Rakousko - Venediger

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rakousko - Venediger

Příspěvekod ja-cz » ned dub 8, 2007 21:31

Zdravim,
v alpach teprve zacinam, ale plany sou velke a tak chceme sezonu zacit co nejdrive. Na vikend kolem 1.5. mame naplanovany vystup na Gross Venediger pres Defregger Haus. Bezne vybaveni mame - macky, cepin, uvazek, lano, osmy a nejake ty karabiny - jestlize neco duleziteho chybi dejte vedet.

Rad bych ale poprosil zkusenejsi a hlavne ty co se ted potuluji nebo budou potulovat v okoli o informace co se tyce snehovych podminek. Jestli nas plan bez sneznic a skialpu neni cista utopie :-) Myslim ze po letosni slabe zime by to nemuselo byt tak strasne... Za jakekoliv postrehy budu vdecny :wink:
ja-cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 8, 2007 19:26
Bydliště: Karviná

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod Bedrich » pon dub 9, 2007 8:10

ja-cz píše:Zdravim,
v alpach teprve zacinam, ale plany sou velke a tak chceme sezonu zacit co nejdrive. Na vikend kolem 1.5. mame naplanovany vystup na Gross Venediger pres Defregger Haus. Bezne vybaveni mame - macky, cepin, uvazek, lano, osmy a nejake ty karabiny - jestlize neco duleziteho chybi dejte vedet.

Rad bych ale poprosil zkusenejsi a hlavne ty co se ted potuluji nebo budou potulovat v okoli o informace co se tyce snehovych podminek. Jestli nas plan bez sneznic a skialpu neni cista utopie :-) Myslim ze po letosni slabe zime by to nemuselo byt tak strasne... Za jakekoliv postrehy budu vdecny :wink:


No je to pomerne jednoduchej kopec, kompaktni ledovec, nakej snih urcite bude..., ale jestli bude teplo jako ted, tak by se to melo snad dat, akorat chce to vyrazet brzo rano, dokavad bude primrzlej firn.Sleduj spis webkamery a pocasi, jestli tam nenasnezi neco.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod ja-cz » pon dub 9, 2007 12:44

Bedrich: diky ;-) a co se vybaveni tyce, je to OK, nebo chybi neco?
Jak dlouho priblizne trva nez snih vytuhne, rekneme par dnu, tyden? Plahocit se tam po pas v bilem sfinstvu asi nebude to prave orechove :mrgreen:
ja-cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 8, 2007 19:26
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Bedrich » pon dub 9, 2007 13:42

Staci aby pres den bylo na slunci nad nulou a v noci mrzlo, coz se ted deje, spis hlidej aby nekde pred tim tejden nenasnezilo :lol:
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod ja-cz » pon dub 9, 2007 17:59

tak to mi je jasne... Jako mam na mysli kdyby napr par dnu pred odjezdem neco nasnezilo a bylo pak hrubo pod nulou, zvrdl by ten snih nebo by to prasan? Jak rikam v Alpach teprve zacinam, takze o tom co ten snih dela za jakych podminek bohuzel moc nevim :|
ja-cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 8, 2007 19:26
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Bedrich » pon dub 9, 2007 19:26

ja-cz píše:tak to mi je jasne... Jako mam na mysli kdyby napr par dnu pred odjezdem neco nasnezilo a bylo pak hrubo pod nulou, zvrdl by ten snih nebo by to prasan? Jak rikam v Alpach teprve zacinam, takze o tom co ten snih dela za jakych podminek bohuzel moc nevim :|


Presne, tak pokud by snezilo a teploty budou dole, tak to bude prasan, ikdyz v kvvetnu uz pres den mas vedro na slunci, takze to moc nepredpokladam, ale sleduj to, a hlavne budou jeste nektery trhliny zakryty, takze 100% navazany, ikdyz od ty chaty, je to plato ledovcovy docela kompaktni.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod fps » sob srp 13, 2016 15:45

nevíte někdo jak je obtížná část St. Pöltner Hütte - Zeigerpalfen - Neue Fürther Hütte ve Venedigergruppe? je to St. Pöltner Westweg 902 a 916, na mapách se mi to zda že to je v pohodě?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod fps » stř srp 17, 2016 18:37

Jel jste někdo Pinzgauer Lokalbahn? je to úzkokolejka Zell am See - Krimml, mám dva dotazy.
- co jsem se dočetl, tak lístky se kupují ve vlaku? u průvodčího nebo v automatu? dá se lístek koupit i na nádrží? v pokladně nebo v automatu?
- odjíždí vlak ze Zell am See ze stejného vlakového nádraží jako tam přijede vlak ÖBB? a nebo je nástupiště na Pinzgauer Lokalbahn někde mimo nádraží ÖBB?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2016 19:07

Jel jsem s tim nekolikrat. Bohuzel si to presne nevzpominam, ale mam pocit, ze jsem mel jizdenku na celou cestu a zadnou zvlastni jsem si nedokupoval. Jiste to ale nevim a taky uz je to nejaka doba, co jsem tam jel naposled.

Nastupiste v Zell am See je na stejnem nadrazi, ale je trochu mimo ostatni nastupiste. Mam pocit, ze nejbliz budove a vystrcene jednim smerem. Jsou tam myslim cedule, kdyz tak se ptej na Krimml, nekdo ti ukaze smer.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2016 19:21

Hmm, divne. CD eshop jizdenku prodat neumi, coz by ukazovalo na specialni tarif. OEBB eshop to ale umi, jednu jizdenku na celou cestu. Asi tam bude nejaka dohoda.

Kazdopadne, na tom webu pisou, ze jizdenky prodava pruvodci bez prirazky. V Zell am See budes mit trochu casu, tak se zeptej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » stř srp 17, 2016 19:29

Nic divneho... CD prodava mezinarodni jizdenky na trate provozovatelu, sdruzenych GID ci jak se jmenuje ta mezinarodni zeleznicni unie. A provozovatel teto lokalky tam neni (co se nedivim). OEBB za rakousky usek prodava jizdenky vsude, kde ma dohodu s mistnimi drahami, coz ma i s timto provozovatelem. V CR to muze byt podobne s nekterymi lokalkami, co provozuje nekdo jiny (napr. Zabreh - Kouty nad Desnou?), ale nezkousel jsem to. Resp. na OEBB shopu si nekoupis jizdenku na spoj v CR s LEO Expresem nebo Regiojetem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2016 19:37

Aha, to je mozne. Uz si zacinam vybavovat, jak jsem tam jel naposled, asi pred 3 lety. Trefil jsem serii silenych zpozdeni (EC z Nemecka pres hodinu...) a jelikoz vypadalo, ze nestiham posledni bus v Lienzi, zmenil jsem trasu pres Mittersill. Jizdenku pres Zell am See jsem si dokupoval myslim ve Swarzachu a proto mi ji prodali celou az do Mittersillu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod fps » stř srp 17, 2016 19:51

- Jsem psal dotaz na info@cd.cz, odepsali "Jízdenku do Mittersill je třeba koupit až v Rakousku." tak proto ten můj dotaz, abych věděl co mam na místě čekat při koupi lístku Zell am See - Mittersill, cena lístku Zell am See - Krimml je 10,60 € ? jestli to dobří chápu
- Německy neumím, takže se na nic ptát ani nechci, doufám že to bude dobře značené, a že za těch 20 min. co mam na přestup se zorientuji, i když on jede další vlak zase za 1h, takže to není problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod fps » stř srp 17, 2016 20:24

Bahnhof Zell am See tady je vidět odkud odjíždí Pinzgauer Lokalbahn, je to z prvního nástupiště
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2016 20:42

Taky neumim nemecky :) Proste jdu k nekomu, kdo vypada jako vypravci a zeptam se "Krimml"? No a on mavne rukou k nastupisti, na kterem stoji ten maly vlacek.

Cenu ti rekne web OEBB. Do Krimmlu 10.60, do Mittersillu 5.70 (apuka mel pravdu, ten web je ted vazne hrozny... nechapu, proc se tomu rika responsivni design, kdyz se to po takovem "vylepseni" obvykle zpomali k nepouzitelnosti :evil:)

Jo, to je ono, jak jsem psal, u budovy a trochu mimo. Vsimni si, ze na videu prsi, to je v Zell am See a na tehle strane hor bezne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod fps » stř srp 17, 2016 20:59

tak takhle se samozřejmě taky umím zeptat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » sob srp 27, 2016 23:35

Kdyby chtel nekdo na vrchol. Ledovec neni v dobrem stavu. Spousta trhlin i tam, kde jindy nebyvaji. Normalka z Defreggerhausu je proslapla dost blbe, zvlast v dolni casti vede primo pres trhliny i tam, kde se daji obejit. Nektere uz byly proslaple skrz a odpoledne jsem si na to netroufnul slapnout. V jednom miste dokonce vede paralelne s trhlinou aspon 20 m hlubokou, asi pul metru od ni a pritom je vedle dost bezpecneho mista... Trhliny jsou dokonce i v sedle vedle Rainer Hornu, kde to uz normalne byva bezpecne. Tak spatne jsem to tam jeste nezazil, ale zas jsem tam myslim nebyl na konci srpna.

Zajimave ale je, ze vrcholovy hrebinek je v pohode. Zadny led, snih a relativne siroky. Zazil jsem ho o dost horsi.

Bojim se, ze se tam nekdo zabije. Nejspis nejaky bergfuhrer s 8 klienty na lane navazanymi po 3 metrech, bez macek a cepinu a jeste s lanem hozenym pres rameno. A to mi ten stary osel vysvetloval, ze nemam chodit bez jisteni. Kdyby se propadnul kdokoliv z nich, tak jdou vsichni. Lidi tam bylo dost a vetsina by nemela sanci pad chytit, prijde mi, ze si snad mysli, ze lano je nejaky talisman, co je ochrani od vseho zleho #-o Vubec nechapu, proc chodi vetsina bez macek, o cepinu ani nemluve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod fps » pon zář 19, 2016 14:31

začátkem říjnu snad už nebude výluka vlaku, a sna se tedy kouknu do Venedigergruppe, takže mam znova dotaz
fps píše:nevíte někdo jak je obtížná část St. Pöltner Hütte - Zeigerpalfen - Neue Fürther Hütte ve Venedigergruppe? je to St. Pöltner Westweg 902 a 916, na mapách se mi to zda že to je v pohodě?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod fps » ned říj 9, 2016 10:43

část na jejichž obtížnost jsem se tady ptal mám prošlou, takže mohu o tom poreferovat:
- St. Pöltner Hütte - Zeigerpalfen - Sandebentörl, St. Pöltner Westweg 902 je celkem v pohodě, ale není to zase úplný choďák, občas se jde po srovnaném kamení, pouze na dvou místech cca tady a tady to je obtížnější, jsou tam i ocelová lana
- část Sandebentörl - Neue Fürther Hütte 916 je ale už obtížnější, i když na mapách to tak vůbec nevypadá, hlavně tahle část pod Sandebentörl bylo maximum co jsem ochoten riskovat, cesta vede přes nesrovnané velké kameny, a neustále se mění směr, jako by tam ty kameny napadali nedávno, ještě že tato část byla nedávno a detailně označená, značka nebo tyč cca každých 10 m, protože jinak nebylo vůbec vidět kudy se chodí, skoro celí den co jsme to šel bylo špatné počasí, ale zrovna v tomto nejtěžším místě se počasí ještě zhoršilo, takže jsem ani neměl náladu tam nic natáčet, byl jsem rád že to vůbec projdu, tato část asi byla to nejobtížnější co jsem kdy šel
- za ty dny co jsem se pohyboval nahoře jsem potkal pouze dva lidi, holku a kluka, a byli z ČR, což je celkem zajímavé
- z 2.10. na 3.10. nahoře napadlo celkem dost sněhu, cca 20 cm, v noci jsem třikrát ze stanu oklepával sníh
- 30.9. - 16.10.2016 je v části Pinzgauer Lokalbahn výluka, a ve stejnou dobu i opravují silnici, do 31.10.2016, cca od Zell am See byla šílená fronta aut, v části se totiž jede jenom jedni pruhem, tedy se jelo, ono se spíš víc stálo než jelo, střídavý průjezd jedním pruhem řídili ručně značkou, ani tam nebyl semafor, doufám že zase hodně dlouho nebudu muset jet autobusem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod fps » úte říj 11, 2016 17:35

takhle bylo nahoře hnusně Sandebentörl 2751 m n. m.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » sob srp 12, 2017 10:26

Pred tydnem a pul manzelka se synem presli korunu Venedigeru. Spali na Defreggenerhausu a rano si vsimli, ze vetsina lidi jdoucich na Venediger nemela uvazky ani lano (mysleno uz na miste navazovani na ledovci), skoro nikdo cepin a dokonce vetsina ani macky ](*,) ](*,) ](*,). A to ten ledovec byl az na led. prakticky beze snehu a trhliny jsou uz i tam, kde predtim nikdy nebyly a co byvaly, jsou vetsi a je jich vice. Kam ten svet speje???
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod progym » sob srp 12, 2017 15:37

Každý svého štěstí strůjcem.....
Nedávno jsem četl na pohoře o výstupu na Banátčana, kde chlapec-vůdce usoudil, že je to vlastně sjezdovka a tak se taky nenavázali :D
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » sob srp 12, 2017 23:17

@apuka: tam je to klasika. Vsak uz jsem psal driv, i vudci jsou dost mimo. Celkem bezne maji 10 a vice lidi na jednom lane po par metrech jako ovce, bez macek a cepinu, maximalne hulky a vudce ma akorat tradicni okovanou tyc. Kdyby jeden sjel po lede do trhliny, tak jdou za nim vsichni.

Na druhou stranu, kdyz se drzis vyslapane stezky, tak je to celkem bezpecne. Akorat na vrcholovy hrebinek bych bez macek a cepinu fakt nevlezl, ale ja se holt moc bojim ;-) Jinak uz jsem tam sel nekolikrat solo, samozrejme s mackama a cepinem. Zabavne bylo, ze jednou mel ten vudce s ovcema jakesi kecy :D

Kterym smerem to sli? Tusis, jak vypada sedlo Rainertorl? Vloni tam bylo spousta trhlin, do kterych padali Madari, pricemz driv to tam bylo uplne v pohode... Chtel jsem to vzit pres celou korunu pri sestupu, ale tohle mne odradilo, vylezl jsem akorat na Rainerhorn a dal na Schwarze Wand uz jsem se bal a radej se vratil stejnou cestou. Jsem si rikal, ze priste to vezmu opacne, po ranu, kdyz bude jeste snih drzet, smerem na Hoher Zaun a Schwarze Wand a odpoledne sestoupim klasicky po stope.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » ned srp 13, 2017 19:55

Zatim Ti moc informaci nedokazu dat. Ted jsou v Saas Grundu a maji momentalne nefunkcni Wifi na ubytovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » čtv srp 17, 2017 21:03

Koukal jsem dneska zdalky na ledovce a snehu je fakt malo. Mezi Weissespitze a Hoher Zaunem skoro zadny. Coz by nevadilo, aspon jsou videt trhliny, ale v sobotu ma pry snezit a pak z toho bude minove pole. Do toho nevlezu, jednou jsem to udelal a solidni psycho. Zitra tam jeste nepujdu, potrebuju se lip aklimatizovat, dneska jsem mel nad 3000 nejaky zkraceny dech :)

Pan domaci rikal, ze byla mizerna zima, snih az v pulce ledna a malo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod slezacekm » pát srp 18, 2017 7:24

Nevidis odtamtud nahodou smer Reichenspitze? Chci tam v utery jet, tak jak to tam vypada. Nebo nejakou predpoved pro tu oblast od mistnaku?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2017 8:00

No, obavam se, ze i kdyby Reichenspitze odnekud videl, jednak to bude dost daleko na zjisteni podrobnejsiho stavu a jednak uvidi jen stranu od Venedigeru. Predpokladam, ze Ty pujdes od Zillertalu.
ZKus se zkontaktovat s Plauener Hutte a zeptat se, jak to tam vypada.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod slezacekm » pát srp 18, 2017 8:59

mas recht. chci dat ty tri vrcholky z druhe strany od prehrady. neznas to?
napisu na chatu. diky za tip
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2017 21:19

Videt je, ale jen z nejzapadnejsiho hrebene a tam jsem jeste ted nebyl. Je to celkem daleko a byva tam horsi pocasi, protoze jde z Zillertalu ;-)

Zdalky to vypada velmi zajimave, jsem si rikal, ze se tam jednou kouknu. Nekde doma mam pruvodce a mam pocit, ze to neni uplne jednoduche.

Pocasi berou mistni z AV prepovedi pro Venediger a/nebo italskou predpoved pro Jizni Tyrolsko. AV ted celkem sedi, jen jsou prilis optimisti, dneska bylo o dost vic mraku, nez predpovidali. Ale dest a bourky (0) na rozdil od ostatnich trefili.

Zrovna je dost neobvykle pocasi, mraky jdou z jihu z Italie, takze na severni strane hrebene je pekneji, nez na jizni. Normalne je to naopak. Zitra ma prechazet studena fronta, uz dost klesnul tlak, skoro 10 hPa za den. Planuju odpocinkovy den.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rakousko - Venediger

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2017 22:17

mike píše:AV ted celkem sedi, jen jsou prilis optimisti
Nejsou optimictejsi, Ty sedis ve spatnem udoli :-D.

Pred trema tydny jsem nektere dny koukal, napr. od cesty na Schleinitz bylo hezky videt do nekolika udoli. AV predpoved byla vzdy naprosto presna - ale vzdy na nektere/-udoli. Ja jsem mel stesti, ze jsem byl vzdy na strane, kam bud nedorazil nebo dorazil az nakonec dest. Krasne se koukalo, jak do jednoho udoli se zacina valit mrak, ve druhem uz zuri bourka, ve tretim mrholi, ve ctvrtem vypada na Ragnarok - a u mne sviti slunce. A taky jak se to vzajemne priblizovalo nebo nektere udoli se zacalo vyjasnovat, atd. Proste krasna skola meteorologickych predpovedi :-).
Ale o te oblasti, jen trochu vys jsi na neco podobneho sam poukazoval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Alpské státy