod Rozsutcem na Slovensku, takze pokud by jste tama sli, asi by jsis to pamatoval.
jinak ted to pod Schneebergem vypada idelicky
https://www.bergfex.com/puchberg-schnee ... ams/c1243/
a vypada to, ze do 1200m.n.m. snih neni
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod apuka » čtv bře 5, 2020 22:53

Tak po nalezeni fotek beru zpet termin nasi navstevy tam, jsem si to pamatoval na jare ale byli jsme tam na prodlouzeny vikend od 17. listopadu. Navic ten metr a pul snehu bylo z cesty na Schneeberg v podobnem case rok predtim. Nejak jsem si to spletl dokopy, moc se omlouvam. :toimonster:.

Sli jsme nahoru tym klammem.
Ono to ale situacne bylo podobne jako ted. Bylo to v case, kdy kousek pred nasim prijezdem na Raxu i Schneebergu docela nasnezilo, ale zaroven i foukal silny vitr, takze z hrebenu to sfouklo do zlabu a hlavne lesa. Navic asi den-dva pred nama uz pres den svitilo slunce a bylo teplo, takze se na slunecni strane hodne roztopil snih. Zato na neosvetlenych stranach jej zustalo dost.

Co jsem psal, ze v Hollentalu vedle nas padaly male lavinky (a s nima i kousky skal), bylo asi 15-20 metru nad timto mistem, ale na druhou stranu hrebinku; na strane blizsi k slunci jeste zustal spadly snih, jak se sesoupl ze skaly (viz pri rebriku dole)
Rax1.JPG

Zato pri sestupu z kopce, max. 50 vyskovych metru nad prvni fotkou ale na druhe strane kopce, kde moc nesvitilo, byla situace naprosto odlisna:
Rax2.JPG

a takto z kopce vypadal Rax - ten klamm k Turmsteinu je, myslim jeste kus nalevo:
Rax3.JPG

...
Naposledy upravil apuka dne čtv bře 5, 2020 23:09, celkově upraveno 2
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod apuka » čtv bře 5, 2020 22:58

...
Cestou po klamme ale byl jen jeden kratky usek asi uprostred, kde bylo snehu za zminku
Rax4.JPG

ale pred nim prakticky nic, kousek po tomto useku ani v hlboke soutesce nebylo nic, resp. uz byl snih roztopeny
Rax5.JPG


No a na Trumsteine uz nebyl prakticky zadny (syn a manzelka prave slape nahoru primo neznacenou cestou)
Rax6.JPG

...
Naposledy upravil apuka dne čtv bře 5, 2020 23:13, celkově upraveno 2
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod apuka » čtv bře 5, 2020 23:07

...
jen po kraji znacene stezky smerem k chate, pred ni potom byl ten castecne zmrzly snih:
Rax7.JPG

Rax8.JPG


Ale hned v lese uz byla souvislejsi vrstva snehu, takto to vypadalo na rozbocce Schneeberg-vrchol x Tvoje stezka:
Rax9.JPG

Vys a v hlubsim/tmavsim lese jej bylo vice, jak se vyslo z lesa, misty v prolakninach byly nafoukane hlubsi vrstvy, ale po rovnych travnatych svazich mnohdy nebylo vubec nic.
Pravda, na fotce videt, ze od rozbocky Tvym smerem moc proslapane nebylo... Ale treba brat do uvahy, ze jsme tam byli v patek (po snezeni na zacatku tydne), cesi tam nebyli a mistni (resp. Videncane) tam jezdi az patek vecer na vikend. Podle mne v nedeli vecer by tam uz byla dobre proslapana cesta - ale mohu se mylit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod skutrjohny » pát bře 6, 2020 9:27

jojo, ale je rozdil v podzimu a v prejari, kdy priroda mela mnohem vic casu na to tu roklinu zafoukat snehem a obzvlast letos, kdy cely unor fucalo jak prase. ale tak to by nevadilo, prizpusobil bych se a zmenil trasu. co koukam na mapu, tam je tech moznosti kudy jit spousta. jinak dik za hezkou komentovanou ilustraci. ta vrcholova skala na Trumsteine vypada skvele. tam vylezu, nekde zavesim hamaku a prenocuji :-D
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod apuka » pát bře 6, 2020 10:44

Jo, muze byt. Jenze letos toho sneho kolem Schneebergu nijak moc nebylo a bylo tam dost casto relativne teplo. Ale pry se ted ocekava v Alpach docela vyrazne nove snezeni - nekoukal jsem ale nakolik se to tyka i Schneebergu.
Jinak se do te rokle chodi i v "plne" zime, kdyz je to plne snehu, vetsinou je to pruchodne. Samozrejme, naroky na cloveka jsou nekde jinde.
skutrjohny píše: ta vrcholova skala na Trumsteine vypada skvele. tam vylezu, nekde zavesim hamaku a prenocuji
Jo, na Turmstein je ve smeru od chaty moc hezky pohled. Bezne se tam jde zabezpecene pres kramle, rebriky a lana od chaty. I kdyz jsem ja nahore nebyl (nekde na te dovolene jsem si "utrhl" kylu, tak jsem se dost setril, bo me to bolelo), nevim, jestli je uplne skvely napad si tam natahnout hamaku. Nejsem si jisty, ze tam najdes misto, kam jej pripevnit z obou stran. Stromu tam moc neni, mozna s pomoci vrcholoveho krize, ale kdo vi... Navic bych rekl, ze az zacne trochu fucet, tak budes mit az prilis kolebajici kolisku :wink: :lol:. U chaty (otevrena ma byt az od Velikonoci pres vikendy a svatky) mas dobre misto i pro pripravu jidla a kdyz chces spat v hamace, kolem uz je stromu dost.
Muzes se pokochat z vtaci perspektivy zde a usoudit sam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod skutrjohny » pát bře 6, 2020 11:17

tyjo, to je bomba. krasny pohled. s tou hamakou jsem to myslel ze srandy. kdyz uz bych mel takove choutky, zvolim lepe dostupne misto a hlavne nekde stranou, aby me nikdo nenacapal. nevim teda jak to tam vypada, ale vazne premyslim, ze se se stanem "ubytuji" nekde na te nahorni plosince u jednoho z tech skalnich zlomu s pohledem do udoli. sever, jih..podle toho odkud by foukalo a jak. ale jak rikas, ma dost snehu jeste pripadnout a ani pocasi nema byt idealni, tak to mozna odlozim nebo vezmu i sneznice a trochu pozmenim trasu.
s tou hamakou jsem si ale ted vsadil brouka do hlavy a bude me nahlodavat :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod apuka » pát bře 6, 2020 11:54

:lol:
Tak at se Ti cela cesta povede!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní treky v Rakousku

Příspěvekod apuka » pát lis 6, 2020 13:49

Dnes jsem na to narazil, mozna je dobre vedet - i kdyz aktualne to neni uplne na poradu dne.

Winterraumy na chatach v gesci DAV jsou otevrene, ale POUZE na pouziti pro NOUZOVE prespani, planovane prespani neni povolene. Plati podle rozhodnuti prezidia DAV ze dne 22.9., takze ocekavam, ze to tak zustane celou zimu.

BTW, jsem to nasel tak, ze jsem se koukal na posledniich par davno planovanych akci jednou ceskeho horskeho vudce. Samozrejme spali nekolik noci ve winterraumu, tam delali i informacni posezeni i praktickou pripravu na lezeni a ledovec. Takze zase klasicke sireni dobreho jmena Cechu :twisted:.

Rakousky AV ted aktualne ma vetsinu winterraumu uzavrenych, JE ZAKAZ jejich pouziti. Nektere jsou ale otevrene pro pripad nouze. Narychlo jsem nenasel, jake byly (a asi budou) podminky pred/po omezeni pohybu/zakazu nocniho vychazeni. Predpokladam, ze bude podobne jako u DAV.

BTW pro ty chytraky z koronaviroveho vlakna - AV udelal ukamzity zakaz pro pouziti Winterraumu, kdyz vysel zakaz nocniho vychazeni. A to pry v Rakousku neplati zakazy vychazeni na neco jako "uspokojeni psychickych a fyzickych potreb", kam patri i prochazka po prirode, protoze si tam ne tak davno schvalili zakon, ktery zakazuje toto zakazat. ¨Ttakze ten kdo prespi v prirode neporusuje zakony - ale tam prakticky nikdo nekouma, jak ohybat zakon, jak se vyhnout omezeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Alpské státy