Vysoké Taury

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod draconis » úte kvě 3, 2016 11:50

Výborně, díky moc za podnětné tipy, přesně něco takového jsem potřeboval. Mrknu se na to.

Pes není malá myš ani obří hovado - střední plemeno (německý pinč), cca 50cm v kohoutku a něco málo přes 20kg. Sporťák on je, taky o něj strach nemám. To spíš jak je třeba na té první fotce, tak aby náhodou někam vůl neskočil mezi šutry a nemuseli jsme řešit psa se zlomenou nohou... :)
draconis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 20, 2014 16:15
Bydliště: České Budějovice

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod apuka » úte kvě 3, 2016 13:05

Co se tyce psa, zkus se spolehnout na jehi instinkty. Vacsinou zafunguji lip nez cekame. Samozrejme, jsou tresteny psy, co napr. uvidi zviste na druhe strane udoli a ihned bezi skokem primou cestou, i kdyz je pod nim dvoukilometrova dira (trochu prehnane!), ale jsou to nastesti opravdove vyjimky. Ten pinc by to mel zvladnout. Hlavne pokud ho mas nauceneho byt pobliz Tebe a neodbihat bezhlave na sto metru a potom bezhlavym behem zpatky. To ho ale po par dnech cely den venku bez moznosti delsiho odpocinku bezpecne prejde - nezapomen, ze pes dokaze i 20 hodin denne prospat a potrebu spanku ma vetsi nez my, lide (jen jim se nascitaji i pulminutky, na rozdil od nas :twisted:). Kazdym dnem budes lip videt, ze vyuziti sve energie optimalizuje - prestava odbihavat za blbostma, na kazde zastavce se snazi chvili oddechnout, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » úte kvě 3, 2016 16:37

draconis píše:Nebude tam v půlce května ještě sníh (vzhledem k letošnímu počasí)?

Myslim, ze bude. Napadlo nedavno, byla zima a je to celkem vysoko. Zkus si najit nejakou webkameru, ktera vrchol zabira a/nebo si zavolej na infocentrum v Matrei.

Snih je problem i na Clarahutte a velky. Obcas tam padne v kvetnu lavina primo na turistickou cestu. Nektere roky je tak obrovska, ze jeste v srpnu je na stezce nekolik metru snehu. Jde o par set metrovy usek, ale je to fakt nebezpecne, lavinovy zleb nad nim ma asi kilometr na vysku. Na tohle se zeptej v infocentru v Praegratenu, tam jsou zkuseni lidi a v pripade nebezpeci bude cesta uzavrena. Poradi ti, kam muzes jit, myslim, ze Essener-Rostocker Hutte byva pristupna i kdyz je snih a tam je to taky pekne.

apuka píše:Jinak v mikovem Virgentalu je skoro jedno, kde se zastavis, do ktereho udoli, ke kteremu hutte zajdes, bude vsude hezky. Jen ty prevyseni z udoli..

To je pravda, zvlast kdyz to tam clovek nezna, ale prece jen se daji vybrat mista, ktera jsou lepsi. Uzasna proti skvelym ;-) Osobne mam radeji konec udoli, jelikoz se tam clovek snadno dostane k ledovcum a je tam pres 50 tritisisovek, na ktere se da vylezt. Proto jezdim do Praegratenu, odtamtud (nebo ze Stroedenu) muzu za den na vsechny 3k, jen je to holt 2000 a vic metru prevyseni, takze se to neda kazdy den (ale obden ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod apuka » úte kvě 3, 2016 16:47

Jo, to jsem zapomel, ze tam chces v pulce kvetna... Na tom Rotkogelu je snehu dost :roll:
Ty male obrazky pod verlkym jsou dalsi kamery v okoli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » úte kvě 3, 2016 16:54

Jj, snehu a snehu. Tohle je vyhlidkovy kopec nad Praegratenem. 2500 m na miste, ktere neni nijak chranene pred sluncem. V udolich bude hranice snehu pod 2000. V pulce kvetna ani nahodou, leda by od zitrka bylo 40 stupnu. Mozna v pulce cervna.

Popravde, na Zunigu je vetsi sance, ze to roztaje, nez na konci udoli. Ale ted je jeste cely vrchol pod snehem, nesel bych tam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod wawrik » úte kvě 3, 2016 17:19

V Tauroch teraz sneží, bude snežiť a na budúci týždeň zasa. Najbližšie víkendy to bude skôr o prešliapavaní chodníka a lavínach :)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2016 11:57

Jo, v tom pripade spis doporucuji se vybrat jen na almy (ne hutte!), napr. na ten ZunigAlm, to je cela cesta v lese ale nahore u Almu je hezky vyhled skoro na cely Virgental i s horama i na Grossglockner - a podle situace jit trochu vys, spise smerem k vyhlidkam (jsou znacene na mape, napr. Dolomitenblick), ale nepamatuji si, nakolik je to tam lavinozni teren. Nebo se vybrat po vozove ceste na ArnitzAlm, to by melo jit, je to pod hranici lesa a odtud dole, resp. zkusit jit jeste dal na dalsi alm, ale tam to uz neznam.
Kazdopadne ale pocitej s tim, ze cesticky moc vyslapane nebudou - jo a nic si nedelej z toho, kdyz za kazdym tretim stromem uvidis sipku na Zinig nebo na ZunigAlm. Tech cesticek v lese je tisic, oni se postupne spoji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod draconis » pon kvě 9, 2016 11:17

Tak doplňuji dalšího průvodce trasami, třeba tam někdo najde inspiraci: https://issuu.com/zellamseekaprun/docs/erlebnis_wandern_sommer_2016_en_iss/1?e=1203084/33623069 :wink:
draconis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 20, 2014 16:15
Bydliště: České Budějovice

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod draconis » pon kvě 9, 2016 11:18

Psal jsem do infocentra, můj dotaz zněl na tyto lokality:

  • Ströden - Clarahütte
  • Muhs-Panoramaweg
  • Bodenalm - Eisseehütte - Eissee
  • Bodenalm - Nilljochhutte - Wunalm - Venediger Höheweg - Bodenalm
A také tyto (s těmi jsem ani reálně v tomto období nepočítal, nicméně když už jsem se ptal...):

  • Ströden - Reggenbach - Wiesbauerspitze
  • Ströden - Essener-Rostocker Hütte - Turmljoch - Johannishutte
  • Kleiner/Grosser Zunig


Aktuální informace z infocentra v Matrei i. O. (překlad snad není potřeba):

  • Ströden - Clarahut - available from Ströden to Pebell an waterfall path - Clarahut only with a mountain guide - to much snow an rests of avalanges
  • Muhs Panoramapath - parts are available but not the full route - snow and rests of avalanges
  • Bodenalm is available - Eisseehut is possible - but also snow - Eissee - is not a good idea in this time
  • Bodenalm - Niljochhütte - Wunalm (only direct possible - not about the path from Bonnerhut to Eisseehut) - Bodenalm is available
The other Tours are not available for this time - there is too much snow.
Open is the Sajathut - available from Bichl/Prägraten


Třeba se to někomu taky bude hodit.
draconis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 20, 2014 16:15
Bydliště: České Budějovice

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2016 17:17

Nahodou, je tam krasne, Venediger by sel na sneznicich :)
jh.jpg


Prijde mi, ze jsou hodne opatrni. Jestli se da dojit na Eisseehutte, tak by nemel byt problem ani s Eissee, ale otazka, jestli tam nemuze padnout lavina. Ale tohle je bezny pristup, kdyz o tobe nic nevedi. Asi bylo lepsi se zeptat na infocentru v Praegratenu, tam jsou bliz a obvykle jsou dobre informovani, ale mozna jim to stejne preposlali.

Blbe je, ze webkamera Muhs podle vseho nefunguje a jsou tam nejake stare fotky :? Protoze z te je videt stav snehu nejlip a je videt primo do nekolika udoli...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod draconis » úte kvě 10, 2016 9:21

Jo, asi jsem zapomněl dodat, že jsem se záměrně dotazoval, co z toho je průchodné bez nějakého dalšího speciálního vybavení. Tzn. prostě normálně turisticky "na botách"... :)
draconis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 20, 2014 16:15
Bydliště: České Budějovice

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod Dundee » stř čer 22, 2016 18:11

Vyrážíme v sobotu na týden do Vysokých Taur, ubytovaní budeme v Lienz. Ledovcům se chci vyhnout, ale trocha sněhu by mě bavila (zvlášť, když drží a neboří se), akorát se bojím zda ho nebude až moc. Nikdy jsem zde nebyl, tak nevím co mám čekat a co vzít sebou.

Chceme jít na nějaké jednodenní "lehčí" túry z nějaké lanovky nebo vysoko položeného parkoviště a pak na nějaký vděčný vrchol. Zatím mám v hledáčku Böses Weibl (3121m), Ankogel (3252 m), Spielmann (3027 m), Grosses Degenhorn (2946), seldo Turmljoch (2844), Schleinitz (2904), z Hochtoru směrem na Hocharn (3254). A nachystám si i něco v menších výškách.

Myslíte, že to bude schůdné s dobrými nesmeky? Nebo to bude trápení a volili byste mačky (musel bych si půjčit), nebo snad sněžnice (mám TSL438, ale nechce se mi je nést na túru, pokud by měly zůstat na batohu) anebo mám tyto túry a výšky vypustit?
Má smysl sebou tahat cepín pro případ co kdyby?

Popřípadě doporučili byste nějakou vděčnou okružní túru? Budeme ubytovaní v Lienz a jsem ochotný tak 1,5hod někam zajet autem a z tama vyrážet. Ideálně tak do 15km a do 1000hm :), což v této oblasti bude asi zázrak.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » stř čer 22, 2016 19:16

Dundee píše:Vyrážíme v sobotu na týden do Vysokých Taur, ubytovaní budeme v Lienz.

:shock: budete bydlet v Lienzi nebo vyrazite do Vysokych Taur? ;-) Lienz mi na tohle jako vhodna zakladna neprijde, do VT je to docela daleko, vzdycky aspon hodina cesty. Rozumne zakladny jsou Mallnitz nebo Matrei im Ostrirol, pripadne neco bliz, kdyz mas vyhlidnutou konkretni oblast (Kals, Praegraten im Venediger).

Do Lienze se jezdi na Lienzske Dolomity. Tam je to kousek a pekne jednodenni trasy se najit daji. Uz je to hodne dlouho, co jsem tam takhle byl, takze konkretni ti neporadim, ale sezen si pruvodce Osttirol od Rotheru, podle toho jsme tenkrat chodili a bylo to fajn.

Na VT si projdi webkamery. Co koukam, tak snih tam jeste je a zacina okolo 2600. Takze na ty vrcholy bych pro jistotu macky vzal, sneznice ne. No a kdyz macky, tak samozrejme cepin. Jestli to pujde i v nesmekach, tezko rict, ale cepin bych bral i tak. Jednou jsem se tam na starem snehu malem prizabil i v srpnu.

Dundee píše:Popřípadě doporučili byste nějakou vděčnou okružní túru? Budeme ubytovaní v Lienz a jsem ochotný tak 1,5hod někam zajet autem a z tama vyrážet. Ideálně tak do 15km a do 1000hm :), což v této oblasti bude asi zázrak.

Fakt uz si to nepamatuju, ale mam pocit, ze prave v Lienzer Dolomiten se neco takoveho naslo. Pripadne do 1.5 hodiny dojedes i do opravdovych (Sextenskych) Dolomit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod Jarino » sob črc 30, 2016 15:52

ahojte,

prosim o zaciatocnicku radu:
chceme ist s manzelkou a dvomi psami (jack russel terier) posledny augustovy (8.mesiac) tyzden na vylet do prirody.
mame vytipovane prave vysoke taury - kvoli prirode.
hladame vsak pomerne jednoduchsie turisticke trasy. tak na 5-6 hodin prechadzky, s nie prilis velkym prevysenim, hladame skor pekny prechadzku po prirode, ako vysokohorsku turistiku.
vedel by prosim niekto poradit, ci si v taurach prideme na svoje?

dakujem

Jaro
Jarino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 30, 2016 15:48

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » sob črc 30, 2016 22:35

Podle mne se na tohle VT nehodi. Neco malo by se tam obcas asi naslo, ale obecne jsou celkem strme a vysoke, takze jsou tam velka prevyseni. Skvele na VHT, ale na vychazky moc ne. Navic je znacna cast narodni park. Se psy se urcite nesmi do vnitrni zony (kernzone) a mozna do NP vubec. Nezkoumal jsem to, ale rozhodne to tam neni zvykem. Jezdim tam 20 let a dalo by se spocitat na prstech, kolikrat jsem za tu dobu potkal nekoho se psem. Nejspis na prstech jedne ruky. Nahore totiz ziji divoka zvirata (kamzici, svisti, kozorozci) a niz zas hospodarska (kravy, ovce) a vubec jsou v tomhle v Rakousku rozumnejsi, psi nebyvaji ani v podhorskych vesnicich. Ano, priroda je tam pekna, ale obvykle zrovna v te kernzone. Doporucuju jet nekam jinam, nekde tu mame vlakno o turistice se psy a jsou tam i nejake tipy.

Jinak hreben VT ma ke 100 km, takze je nejdriv dobre si vybrat konkretni oblast.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod apuka » stř srp 3, 2016 15:12

Do NP i do kernzone muzes (a chodi se) se psem, ale pocitej s tim, ze si moc nezabehaji, budou muset byt na voditku. Takze pro jack russely ne zrovna idealni podminky.
S podobnym omezenim (voditko) pocitej prakticky kdekoliv v Rakousku. A to hlavne na takovych turach, co byste chteli delat - kravam, ovcim nebo i kozam se nevyhnes, budou se past skoro vsude mimo obce, kde roste trava. Navic pokud budete bydlet v nejake vesnici, bude mozna problem najit placek, kde by se psy mohly vyblbnout - jedine, ze by u ubyto ani byla velika zahrada, kde by to povolili. To si zjistete dopredu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod daew » stř srp 10, 2016 9:20

Zdravím všechny, za týden jedu do Vysokých Taur, jedná se o území národního parku a prý nelze vařit mimo okolí chaty na vlastním vařiči. Je to opravdu problém, ohřát si na VARu někde trochu vody? Díky David.
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod booze » stř srp 10, 2016 9:23

Proc bys chtel varit v okoli chaty? Pokud ses na dohled od chaty je to hlavne nevhodne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod daew » stř srp 10, 2016 10:03

Nevím jestli jsem to výše blbě napsal, ale v průvodci je napsané "nelze vařit mimo okolí chaty na vlastním vařiči", tudíž v okolí chaty ano, ale to jak píšeš právě nechci. Já samo chci vařit někde z dohledu, ale zase ne tak abych se musel bát, že mne někdo uvidí... Takže se ptám, zda je problém vařit mimo okolí chaty? Dík.
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod fps » stř srp 10, 2016 12:44

nechápu o co ti přesně jde, já vařím na plynovým vařiči všude ve volné přírodě, i ve VT
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod daew » stř srp 10, 2016 13:13

Dík za reakce. Tak to vezmu od začátku, za týden jedu do Vysokých Taur na 4denní přechod po hřebeni se spaním po chatách a jedeme s kamarádem tentokrát s cestovkou (Alpina), v propozicích je napsáno že "jelikož se jedná o území národního parku není možné vařit mimo chaty na vlastním vařiči". Což mi nedává smysl, nevím co je tím myšleno, do Alp jsem jezdil vždy bez cestovky, vařit na chatě se nesmí, v okolí je to trapné, vždycky někde bokem jsem vytáhl vařič a něco uklohnil. Nikdy mne nenapadlo, že v rezervaci (VT) se to nesmí, pochopil bych rozdělávat oheň ze dříví, ale vařič? No budiž. Tak se jen ptám, zda je to skutečně zakázané a riskuju nějakou pokutu, pokud bych potkal nějakého místního ochránce nebo je to zakázané, ale toleruje se to ....
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod wawrik » stř srp 10, 2016 13:16

Vo Vysokých Tauroch som nikdy nenarazil na nikoho, kto by moje varenie na variči riešil. Chatári ani vodcovia, so všetkými som sa len pozdravil a prípadne pokecal.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod daew » stř srp 10, 2016 13:23

no mne to taky dost překvapilo, ale v propozicích je "Doporučujeme využít nabídky kuchyní na chatách - polévky za cca 5-6,5 €, hlavní jídla od 8,50 €, snídaně 9 €, pivo cca 4-5 €, káva a čaj 3-4 €, polopenze (bez ubytování) 24-35 €. Protože se jedná o území národního parku, nelze vařit mimo chaty na vlastním vařiči. " Tak jsem si jen říkal, jestli vždy vařím nelegálně a měl jsem jen štěstí. Ono bych si toho ani nevšiml, moc takový věci neštuduju, ale kamárádovi jsem říkal, že beru vařič, tak že domluvíme kdo vezme nějaké to kafčo a polívky a on mne upozornil, proč to beru, když je to zakázaný...
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod apuka » stř srp 10, 2016 13:52

Neznam to presne, ale v pravidlech pro NP Hohe Tauern bude spise zakaz koureni a pouzivani otvreneho ohne. Zakaz pouzivani vlastniho varice tam skoro urcite nenajdes. To byste si taky mohli vzajemne varic pujcovat a uz by nikdo nepouzival vlastni :D.
Presneji na jejich strankach pisou:
"It is forbidden to camp and light fires in the wild. In the National park municipalities there are plenty of official camping areas for visitors.
No fire and no camping in the park!"

Tj. zadny otevreny ohen, zadne stanovani v prirode mimo povolena mista (coz bude asi vetsi problem pro mnoho Cechu, i ty s cestovkama...).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod daew » stř srp 10, 2016 17:48

hmm, takže je to tak, jak si to kdo vyloží, já bych do toho "no fire" zahrnul i ty vařiče a asi se to jen toleruje, hlavně nad úrovní lesa... a cestovka to tam má, aby se kryla
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » stř srp 10, 2016 18:03

Ne, to neni. Pravidlo je jasne a cestovka to ma spravne. Zadne otevrene ohne vcetne varicu. Celkem logicke, staci si vzpomenout na to ceske pako, co pred lety zapalilo od varice NP v Patagonii.

Vymahani je druha vec. Kde neni zalobce, neni ani soudce. Kdyz jsem tam mimo sezonu (zavrene chaty), tak si samozrejme varim, ale taky tam obvykle nikoho nepotkam. No a taky neni moc nebezpeci, ze zapalim snih nebo kameny, ze :twisted: Pripadne varim na winterraumu, ktery je na to zarizeny, tam byvaji i kamna.

V sezone je to jine, lidi je tam vic a chaty jsou otevrene. Celkem nechapu, co resis. Jdete od chaty k chate, takze varic nepotrebujes, na chatach dostanes vsechno. Od chaty k chate se bezne chodi nalehko tj. bez vareni, bez spacaku, jen s lehkou vlozkou do spacaku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod daew » stř srp 10, 2016 18:26

já to chápu naprosto stejně "no fire" je prostě "no fire" a vařič se jen toleruje... jinak já nechtěl žádné prudké vaření, ale jelikož počítám, že s cestovkou to bude lážo plážo, tak si prostě po cestě udělat třeba jen teplé kafčo, počasí tomu tak odpovídá...
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod mike » stř srp 10, 2016 18:43

No, toleruje... jak casto clovek narazi na nekoho od spravy NP a zrovna kdyz vari? Tohle je spis sladka nevedomost, spousta lidi porusuje pravidla NP, aniz by o tom vedeli.

Nebylo by lepsi si vzit termosku? Na chate ti rano varici vodu udelaji. Varit si kafe v prubehu tury je zmekcilost :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod remy77 » sob srp 13, 2016 20:49

Asi chce jednoducho usetrit...

Je to tvoja vec aj riziko. 100 m pod Studlhutte som dokonca v sezone videl stanovat Poliakov. Cize vec folkloru :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vysoké Taury

Příspěvekod Zdéňa » čtv zář 22, 2016 13:05

Je toto ideální trasa na 3 dny pro ne moc zkušené turisty? Myslím pro někoho, kdo chodí Nízké Taury, Hochschwab atd..
1. den Mallnitz - Hagener Hütte
2. den Hagener Hütte - Hannoverhaus
3. den Hannoverhaus - Mallnitz

S tím, že první den budeme nad ránem vyjíždět z ČR, takže v Mallnitz bychom byli někdy kolem 10 dopoledne.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy