Vysoké Taury

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod wawrik » čtv zář 22, 2016 13:15

Mallnitz-Hagener Hütte je asi na 4-5 hodín, aj keď ideme s malým v nosiči a stále zastavujeme, nech sa vybehá.

A z Hannoverhausu nadol pod lanovku je to zošup asi na dve hoďky, plus pol-trištvrte hodina do Mallnitzu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod Zdéňa » čtv zář 22, 2016 14:06

Díky. Ten první den bychom případně ve zbytku času ještě prošli něco okolo a ten třetí den bychom mohli na Ankogel když bude počasí. Je to možná dost krátká trasa, ale je tam pár kopců kam by se dalo vyběhnout. Jestli bude ten příští víkend počasí. Se sněhem je to tam ještě zatím v pohodě, že?
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod fps » čtv zář 22, 2016 15:30

- si to naklikej na http://alpregio.outdooractive.com/ar-ho ... plannerTab, a budeš mít hned představu, i pro mně by tohle bylo na tři dny na těžko v pohodě
- se sněhem to je zatím v pohodě, koukni třeba tady WEBkamera Ankogel - Hochalm, pohled směrem k Ankogelu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2016 3:03

Zdéňa píše:2. den Hagener Hütte - Hannoverhaus

Mam to v pruvodci opacnym smerem:
hanhag.jpg

Jestli chces, muzu ti ofotit cely popis tohodle useku a poslat mailem, je to nemecky. Nesel jsem to, ale rekl bych, ze to bude relativne narocnejsi trasa (ale porad turisticka a bez lezeni) a ze vystup na Ankogel treti den bude lehci. Tam je to bez noveho snehu v pohode. Za den to od Hannverhausu na vrchol a do Mallnitz date. Z chaty na vrcholu muzete byt za dve hodiny ciste chuze.

fps píše:- si to naklikej na http://alpregio.outdooractive.com/ar-ho ... plannerTab, a budeš mít hned představu

Tohle je zrovna pekna ukazka, jak ten planovac zradny. Uplne nahovno, jak by rekl grco ;-) Z planovace leze stejna trasa, jako je popsana vyse, 5 hodin, 13.8 km, 450 m stoupani, 731 m klesani. Porovnej s cisly vyse, je to dost rozdil. Z popisu to vypada, ze je tam spousta malych stoupani a klesani, obchazeni skalnich zeber, kamenite useky... nic z toho ti planovac nerekne a lezou z nej nesmysly.

Webkamery z oblasti Ankogelu jsou tady: http://www.bergfex.com/ankogel/webcams/ Zatim to vypada v pohode, zadny snih.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod apuka » pát zář 23, 2016 7:36

JJ, planovac na outdooractive ma nekdy hodne silene casy. Mne jednou vypocetl trasu na nejake 3,5 hod, ktera byla v realu znacena (a skutecnosti pro normalniho cloveka to odpovidalo) na cca 6,5 hod. Nekde je to ale mnohem bliz skutecnosti i v obtiznejsim terenu, takze netusim, podle ceho casy pocita. Spolehat se na nej teda urcite neda, ani tak, ze bys rekl, ze to ukazuje cca x% skutecneho casu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod fps » pát zář 23, 2016 9:36

já jsem si v http://alpregio.outdooractive.com/ar-ho ... plannerTab naplánoval mích 14 výletu do Alp na těžko, a problém jako vy v tom nevidím, vzdálenost, nastoupené a naklesané metry to počítá celkem správně, a čas mně skoro nezajímá, ten beru jenom orientačně, v Alpách si k němu přidávám jednou tolik, samozřejmě že je průvodce přesnější, i když u časů bych si taky přidal jednou tolik, co je pro mně ale to nejdůležitější, je to, že si v http://alpregio.outdooractive.com/ar-ho ... plannerTab dělám .gpx do GPS navigace, na to je mi papírový průvodce " Uplne nahovno, jak by rekl grco ;-) "
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod apuka » pát zář 23, 2016 10:07

fps, na tu vygenerovanou GPX bych se az tak moc nespolehal. Jsou tam OSM mapy, ktere zdaleka nejsou pravidelne aktualizovane. No a parkrat uz byla stezka v terenu preznacena oproti mapam, pricemz samotna nova stezka byla min vychozena nez stara, jenze na te se po nejakem case objevil problem, kvuli kteremu byla pro bezneho turistu nepruchodna nebo hodne nebezpecna - a od nove znacky to videt nebylo, navic tam neni tak ve zvyku premalovavat neplatne znaceni jak u nas, takze po chvilce zase jdes po znacce. Jenze ta GPX Te zavede tam k problemu a budes se muset vratit, pokud to pujde a hlavne pokud si ten problem vcas vsimnes.

Jinak ale v Alpach pridat jeste jednou k trasam v pruvodcich je podle mne uplne zbytecne. My nejsme rychlochodci, spise naopak, dva ze tri lidi nas predbihaji, neustale se zastavujeme fotit, koukat, na obed stojime i hodinu, stejne tak nekde na vrcholu s peknym vyhledem a prece vetsinou stihneme casy na znackach a v pruvodcich, max mame par minut zpozdeni. Klidem i v pomeru 8 hod v pruvodci/na znacce, 2 hodinove pauzy + min 15-20 nekolikaminutovych zastavek na foceni a toceni (minimum je: zrcadlovka v batohu, ten na zadech, vyndat, zapnout, nastavit, fotit nekolik ruznych fotek, vypnout, ulozit, batoh na zada; vetsinou k tou jeste nejake koukani, pokecani, sem-tam nejaka dobrota) a nas celkovy cas je 7:45-8:15. Bylo to tak i v Zillertalu, kde jsme Berliner HW slapali na tezko, nase rychlost chuze se nejak moc nelisi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2016 16:36

fps píše:vzdálenost, nastoupené a naklesané metry to počítá celkem správně

55% navic proti spocitanemu stoupani ti prijde celkem spravne? Mne teda ne. To je ten priklad vyse. 450 m planovac, 700 pruvodce, rozhodne verim vic pruvodci. Uz jsem to pred casem zkousel i na jinych trasach, ktere mam sam zmerene a obcas to vyslo jeste hur. Nejspis jsem to tu i psal, ale hledat to nebudu. Jde o to, ze prevyseni spocitane z modelu terenu nevyjde v clenitejsim terenu spravne a neda se pouzit ani jako odhad. Ke vsemu nevis, kdy je spravne a kdy ne.

fps píše:dělám .gpx do GPS navigace, na to je mi papírový průvodce " Uplne nahovno, jak by rekl grco ;-) "

A k cemu je ti GPX do navigace, kdyz jdes po znacenych stezkach? :D Nikdy jsem to nepotreboval a mohl bych ti ukazat par prikladu, kdy se zaznam z realne trasy po znackach docela lisil od znacky na mape a to i nejlepsi dostupne 1:25000. Kdyz je stezka v pohode, tak navigaci nepotrebujes, kdyz neni, tak je ti stejne k nicemu.

apuka píše:takze netusim, podle ceho casy pocita. Spolehat se na nej teda urcite neda, ani tak, ze bys rekl, ze to ukazuje cca x% skutecneho casu.

Rekl bych, ze ze vzdalenosti a prevyseni nejakym obecnym vzorcem. Ktery nepostihne a nemuze postihnout obtiznost konkretni trasy. Jak pises, neda se to pouzit ani jako odhad, ktery vynasobis osobnim koeficientem. Na rozdil od znacek v terenu, kde to obvykle celkem funguje, jen ten koeficient si clovek musi spocitat pro konkretni oblast sam :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod fps » pát zář 23, 2016 20:37

apuka píše:na tu vygenerovanou GPX bych se az tak moc nespolehal

"já jsem si v http://alpregio.outdooractive.com/ar-ho ... plannerTab naplánoval mích 14 výletu do Alp na těžko, a problém jako vy v tom nevidím"
apuka píše:No a parkrat uz byla stezka v terenu preznacena oproti mapam, pricemz samotna nova stezka byla min vychozena nez stara, jenze na te se po nejakem case objevil problem, kvuli kteremu byla pro bezneho turistu nepruchodna nebo hodne nebezpecna - a od nove znacky to videt nebylo, navic tam neni tak ve zvyku premalovavat neplatne znaceni jak u nas, takze po chvilce zase jdes po znacce.

to je přeci celkem častá situace, v tomhle nevidím žádný problém, každý přeci chodíme podle dané situace na místě, neočekávané změny turistických tras nejsou ani v papírových průvodcích nebo mapách
mike píše:A k cemu je ti GPX do navigace, kdyz jdes po znacenych stezkach?

třeba pro to abych věděl jak to mám daleko k naplánovanému místu na přespání, nespím po chatách, ale co nejdál od nich co to jde, takže jsou mi případné ukazatele které ukazují kde co za jak dlouho je, na nic, nebo když nejsou viditelné značky, jsou třeba pod sněhem, když jsem nahoře, v těžší pasážích, chodím podle turistických značek, ale dole, v lehkém terénu po turistických značkách nechodím

pro mně je jednoduší používat při tůře mapovou navigaci s .gpx, než používat při tůře papírovou mapu, nebo papírového průvodce, a to ani nemluvím o tom, když je špatné počasí, prší, sněží fouká vítr, to se papírová mapa, nebo papírový průvodce hodně špatně používá, od té doby co jsem měl možnost si koupit GPS navigaci, už používám papírovou mapu jenom jako zálohu kterou mám v batohu, nebo pak večer ve stanu na ní koukám kudy jsem šel, kudy další den půjdu, a taky koukám kde je po cestě voda na pití
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » sob zář 24, 2016 0:26

Tady jsem psal, ja jsem v mlze hledal bivak a jak mi s tim GPS vubec nepomohla, spis naopak. Vloni jsem tam byl znovu a pro ilustraci mam zaznam z GPS:
carpano.jpg
carpano.jpg (94.12 KiB) Zobrazeno 7217 krát


Bivak je v realu na miste, kde se trasy potkavaji. Spodni cervena je realny zaznam znacene trasy, podle mapy a GPS bych ji nenasel, teren je celkem neprehledny. Horni naopak jde po znacce jen prvnich par metru, pak uz zadna neni. Mapa 1:25000 a lepsi pro tuhle oblast neni. Predem nachystane GPX podle mapy je k nicemu, naopak pomaha znacka v GPS v miste, kde je bivak doopravdy. Takze bud vlastni nebo POI od nekoho, kdo tam byl.

Papirova mapa ma proti navigaci obrovskou vyhodu v tom, ze je velka a ze mas lepsi prehled. Porad cekam, az nekdo udela GPS s rolovatelnym e-ink displejem aspon A4...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod fps » sob zář 24, 2016 19:58

to co popisuješ se mně stát nemůže, ty spíš po chatách, a bivacích, takže jdeš po značkách které tě tam mají zavést, ale když jsou značky v háji, tak pak nastane problém ten co popisuješ, ty totiž potřebuješ najít přesné místo na přespání, já ale přesné místo na přespání nikdy nehledám, předem si udělám .gpx přiblíženého místa na přespání co nejdále od chat, bivaků, turistických tras, stezek, atd., aby byla co nejblíž voda, a aby to místo bylo podle vrstevnic co nejrovnější, tohle jsou pro mně parametry podle kterých si dělám .gpx cílového místa na přespání, a ta oblast kde hledám nejlepší místo na přespání může být stovky čtverečních metru veliká, ale kolikrát se mi stane že zůstanu nocovat na pěkném místě které je od naplánovaného místa kilometry daleko
mike píše:Predem nachystane GPX podle mapy je k nicemu

já to takhle dělám cca 10 let všude kam jedu na těžko, kdysi jsem turistické trasy, a cílová místa na přespání plánoval, a hledal podle papírové mapy a buzoly, ale kdysi jsem taky používal bavlněnou košili, bavlněné trenky, plátěné kalhoty, plátěný kabát, plátěný stan, plátěný batoh, celokožené boty bez membrány, atd., ale dneska by mně ani jedno z toho nenapadlo používat na turistiku
mike píše:Papirova mapa ma proti navigaci obrovskou vyhodu v tom, ze je velka a ze mas lepsi prehled.

to jde čistě jenom o zvyk, tohle mi přestalo hodně rychle chybět, mně úplně stačí když má mapová GPS navigace displej 40 x 30 mm, a mám dostatečný přehled o tom kde jsem, a kam jdu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » sob zář 24, 2016 22:41

No, pointa byla spis v tom, jak se muzou lisit znacky na mape od reality. Kdyz si udelas GPX podle mapy a znacky neuvidis (mines je, bude snih...), tak muzes jit uplne jinudy a nalezt do neschudneho terenu.

