Ankogelgruppe

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » stř črc 1, 2015 20:38

mike píše:Pockej, nechtel jsem te odrazovat, nevim, jak to tam vypada. 143 mi prijde dost lakava a treba to nebude nic tezkeho.
Nemám teraz chuť sa niekde zamotať a prípadne riešiť, ako ďalej... Inak mi to nejako nevadí, ale teraz pôjdem na pohodu, a 143 mi ostane nabudúce, prípadne ako jednodňovka.

Btw, nepamätáš si, odkiaľ (z ktorej chaty?) išiel ten chlap, čo schádzal z Feldseekopfu do sedla a ponáhľal sa na autobus o tretej?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod booze » stř črc 1, 2015 20:39

Na drat jsem nejak nenarazil. Ja myslim cca toto, kdyz je skala pod snehem.
hochalm.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 20:43

@wawrik: ale zas by to mohlo byt dobrodruzne :twisted: Resit by nebylo co, podle mapy bys bud prosel nebo musel zpatky.

Si to moc nepamatuju, ale nesel nahodou pred nama od Jamnighutte jen nalehko na Feldseekopf a zas zpatky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 20:48

booze píše:Na drat jsem nejak nenarazil. Ja myslim cca toto, kdyz je skala pod snehem.

Nepletes si to s druhou stranou? Detmolder grat je z vrcholu na JZ a draty se snad nedaji minout. Byl jsem tam v zari 2009. Tady je schema a draty jsou skoro po cele trase znacene jako ferata.

I ta tva fotka vypada spis jako vychodni hreben, ale uplne poznat to neni. Takhle placaty ale Detmolder grat snad nikde neni...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod booze » stř črc 1, 2015 21:05

Jo ted chapu. Tento usek je jeste pred ferratou. Fotka je z netu a je to prave ten usek JZ pred ni. Vrchol se dal obchazet zapadnim obloukem a tam se napojit na chodnik, co vede pres ledovec na Severni strane k Osnabrucker hutte. Na online mape na Bergfexu neni videt.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 21:29

Tak ted nechapu ja :) Kudy to chces obejit zapadnim obloukem? Nahral jsem si do mapy svou trasu a z toho hrebinku za vrcholem byla dolu na zapad dira jako prase a skoro kolme skaly. Nedovedu si predstavit, jak by se tam mohl turista dostat.
ha.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod booze » stř črc 1, 2015 21:43

cca takto a dole dira
ha.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 21:49

:shock: nemas z toho fotky? Tam by mne snad nedostali ani s pistoli u hlavy...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod booze » stř črc 1, 2015 21:59

ze jsme minuli oficialni stezku, to jsme zjistili, az kdyz jsme vytrepavali bobky z kalhot. Pred nami tam slo vic lidi, protoze tam byla vyslapana stezka vic nez ta podle mapy. Nekolikrat se mi v Alpach stalo, ze prede mnou sla nejaka army horska skupina cestou necestou, tak nevim. Sel bych to znovu je tam krasne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř črc 1, 2015 22:16

Spatna stezka se pozna prave podle toho, ze je vic vyslapana :twisted: Protoze po ni jdou lidi dvakrat, tam a pak zpatky. Taky uz se mi to stalo a pak jsem se s desem v ocich skrabal kdesi po skalach nad normalni pohodovou stezkou, kterou jsem nasel na zpatecni ceste.

Chci fotky! ;-) Nekoukal jsem tam, mozna to nejak jde. Vubec mne to nenapadlo, jelikoz jsem nastesti videl, kudy jdou lidi z vrcholu. No a taky jsem na vrchol chtel a ne ho obchazet.

Jo a nasel jsem fotku tech lan, co se nedaji minout. Ciste pro ilustraci, nepovedena a jeste sken:
ha2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » čtv črc 2, 2015 2:45

Nasel jsem info k te ceste 143. Tady a tady PDF s fotkama. Vypada to, ze ten teckovany usek nebude tak hrozny (strana 15) a teckovany je spis proto, ze je tam spatne znaceni kvuli castym sesuvum pudy. Snih tam ale nejspis bude, takze minimalne nesmeky to chce. Jinak bych se toho asi nebal.

Nasel jsem i fotku z podzima a rekl bych, ze to tam vede nejak takhle (carkovana cast je za hrebenem):
boseck.jpg

Boseck je ta pyramida nad naznacenou trasou.

Koukal jsem i na Celler Weg a vystup do sedla ma byt ferrata C a pry tam casto padaji kameny, jelikoz je to sutove a rozbite. Ale zas tam mela probehnout renovace jisteni, takze by mohlo byt v rozumnem stavu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » čtv črc 2, 2015 11:41

mike píše:Nasel jsem info k te ceste 143. Tady a tady PDF s fotkama.
Sakra, to vyzerá moc moc fajn. Hlavne ten zaistený trávnatý traverz na str. 10! :smt023

No, budem mať po ceste nad čím rozmýšľať.

Edit: No, bágel má bez vody len nejakého 8,5 kila, tak pribalím aj cepín a keď ma niekto nestopne, asi to skúsim.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » čtv črc 2, 2015 17:06

Jj, sance bych rekl ze je slusna. A kdyby to nahodou projit neslo, tak muzes zustat na Boeseck Hutte a vylezt na vrchol. Nekde jsem narazil na info, ze je to 40 minut vystupu, samozrejme neznacene, ale o lezeni tam nic nebylo. Vyhled tam bude skvely. A kdyz tak koukam na mapu, tak bych rekl, ze by se vrchol mel dat obejit i z jihu a dostat se k Oschenigsee tudy. Otazka je, kolik by to stalo vysky. Vidim dve moznosti, jedna malo, ale muze se ukazat nepruchodna, a druha dost, asi az do 2000, ale vypada schudne. Akorat by se mohlo stat, ze te teren zastavi 10 metru pod sedlem...

Cepin jo, mozna se bude hodit i na tech skalnich zebrech za Mindener Hutte, jak jsem ted listoval pruvodcem, tak tam bylo, ze tam muze byt firn a pak to chce vybavu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod fps » čtv črc 2, 2015 18:47

bylo to pěkných šest dní, nahoře skoro nikdo nebyl, ono je totiž nad cca 2500 m n. m. ještě docela dost sněhu, takže třeba na Kleine Ankogel to vůbec nešlo, na to by to chtělo zimní výbavu, a vice lidi kvůli jištění
Grosselendscharte
Pod Grosselendscharte
Plessnitzsee
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » čtv črc 2, 2015 18:57

To neni uplne malo snehu... Prave jsem prestal litovat, ze se k wawrikovi nepripojim ;-) Sice to ted pujde rychle dolu, ale stejne, budou z toho hromady hnusne brecky.

Kudy jsi teda sel?

fps píše: takže třeba na Kleine Ankogel to vůbec nešlo, na to by to chtělo zimní výbavu, a vice lidi kvůli jištění

Neprehanej, nevidim nic, co by bylo na malem Ankogelu potreba jistit, vzdyt tam neni kam spadnout ;-) Snad jedine hrebinek z vrcholu na velky, kdyby se nekdo hodne bal. Macky nebo nesmeky se hodit muzou, ale spis to ted asi bude strasna drina kvuli borivemu snehu. Na maly bych sel klidne v zime na sneznicich, kdybych nehrozily laviny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » čtv črc 2, 2015 19:04

mike píše:To neni uplne malo snehu... Prave jsem prestal litovat, ze se k wawrikovi nepripojim ;-) Sice to ted pujde rychle dolu, ale stejne, budou z toho hromady hnusne brecky.
Však ten hrebeň, kade ide 143, je úplne čistý. Ankogel možno ani nestihnem.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » čtv črc 2, 2015 19:45

Jenze tam je videt jen zacatek, to zajimave je schovane vpravo. Myslim, ze ten nejvyssi vrchol uprostred je Torl Kofp, vedle Krippenhoch a sedlo, kterym to konci, Mauternitz Scharte. Takze nevidis ani Boeseck Hutte a tam to teprve zacina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » čtv črc 2, 2015 20:00

Jo, ale ten hrebienok vzadu je kuloár pod Böseckom, čo je otvorený na východ. A ten dvojvrchol je Böseck. Podľa mňa problém so snehom na tom hrebeni nebude. A ak, aspoň budem mať vodu :lol:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » čtv črc 2, 2015 20:06

Asi jo, aspon vidis, kudy na vrchol a tu nahradni trasu ;-) Na hrebeni snih nebude, ale v tom traverzu jo. Treba tam bude vyslapana stopa a aspon najdes cestu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » čtv črc 2, 2015 20:22

Tohle bude spis Vorderer Gessel Kopf. Vlevo od nej je bivak a sedlo, co jsme pres nej sli. O neco vic snehu, nez bylo na podzim. Co chces, ma skoro 3000 ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » čtv črc 2, 2015 20:30

Jo, ten som myslel, pomýlil som si názvy. Proste tento svah budem traverzovať niekde na úrovni tých snehových polí.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » čtv črc 2, 2015 20:46

To by melo jit, v nejhorsim to muzes vzit pres vrchol, tak vede varianta ;-) Leichte Kletterei I.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod fps » čtv črc 2, 2015 20:49

mike píše:Kudy jsi teda sel?

došel jsem až pod Ali lanti bivak, 511 nebyla vůbec prošlapaná, a pod sněhem nebyli vidět turistické značky, takže jsem nevěděl kudy jít, tak jsem to raději otočil, a jelikož jsem přišel po 593, tak jsem udělal okruh, a vrátil se po 502 okolo přehrady Kölnbrein nazpátek

mike píše:Neprehanej, nevidim nic, co by bylo na malem Ankogelu potreba jistit

myslel jsem jistit mezi sebou, sněhu tam je plno, takže tam je i dost trhlin, a když nejsou vidět turistické značky, po kterých by si šel, tak to může být hned
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » čtv črc 2, 2015 21:09

fps píše:došel jsem až pod Ali lanti bivak, 511 nebyla vůbec prošlapaná, a pod sněhem nebyli vidět turistické značky, takže jsem nevěděl kudy jít

Mas GPS, ne? ;-) Njn, tohle je vzdycky problem se znackama na sutrech. Proto je dobre mit podrobnou mapu (1:25000) a vetsinou se to podle orientacnich bodu da, kdyz je teda videt.

fps píše:myslel jsem jistit mezi sebou, sněhu tam je plno, takže tam je i dost trhlin, a když nejsou vidět turistické značky, po kterých by si šel, tak to může být hned

Zadne trhliny tam nejsou. Normalne vylezes na hrebinek a jdes po nem nahoru. Ledovec je az za nim a na ten bych nevlezl v zadnem pripade, jelikoz po nem litaji kameny. Vlastne si ani nevzponinam, jestli jsou tam vubec znacky a ne jen kamenni muzici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » čtv črc 2, 2015 21:29

Teda, aby to nevyznelo blbe, je dobre znat sve limity a nepoustet se do neceho, na co se clovek neciti. Takze dobre rozhodnuti, obe. V horach je dobre jit na jistotu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » pon črc 6, 2015 9:35

Tak môj pokus o chodník 143 skončil hneď na začiatku. Prístupový chodník 139 bol ešte v lese uzavretý. Najprv som si myslel, že to je ohrada len kvôli zvieratám, ale bránička bola omotaná drôtom a ešte prevlečená krásnou reťazou s visiacim zámkom. Navyše to celé bolo omotané takým množstvom ostnatého drôtu, že by stačil na stredne veľké väzenie, preliezť sa to nedalo. Ale nápis ani varovanie žiadne, čo mi na Rakúsko dosť nesedí, tí popisujú ešte aj dvere do kravína. Tak som išiel na Feldseescharte údolím a hrebeňom po 502 na východ.

mike píše:(traverz Bösecku) Jo, presne ten. Jestli bude nekde snih, tak tam. Navic to mam na AV mape teckovane, coz znamena Route mit Kletterstellen. Jediny takovy usek v cele oblasti, asi nebude od veci zkusit najit fotky.
Som si ten hrebeň po celý čas dosť všímal, vyzerá naozaj lákavo. Foťák som nemal, Böseck som odfotil len mobilom, traverz vrcholu bude asi tu:
boseck.jpg
Böseck z Mindener Hütte
boseck.jpg (38.3 KiB) Zobrazeno 6382 krát
hreben.jpg
Hrebeň s Böseckom z Feldseescharte
Pod ním je už veľmi strmé kamenité suťovisko, podľa mňa nepriechodné. Inak snehu tam bolo veľmi málo, podľa mňa to musí byť najkrajšia túra v oblasti, aj keď asi trochu technickejšia.

A keďže mi to nedalo spať (a dostala ma alergia), na druhý deň ráno som zliezol pod lanovkou dolu a vyšiel som naspäť na ten uzavretý chodník 139, aby som to odfotil, možno by tu niekoho napadlo, prečo to tam je. Nevedeli to ani chatári, ani v Mallnitzi v tom BIOS NP Centre (fešanda síce hovorila, že občas to býva zavreté, ale mal som dojem, že si veľmi nerozumieme). Akurát som foťák zabudol dolu v aute :(( No, keď zistím, čo je vo veci, vrátim sa tam. Prípadne to obídem z juhu, ak sa tá uzávera týka len chodníka 139 a nie celého hrebeňa 143.

Mimochodom, v sobotu som cestou na Feldseescharte stretol presne troch ľudí a ďalších dvoch na hrebeni 502, v nedeľu pri lanovke ďalších troch. Proste prázdno. Hrebienok na Malý Ankogel bol OK, bez snehu.

Jo, a skvelé hodinky Casio s minútovým intervalom mi za víkend (1,3 dňa) narátali prevýšenie skoro 4000 m :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod booze » pon črc 6, 2015 10:56

Ten chodnik 139 se otevira koncem juna doporucuje se ho chodit august-september.

info od rakouskych lezcu.
Takze ho asi nestihli otevrit nebo je strhla nejaka cast.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » pon črc 6, 2015 11:54

Dík.

A o hrebeňovke 143 niečo nevedia? Nemám tu teraz mapu, ale malo by sa dať na ňu dostať aj z juhu tuším od Flattachu. Keby bola otvorená, urobil by som okruh z juhu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod booze » pon črc 6, 2015 12:08

Ta by mela byt otevrena normalne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy