Ankogelgruppe

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » ned srp 29, 2021 18:19

bonatius píše:Kde sa da pozicat, ako to funguje a co musim splnat, aby mi ho pozicali a kde sa da najst mapa, alebo zoznam chat na AV kluc?

Musis byt clenem AV a pak se zeptas v sve sekci, kde se da pujcit. Kazda to ma jinde. O mape nebo seznamu nevim, ono to funguje opacne. Koukas na (samoobsluzne) chaty a bivaky a u nekterych je napsane, ze jsou na AV klic. Neni jich moc.

Zrovna pod Villacher hutte jsem druhy den potkal mistniho, ktery rikal, ze klic se pujcuje tusim ve Spittalu (Nebo v Lienzi? Vlastne mozna ve Villachu :)), kde je AV klub, ktery se o chatu stara. Mel by fungovat i obecny, ja si ho umim pujcit v Praze, ale nemam ho vyzkouseny. Mel jsem ho v ruce, je bohuzel nesmyslne komplikovany, takze asi nepujde nechat udelat kopii :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » ned srp 29, 2021 22:23

mike píše:Zvaz to, mne se tahle cast dost libila.
Žádný pevný plán zatím není, takže uvidíme. Klíč si půjčovat nebudem, letos asi ani neobnovíme členství v AV. Možná se tam vůbec nevydáme a zamíříme do nižších hor, pokud sníh zůstane ležet.

mike píše:nahore je snih uz ted a nejspis ho pribude...
Já koukala na čísla, pár cenťáků už napadlo a bude to pokračovat. Většinou to touhle dobou ještě časem roztaje a trhliny se zas objeví, ale letos je chladněji, takže těžko říct. Do bílejch plání nelezem, objevování děr je na mě příliš adrenalinová zábava a nedělá mi to dobře na pleť :wink: I když je fakt, že alespoň na ledovci pod HA by měl být větší provoz a stezka by mohla být vydupaná.

mike píše:O obou. Jeden den jsem presel pres HA a druhy pres Ankogel.
Fajn, tak už jsem to pochopila :) Každopádně je to už hodně dlouho, tak kdyby měl někdo aktuálnější info, sem s ním :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » ned srp 29, 2021 22:44

sobb píše:Klíč si půjčovat nebudem, letos asi ani neobnovíme členství v AV.

Jestli budete mit stan, tak se tam da prespat i vedle chaty nebo mozna i na lepsich mistech. Jestli ne, tak se da tam, kde jsem spal ja, napisu ti k tomu neco mailem.

sobb píše:Do bílejch plání nelezem, objevování děr je na mě příliš adrenalinová zábava a nedělá mi to dobře na pleť

Za kazdou diru jeden bedar? ;-) Bile plane jsou fajn, ale solo je to o hubu a ve dvou mozna taky. Furt cekam, kdy nekdo prijde s lokatorem der, sondovat kazdy krok cepinem je unavne ;-)

sobb píše:I když je fakt, že alespoň na ledovci pod HA by měl být větší provoz a stezka by mohla být vydupaná.

S tim bych moc nepocital. Na HA se chodi hlavne z druhe strany od chaty. Bud primo nahoru po ferate a pak hrebinku nebo do sedla a pak po hrebeni, co jsem sel ja. Na sestupu k Osnabruckerhutte jsem tenkrat zadnou stezku nemel, mozna par nejasnych stop.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » ned srp 29, 2021 23:03

mike píše:Jestli budete mit stan, tak se tam da prespat i vedle chaty nebo mozna i na lepsich mistech.
Jj, tradičně se stanem. Dík, každá rada se hodí. Ale fakt si myslím, že z týhle strany se tam nejspíš neocitnem. Spíš by mě zajímaly možnosti spaní na druhé straně.

mike píše:Za kazdou diru jeden bedar? ;-) Bile plane jsou fajn, ale solo je to o hubu a ve dvou mozna taky.
Za tu poslední, co jsme předloni objevili cestou ke Claridenu (a u ní to nakonec už i otočili), by to byla přinejmenším obří bradavice :mrgreen: Bílé pláně jsou fajn jen s krásnou hustou šňůrkou stop :wink:

mike píše:S tim bych moc nepocital.
Hm, divné. Zrovna tahle trasa mi přijde zajímavá, že bych tam čekala větší provoz. Ale lidi asi holt rádi chodí na tyhle vyšší kopce nalehko.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » ned srp 29, 2021 23:18

sobb píše:Spíš by mě zajímaly možnosti spaní na druhé straně.

Na stan se tam urcite neco najde. Napis, kde by sis to asi predstavovala a ja si snad vzpomenu.

sobb píše:Bílé pláně jsou fajn jen s krásnou hustou šňůrkou stop

Mam nejradej nedotcene, ale ze je neco krasne neznamena, ze je to i bezpecne ;-) Nezapomenu, jak jsem pod Venedigerem sel kilometr hodinu, jelikoz pres noc nahore naslezilo par cm a vitr to vsechno uhladil do roviny. Bylo to pekne, ale fakt jsem sondoval kazdy krok a nasel tak 20 trhlin, ktere byly uplne neviditelne.

sobb píše:Zrovna tahle trasa mi přijde zajímavá, že bych tam čekala větší provoz. Ale lidi asi holt rádi chodí na tyhle vyšší kopce nalehko.

Zajimava je, ale jen od chaty do sedla, kde zacina ledovec, je to snad pul dne. Jako jednodenni trasa s navratem je to pro bezneho turistu extrem a prechod na druhou chatu taky. Prespat tam myslim neni kde, leda snad za sedlem na ledovci (ze sedla dolu uz jsem sel za tmy, takze jsem mohl neco prehlednout, ale jde se celou dobu svahem).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » ned srp 29, 2021 23:32

mike píše:Napis, kde by sis to asi predstavovala a ja si snad vzpomenu.
Za Celler Hütte ses ale od té doby, co jsi tam spal, už nedostal že? Víc asi nechám do mejlu. My pod HA byli před dávnými časy v zimě a to krajina vypadá úplně jinak :)

mike píše:Mam nejradej nedotcene
To já taky, ale ty zasněžené severské. U ledovce si tuhle romantiku celkem ráda odpustím.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » ned srp 29, 2021 23:39

Jsem se schvalne kouknul do logu a ze sedla k chate jsem to sel 3:15 a to jsem fakt spechal, jelikoz jsem se bal, ze mi zavrou, dorazil jsem po 11 vecer. Za mnou sli dalsi Cesi, ktere jsem potkal v sedle, a ti dorazili az o pulnoci, takze 4 hodiny. Chatar uz na ne docela vrcel :) Z vrcholu jsem to sel 5 hodin, tak si predstav, jak to bude trvat nahoru.

sobb píše:Za Celler Hütte ses ale od té doby, co jsi tam spal, už nedostal že?

Ne, ale tam bych za 3 roky necekal zadnou zasadni zmenu.

sobb píše:U ledovce si tuhle romantiku celkem ráda odpustím.

Nevis, co je dobre ;-) Na zacatku leta, kdyz je jeste poradna vrstva firnu ze zimy, je to v pohode. Konec leta je horsi, vylezou vsechny trhliny a kdyz z nich snih a vitr udela rovnou plochu, tak je to akorat na koukani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » ned srp 29, 2021 23:52

mike píše:Z vrcholu jsem to sel 5 hodin, tak si predstav, jak to bude trvat nahoru.
Právě proto uvažuju, kde všude by se dalo spát někde mezi tím.

mike píše:Ne, ale tam bych za 3 roky necekal zadnou zasadni zmenu.
Měla jsem na mysli, že nevíš, jak vypadá terén za ní.

mike píše:Nevis, co je dobre ;-) Na zacatku leta, kdyz je jeste poradna vrstva firnu ze zimy, je to v pohode.
To jo, dřív jsme jezdili do Alp na jaře, to bylo fajn. Ale poslední dobou jsme v jarním čase často pobývali ještě na Severu a později už není na nově zasněženém ledovci o co stát. Navíc mi poslední roky přišlo, že ještě nestačily opadat laviny a už začly bouřky, žádný rozumný mezičas na vejlet.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » pon srp 30, 2021 1:04

sobb píše:Právě proto uvažuju, kde všude by se dalo spát někde mezi tím.

Mezi chatou a vrcholem bud dole pred zacatkem stoupani, to je ale jen necele 2 km od chaty, tak pul hodiny chuze, a pak nejspis az za sedlem na ledovci. Je tam docela plochy. To by mi mozna prislo i idealni pri ceste pres vrchol dolu. Opacne nic moc, protoze kudy sestoupit? Detmolder grat je lepsi jit nahoru, zvlast natezko, dolu by se ti to nelibilo. Sestup po ferate k chate se sice chodi, ale ne natezko.

Natezko by se asi dala trasa Mallnitz - Celler Hutte - Winkelscharte - HA - Preimlscharte - Osnabruckerhutte, pricemz si myslim, ze nejtezsi bude cesta z Celler Hutte do sedla.

sobb píše:Měla jsem na mysli, že nevíš, jak vypadá terén za ní.

Vim, nic moc ;-) Ale ne, nesel jsem to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod apuka » pon srp 30, 2021 9:32

mike píše:za sedlem na ledovci. Je tam docela plochy.
Hm, nedel vzdy na pocity...

Myslim, ze jsem pred par lety psal, jak byla manzelka se synem na Wildspitze. Tam se vydrapes do sedlampo takove radobyferate, za sedlem zacina ledovec, je tam takovy rovny placek, kde se prevleka do vystroje na ledovec. Pri vystupe to tam delalo spousta lidi, na fotce pekny rovny bily zasnezeny plac s asi dvacitkou prevlekajicich se lidi. Po par hodinach po ceste dolu rodina sla jako posledni (ze sedla dolu byva naval, stejne se musi cekat). Zase odfotili ten placek - pekny rovny bily zasnezeny plac hez nikoho, jen uprostred velka hluboka dira. Jak zacalo prazit slunce, snihmodtaval a mekl a nekdo, jak se prevlekal stoupl na mustek na trhline, ktery jej uz neudrzel. Na tom rovnem placku, kde se tisice lidi zastavujema bere to tam za bezpecne misto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » pon srp 30, 2021 16:15

Ach jo... Nepsal jsem nic o bezpecnosti, sobb & spol. jsou dost zkuseni na to, aby si bezpecne misto nasli. Neni tam zadna mala plosina, ale poradna plocha, ledovec je tam skoro rovny. Viz moje fotka vyse, je zdruheho konce a sedlo je uplne vzadu priblizne uprostred. Nevim, jestli bys na tom ledovci dokazal najit bezpecne misto na spani ty, ale ja ano ;-) I kdybych mel popojit par set metru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » pon srp 30, 2021 23:17

mike píše:a pak nejspis az za sedlem na ledovci. Je tam docela plochy. To by mi mozna prislo i idealni pri ceste pres vrchol dolu.
Fajn, to by asi šlo, pokud mezi ledovcem a chatou žádná možnost není, dík.

mike píše:Natezko by se asi dala trasa Mallnitz - Celler Hutte - Winkelscharte - HA - Preimlscharte - Osnabruckerhutte
Tohle je jedna z variant :) Ještě ale musím zjistit, jak ten výstup do Winkelscharte vypadá. Má to být sice dobře jištěno, ale co jsem viděla fotky toho přístupového ledovce posypanýho šutrama, tak to zrovna moc lákavě nevypadalo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte srp 31, 2021 0:01

Nadelas. Jako kdybys nikdy nesla po ledovci posypanem sutrama ;-) Uz se tady o tom bavime spoustu let, nekdo uz to musi prubnout. Ja se na to zatim necitim fyzicky, tak to bude na vas ;-) Hlavne nezapomen hodne fotit a GPS zaznam by se taky hodil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte srp 31, 2021 0:41

Jeste tohle:
sobb píše:Fajn, to by asi šlo, pokud mezi ledovcem a chatou žádná možnost není, dík.

Nejspis je, ale az uplne dole, tak pul hodiny od chaty, je tam uz celkem ploche udoli. Jinak sestupujes svahem, ale nevylucuju, ze jsem ve tme neco prehlednul. Blbe ale je, ze cely sestup je videt z chaty, zvlast kdyz mas celovku (proto chatar cekal do pulnoci na ty Cechy, byli videt zdaleka).

Dalsi vec je, ze sestup z toho sedla (vysvih/zleb do nej) muze byt neprijemny. Je to tam docela strme, ja jsem mel snih, takze to v mackach slo, ale pry tam byva i hnusne blato a led. Pak je to okazka, co je horsi, jestli to jit vecer, kdyz je to zmekle nebo rano po zmrzlem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » úte srp 31, 2021 14:04

Uvidíme. Klíčové je počasí a sněhové podmínky. Nevím, jestli na celej ten přechod natěžko máme, v září už jsou navíc kratší dny.
Možná zvolíme variantu výstupů nalehko z nějakého základního tábora. Hlavním cílem je šlápnout si na ledovec :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte srp 31, 2021 16:42

Jo. Zatim to prekvapive nevypada tak spatne, snih je az nekde od 2600 - 800. Byvalo v zari hur a i tak to jeste roztalo.

Natezko pujde hlavne o ty zajistene useky na hrebeni, prece jen jsou tam kusy C. Ja jsem to tenkrat sel tak napul natezko, spacak jsem mel, ale veci na spani venku myslim ne a jidla taky moc ne. Takze urcite do 15 kilo, spis o neco min. Dalo se, ale byl jsem mladsi ;-)

Na zakladni tabor a slapnuti na ledovec mi prijde idealni ta Villacher Hutte. Zvaz to, do Maltatalu to mate mozna i o kousek bliz, nez do Mallnitz. Jeste teda nechcete prijet od severu a autovlakem pres tunel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » úte srp 31, 2021 22:28

Taky jsem koukala, že hranici sněhu teď udávají okolo 2500. Má se oteplit, tak toho trochu odtaje, ale uvidí se, co pak přinesou další dny. Předloni nám nasněžilo i na silnici do Klausenpass (pod dva tisíce), ale naštěstí to stihlo odtát ještě před naším příjezdem. Ale sníh se tam držel dost dlouho a na ledovci jsme neuspěli, i když jsme tomu dali čas a bylo dost teplo.

Právě. Nejsem si úplně jistá, jestli se mi na Detmolger grat chce s plnou polní. Nalehko by to bylo příjemnější a bezpečnější.

Zatím nevylučuju žádnou varintu. Kdybychom byli hodně lenošní a byli ochotni zaplatit dvacet éček za mýto, tak můžem vyjet i ke špajchru a jít odtama, silnice je otevřená až do konce října.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte srp 31, 2021 22:48

sobb píše:Nejsem si úplně jistá, jestli se mi na Detmolger grat chce s plnou polní. Nalehko by to bylo příjemnější a bezpečnější.

Myslim, ze za dobrych podminek by to problem nebyl, zas tak tezke to neni. Mne dal nejvic zabrat traverz strmeho sneholedu na konci ledovce, ale co tu lidi psali, tak ted uz vede jisteni nad nim.

sobb píše:Kdybychom byli hodně lenošní a byli ochotni zaplatit dvacet éček za mýto, tak můžem vyjet i ke špajchru a jít odtama, silnice je otevřená až do konce října.