GPS beru hlavne na zaznam trasy a pak nouzovou pomucku na orientaci. Kdyz si tam predem ulozim vyznamne body jako sedla, vrcholy, rozcesti, pripadne bivaky a chaty, tak mi to muze pomoct se zorientovat, kde prave jsem a jestli jdu spravnym smerem. Nebo treba ktere ze dvou sedel na hrebeni je to spravne. Primarni ale je mapa a hlava. Orientacni smysl se musi trenovat, jinak o nej prijdes.

GPS se velmi hodi v situacich, kdy se potrebujes vracet po sve stope ve volnem terenu (treba kdyz jsem sestupoval za tmy se zlomenym kotnikem), kdyz si nekam odlozis veci a vracis se k nim (obcas je prekvapive obtizne je najit) apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod fps » ned zář 25, 2016 18:45

mike píše:No, pointa byla spis v tom, jak se muzou lisit znacky na mape od reality. Kdyz si udelas GPX podle mapy a znacky neuvidis (mines je, bude snih...), tak muzes jit uplne jinudy a nalezt do neschudneho terenu.

"každý přeci chodíme podle dané situace na místě", a sebelepší průvodce, mapa, nebo .gpx mně nepřinutí jít neschůdným terénem
mike píše:Primarni ale je mapa a hlava.

u mně je to pouze hlava, mapa a .gpx jsou jen druhotné berličky
mike píše:Orientacni smysl se musi trenovat, jinak o nej prijdes.

jestli se musí trénovat to nedokáží posoudit, já ho používám od cca 15 let co jezdím do přírody, ale dle mně orientační schopnost buďto máš a nebo ne, něco jiného je se naučit číst v mapě, a umět používat buzolu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » pon zář 26, 2016 2:16

Vsechno se musi trenovat. Co nepouzivas, o to prijdes. Kdyz budes neustale chodit podle navigace, odvyknes si orientovat se jinak a kdyz navigace selze, jsi nahrany (nerikam, ze je to tvuj pripad, asi ne). Jako muj kamos, kdyz mel jet do Madarska na sluzebku a zjistil, ze nema mapy v navigaci. Tak si na ni zvykl, ze bez ni by to nedal a odmitnul tam jet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod Zdéňa » pon zář 26, 2016 8:44

Vrátím se zpět k tomu okruhu výše. Potřeboval bych ještě dvě rady:
- Parkování v Mallnitz - není problém tam někde nechat auto tři dny? Klidně na placeném parkovišti.
- Dal by se sehnat taxi co by nás vyvezl na parkoviště pod chatu Jamnighutte? Tu část bych totiž klidně rád vynechal :twisted:

Díky :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod wawrik » pon zář 26, 2016 8:49

Z Mallnitzu tam chodí tam autobus. Niekde by som možno našiel ofotený cestovný poriadok, ale asi bude starý. Nový určite bude niekde na nete.

Inak turistický chodník paralelný s asfaltkou nie je až taká nuda, ako by sa zdalo.

Ja auto nechávam pri spodnej stanici lanovky, 30-45 min nad dedinou, lebo tam obyčajne túru končím.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod Zdéňa » pon zář 26, 2016 9:04

Já právě našel, že autobusy končí 13.9. proto se pídím po taxi. Což teda asi nebude problém.
Ok, tu cestu ještě promyslím. Jde o to, kdy přijedeme do Mallnitz, abychom došli na chatu nějak rozumně.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod wawrik » pon zář 26, 2016 9:14

Aha, to s autobusom je nejaká novinka. My tam chodievame mimo sezóny (október, november) a prvýkrát autobus nám ušiel pred nosom, lebo sa malý nevedel vymotať z postele. Potom sme už hore jazdili autom.

Taxík som tam za celý čas videl len jediný, aj to mám dojem, že priviezol niekoho z Obervellachu. Prinajhoršom vám ho zavolajú z nejakého hotela...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod Zdéňa » pon zář 26, 2016 10:00

Napsal jsem ještě na infocentrum, tak to sem pak hodím :wink:

Mimochodem zkoušel jsem naklikat tu trasu Hagener Hutte - Hannoverhaus na mapy.cz a na http://alpregio.outdooractive.com.
Mapy.cz: Stoupání 1023, klesání 874
http://alpregio.outdooractive.com: Stoupání 608, klesání 494

Mapy.cz budou v tomhle asi přesnější.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod fps » pon zář 26, 2016 15:41

u nás a na Slovensku je přesnější mapy.cz, v Alpách je přesnější http://alpregio.outdooractive.com/ar-ho ... plannerTab

wawrik píše:Inak turistický chodník paralelný s asfaltkou nie je až taká nuda, ako by sa zdalo

jojo, tady je mé video Tauerntal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod Zdéňa » pon zář 26, 2016 16:06

No vzhledem k tomu co ukazuje průvodce tak tady bych si vsadil na mapy.cz :wink:

Je tu někdo kdo dokáže odhadnout jak bude od pátku do neděle? Ta předpověď je dost zmatená :((
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod wawrik » pon zář 26, 2016 16:25

Sledujem to na meteoblue, ktorý tam väčšinou plus-mínus sedí (lebo som tam chcel ísť na minulý víkend), a tipoval by som, že tie búrky tam budú.

Stopercentná vlhkosť a relatívne veľké rozdiely teplôt - to nerobí dobre...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » pon zář 26, 2016 16:39

Zdéňa píše:No vzhledem k tomu co ukazuje průvodce tak tady bych si vsadil na mapy.cz :wink:

Ja bych si vsadil jen na pruvodce, tohle je zrovna trasa, kde zadny model nemuze zafungovat spravne. Aspon dokud se radove nezlepsi rozliseni. Mas barometricky vyskomer? Abychom pak mohli porovnat vysledek. Doufam, ze cisla v pruvodci jsou ziskana takhle, ale jiste to nevim. Jinde mi to z nej +/- sedelo, ale zrovna tohle muze byt nejhorsi usek celeho prechodu Taur (z tohodle hlediska).

Zdéňa píše:Je tu někdo kdo dokáže odhadnout jak bude od pátku do neděle? Ta předpověď je dost zmatená :((

Chces predpoved na tyden dopredu v horach? To funguje jen vyjimecne, kdyz je velmi stabilni pocasi. Ted evidentne neni, predpovedi se lisi. Pouzitelna bude nejdriv ve stredu nebo ctvrtek. Ale mozna bych byl trochu optimista. Koukni sem.

wawrik píše:Sledujem to na meteoblue, ktorý tam väčšinou plus-mínus sedí

Kdyz jsem byl na konci srpna pod Venedigerem, tak Meteoblue nefungovalo ani na druhy den. Pocasi bylo vzdycky lepsi a to vyrazne. Zas ale na ferovku priznavali malou pravdepodobnost. Velmi dobre naopak fungovala AV predpoved (ZAMG), ve stejne situaci se trefovali na 3 dny dopredu. Co to sleduju, tak kdyz ma Meteoblue mensi, nez vysokou pravdepodobnost, tak nema moc smysl se jim zabyvat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod fps » úte zář 27, 2016 14:20

Zdéňa píše:Je tu někdo kdo dokáže odhadnout jak bude od pátku do neděle? Ta předpověď je dost zmatená :((

koukni třeba na alpenverein.at, v pátek jedu na šest dní na těžko na Venedigergruppe, a zatím to vypadá že o víkendu bude nahoře mrznout a sněžit, když moc nenasněží, tak to bude lepší než kdyby pršelo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod Zdéňa » stř zář 28, 2016 19:31

mike píše:Ja bych si vsadil jen na pruvodce, tohle je zrovna trasa, kde zadny model nemuze zafungovat spravne. Aspon dokud se radove nezlepsi rozliseni. Mas barometricky vyskomer? Abychom pak mohli porovnat vysledek. Doufam, ze cisla v pruvodci jsou ziskana takhle, ale jiste to nevim. Jinde mi to z nej +/- sedelo, ale zrovna tohle muze byt nejhorsi usek celeho prechodu Taur (z tohodle hlediska).

Barometrický výškoměr mám. Bohužel vzhledem k počasí tahle oblast padá.. Počká to na jindy a pojedeme někam, kde bude pěkně alespoň v pátek a sobotu :wink:

mike píše:Chces predpoved na tyden dopredu v horach? To funguje jen vyjimecne, kdyz je velmi stabilni pocasi. Ted evidentne neni, predpovedi se lisi. Pouzitelna bude nejdriv ve stredu nebo ctvrtek. Ale mozna bych byl trochu optimista. Koukni sem.

Jo bohužel teď se to mění ze dne na den. Na ten Ankogel to chce fakt stabilní počasí.. tak ještě uvidím jak dále v říjnu, ale to už tam počítám se sněhem, tak snad jindy :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » stř zář 28, 2016 19:49

Podle predpovedi tak na Slovensko ;-)

Jo, tohle jeste neni stabilni podzimni pocasi. Skoda, taky bych jel, tohle nema cenu. Jeste bude, ale jak pises, na hlavnim hrebeni uz asi bude snih. Ankogel je v tomhle spis horsi, neni to tak spatne, jako Zillertal, ale taky tam byva pocasi spis horsi, nez jinde. Bezne se stava, ze kdyz jedu pod Venediger, tak na Ankogelu sedi mraky a pod Venedigerem je krasne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod fps » čtv zář 29, 2016 11:54

mike píše:Bezne se stava, ze kdyz jedu pod Venediger, tak na Ankogelu sedi mraky a pod Venedigerem je krasne.

doufám že to bude platit i od zítřka, a následných šest dní
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » čtv zář 29, 2016 17:58

Pod Venedigerem jsem myslel z jihu ;-) Moc bych na to nevsazel, mas slusnou sanci na cerstvy snih. Krasne je ted a zitra jeste bude, vikend nevypada dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod Zdéňa » čtv srp 1, 2019 21:00

Ahoj, dává vám smysl tahke třídenní túra ve Venedigergruppe?
- 1. den: taxi k Johannishutte a přechod přes Turmjoch na chatu Essener und Rostocker hutte. Navečer Simonysee.
- 2. den: přes Rostocker Eck a Hochkarscharte na chatu Clarahutte.
- 3. den: nějaká procházka výše k ledovci a pak zpět do Stroden k autu.
Je tam nějaký zádrhel? Budeme větší skupina tak chci něco "na pohodu" a s hezkými výhledy.

Dík :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » čtv srp 1, 2019 21:30

Je to takove nevyvazene. Prvni den je flakarna, ale muzete si vylezt nad Turmljochem do 3051 m (neznacena cesticka), je tam pekny vyhled.

Druhy den je naopak moc, jestli teda myslis na vrchol Rostocker Eck a pak zas dolu. Vynechal bych ho a sel rovnou na Hochkarscharte, to stoupani vam da zabrat, neni to stezka pro matky s detma. Navic z Rostocker Eck neuvidite nic, co byste nevideli z Hochkarscharte a lip, tam jsou vyhledy famozni (je potreba dojit az na kraj nad Quirlwand). Kdyz budete mit v sedle hodne casu, tak si muzete vybehnout na predvrchol Quirlu asi do 3100, je to snadne a bezpecne. Primo ze sedla pisecnym svahem nahoru. Nebo se muzete vydat po neznacene, ale zretelne stezce napric Hochkarem do sedla Hohegrubenscharte (bod 2917) a sejit k jezerum Hohe Gruben, je to tam velmi pekne. Odtud po ovcich stezkach na JVJ (pres potok) zpatky na znacenou stezku (jestli chces GPX, tak mi dej mail do SZ). Rozhodne to ale nezkousejte pres Schinagl a Steingrube (kudy vedla puvodni stezka), sice je to pruchodne, ale musis presne vedet jak, jinak se snadno dostanes do nebezpecneho terenu. Za mokra je to tam o hubu, sam bych tam nesel a to cestu znam.

Treti den OK, da se pekne dojit az k ledovci. Za mokra pozor na sestup od jezera dolu po krasne vyhlazenych skalnich plotnach, ale jsou tam retezy, takze se da. Za sucha pohoda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy