Dom - Walliské alpy

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dom - Walliské alpy

Příspěvekod RRR_cz » stř říj 17, 2012 22:20

Byl ste tam nekdo???Zajímaj mě osobní zkušenosti s výstupem...
RRR_cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 12, 2008 18:13

Re: Dom - Walliské alpy

Příspěvekod Simi » pát říj 19, 2012 9:12

Pred par lety jsem tam byl. Co konkretneji te zajima?
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Dom - Walliské alpy

Příspěvekod Jary » pát říj 19, 2012 13:51

Byl jsem 2005.

Spaní "nadivoko" kousek nad Domhutte, výstup normálkou bez techn. obtíží. Cestou se překonává jeden skalní hřebínek, tuším je tam místní fixní lano, hodí se smyčka na odjištění se.
Rád poradím, ale musíš se zeptat víc konkrétněji.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Dom - Walliské alpy

Příspěvekod RRR_cz » sob říj 20, 2012 23:02

zajímá mě právě to spaní na divoko nad domhutte...kolik je tam fleků na stan?..při odchodu nahoru ste to tam nechali nebo táhli sebou???....Ten hřebínek to je asi ten festijoch co??nebo tak nejak se to píše:)...dá se to přelézt i za horších podmínek??když to bude mokrý?....Nahoru vedou 2 cesty..jedna po ledovci a druhá nejakym tim hřebenem festigrad..Kterou ste šli???co je lepší??o kolik je ten festigrad nebezpečnější???dík:)
RRR_cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 12, 2008 18:13

Re: Dom - Walliské alpy

Příspěvekod Jary » ned říj 21, 2012 20:59

Míst na stany dostatek. Když jsme přišli, tak to zrovna balili nějací Poláci, měli tak 4 stany a my si v klidu postavili na jiných místech naše dva. Byly tam i další fleky, vybírali jsme si ty lepší s vyšší kamennou ohrádkou. Přes den jsme je nechali normálně stát. (Ještě tak ráno ve tři bourat stan a tahat s sebou na kopec. Vše zůstalo v nich.)
Jo ten hřebínek je Festijoch. Šli jsme to za mlhy a zpět i po mírném sněžení, takže za mokra. Suchá skála je lepší, ale takto to taky šlo.
Nahoru normální cestou tj. ne po hřebeni. normálka (po ledovci) je určitě o dost snažší.
Když pošleš SZ, možná někde vydoluju nějakou fotku pro inspiraci.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Dom - Walliské alpy

Příspěvekod Simi » pon říj 22, 2012 9:20

Ad spaní viz předchozí odpověď. Stany i věci jsme tam normálně nechali.

Festijoch byl v pohodě. Nahoru jsme ho šli suchý, dolů ve vichřici a bouřce se sněžením a taky nebyl problém. Samozřejmě za předpokladu určitých lezeckých zkušeností.

Festigrat určitě nebezpečnější není, jen o něco náročnější než normálka. Z pohledu bezpečnosti mi "nejhorší" přišel ledovec na normálce, kde byly velké trhliny. Nicméně žádné drama to není a cesta po něm je v sezóně vyšlapaná.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Dom - Walliské alpy

Příspěvekod RRR_cz » pon říj 22, 2012 13:42

Tak děkuju za odpovědi...třeba si ještě na neco vzpomenu co mě zajímá:)
RRR_cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 12, 2008 18:13

Re: Dom - Walliské alpy

Příspěvekod remy77 » čtv črc 28, 2016 21:05

Nebol tam odvtedy niekto?
Zaujimalo by ma hlavne to stanovanie nad Domhutte, ci to este je v pohode.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Dom - Walliské alpy

Příspěvekod remy77 » stř srp 8, 2018 8:39

Po ceste na Dom pri odbocke na Europahutte urobili minuly rok "atrakciu". Je tam lanovy most s dlzkou 494 m a vo vyske 85 m. Chodi tam tolko ludi, ze dolu v Rande nebolo kde zaparkovat ](*,)

Inak stanovanie v bivaku nad Domhutte este vzdy OK. Bola tam okrem nas len jedna rodina nemcov. Na Festijochu su cca. kazdych 15 m nity a mailonky na zlanenie (da sa ist podla nich aj hore), podmienky na Fetigrate super, ladovec s minimom trhlin. Lano som vybral akurat na zlanenie z Festijochu.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Walliske Alpy, Castor+Pollux - upozorneni

Příspěvekod apuka » ned zář 2, 2018 11:29

Neni to o Domu, ale je to ve Walliskych Alpach a blizko Domu a lepsi misto jsem nenasel...

Pokud byste se nekdo ted chystal na Castor, tak bacha, na vystupu "ze smeru" od Polluxu a chat pod nim jsou tam natazena fixni lana, ale sejit dolu tim smerem se da pouze zlanenim a to pouze pomoci ledovcoveho(-ych) sroubu!!! Tj. o sroub(y) asi prijdete. Je to vice-mene ledove, smerem dolu neschudne a chodi se tam se sestupem na druhou stranu nebo pokracovani Spagetti Tour na Monte Rosa. Hodne lidi, co nemaji aktualni info se tam vybere a pote otoci

Naopak - cesta od Rifugio d'Aya na Pollux je (jeste v pondeli byl) ve vybornem stavu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Alpské státy