Ti nevim, jsem to sel a docela otrava. Dlouho po rovine a spousty lidi. Navic byste se tam museli vracet. Platit nemusis, chytil jsem bez problemu stopa ;-) Pani co pracovala v hotelu u hraze, druhe nebo treti auto, jel jsem skoro hned jak jsem vylezl na silnici. Slezl jsem primo od Villacher hutte. Akorat nevim, kde zacina placeny usek, mozna uz driv. Taky tam myslim jezdi bus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » úte srp 31, 2021 23:06

Zatím zvažuju pro a proti různých možností.
Zase ony ty Céčkové úseky ferraty natěžko nic moc asi nebudou. Navíc ty kratší dny budou člověka nutit ke spěchu.

My u té přehrady kdysi byli, sice jsme tehdy přišli od Weinschnabel a pokračovali směrem na Keeskogel, takže jen malou část podél přehrady, ale představit si to asi umím.

Dřív by to byla taky varianta, ale stopu tahle doba asi tak úplně moc nepřeje a než platit za bus, tak si tam raděj vyjedu o něco dráž autem a budu v něm mít zázemí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 0:37

Jo, nalehko by to urcite bylo lepsi, ale moc mne nenapada, jak to udelat. Tmy bych se tolik nebal, byl jsem tam na konci zari a na vrcholu v 6 vecer. Tma byla az dole v sedle. Blbe je, ze nevis, kolik ti zabere ten vystup od Celler Hutte, tam se muzes zasekat a vystavit. Kdyz ale budes na vrcholu do tmy, tak zabivakovat na ledovci by se melo dat i kousek pod nim.

Taky jsem kdysi prisel od Weinschnabel a sel k Osnabruckerhutte. To se jeste dalo i kdyz to bylo dlouhe, ale aspon byl vecer a nebyli tam lidi. To ted bylo nejhorsi, po nekolika dnech v divocine davy korzujici jak na Vaclavaku. Jezdi tam busy z Nemecka privazejici duchodce do hotelu :roll:

A jo, to mne vubec nenapadlo, stop v dobe covidove asi nebude to prave...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod apuka » stř zář 1, 2021 13:14

mike píše:Ach jo... Nepsal jsem nic o bezpecnosti, sobb & spol. jsou dost zkuseni na to, aby si bezpecne misto nasli. Neni tam zadna mala plosina, ale poradna plocha, ledovec je tam skoro rovny. ... Nevim, jestli bys na tom ledovci dokazal najit bezpecne misto na spani ty, ale ja ano ;-)
Moje poznamka byla prave kvuli tomu. Jsem sice napsal "placek" ale to bylo spise na to misto, kde se prevleka, obouvaji macky. Pod tim Mittelkarjochem je ten ledovec rovnejsi a to na znacne vetsi plose, nez ten, o cem pises Ty. Staci se kouknout na mapu s vrstevnicemi.

No a i tam se obcas najednou necekane objevi (presneji udela) trhlina, docela nepekna. Coz neni uplne idealni, kdyz se to stane pod stanem. A jsem presvedceny, ze klidne bys i Ty (i kdokoliv jiny, i radove znalejsi nez Ty) to misto vyhodnotil jako nejbezpecnejsi misto na prespani. Muzes to zkoumat, kolik chces, zadny naznak neni videt. Proste ledovec je svehlavy a chova se nekdy nepredvidatelne a neocekavatelne. Zrovna na tom miste kdo vi kdy se udelala naposled trhlina, dlouha leta nazad nikdo o ni nepsal - a to reportu vystupu tudyma jsou stovky kazdy rok. Taky kdovi, az se "zaceli", mozna dalsich deset let tam zase nebude. Nebo uz vubec.
Tot vse, proc tam byla ta poznamka...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 15:15

Jj, vecer si postavim stan, v noci pod nim praskne ledovec a propadnu se do pekla. Dobre mi tak, ale pravdepodobnost, ze mne trefi meteorit, je nejspis vetsi. A ze mne behem denni vychazky zabije auto na chodniku o mnoho radu vetsi. Zivot holt neni bez rizika.

No a kdyz si budu pripravovat/rovnat misto na stan, tak to rovnou cepinem prosonduju, jestli pod nim neni trhlina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod apuka » stř zář 1, 2021 18:46

A co zjistis, kdyz je tam vetsi vrstva firnu nez Tvuj cepin - a hlavne pokud ta trhlina tam jeste neni? Ona se klidne vytvori a dostatecne otevre rychle.

Ale je to jedno, absolutne nechapes, o cem jsem psal. Sis to obratil uplne jinam. Ja jsem psal, ze nemas dava t vzdy na pocity - kvuli tomu, ze se nemusi vyplatit, bo jsou ledovce nevyspytatelne a nikde na nich neexistuje "absolutne bezpecne" misto. Ani slovem jsem nepsal, ze na takovem miste nema nikdo spat/stanovat, pokud neni kde jinde. Jen musis byt ostrazity vzdy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 18:58

Vetsi vrstva firnu, nez muj cepin, mne udrzi. Elementary, my dear Watson ;-)

Jo, psal jsi zcela od veci, jak je tvym spatnym zvykem. Nikde jsem nepsal, ze davam vzdy jen na pocity. Vlastne jsem jen napsal Prespat tam myslim neni kde, leda snad za sedlem na ledovci... :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » stř zář 1, 2021 22:13

mike píše:Jo, nalehko by to urcite bylo lepsi, ale moc mne nenapada, jak to udelat.
Jsem Ti právě místo odpovědi málem zeditovala příspěvek :)
No, pokud bychom šli od Mallnitz, tak mě napadlo udělat průzkum Celler Weg od chaty dál a buď cestou někde najít plácek nebo případně dojít až k bivaku, co je kus před ledovcem a ferrátou a odtama si to projít nalehko kam až čas a síly dovolí. Šlo by to samozřejmě i z druhé strany od špajchru, ale pokud by tak dlouho vydrželo dobrý počasí a chtělo se nám natěžko přes sedlo a zas zpátky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 22:32

Bivak? Na mape neco je, ale vubec netusim co a nedava mi to tam smysl. Kdyz je tam Celler Hutte. Nenaslas nekde info nebo fotku?

Myslis nalehko a pak se stejnou cestou vratit? Myslim, ze sestup bude horsi, po hrebeni urcite. Nebo si muzete zahrat na terminatory a dat okruh pres vrchol na Osnabruckerhutte a pak pres sedlo zpatky k Celler Hutte ;-) Vsadim se, ze posledni usek k Celler Hutte budes proklinat. Jako ja, uz se stmivalo a ac se to zda kousek, prislo mi to nekonecne.

edit: koukam, ze na mapy.cz jsou fotky a fakt tam je :shock: Dobry, to muze celkem zmenit situaci, usetris mozna i dve hodiny chuze. Pak uz mi ta ferata nahoru a dolu prijde jako pouzitelna moznost. Vlastne i prechod vrcholu natezko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » stř zář 1, 2021 23:02

Koukám, že sis to zatím našel sám. Bližší info je tady. Sice primárně určeno pro lezce, ale předpokládám, že by i tohle tolerovali.

Jj, myslím nalehko s návratem. Dolů to sice horší bude, ale cestou nahoru už dokážu odhadnout, jestli na to mám a přinejhorším to otočit. Terminátor nejsem ani nebudu, to nechám jiným. Jedině, že by v Rakousku zavedli polární den :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 23:11

Pekny :) Urcite, akorat to chce jit mimo vikend a pak tam nejspis nikdo nebude.

Cely ten okruh ma asi 20 km a necelych 2000 m prevyseni nahoru i dolu. Nejtezsi cast je na zacatku, pak sestup a chodak. V tvem veku bych si na to klidne troufnul, to das ;-) Holt to chce nevychazet v 11 jako obvykle, ale treba uz v 9 nebo dokonce v 8 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » stř zář 1, 2021 23:21

Na tohle si budeš muset ukecat někoho jinýho. Nebo sám sebe :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 23:24

Psal jsem v tvem veku, aktualne bych umrel uz nejspis pred vrcholem HA ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy