Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Jimi » stř čer 26, 2013 12:04

Zdravím

Tak jsem si to tady pročítál vrchem spodem, informací spousta, dost mě jich pomohlo se rozhodnout kam zhruba letos vyrazit, ale...
Mám na to letos 14 dní, z toho ten první týden bych viděl na nějakou hřebenovku, zatím u mě vedou Nízké Taury, páč se tam dá stanovat, konkrétně Schladminger Tauern bych rád "ochutnal", vypadají dost lákavě...
Druhý týden pak strávím (možná strávíme, záleží, jestli se kamoš rozhópe, nebo se zas bude válet v hospodě u piva :supz: ) někde u Wolfgangova jezera, nějak si to tam obejít kolem dokola, vykoupat se, opálit se ....
No a co bych chtěl vědět? Vyrážím 1.8., to už by v těch Nízkých Taurech sníh být neměl, ne? Hlavně bych potřeboval poradit nějakou tu hřebenovku z té oblasti, aby to zabralo tak ten týden s výchozím a konečným bodem někde poblíž vlaku, páč to je můj hlavní a nejoblíbenější cestovní prostředek (mimochodem, vyjíždět budu z Brna, takže nejspíš přes Vídeň...) :tonqe: Nebo alespoň, prosím, poraďte nějaký turistický mapy z oblasti NT nebo těch ST, němůžu nikde nic kloudnýho najít...Pak už bych si podle nich něco vytipoval, ale bez mapy je to hold v píí...
Co se týče mých zkušeností, prolezl jsem ty naše český hůrky, něco málo na Ukrajině (doporučuju) a přešel jsem z Polska na Slovensko přes Rysy, což už bylo trochu náročnější, řetězy a tak - myslím na té polské straně, ne ten jeden řetízek na slovenské...
Případně nějaký jiný postřehy, který by mi pomohli...
Jo a byli jste někdo u toho Wolfgangova jezera? Nevíte o nějaké dobré chatě tam, nebo i kempu?

Tak, za každou radu či tip budu vděčný! :prayer: Na oplátku rád odpovím na otázky ohledně té Ukrajiny třeba :wink: Tam bylo taky kráááásně!
"Svět patří těm, co se neposerou!"Ch.Bukowski
Jimi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 24, 2011 13:55

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod jirka14 » stř čer 26, 2013 15:54

Ahoj,
co se týče map, jedny z nejlepších dostupných online jsou zde: http://www.kompass.de/online-karte.html - je to klasická mapa od KOMPASSU, ale online verze :wink: ...nebo klasika http://www.bergfex.at/ - včetně tůr, počasí atd... :wink:

Jinak co se týče toho Wolfgangsee - perfektní volba! :wink:

Je tam spousta chat i kempů - pár kempů máš tady: http://www.berau.at/ http://www.lindenstrand.at/ http://www.birkenstrand.at/kontakt_anfahrt.htm :supz:
Uživatelský avatar
jirka14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned dub 7, 2013 13:24
Bydliště: České Budějovice, Beskydy

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Luci Luc » stř čer 26, 2013 16:06

Úžasná oblast :-) Byla sem tam na koloběžkách. Moc krásná je jízda tím vysokohorským vláčkem :-) Dost se dočteš na stránkách přímo http://www.wolfgangsee.at/
Jak ubytování, tak možnosti výletů. V létě jezero dosahuje nějakých 26°C, takže na koupání zcela přijatelný a voda je pěkně čistá =D> Na ubytování tam bývá vcelku plno už i v květnu, takže i v případě kempu bych se raději předem informovala :rolleyes:
Vcelku mě překvapilo, že se v té oblasti točí český budvar *

Moje fotky:
http://luciluc.rajce.idnes.cz/1._den_Wo ... 26.5.2008/
http://luciluc.rajce.idnes.cz/2.den_Wol ... 27.5.2008/
http://luciluc.rajce.idnes.cz/2.den_Wol ... 8_II.cast/
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod mike » stř čer 26, 2013 18:56

Jimi píše:Vyrážím 1.8., to už by v těch Nízkých Taurech sníh být neměl, ne?

Nemel, ale zalezi na pocasi, prijde studena fronta a snih muze znovu napadnout. Normalne ne, ale mohou byt snehova pole na severnich svazich.

Jimi píše:Hlavně bych potřeboval poradit nějakou tu hřebenovku z té oblasti, aby to zabralo tak ten týden s výchozím a konečným bodem někde poblíž vlaku, páč to je můj hlavní a nejoblíbenější cestovní prostředek (mimochodem, vyjíždět budu z Brna, takže nejspíš přes Vídeň...)

Vlakova trat vede podel celeho hrebenu NT mezi Seckau a Obertauern, takze zacit a koncit muzes v zasade kdekoliv. Ve stredni casti (okolo Planneralm) je nejdal, tam je to z hrebene pres 20 km, ale na vlak se da celkem v pohode dojet stopem. Vhodna nastupni/sestupni mista jsou treba Obertauern (vlakem do Radstadtu a pak busem), Schladming (vlak a pak bud lanovkou nahoru nebo busem do hor), Rottennman (primo po bocnim hrebeni na Bossenstein a pak pokracovat po hlavnim, ale bacha, tam je to kus lezecke), Trieben (pesky nebo busem do Hohentauern) nebo Seckau (dojit od vlaku tusim ze St.Lorenzen).

Jimi píše:Nebo alespoň, prosím, poraďte nějaký turistický mapy z oblasti NT nebo těch ST, němůžu nikde nic kloudnýho najít...Pak už bych si podle nich něco vytipoval, ale bez mapy je to hold v píí...

Kup si pruvodce od Rotheru. Odkaz a dalsi info je tady. Je tam pekne popsana trasa pres cely hreben, mapky, vyskove profily, obtiznost, vrcholy, varianty atd. Jestli neumis nemecky, tak to nevadi, ja taky ne a podle nej uz jsem uspesne naplanoval spoustu prechodu.

Mapy F&B (k dostani v Kiwi) nebo AV (Schladmingske Taury). Kompass nebrat a uz nebudu znovu opakovat proc ;-)

Jinak bych doporucil spis prechod od vychodu na zapad, ale to je na osobnich preferencich. Prijde mi to lepsi, protoze vecer jdes proti zapajicimu slunci a obtiznost hrebene i vyska se timhle smerem zvysuje, takze si postupne zvykas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Jirka1 » stř čer 26, 2013 20:15

Ahoj,
Nizké taury mám celkem prochozené...pěkné pro začátečníky, spousta tras a chat po cestě, vše poměrně v blízském dosahu od civilizace i vlaku(busu).
Připojuji se k přechodu od východu na západ...můžeš přejít hlavní trasu nebo si to prodloužit výstupama na přilehlé vrcholy. Pokud by mi zbýval čas klidně bych se přidal, ale vzhledem k tomu, že se vracím 25.7. z Monte Rosy, tak to moc nevidím.
Pokud by jsi chtěl klasické mapy, mám asi celou oblast od Kompassu a mylím, že plně postačuje, včetně nějakých popisů. Dále nabízím červeného průvodce.
Uživatelský avatar
Jirka1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte led 4, 2011 22:03
Bydliště: Altenmarkt im Pongau

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Jimi » stř čer 26, 2013 21:01

Rottennman (primo po bocnim hrebeni na Bossenstein a pak pokracovat po hlavnim, ale bacha, tam je to kus lezecke)

No, na to lezení bych se taky rád optal. Myslíš tím, že bych si musel pořídit takovej ten horolezeckej pás, abych to zvládnul...???
Týká se to popřípadě i výstupu na Hochgolling (2 862 m)? Nebo si vystačím s nohama rukama? :)
Jako nejsem zase tak zkušenej v tomhle. Když jsem poprvé lezl na ty Rysy a vůbec na některý jiný vrcholy v tom Polsku, tak jsem měl celkem bobky, než jsem si tak nějak zvykl, ale je pravda, že jsem tam potkal pár lidí, kteří se tím pásem jistili, ale naopak jiní tam běhali jak do kopečka u nás za barákem :lol:

S těma Kompassama... Někteří na tady na fóru na ně nadávají, jiní je chválí, jiní, že prostě stačí... Jsou hlavně nejdostupnější a pokud s nima vyloženě nezabloudím... :)
"Svět patří těm, co se neposerou!"Ch.Bukowski
Jimi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 24, 2011 13:55

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Luci Luc » stř čer 26, 2013 21:07

Spousta tras lezeckých se v rakousku dá sejít i jen tak, ale je to risk :-) Nicméně, když člověk zjistí, že nemá jinou možnost, tak to dá. Dnes bych asi už byla více opatrnější a radši měla sedák :D Na letošek už ho mám objednanej, protože mě doma čeká děcko :D
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Jirka1 » stř čer 26, 2013 21:13

Přesně tak, dost se toho dá slézt/vylézt bez jištění...skoro tchán má prolezlou téměř většinu bez jištění a to ještě v 60 letech. :-) Co se nedá vylézt/slézt jde většinou obejít.
Jinak Hochgoling určitě bez, severní (lezecčtejší) cestou je to spíše o závrati a tak a nám se třeba nepovedlo jí ani dokončit, v polovině nás to stáhlo na normálku. :-/
Uživatelský avatar
Jirka1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte led 4, 2011 22:03
Bydliště: Altenmarkt im Pongau

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Luci Luc » stř čer 26, 2013 21:17

Tak třeba jedno bez jištění v rakousku :-) Bohužel nebyla jiná možnost, jak dolů :D Místní obyvatelé mi říkali, že bez problémů :D
Přílohy
988600_463688493724515_450127926_n.jpg
988600_463688493724515_450127926_n.jpg (58.76 KiB) Zobrazeno 7531 krát
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod mike » stř čer 26, 2013 22:13

Vsak to vypada bez problemu. Akorat se k tomu musis spravne postavit a ne jak na te fotce #-o :twisted: Celem ke skale.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Luci Luc » stř čer 26, 2013 22:18

Naopak mi to nešlo :D Nicméně, tak jak strmě to vypadá, tak to bylo a úpa v poho :supz: Základem je nemít závratě a pak to jde samo :D
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod mike » stř čer 26, 2013 22:23

Jimi píše:No, na to lezení bych se taky rád optal. Myslíš tím, že bych si musel pořídit takovej ten horolezeckej pás, abych to zvládnul...???

Jaky pas? Myslis sedak? Jestli to spravne chapu a jdes sam, tak k cemu ti asi bude? Na to potrebujes nekoho dalsiho, kdo te bude jistit na lane.

Jimi píše:Týká se to popřípadě i výstupu na Hochgolling (2 862 m)? Nebo si vystačím s nohama rukama? :)

Vystacis. Byl jsem tam uz pred hodne lety uplne bez lezeckych zkusenosti a kdyz jsem to bez problemu tenkrat zvladnul, tak to zvladnes taky. Sel jsem normalkou, hrebenovka ma byt trochu tezsi. Co si vzpominam, tak jedine, co bylo trochu neprijemne, byl prechod nekolika strmych zlebu. Snih nebo hodne mokro by problem byt mohl, ale to vzdycky.

Ten bocni hreben Rottennman Tauern je ovsem jina liga. Popis viz v odkazu vyse, ale vzhledem k tomu, co pises, ta ti doporucuju se mu vyhnout. Neni to dlouhe, ale je to asi nejtezsi znaceny usek v NT, na ktery jsem narazil, navic tam dojdes unaveny ke konci dne a jeste je to na sestupu. Neni potreba tam chodit, na Bossenstein se lip dostanes z Hohentauern.

Jimi píše:S těma Kompassama... Někteří na tady na fóru na ně nadávají, jiní je chválí, jiní, že prostě stačí... Jsou hlavně nejdostupnější a pokud s nima vyloženě nezabloudím... :)

Cele NT pokryva F&B, dostupne jsou stejne (Kiwi nebo na miste) a cena taky bude podobna. Kdyby nic jineho nez Komp-Ass nebylo, tak nereknu, ale tady fakt nevidim jediny duvod je kupovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod mike » stř čer 26, 2013 22:26

Luci Luc píše:Naopak mi to nešlo :D

No to je ale chyba ;-) Naopak je to mnohem bezpecnejsi a stabilnejsi. Bez legrace, takhle je to o hubu.

Luci Luc píše:Nicméně, tak jak strmě to vypadá, tak to bylo a úpa v poho :supz: Základem je nemít závratě a pak to jde samo :D

Fotky zkresluji, takze neni poznat, jak je to doopravdy strme. Na te fotce to prave vypada docela v pohode ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Jimi » stř čer 26, 2013 22:38

Na fotce jdeš ale na lehko, s 25kg na zádech je to trochu jiná sranda :lol:
Ale tak podle toho, co tu píšete, tak bych to měl zvládnout bez větších problémů :supz:

Na ty mapy se teda ještě mrknu, mám objednány od Kompassu, když budu mít oboje, určitě to nebude na škodu. Na Ukrajině jsem taky chodil tak nějak střídavě se dvěma, ale tam ta kvalita byla vyloženě na prd, alespoň v některých úsecích dost mimo... :vom:
"Svět patří těm, co se neposerou!"Ch.Bukowski
Jimi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 24, 2011 13:55

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod mike » stř čer 26, 2013 22:45

Tahat po horach na zadech 25 kilo je pitomost. Maximalne 15. Vic v NT rozhodne neni potreba, jsou tam chaty a civilizace je na dosah.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Jimi » stř čer 26, 2013 22:48

Dobře, možná přeháním, ale pod 20 se asi nevejdu, pokavaď nechci chcípnout žízní a já toho vypiju hodně! Ale tak pokusím se ještě víc uskromnit :wink: Jak je to tam s prameny, popř frekvencí chat, kde si můžu dočepovat....
"Svět patří těm, co se neposerou!"Ch.Bukowski
Jimi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 24, 2011 13:55

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod mike » stř čer 26, 2013 22:55

Jak kde. Ve vychodni casti je pouzitelne vody i chat podstatne min, nez v zapadni. Chce to kouknout na mapu a naplanovat, kde asi budes brat vodu. Vsude jsem vystacil se dvema 1.5 litrovymi PET flaskami a to i na podzim, kdy je vody nejmin.

15 kilo jsem myslel i s temi 3 litry vody.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod honzi » čtv čer 27, 2013 6:28

Kousek od St Wolfgangu cca 2-3 km je Černé jezero.Obejdeš ho za necelou hodinu a na jeho břehu je kemp.Mužeš tam dělat ohně, dříví je v lese kousek, koupat se dá v jezeře.Sprchy záchody dobrý.Pár kilometru od kempu na jih za Štroblem je na náhorní rovině cvičná náročná feratka Post al kam.Pokud už s sebou budeš mít set doporučuji.Bez setu tady ani náhodou. (Informace o kempu cca 4 roky staré).No a Ovčí vrch, když budeš v této oblasti je snad i povinnost.
Minulý víkend na Bossensteinu bylo sněhu hodně ale dalo se.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Luci Luc » čtv čer 27, 2013 7:47

S batohem mě to čeká letos :oops: Ale budu hodně zvažovat, co vzít a co ne. budu vážit každý deko a doufám, že se to 10kg vlezu i se 3l vody :D Ale netahám ani stan, ani spacák. Na balení su vcelku praktická a nemám ráda zbytečný hadry, protože nejdu na přehlídku :lol:
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Jimi » čtv čer 27, 2013 16:03

No, s tím nákladem batohu je to vždycky sranda. Já jsem zatím vždycky cestoval pryč na celý měsíc, takže podle toho byla ta váha znát, proto jsem na dvaceti kilech. I když je pravda, že bez některých věcí bych se asi obešel, kolikrát jsem byl rád, že je jsem si je nakonec vzal.
Navíc minulý rok jsem investoval skoro šest táců do nové krosny, kterou si nemůžu vynachválit! Po třech dnech chození skoro nevím, že ji mám... Řečeno s nadhledem, samozřejmě :wink:
"Svět patří těm, co se neposerou!"Ch.Bukowski
Jimi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 24, 2011 13:55

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod fps » čtv čer 27, 2013 18:08

Jimi píše:Navíc minulý rok jsem investoval skoro šest táců do nové krosny, kterou si nemůžu vynachválit!

co to je za batoh za tak šílenou cenu? dost dobré batohy se dají koupit něco přes tři tisíce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Jimi » pát čer 28, 2013 1:11

Kód: Vybrat vše
http://batohybrasny.cz/deuter-aircontact-75-10-coffee-black


Tady tahle. Bral jsem ju v Hudy za 5500,- tuším a je LUXUSNÍ!!!! :wink:
"Svět patří těm, co se neposerou!"Ch.Bukowski
Jimi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 24, 2011 13:55

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod fps » pát čer 28, 2013 4:53

tak už chápu proč to nezíváš krosnou a ne batohem, to je opravdu velká almara, a ta šílená váha co ta krosna váži, to se ani nedivím těm 25 kg co taháš, já bych taky takovou váhu netahal, jak píše mike, maximálně 15kg i z jídlem a pitím, zřejmě si ještě mladý že můžeš tahat takovou váhu? i když podle mě je to naprosto zbytečný i když si mladý
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod CzechJoker » pát čer 28, 2013 6:42

No batoh, co má tři kila sám o sobě... :shock:
Řekněme, že na batohu ušetříš klidně 1,5 kg váhy a 50% ceny a neomezuješ se ani v prostoru, ani ve "značce". To je jedna plná petka vody, mimochodem... Pak úspora váhy na stanu, spacáku - jsou dobré věci, které jsou malé, skladné a funkční.
Přiznávám, že před dvaceti lety jsem jel na týden a měl jsem na hřbetě 18 kilo. Never more ](*,)
CzechJoker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned čer 9, 2013 6:54
Bydliště: Schallingrad

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Jimi » pát čer 28, 2013 8:59

Mladý... :lol: 25 let... Jde o to, že jsem nejzdil nikam na týden, ale na měsíc, přes český hory, Tatry z Polska na Slovensko, další tůry po Slovensku a pak ještě na Ukrajinu. To si pak sebou pro jistotu člověk vezme víc věcí než na týden! Samozřejmě místo stanu mám bivak, ultralehký spacák atd.
Když k tomu přidám pončo, ěšusy, bombičku, hygienu, lékárničku, nějaký ty konzervy..., trekový hůlky, mapy, slovníček, karimatku, ze pár hader (a to hodně skromě), k tomu foťák, kameru a jejich příslušenství a dalších pár drobností (ty už váží prd)... ono se to nezdá, ale ta váha se vyšplhá a když k tomu přidáš tu vodu...
A už se dostávám k té krosně... Zkoušel jsem si jich tam plno, se zátěží, samozřejmě je rozdíl 5 minut na prodejně a měsíc v terénu, ale člověk pozná i tak, jak mu ta krosna sedí, jestli ho někde neškrtí atd.
Tahle padla perfektně a jiný, dělaný na menší objem (a zároveň i váhu) mě už i na té prodejně prostě neseděli, řezaly do ramen...

Každopádně nevím jestli je to věkem (pochybuju :lol: ), ale já o té krosně na těch zádech po pár dnech skoro nevěděl a to mám postavu kostlivce!

Každopádně obdivuju cestovatele typu pytlík přes rameno s foťákem a spacákem a hurá do světa!!!
Jsme všichni moc spohodlnělí! Když mi vyprávě otec, jak oni jezdili na "čundry".......
"Svět patří těm, co se neposerou!"Ch.Bukowski
Jimi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 24, 2011 13:55

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod fps » pát čer 28, 2013 14:05

v tvém věku jsem váhu co jsem měl na zádech taky vůbec neřešil, ale počkej za dvacet let, pak pro tebe bude cca 10kg bez jídla a vody akorát, a to i na měsíc, tady je můj přehled co mam na prodloužený víkend já viewtopic.php?p=366552#p366552, a když to je na delší dobu než na prodloužený víkend, tak přihodím náhradní ponožky, trenky, triko s krátkým rukávem, a něco na praní, a věci peru, na tom se dá ušetři dost váhy, než tahat plno náhradního oblečení
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod mike » pát čer 28, 2013 18:28

Jimi píše:Každopádně nevím jestli je to věkem (pochybuju :lol: ), ale já o té krosně na těch zádech po pár dnech skoro nevěděl a to mám postavu kostlivce!

Je to vekem. Stejne jako fps jsem v tve veku vahu vubec neresil a tahal s sebou mj. stary asi trikilovy spacak s komfortem asi +10 ;-) Poznas to uz za 10 let a za 20 jeste vic.

Zes o batohu "nevedel" je fajn pocit, ale at uz sedi na zadech jakkoliv, do kopce tu vahu svaly vytahnout musi a z kopce ji zase ubrzdit, coz je jeste horsi. Na rovine nebo mirnych kopeckach se to nepozna, v horach o to vic.

BTW, neni to krosna, ale batoh. Krosna je neco jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Luci Luc » pát čer 28, 2013 20:17

Sem si letos koupila doldy za cca 3t. o váze 1,1kg a už to mi přišlo dost. Mám 38+10l a i tak toho budu mít plný brejle (počítám 10kg náklad včetně 3l vody) :-) Od pondělí započínám trénink s batohem na zádech na chodícím pásu, abych to pak přežila. Bez něj lala, ale s ním na víc dní je to jinej levl :twisted:
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod mike » pát čer 28, 2013 20:40

:shock: a to jsem si myslel, ze uz mne tu jen tak neco neprekvapi... Neblbni s pasem a radej jdi ven. Aspon hodinu dve do kopecka a zase dolu. Ne ze by to moc pomohlo, ale aspon neco. Trenovat je lepsi cely rok ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Týdenní hřebenovka a pak Wolfgangovo jezero?

Příspěvekod Luci Luc » pát čer 28, 2013 20:49

S malou to zas tak nejde. Má 2,5roku a s ní toho moc nenatrénuju v terénu, i když bych ráda :cry: Tatínek chodí domů až večer a přes den je u babičky, protože nemáme školku :evil: Je dobrá, že už bez problémů ujde přes kopce 12km v jejím věku bez kočárku, ale s ní to na nějakej větší trénink opravdu není :oops: Musím tedy využívat svých možností a v noci po lese bez ní chodit nebudu, bych si kákla :D
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Další

Zpět na Alpské státy

cron