Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 18:21

Mate nekdo zkusenosti, kde se v Italii nejlip sezenou plynove kartuse? Ve vychodni casti, na trase Benatky - Dolomity. Zajima mne, co hledat, nejaky outdoorovy retezec jako u nas Hudy a RP, kde je to jiste. Mam v planu priletet rano do Benatek, sednout na vlak nebo bus, po ceste nekde koupit plyn a jit do hor. Tj. nerad bych pul dne stravil shanenim plynu.

Vloni sel v rijnu pres Sappadu, coz je mestecko pod hranicnim hrebenem s Rakouskem. Plyn jsem mel, sel jsem z Rakouska, ale zkousel jsem "podezrele" vypadaji obchody, jestli nemaji. Nemeli nikde, obcas nekde rekli, ze mivaji, ale vyprodano. Dojet tam z jihu bez plynu, tak smula...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod ratel » čtv zář 24, 2015 18:35

v Mestre jsem kousek od nádraží nějaký outdur šop viděl, ale jméno nevím, zkus google a "Cartuccia Ricarica Gas".
Jo a na sever od centra je Decathlon, tam bych hledal taky
Naposledy upravil ratel dne čtv zář 24, 2015 18:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 18:53

Diky, ale ono to leti do Trevisa, takze Mestre je na opacnou stranu. Z Google na mne vypadavaji same e-shopy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod ratel » čtv zář 24, 2015 19:01

hm, treviso je díra, tam nebudou mít ani samošku :-).

Ale jo, zkus Sportler. V Meranu byl dobře zásobený....
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 19:14

Vsak pisu, klidne nekde po ceste ;-)

Poslal jsem dotaz byvalemu italskemu kolegovi, ale pochybuju, ze bude vedet, on je spis barovy typ a do hor nechodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod booze » čtv zář 24, 2015 19:16

v benatkach jsou dva decathlony a kartuse maji.
pak Cisalfa sport v Trevisu. v dolomitech maji i v nekterych potravinach
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod booze » čtv zář 24, 2015 19:18

pokud pojedes pres Milano, Bergamo, tak tam je horoshopu dost.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 19:20

Diky obema, uz na to koukam. Na potraviny a podobne nechci spolehat, viz ta Sappada, po sezone vsechno vyprodano.

Pres Milano/Bergamo ne, to je moc daleko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod booze » čtv zář 24, 2015 19:23

v Udine je Intersport, ktery je uplne MaxiMega
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod ratel » čtv zář 24, 2015 19:24

mike píše:Vsak pisu, klidne nekde po ceste ;-)
on je spis barovy typ

Ital a barovy typ ? nevěřím... :lol:

a kam jdeš ? Dolomiti ?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 19:30

@booze: njn, ale co v Udine ;-) Trasu vidim na Treviso - Conegliano - Longarone - Erto a mozna Cimolais.

@ratel: Uz jsem nasel Sportler v Trevisu, ted jeste najit nadrazi :) To bude zase akce #-o :twisted: Dolomiti Friulane a pak mozna na sever smer Antelao. Zatim zacinam planovat, pak jeste musi vyjit pocasi.

ratel píše:Ital a barovy typ ? nevěřím... :lol:

Nejradej kouri, smrdi a zvani :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod booze » čtv zář 24, 2015 19:42

nejezdi pres cely sever pendolino? jednou jsem jel trasu pisa milano benatky s jednim prestupem myslim. 8-[
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 19:46

Uz jsem na to koukal vloni a vychazi mi to s Trevisa podstatne lip. Aspon tam, kam chci, dalsi trat je az na severu a stejne bych musel busem pres Cortinu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » pát zář 25, 2015 2:34

booze píše:pak Cisalfa sport v Trevisu.

Ten by sel, necele 2 km od nadrazi, ale na webu maji jen Coleman 100 kartuse. Chtelo by to 250... netusis, jestli je tam mivaji?

Sportler je 5 km od nadrazi a Decathlon 7, to je moc a asi bych tam asi ani netrefil ;-) Navic Sportler na webu kartuse nema.

Zabit zabozrouty s jejich pitomym Campingazem, ten k sehnani je a v Italii bohuzel lip :? A Taliany pro zmenu s jejich otviraci dobou. Dopoledne a vecer, pres den dlouha pauza. V nedeli a v pondeli rano zavreno, asi kocovina ;-)

Jinak z Trevisa se vlakem dostanu do hor za dve hodiny, to je parada. Pak jeste kousek busem, ale dalo by se vyrazit i primo z Longarone, pripadne se da dojet az do Pieve di Cadore. Odtamtud je to teda pekna streka do kopce, jsem to vloni schazel pul dne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » ned říj 25, 2015 23:48

Nemate nekdo nahodou zkusenosti s MHD v Trevisu? Kde se kupuji listky, co se s nima provadi, jak dlouho plati apod.

Wizz zmenil odlet na odpoledne, takze jestli tenhle vylet jeste letos vyjde, muze se stat, ze budu potrebovat sehnat plyn v sobotu k veceru. Coz znamena jedine Treviso, jinde se nestiha a v nedeli maji vsude zavreno. V Trevisu vim o trech sportovnich obchodech, ale jsou 2, 5 a 7 km od nadrazi, takze by to chtelo necim popojet. Jelikoz v Italii maji divne zvyklosti (listky na bus v baru, jizdenka na vlak se cvaka na nastupisti...), tak se radej ptam, jak to chodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod ratel » pon říj 26, 2015 15:22

Ja mam dojem ze to je vsude stejne jak pises - listky na bus ( MHD i prespolni ) i vlak v baru/trafice a vlakove se cvakaji na perone. Tedy proc prave v Trevisu by to melo byt jinak :-) ?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 15:34

Moment, listky na vlak se kupuji na nadrazi, pokladna nebo automat. Listky na bus bud v baru/trafice nebo u ridice nebo taky v boude na autobusovem nadrazi, zadny system jsem nevysledoval. No a MHD prave zadnou neznam. Ptam se proto, ze v Italii je naprosty chaos a pokazde je to jinak, nez bych cekal.

Uz jsem neco nasel. MHD stoji 1.30 Euro listek a plati 75 minut v ramci mesta. Kupuje se bud nekde mimo nebo u ridice a pak jsou asi drazsi. Oznacuji se zrejme v buse. Pak jsou tam delsi linky, neco jako prazske primestske, a tam se zrejme plati u ridice na konkretni trasu. Nepodarilo se mi zjistit, jak se plati, kdyz jedu tou externi linkou v ramci mesta... Maji tam i aplikaci, se kterou se mi nepracuje dobre a nektere nuance jsem nepochopil. Bohuzel jeste zijou ve stredoveku a mluvi jen italsky...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 15:56

Jeste dodam, ze na chaos jsou zvykli a ke zmatenym cizincum vstricni. Stalo se mi, ze mne ridic poslal pro listek do baru a v pohode pockal, nez se vratim. Byl to ale zase dusledek chaosu, kdyz jsem jel tim samym busem tam, tak se listek kupoval u ridice, takze mne nenapadlo, ze na cestu zpatky to bude jinak... taky jak ma clovek vedet, do ktereho baru ma jit. Nekdy je to malym pismem pod jizdnim radem, jindy se clovek musi ptat lidi cekajicich na zastavce, kteri nemluvi anglicky.

Ha, zrovna mi prisel mail z Decathlonu v Trevisu, ze kartuse maji, ale jen Primus 100. No, aspon neco, lepsi nez dratem do oka, holt bych vzal dve. Decathlon uz je mimo mesto v Olmi, ale jede tam vlak a bus a maji otevreno do 20:30. Jestli nebude nic bliz, tak to vidim jako zalozni reseni. Ze Sportleru a Cisalfa Sportu se jeste neozvali. Taky Italie, maji otevreno v sobotu do vecera, ale v pondeli dopoledne nefunguji.

A v 15:48 mi pise Good morning :twisted: Asi mne zna 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 26, 2015 16:20

mike píše:Bohuzel jeste zijou ve stredoveku a mluvi jen italsky...
Italština je náhodou pěknej jazyk, na rozdíl od angličtiny jsem schopná ty zvuky identifikovat. Kdyby se po světě místo Angličanů rozlezli Italové, byla bych schopná se jeden světovej jazyk naučit.

mike píše:A v 15:48 mi pise Good morning :twisted: Asi mne zna 8)
Asi jim o tobě referovaly ty cookies, co je nemáš rád :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 16:29

Allora :twisted: Kdyby se po svete rozlezli Italove, tak se prestehuju na jinou planetu ;-) Ne kvuli jazyku, ale kvuli jejich pristupu, pracoval jsem s nima a obcas to bylo o nervy, zvlast kdyz jsem potreboval, aby neco udelali poradne (a to prosim byli chytri a ze severu tj. nejlepsi mozny pripad). Ovsem prave kvuli tomu se po svete nerozlezou ;-)

Mne nevadi cookies, ale ty nesmyslne hlasky, co na ne upozornuji :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 27, 2015 14:39

mike píše: Kdyby se po svete rozlezli Italove, tak se prestehuju na jinou planetu ;-) Ne kvuli jazyku, ale kvuli jejich pristupu

Třeba by ti taky kolovala v žilách italská krev a byl bys v pohodě jako oni * . V sobotu by sis v Trevisu sednul do baru, objednal víno a než by v pondělí otevřely obchody, už bys věděl, kde koupit ty lístky na MHD a mohl pomalu vyrazit.
Ale je fakt, že nejseš sám, kdo Italy v práci špatně snáší. Bejvalej kolega šel do Živnobanky a když ji pak koupili Taliáni, tak docela trpěl. Snad se vyjadřoval v tom smyslu, že zatímco my už jsme slezli ze stromů, tak oni ještě skáčou po větvích a nejhorší je, že všechny nutí vrátit se na ty stromy k nim :( .
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » úte říj 27, 2015 16:33

Oni jsou tak v pohode, ze v pondeli otviraji obchody az odpoledne ;-)

Neni to tak, ze bych je nesnasel, naopak, jako lidi jsou fajn. Mame s nima spolecny smysl pro improvizaci, akorat oni si porad vytvareji situace, kdy je potreba. Jen pracovat s nima je obcas o nervy, zvlast kdyz neco musi byt opravdu poradne. Oni to nejak nabastli a nechapou, proc by to tak nemelo stacit a proc by se to melo delat nejak systematicky. A to je obcas jeste lepsi pripad, protoze kdyz se zacnou o system snazit, tak jim z toho vyjdou neskutecne komplikovana zverstva :)

Akorat mne trochu stve, ze mi z peti oslovenych obchodu ohledne kartusi odpovedely dva...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 27, 2015 16:38

mike píše:Akorat mne trochu stve, ze mi z peti oslovenych obchodu ohledne kartusi odpovedely dva...

Se jim trochu protáhla siesta, ty naděláš :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » úte říj 27, 2015 16:45

Njn, jenze az se z ni vzpamatuji, tak si nevzpomenou, ze meli odpovidat na nejake maily :? Dva dny, odpoved uz necekam, z tech dvou prisla v radu hodin.

Mozna neumi anglicky nebo to kvuli tomu skoncilo ve spamu. Neumi tu nekdo italsky, ze by jim zatelefonoval? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2015 18:40

Ze zoufalstvi jsem nakonec zkusil telefon...

Ve Sportleru pry kartuse maji a to jak 100, tak 250. Je to daleko, ale porad bliz, nez Decathlon.

V Cisalfa Sportu pry nemaji, ale vubec si nejsem jisty, jestli dotycny pochopil co chci... Spatne rozumel a nakonec rikal neco o tom, ze jsou sport a plyn neprodavaji. Pritom na webu ho maji, ale mne jde o konkretni prodejnu. Chjo, asi budu muset sehnat nejakeho Itala, at tam zavola... Vyhoda by byla, ze je to nejbliz, ani ne 2 km od nadrazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod scinkk » stř říj 28, 2015 20:17

Co jeste zkusit poslat mail prelozeny googlem do italstiny? :)
s odkazem na jejich web se strankou plynove kartuse, v podsate by pak stacilo otazka typu mate ted tohle v prodejne? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod pavproch » stř říj 28, 2015 20:32

@mike: ve středověku žiješ tak leda Ty.... pořiď si už konečně kchár a budeš mít asitak o 1000% jednoduší život... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2015 20:34

Napadlo mne to, ale bojim se, co z toho vyleze ;-) Zkusit to muzu, kdyz tak jeste zitra zkusim sehnat byvaleho italskeho kolegu, jestli by tam nezavolal.

Neprislo mi ani potvrzeni o precteni, takze se bojim, ze maily skoncily nekde ve spamu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2015 20:37

@pp: sez zblaznil, ne? Vis jak je to daleko? Stravit den za volantem, to bych si radej zaplatil taxi z letiste az na misto. Popravde, trochu o tom uvazuju, vyslo by to na nejakych 150 - 180 Euro a pro ten plyn by se proste zajelo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod pavproch » stř říj 28, 2015 20:38

ty woe, to bude svátek, až ty jednou prozříš.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Další

Zpět na Alpské státy