Alpy s dětmi

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Alpy s dětmi

Příspěvekod Triglav » ned kvě 25, 2014 20:39

Ahoj, v létě jedeme s rodinou do Slovinska, do Alp. Mohli byste mi prosím doporučit nějaké jednodenní výlety a výstupy, aby je zvládli i děti? Děkuji..
Triglav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 25, 2014 15:36
Bydliště: Praha - západ

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod macrelka » pon kvě 26, 2014 0:58

Ahoj, co znamená "děti"? Myslím tím věk, trénovanost, ... Viděla jsem cca 8letýho kluka na vrcholu Triglavu :-) Ale jestli to není to pravý ořechový, co zkusit tohle? Jestli ještě nejsou na stoupáky, drž se při zemi a jdu s nimi procházkami na vodopády:
Peričnik, z Mojstrany
Savica, z Ukance od Bohinjskeho jezera
Korita Mostnice, ze Stare Fužiny do kopce

Určitě jděte do soutěsky Vintgar a nevracejte se stejnou cestu zpět, udělejte okruh na kopec a kolem kaple (info tam). Z druhé strany doporučim Korita Soči a Šumnikuv gaj. Tohle všechno je +- v údolích. I kdybys s nima chtěl trochu stoupat, tak na nižší úrovni budete stejně pořád v lese, přímo kolem Triglavského masivu nejsou žádné lanovky. Jediné, co mě napadá, ale tam jsem osobně nebyla, jen viděla shora, je oblast kolem hotelu Pokljuka. Podle mapy je tam dost parkovišť a cest a už jsi ve 1250 m n.m. ve svahu, tam to bude travnatý.
Uživatelský avatar
macrelka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 5, 2012 18:05
Bydliště: Nera - město chemie :-))

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod Kuba Turek » pon kvě 26, 2014 2:49

Když hory se zdatnějšími dětmi, tak třeba Mangrt od Češka koča, Jerebica z Logu, Prisojnik z Vršiče (raději s sebou krátké lano).
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod honzi » pon kvě 26, 2014 6:23

Z Vršiče -prusmyk -tady je parkoviště- na Malou Mojstrovku. A taky z Vršiče na Slemenovu špicu. Nenáročné a dá se to stihnout v pohodě za den.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod honzi » pon kvě 26, 2014 11:06

Ještě pro Kuba Turek: Na Mangrt z Češka koča??? Ta je přeci v Kamniško Savinjských Alpách. Na Mangrt se chodí z Koči na Mangtském sedle.Nebo tedy z parkoviště nad touto kočou.Ale jinak cestu na Magrt zvládnou trochu zdatnější děti bez problémů a stojí to zato. Jsou odtud -pokud je pěkné počasí- vidět Terst i Benátky.Cesta do sedla je zpoplatněna asi 5 Eu za auto.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod mike » úte kvě 27, 2014 0:25

@Triglav: v Julskych Alpach jsem nikdy nebyl, takze neporadim, ale poradim pruvodce: Julske Alpy od Rotheru. Kdyz jsme jeste byli normalni turisti, tak jsme podle techto pruvodcu chodili v jinych oblastech a osvedcily se vic nez dobre. Cesty jsou rozdeleny podle obtiznosti, dostatecne popsany a jsou tam i mapky. Prave na planovani tur s detmi by mohly byt idealni. Taky ti pomuzou ziskat meritko obtiznosti, coz se tady na foru nepovede. Kazdy to ma jinak, ale kdyz projdes par tur podle pruvodce, uz budes vedet, co cekat od dalsich tras podobne obtiznosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod Triglav » sob čer 7, 2014 16:21

Dětem je 10 a 15 a jsou zvyklí chodit. Budeme tam týden a bydlet budeme v Brezje nedaleko Bledu. Určitě chceme udělat výlet okolo Soči, okolo Bledu, výstup na nějaký vrchol, nějaké vodopády a možná na den k moři. Rozhodujeme se mezi Mangartem, Kaninem, Prisojnikem a Malou Mojstrovkou. S ferratami nemáme žádné zkušenosti, s horami ano (Krkonoše, Tatry...). Děkuji za komentáře, doporučení, tipy a rady :)
Triglav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 25, 2014 15:36
Bydliště: Praha - západ

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod Zdéňa » stř led 23, 2019 9:31

Oživím tohle starší vlákno. Na léto plánujeme nějaký trip autem po Alpách. Na pár dnů se stavit někde v Rakousku, pak něco v Dolomitech a skončit asi na Gardě. Někdy v červnu kdy ještě nebude takový ruch. Ubytování většinou nějaký apartmán - s jedno a půl ročním dítětem asi ideální. Loni jsme takhle byli ve Slovinsku.
Chtěli bychom to proložit nějakým noclehem na horské chatě - a ano malá to zvládne, loni jsme takhle už byli na chatě Koča na Golici. Ideálně mimo víkendy, kdy chaty nejsou narvané.
Máte nějaký tip na chatu s hezkým výhledem, kam se dá dostat i s malou na zádech případně si pomoci lanovkou? Převýšení tak 600 metrů max.. jde mi o nějaké hezké výhledy z chaty.
Děkuju :)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod mike » stř led 23, 2019 16:48

Vyhledy? Hned mne napadla Rifugio Lagazuoi, ale nikdy jsem tam nebyl. Jen vzdycky pouzivam jeji webkameru, kdyz chci vedet, jak je to v Dolomitech se snehem. Prave kvuli tomu vyhledu z verandy: https://www.bergfex.cz/lagazuoi-cinque- ... ams/c7423/
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod Zdéňa » stř led 23, 2019 21:11

Dík, tu možná zkusíme ale bývá dost dlouhodobě narvana. Nějaký tip v Rakousku? Nemyslím že tam bude tak skvělý výhled ale alespoň nějaké zajímavé místo :-)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Alpy s dětmi

Příspěvekod Lipon » stř led 23, 2019 23:51

Tauplitzalm
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod apuka » čtv led 24, 2019 10:44

Zdéňa píše:Máte nějaký tip na chatu s hezkým výhledem, kam se dá dostat i s malou na zádech případně si pomoci lanovkou? Převýšení tak 600 metrů max.. jde mi o nějaké hezké výhledy z chaty.
Mozna by nebylo od veci, co si predstavujes pod pojmem "hezky vyhled". Vyhled na hory do velke dalky, na blizsi hory ale "detailneji", az kycovite jezirko s odrazejicimi se horami, atd. Navic v cervnu jeste by na mnoha mistech mohly kvitnout rododendrony nebo azalky (nebo co to jsou za kriky), to je pro nekoho taky moc hezke. Zavisi i od presnejsiho casu, kdy chcete jet - mnoho chat otevira az nekdy ke konci cervna, sem-tam az zacatkem cervence.
Taky je Rakousko velke, mozna by bylo dobre trochu orezat oblasti, ktere by prichazely pro Tebe v uvahu. Predpokladam totiz, ze kduz potom chces do dolomitu, asi nebudes uplne nadsena nabidkou na uplne zapade Rakous...

Tech chat s hezkym vyhledem je v A opravdu mnoho.
Jen maly priklad: V Zillertalu kolem Berliner Hohenweg Gamshutte, Friesenberghaus, Olpererhutte, Furtschaglhaus, Berliner hutte, Greizerhutte, Kasselerhutte - to je od nich jeden vyhled hezci nez druhy. Kazdy splnuje podminku slusneho pristupu z doliny od autobusu, jen nekdy se slape dele po ceste a vetsinou na konci se slape dobre do kopce. Ale na ne se musi vzdy vhodne vybrat termin, protoze je to na Berliner Hohenwegu, kde byva (hlavne se zacatkem pres vikend) hodne lidi. Prave z toho duvodu bych zrovna v Zillertalu radil radeji Plauener hutte, ktere lezi uplne na druhe strane; dostanes se autem pod prehradu a/nebo busem az na prehradu a odtud pohodova cesticka.

Ale prave tady narazim na mozne problemy: ze je to uz mozna pro Vas trochu od ruky cestou do Italskych Dolomitu, ze autobus jezdi az od cervence, mozna i udoli (vjezd je s mytem) je otevrene az v lete, lanopvky jeste nemusi jezdit... A podobne to bude u vsech vyse polozenych chat, navic ted nikdo nevi, jaka bude situace se snehem pred letem - kvuli pristupum. proto pro Vas mozna je lepsi nekam do nizsich Alp.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod mike » čtv led 24, 2019 18:21

Ze sve oblibene oblasti pod Venedigerem: Bonn Matreier Hütte. Z parkoviste je to sice asi 1000 m prevyseni, ale velice lehkym terenem, stezky a cesty. Vyhledy jsou tam pekne a i okoli chaty prijemne. Na chate jsem nikdy nespal, jen chodim okolo a obcas tam neco snim, vypada v pohode. Akorat posledne, kdyz jsem sel okolo, tak tam uz pred polednem vyrvavali nejaci opilci, asi mistni akce, ale to snad neni obvykle.

Essener-Rostocker Hutte. Ta je v udoli mezi ledovci, nejsou tam letecke vyhledy, ale krajina fakt pekna. Z parkoviste je to 800 vyskovych metru, opet lehke stezky, celkova narocnost asi tak stejna. Zmenilo se tam osazenstvo a nove mi neprislo moc prijemne, nespal jsem tam ale.

Clarahutte. Vyhledy nejmensi, je usazena v hlubokem udoli mezi horama, ale porad je tam pekne. Prevyseni z parkoviste jen 600 m opet lehkym terenem pro rodiny s detmi, ale casove to vyjde skoro nastejno s predchozima dvema. Na chate je nova polska osadka, umeji celkem cesky a jsou hodne fajn. Chatu zrekonstruovali a rozsirili a nova budova je skvela. Nove pokoje pro tri lidi, umyvadlo a na chodbe i sprcha. Spal jsem tam, neplanovane, kdyz jsem dosel na chatu v 10 vecer zaroven s bourkou a nelitoval jsem. Myslim, ze z hlediska ubytovani je to pro vas nejlepsi volba, akorat bych si tam zavolal predem a udelal rezervaci na ten pokoj.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod Zdéňa » čtv led 24, 2019 21:38

Clarahutte vypadá dobře. Mam ji na plánu individuálně až budeme dělat nějaký 3-4denni přechod tam. Tak dlouho o té oblasti mluvíš že už tam musím. Jsem zvědavý jak to tam bude na konci června se sněhem.. ikdyz tahle jižní část Alp takovou nálož zatím myslím nedostala.
Na zbytek mrknu, Apuka poslal taky pár zajímavých tipů. Jj pak chceme asi do Dolomit, ale třeba oblasti Otzal bych se taky nebál :-)
Na Tauplitzalmu jsme byli loni ještě s malou v kočáře :-)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod apuka » čtv led 24, 2019 22:43

Kdybys chtel Otztal, tak si s deckem rok pockej a pristi muzete vylezt na Brunnenkogelhaus (od Windachalmu - jezdi mistni bus, vyssi prevyseni a ne uplne prijemny chodnik-velice hruba sut; nebo z Timmelsjochu - jezdi linkovy bus, krasna hrebenovka asi na 5 hod., obcas i retezy ale s opatrnosti zadny problem), na Ramolhaus (z Obergurglu, prevyseni vyssi, ale 3-3,5 hod slapes po dobre stezce); pozdeji na Hochstubaihutte (taky od Windachalmu, vetsi prevyseni, technicky ne narocne, ale je to uz VHT).
Taky je dobre pristupna moznost Braunschweiger Hutte v Pitztalu, ale spise lanovkou se vyvezt na Schwarze Schneide Mittelstation (pokud funguje lanovka z Rettenbachferneru a ne druha) a odtud po docela pohodlne stezce dolu. Druha cesta od ledovcu vede po kraji ledovce nahoru na sedlo a potom dolu. Ta z horniho parkoviste byla pred par lety uzavrena, protoze se to cele rozsypavalo (a na ledovci tam byla pekna trhlina).

A taky vrele doporucuji kousek dal od Otztalu, u Pettneu am Arlberg Kaiserjochhaus s krasnim vyhledem na Verwall a na cast Lechtalskych Alp (ty hory jsou tam naprosto uzasnych tvaru). Jen je to kilometr do kopce z Pettneu, da se odtud jeste vyslapat na nektery ze trech kopecku nad chatou nebo alespon do sedla smerem k Malatschkopfu, tam je to jednoduche.

Uplne po ceste do Dolomitu muzes k Lienzu do Lienzskych Dolomitu - vyjedes autem po Dolomitenstrasse do nejakych 1600m, odtud po slusne ceste (podle syna pry to jde i po prasne) na Karlsbader hutte. Toto splnuje vsechny Vase pozadavky (pokud pojedete autem) a otevira 15.6. Je tam vyhled i na mikem opevovanou oblast kolem Virgentalu :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod mike » čtv led 24, 2019 23:26

Zdéňa píše:Clarahutte vypadá dobře. Mam ji na plánu individuálně až budeme dělat nějaký 3-4denni přechod tam.

Na prechody tam se hodi ledovcova vybava ;-)

Zdéňa píše:Jsem zvědavý jak to tam bude na konci června se sněhem.

V cervnu tam jeste snih byva. Obcas spadne obrovska lavina prave na cestu ke Clarahutte a ta je pak kvuli tomu jeste v cervenci zavrena. Tohle jsem tam videl za poslednich 20 let dvakrat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod mike » čtv led 24, 2019 23:44

apuka píše:Uplne po ceste do Dolomitu muzes k Lienzu do Lienzskych Dolomitu - vyjedes autem po Dolomitenstrasse do nejakych 1600m, odtud po slusne ceste (podle syna pry to jde i po prasne) na Karlsbader hutte. Toto splnuje vsechny Vase pozadavky (pokud pojedete autem) a otevira 15.6. Je tam vyhled i na mikem opevovanou oblast kolem Virgentalu :wink:

To sice je, ale zdalky a slaby ;-) Jak to myslis, slusne/prasne? Co jsem tam byl, tak vedla asfaltka od parkoviste k prvni chate (Dolomitenhutte?) a pak prasna cesta ke Karlsbader hutte. Je tam jeste zkratka, ale trochu feratova, to asi Zdena s ditetem chtit nebude (zatahl jsem tam tenkrat pritelkyni a vrcela na mne ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Alpy s dětmi

Příspěvekod Lipon » čtv led 24, 2019 23:56

Zdena: jak dlouho jste tam byli v létě? Myslím Tauplitzalm. My tam byli teď v zimě před 3 týdny (jak začalo kydat) a léto plánujeme, spojit ještě s něčím.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod apuka » pát led 25, 2019 10:38

mike píše:Jak to myslis, slusne/prasne? Co jsem tam byl, tak vedla asfaltka od parkoviste k prvni chate (Dolomitenhutte?) a pak prasna cesta ke Karlsbader hutte.
Ano, po asfaltce jsem myslel, ze vyjedou na parkoviste a odtud zcasti nebo plne po te prasne. Ale je tam na mnoha mistech normalni pesi stezka, ktera zkracuje vetsi zatacky te prasne cesty. Takze maji vzdy moznost se rozhodnout jit mozna primeji (ale strmeji) po stezce nebo dele ale mene strme po prasne ceste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod Zdéňa » pát led 25, 2019 21:50

Lipon píše:Zdena: jak dlouho jste tam byli v létě? Myslím Tauplitzalm. My tam byli teď v zimě před 3 týdny (jak začalo kydat) a léto plánujeme, spojit ještě s něčím.

My jsme spali dole v Bad Aussee a na Tauplitzalmu jsme byli akorát dva dny - jednou prošli většinu tich jezer a po druhé zbytek. V červnu to bylo fajn, že dole byly fakt vedra že se tam moc s malou nedalo fungovat, nahoře to bylo tak akorát. Tenkrát jsme kromě Tauplitzamlu zvládli ještě vyjet na Loser, obejít Gosausee, pak nějaká koupačka tam v jezerech a poslední den kdy bylo hnusně jsme přejeli až ke Schladmingu kde bylo hezky. Hodně jsme přejížděli teda.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod Zdéňa » pát led 25, 2019 21:57

Jinak děkuju moc za tipy..asi najdeme nějaké ubytování kolem Lieznu, možná kolem Matrei a pak před přejetím do Dolomit bychom dali tu Karlsbader Hütte. Vypadá to fajn. V Dolomitech zkusím Rifugio Lagazuòi nebo třeba Rifugio Croda da Lago se mi polohou moc líbí.

mike píše:Na prechody tam se hodi ledovcova vybava ;-)

Špatně jsem to napsal, myslel jsem nějaký okruh bez ledovců, něco jako jsi mi doporučoval loni, cca toto: https://mapy.cz/s/3mjSr
To ovšem určitě bez dítěte :)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod macrelka » ned úno 24, 2019 19:56

Ahoj,
po cestě do Itošky můžeš zkusit Pfeishütte nad Innsbruckem. Nejsou tam krásné výhledy ve smyslu panorámat xxx km daleko, ale je umístěná v nádherně rozkvetlé alpské zahrádce (květy, potok, motýlci a tak, byli jsme na začátku července), navíc si můžete pomoct lanovkou na Hafelekar (nebo do mezistanice, jestli chcete trochu stoupat) a pak už jsi tam za chvíli.. Před pár lety se na hřebenech pásli ovečky a v chatě měli super přátelského psa, to by se mohlo dceři líbit. Jinak chata sama o sobě útulná, čistá, majitelé příjemní, vše na jedničku. Navíc jako člen AV jsme tenkrát dostali v časopise poukaz na levnější přespání, nevím, jestli to ještě platí.
Uživatelský avatar
macrelka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 5, 2012 18:05
Bydliště: Nera - město chemie :-))

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod apuka » stř črc 21, 2021 19:52

Lepsi tema jsem na toto nenasel...

Vcera jsem se po navrate z tury jeste vyvezl lanovkou na Gaislachkogel (nejakych 3054 mnm) a v kabine jsem byl s jednym hodne mladym slovenskym parem (urcite oba pod 25, holka mozna tak 22) s malym, max 3-mesicnim ditetem v nosici na brichu.
Otec mel speci "stojan" ci co na mobil, ktery udrzoval vodorovnou pozici, stabilizoval a co ja vim, co vsechno jeste. No a v lanovce celou dobu jako blbec chodil od jednoho okna k druhemu a ukazoval diteti, "jaka je bomba ten vyhled" a u toho jej natacel. Dokonce po asi peti minutach se i ptal manzelky, jesti to decko vnima a ona mu rekla, ze vidi jen do blizka.... Stejne potom se na vrcholove plosince ukazovani a nataceni opakovalo.
Decko samozrejme, se jen koukalo otci do tvare a poplakavalo nekdy min, casteji vice.

Nahore mi uz nedalo a rekl jsem jim, ze doporucuji s tim malym deckem co nejrychleji sejit dolu, vzdyt tam nahore ho boli usi (proto plakalo). Odpoved otcemee teda dostala -"viem, preto sme mu dali dudlik..." (ktery dite vubec nechtelo a stejne mu pri placi vypadavalo)...
Nakonec tam zustali dele nez ja (tj. vice nez ctvrt hodinu).

Pokud byste nekdo meli napad s takovym kojencem jit na hory, prosim, netrapte jej vozenim lanovkou na tritisicovky. Diteti to fakt nedela dobre...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod Osanos » pon črc 26, 2021 14:34

apuka píše:
Nahore mi uz nedalo a rekl jsem jim, ze doporucuji s tim malym deckem co nejrychleji sejit dolu, vzdyt tam nahore ho boli usi (proto plakalo).


Jakkoliv taky nepovažuji lanovku s takovým převýšením (koukám cca 1700m) pro malé dítě za dobrý nápad a tedy souhlasím s hlavní myšlenkou sdělení, chtěl bych se Apuky zeptat, jak si může být jistý, že dítě plakalo z bolesti uší, a ne z hladu/únavy/bolesti břicha/bolesti zubů/počůrané pliny/jakéhokoliv jiného důvodu, ze kterého malé děti pláčou. Pokud umí tohle dokonale rozpoznávat u cizích mimin na první pohled, možná bychom si ho najali, protože příčinu pláče horko těžko rozeznáváme u vlastního mrňouse... :-k
Osanos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob led 7, 2012 15:08
Bydliště: Brno

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod apuka » pon črc 26, 2021 15:25

Nejsem zadny zazracny diagnostik. Ale kdyz vidis, jak se reakce ditete meni doslova kazdym metrem nahoru, jak se chova, jak odmita vsechno "na rozptyleni", kdyz vis, ze ho netrapi ani plyny, brisko, ani plna plena (se menila pred nastoupenim, to jsem slysel) a spomenes si na to, jak se chovalo Tve dite v podobnem veku pri bolestech usi (bohuze, nima dost trpelo) a navic vis dobre, ze organizmus tak maleho decka se jednoduse prakticky neumi srovnat s tak rychlou zmenou tlaku (sedel jsi v letadle i s malyma - ale uz prece jen vetsima nez tady - deckama a slysel/videl jsi jejich reakce?), ktery se projevuje u nich hlavne bolestmi usi, tak si das dokopy jedna a jedna... A jeste kdyz si vsimas, jak to decko place - ne reve v kuse, ale zacne plakat, zesilni se to a po chvilce prestane. Po kratke dobe znovu - to docela odpovida prave cyklu zalehne v uchu-zacne bolet-vytvorim placem tlak zevnitr-uvolni se zalehnuti a bolest, ktery presne odpovida tomu, jak se my, dospeli snazime s tim srovnat zyvanim, zvykanim, atd. Tak se zadna bezna miminkovska bolest neprojevuje.

Jasne, mohlo to mit i jine priciny, ale jak furt mike pripomina "svoje" britvy - toto je radove nejpravdepodobnejsi a nejjednodussi vysvetleni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Alpské státy