Poprve do Alp, jak na to

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte črc 26, 2016 15:46

@fps: nenech se odradit, nocni vlak v jedno nebo dvoumistnem kupe je o necem upl e jinem jako letani, hlavne kdyc jsi dost vysoky.
Bohuzel dal nez do Basileje se jimi moc nedostanes, ani z Vidne. Zadny stres, vnici se vyspis, rano dostanes snidani a caj nebo kafe.vsechno mas u sebe, vystoupis z vlaku a prestoupis, kam potrebujes. Pokud bys jel do Francie, oplati se podivat na spojeni i z Nemeckych mest, jezdi tam Talgo nebo ICE. Na vsechno se da koupit jizdenka online. Jenom pokud bys kupoval ty levnejsi jizdenky, bacha ze jsou pouze na konkretnk vlak a nedaji se vratit.
Mimichodem nocni vlak z Prahy ma jednu velkou vyhodu - jeden dost brzo, takze na nemeckych hranicivh jeste nebudes spat, kdyz budou chodit kontrolovat policajti. Z Vidne jede pozdeji a na hranicich Te vzbudi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte črc 26, 2016 17:02

@fps: chapu spravne, ze se prepravujes prevazne vlakem a po Praze chodis pesky? ;-) To musi byt dost neprakticke a omezujici. Sam se taky trochu omezuju, auto by bylo obcas prakticke, ale rozhodl jsem se, ze dokud nebudou samoriditelna, tak si ho neporidim. U mne ale nejde ani tak o strach, jako o lenost, nejsem ochoten otrocit plechove krave :twisted:

BTW, kdyz si priplatis v letadle za business class, pripadne prvni tridu, tak mas taky vlastni luzko/koji, na kterem se da rozumne vyspat. Po Evrope samozrejme ne, ale pri delsich letech to stoji za uvahu. Kdyz jsi v letadle 8 a vic hodin, tak uz je rozdil sakra znat.

@apuka: jaci policajti? Schengen uz zrusili i oficialne? V normalnim vlaku jsem si toho jeste nevsiml...

Jinak nic proti luzkovym vlakum, ale jde o to, ze do Alp je opravdu malo moznosti a budou ubyvat. Mj. proto, ze vetsina lidi to asi vidi jako ja a da prednost letadlu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » stř črc 27, 2016 12:49

grco píše:ufff, no fps moc ti nezavidim...

nápodobně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » stř črc 27, 2016 13:04

apuka píše:nenech se odradit, nocni vlak v jedno nebo dvoumistnem kupe je o necem upl e jinem jako letani, hlavne kdyc jsi dost vysoky

v tomhle už mam jasno, a na Slovensko už mnohokrát ozkoušeno, ale do Alp by to noční vlak chtělo, Praha - Linz - Salzburg - Innsbruck, a Praha - Vídeň - Bruck/Mur - Ljubljana, to by byla paráda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » stř črc 27, 2016 13:23

mike píše:chapu spravne, ze se prepravujes prevazne vlakem a po Praze chodis pesky? ;-) To musi byt dost neprakticke a omezujici. Sam se taky trochu omezuju, auto by bylo obcas prakticke, ale rozhodl jsem se, ze dokud nebudou samoriditelna, tak si ho neporidim. U mne ale nejde ani tak o strach, jako o lenost, nejsem ochoten otrocit plechove krave :twisted:

meziměstsky vlakem, v Praze pěšky, tramvají, metrem, co se ti na tom zdá omezující, "U mne ale nejde ani tak o strach, jako o lenost, nejsem ochoten otrocit plechove krave" v Praze to mam stejné, nechápu kdo může po Praze jezdit autem, krom tedy pracovně

mike píše:@apuka: jaci policajti? Schengen uz zrusili i oficialne? V normalnim vlaku jsem si toho jeste nevsiml...

jojo

mike píše:Jinak nic proti luzkovym vlakum, ale jde o to, ze do Alp je opravdu malo moznosti a budou ubyvat. Mj. proto, ze vetsina lidi to asi vidi jako ja a da prednost letadlu.

tak to já doufám že tohle se stane " Spojení se Švýcarskem přes noc by ale zmizet podle informací iDNES.cz nemělo. České dráhy společně s dalšími dopravci plánují, že by noční vlak mohl jet kratší cestou přes Rakousko.", pak by noční vlak do Alp přibyl, ne ubyl, většina lidi to spíš vidí na cestování autem než letadlem nebo vlakem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 27, 2016 17:24

fps píše:meziměstsky vlakem, v Praze pěšky, tramvají, metrem, co se ti na tom zdá omezující

Chybi ti tam busy. Kdyz si mam vybrat, tak rozhodne vlak, ale na nekterych trasach je bus lepsi. Treba Praha - Liberec, tam je vlakove spojeni otresne, ale Jancurovy busy fajn. V Rakousku zas od vlaku do hor, bez busu jedine stopem. To ti taky chybi ;-)

fps píše:nechápu kdo může po Praze jezdit autem, krom tedy pracovně

Jo, to je na hlavu, ale je spousta takovych. Nez postavili metro do Kobylis, tak jsem obcas jezdil z prace rano busem z Holesovic. V protismeru staly tri rady aut obsazene po jednom. Od Bulovky az dolu #-o

fps píše:většina lidi to spíš vidí na cestování autem než letadlem nebo vlakem

Zalezi na vzdalenosti. Do Rakouska autem, ale cim dal, tim vic lidi voli letadlo. Protoze vyjde lip casove, financne i pohodlim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » stř črc 27, 2016 18:55

Letadla su uplne nahovno.

Furt clovek niekde caka, furt nejake trapne kontroly. Furt si musim davat dole opasok jak IDIOT. Vyberat vsetko z vreciek, vyberat notas, vyberat tekutiny. Nemozem si zobrat nic vacsie jak 100ml. Vsade plno ludi, furt zavadzaju vsetci. Fakt hruza. Najhorsie je na tomto zasranom Irsku prave to, ze clovek musi lietat VSADE, lebo je to blby ostrov!

Uz sa tesim jak sa vratim do Brna a kupim si zas auto a budem mat konecne klud. Hodim vsetko do kufra, nastartujem a mozem ist kam chcem, kedy chcem.

A vraj "otrok plechovej krabici". To nikdy nepochopim. Mat vlastne auto je ta najvacsia volnost.

Aj teraz ked niekde letim, tak sa najviac tesim na to, jak si konecne sadnem do auta z pozicovne v desstinacii. Dovtedy ma vsetci a vsetko len sere!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod pickard » stř črc 27, 2016 19:05

Nechapu, jak muze nekdo dobrovolne cestovat vlaky, ktere se pohybuji muzealnimi rychlostmi jako v CR. To je depresivni jak cyp.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » stř črc 27, 2016 19:12

Mne osobne fakt najviac vadia lietadla. Je jasne, ze niekam musim letiet, lebo autom by som tam siel mesiac, takze proste lietam, lebo ine moznosti prakticky su nerealne. Ale podla mna je to fakt najhorsia forma dopravy.

Nie kvoli samotnemu letu, alebo ze by som mal z lietania strach. Ale kvoli 2.5 hodinovemu letu zabijem kludne dalsie 4 hodiny hovadinami okolo.

Pretoze samozrejme letisko je niekde vprdeli 50km z mesta, takze musim ist 40 minut busom doprdele. Tam samozrejme musim byt s predstihom, pretoze musim ist cez security, kde musim vsetko vytahovat jak idiot, jak som uz popisal predtym. Nedajboze ze mam este batozinu, ktoru musim checkinnut, tak to musim prist este skor a cakat v rade jak idiot u prepazky.

Ked uz sa dostanem cez security, tak idem ku gate, tam zas samozrejme musi clovek tiez prist s predstihom, lebo nikdy nevie kolko dlho bude trvat to ostatne predtym. Takze tam zas cakam hodinu jak idiot.

Potom konecne ma pustia do lietadla a v lietadle zas cakam jak idiot, lebo je premavka a cakaju na povolenie z veze!

Pocas letu tam revu detiska, alebo vyspevuju ozrati iri.

No a to este nie je vsetko, uz ked konecne po 2.5 hodinach pristaneme, tak zas cakam v lietadle jak idiot, kym pridu so schodami, kym sa vsetci vyterigaju z toho lietadla, pretoze samozrejme tymi ulickami a vychodmi to nejde moc rychlo.

No a potom si to mozem prejst zas cele znova. Kracam 2km niekde doprdele po batoh s milion ludmi, co sa pletu pod nohy.

Vezmem batozinu, zas idem cez vadnu pasovu kontrolu, pretoze som terorista samozrejme.

A ked konecne po pol dni vyjdem z letiska, tak zas musim ist nejakym transferom hodinu do centra.

Takze nechapem jak niekto moze toto povazovat za dobru formu dopravy :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 27, 2016 19:14

:D co clovek, to nazor. Vsechno je vec priorit a mensiho zla.

@pickard: kdy jsi naposled jel vlakem? V CR jezdi 160 km/h a v Rakousku 200. Bohuzel ne vsude a bohuzel u nas je jedna z nejhorsich trati Praha - CB - Horni Dvoriste, tam se to opravdu vlece. Holt sednu po pate do vlaku, natahnu se a tu hruzu prospim. V Rakousku uz je to pohoda.

@grco: kdyby opasek, ale boty. Pohorky mi piskaji snad vzdycky #-o Je to otrava, ale furt je to od nejake vzdalenosti nejrychlejsi.

grco píše:A vraj "otrok plechovej krabici". To nikdy nepochopim. Mat vlastne auto je ta najvacsia volnost.

Nepsal jsem krabici, ale krave :P Volnost to bude, az nebudu muset ridit. A az nebudou moct ridit kokoti, co jsou jich u nas plne silnice. Nastesti se ta doba blizi rychleji, nez se jeste pred par lety zdalo :finga:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » stř črc 27, 2016 19:17

@mike: jasne, vsak to som pisal aj ja, ze proste samozrejme na urcite vzdialenosti clovek nema inu moznost a aj s tymi cakaniami a transfermi je to najrychlejsie, ale mne cela ta logistika okolo leteckej dopravy pride uplne nahovno a neverim tomu, ze by to neslo spravit lepsie/jednoduchsie...

najviac to clovek prave citi u tych letov, ktore trvaju 2 hodiny alebo aj min...

ako napriklad dublin - praha, samotny let trva len 2 hodiny, ale od doby kedy vyrazim z domu v dubline a pridem napriklad v prahe na hlavak, tak to trva cele 6-7 hodin.

ano, da sa povedat, ze byt za 6 hodin z dublinu v prahe je zazrak modernej doby, ale mne skor ide o ten pomer tych casov, let 2 hodiny, vsetko okolo 4 hodiny!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 27, 2016 19:23

Vsak jo, ja nesnasim dopravu obecne, proto to vidim ciste jako volbu nejmensiho zla. Bojim se, ze teleportu se asi v tomhle zivote nedockam...

Ano, u kratkych letu zabere let samotny nejmin casu, ale porad je to celkove kratsi, nez jine druhy dopravy. Uz od nejakych 500 km vzdusnou carou, protoze po zemi je to o dost dal.

grco píše:Pocas letu tam revu detiska, alebo vyspevuju ozrati iri.

Nemas letat s Ryanem a do Irska :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » stř črc 27, 2016 19:27

@mike: mne na aute vyhovuje to, ze si mozem zobrat aj viac veci, napriklad aj normalne civilne oblecenie, ktore potom necham v aute a ked sa k autu vratim, tak sa mozem prezliect do niecoho normalneho, alebo si tam mozem zobrat aj co ja viem plavky a na ceste zpatky sa stavit niekde okupat a podobne, lahsie sa cely ten vylet planuje...

a takisto, ze som proste sam sebe panom, nemusim sa prisposobovat "jizdnym radum" a riesit odkial kam sa dostanem a odkial to nejde, alebo to bude trvat dlho a podobne...

samozrejme, jedina nevyhoda (ktoru vidim aj ja) je, ze musim robit vacsinou okruhy, lebo inak musim zas riesit MHD, aby som sa dostal k autu :)

inak ja osobne nie som nejaky nadseny ridic, ze by ma to vyslovene bavilo, ale aj tak sa citim najlepsie, ked idem niekam svojim autom, mam taky vacsi klud a pohodu (samozrejme s vynimkami ked nadavam na idiotov v zapche) :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 27, 2016 19:33

Ale jo, uznavam, ze auto ma sve vyhody, ale pro mne zatim nevyhody prevazuji. Z vetsi casti je vyresi automaticke rizeni, to pak bude skoro jako vlak s jizdnim radem a kolejemi podle potreby. Pripadne taxi bez otravneho taxikare a za rozumnou cenu. I okruhy to vyresi. Nekam prijedes, teda se nechas dovezt, pujdes a az budes vedet, kde asi tak skoncis, tak posles autu SMSku, at tam pro tebe prijede :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » stř črc 27, 2016 19:34

To jo, lenze obavam sa, ze to este chvilu potrva :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 27, 2016 19:35

Ja taky, ale jak tak sleduju vyvoj, tak vidim akceleraci. Mozna to nakonec nebude postupny prechod, ale neco jako revoluce :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pickard » stř črc 27, 2016 19:37

mike píše:@pickard: kdy jsi naposled jel vlakem? V CR jezdi 160 km/h a v Rakousku 200.


Vlakem jsem jel naposledy včera do Kolína.

Jsem si vědom toho, že vlaky u nás jsou na některých místech (některé soupravy) schopny jet po omezenou krátkou dobu 160km/h.
To je jednak neakceptovatelně pomalé, to je rychlost parní lokomotivy, a navíc z hlediska přepravy mezi dvěma místy jen velmi teoretické. Reálný čas strávený jízdou mezi dvěma místy je naprosto absurdní a mě to frustruje, i kdybych ten čas měl.

Třeba tady na idosu vidím, že to z Prahy do Innsbrucku trvá 8:11, což je dvojnásobek toho, co mi to trvá autem od vlastních dvěří k cílovejm dveřím a ne nádraží-nádraží. To prostě nedávám, by mi jeblo. Existuje míra technologické zaostalosti, kterou nejsem ochoten akceptovat, a toho je hrubě přes čáru.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 27, 2016 19:42

Jo, ale to je prave ta trat pres CB. Praha - Linz je za 4:48, coz je na 294 km fakt peklo. Linz - Innsbruck za 2:57 uz docela jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod pickard » stř črc 27, 2016 19:45

Coz sice vysvetluje, ale neomlouva. Celkove jako produkt na pikacu.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 27, 2016 19:49

Jako kazdy produkt ma sve plusy a minusy a pak je to vec priorit.

Jeste jsem se kouknul jak jezdim k rodicum na Valassko. Vlakem je to dneska za 3:50 (kdyz jsem jezdil na VS, tak to bylo 6 hodin...) a autem podle Via Michelin 4:26. Pricemz se muzu v pohode valet v jednicce s tabletem a cesta utece, ani nevim jak, zatimco v aute bych zazival horory na D1. Vlak se za tech 30 let velmi zlepsil, zatimco cesta autem spis naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » stř črc 27, 2016 19:51

mike píše:ale na nekterych trasach je bus lepsi. Treba Praha - Liberec, tam je vlakove spojeni otresne

do Liberce je vlakové spojení špatné, já ale do Jizerek nejezdím přes Liberec, já jezdím Praha - Tanvald - Kořenov, a nebo vystupuji nebo nastupuji Desná-Riedlova vila, Dolní Polubný, Desná-Pustinská, Kořenov zast., když spočítám celkový čas za jak dlouho budu z domova v Jizerkách, tak autobusem to mam rychlejší jen o cca 30 min, autobus do Liberce jede totiž až z Černého mostu, pak ještě cesta z Liberce do Jizerek, a vlakem mam jenom jeden přestup, kdežto autobusem s MHD mam tři přestupy
mike píše:V Rakousku zas od vlaku do hor, bez busu jedine stopem. To ti taky chybi ;-)

zatím jsem byl v 11 částech Alp, a vždy jsem stačil dojít od vlaku do večera ke kopečkům, v Rakousku je dost dobrá hustota vlaku, takže mi auto a nebo autobus v tomto nechybí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 27, 2016 20:08

Jenze tim se pripravujes o severni cast Jizerek, kterou mam osobne radeji. Hejnice, Bily Potok. Plus Luzicke hory, tam jezdivam do Hradku nad Nisou, opet bus do Liberce a pak vlak. Na tve trati musim souhlasit s pickardem. 136 km za 2:40 opravdu neni doprava 21. stoleti.

V Rakousku bych ti mohl dat spoustu prikladu, kam vlakem nedojedes. Jeden za vsechny: Venedigergruppe. Tam jezdim vlakem do Lienze a pak je to busem jeste hodinu az na misto.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod GreyMouse » stř črc 27, 2016 22:13

fps píše: já ale do Jizerek nejezdím přes Liberec, já jezdím Praha - Tanvald - Kořenov

V jedné stanici mezi Tanvaldem a Kořenovem nás těď překvapilo hlášení, že zadními dveřmi druhého vozu nelze vystupovat (mám pocit, že tam bylo krátké nástupiště a zadní dveře už byly na nějakým mostku). Bylo to celkem zajímavý, protože přední dveře druhýho vozu byly zrovna mimo provoz. Bohužel zrovna nikdo vystupovat nechtěl, docela by mě zajímalo, co by v tom případě dělal :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 27, 2016 23:29

pickard píše:Třeba tady na idosu vidím, že to z Prahy do Innsbrucku trvá 8:11, což je dvojnásobek toho, co mi to trvá autem

Myslel jsem, ze bydlis v Praze. Zkusil jsem to pres Via Michelin a nejrychlejsi cestu maji za 6 hodin (a tu, ktera jede priblizne jako vlak, za 7). Nerikej, ze to zvladnes za 4, to uz je moc velky rozdil a prumer (!) vychazi skoro 140 km/h.

GreyMouse píše:V jedné stanici mezi Tanvaldem a Kořenovem nás těď překvapilo hlášení, že zadními dveřmi druhého vozu nelze vystupovat

Jj, to tam nekde je, ale mam pocit, ze tema dverma nakonec nekdo vylezal :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pickard » čtv črc 28, 2016 9:16

mike píše:Myslel jsem, ze bydlis v Praze. Zkusil jsem to pres Via Michelin a nejrychlejsi cestu maji za 6 hodin


Bydlím v Praze. Michelin počítá s francouzským řidičem a autem, je potřeba vycházet z německých předpokladů :) Nebudu zastírat, že se to někdy kvůli zácpě nepovede, ale když vezmu oblíbené trasy, tak na Hintertux to trvá 4:20 až nahoru do dědiny, Val Gardenu jezdíme za 5:20 - 5:45 dle okolností na Brenneru.

Podotýkám, že to jsou časy od mejch dveří na Praze 5 ke dveřím u tyrolský babky, nikoli nádraží-nádraží.

Jsem člověk netrpělivý. Pocit, že sedím v dopravním prostředku a nepohybuju se kupředu mne nervově ničí. Vlaky mám rád coby "technickou věc" a rád bych jima jezdil, ale bohužel žijeme v železničním muzeu, takže to možné není. Ve Francii bych na věc měl dojista jiný názor.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pickard » čtv črc 28, 2016 9:20

Občas se stane, že se najde nějaká použitelná lokálka na přiblížení se v místě samém - to je hezké. Na dálkové cestování je ale cokoli pomalejšího než TGV pro mě nepoužitelné z psychologických důvodů.

Zclea souhlasím s kritikou letecké přepravy, co tu zazněla, ale u toho debilního letadla aspon když přežiju to peklo, tak vystoupím na druhý straně planety a ne že sedim dvě hodiny v drncáku a nedojedu ani z Frenu do Třinca kua.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » čtv črc 28, 2016 9:57

Jo no, tie vlaky, to je vzdy na konkretnom vlaku, niektore su fajn, niektore zas nie. Napriklad z Brna do Prahy chodim vlakom celkom rad, v tych novych, co jezdi z Grazu. Ale si pamatam, ze nejak pred rokom, ked som nimi chodil, tak z uplne zahadneho dovodu bola wifi len v smere z brna do prahy, ale v druhom smere nie :D

Problem je v tom, ze 90% spojov stoji ale za hovno, jak pise pickard. Hnusne vlaky, pomale spoje, nenavazujuce prestupy a podobne...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pickard » čtv črc 28, 2016 10:03

A to z Drna do Prahy je ten vlak "nejlepsi" moznost jen diky tomu, ze nas stat neni schopen mezi dvema nejvetsimi mesty postavit silnici. Kdyby tam normalni silnice vedla, tak vlak jedouci 2:30 objizdkou pres pulku Cech bude k smichu. Vlak z Prahy do Brna ma jet tak 50 - 75 minut. To, co se tu deje ted, by bylo smesny io za cisare pana.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » čtv črc 28, 2016 10:08

Jo to je pravda, 2:40 to ide, casovo nic moc, ale aspon v tej 1ke si clovek da zradlo :)

Keby to slo 1.5 hod, tak by to bolo super :)

Ale uplne s tebou suhlasim, podla mna vlak, hlavne ak je to priamy spoj medzi 2 velkymi mestami ma byt z principu rychlejsi ako auto, co sa na trase Brno - Praha nedeje :) aj napriek stavu d1, som autom v prahe skor jak vlakom...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » čtv črc 28, 2016 12:19

mike píše:Jenze tim se pripravujes o severni cast Jizerek, kterou mam osobne radeji. Hejnice, Bily Potok.

o nic se nepřipravuji, já jezdím na tři dny, takže stačím dojít od Kořenova ke Smrku a nazpátek, já mam raději pohraniční část s Polskem, tam bývá málo lidí i o prázdninách nebo svátcích

mike píše:Plus Luzicke hory, tam jezdivam do Hradku nad Nisou, opet bus do Liberce a pak vlak

to já jezdím Praha - Bakov n.Jizerou - Jedlová, a nebo stanici za či před

mike píše:V Rakousku bych ti mohl dat spoustu prikladu, kam vlakem nedojedes. Jeden za vsechny: Venedigergruppe. Tam jezdim vlakem do Lienze a pak je to busem jeste hodinu az na misto.

Venedigergruppe a sousední Granatspitzgruppe mam v plánu projít v září, takže to mam už cca naplánovaný, tam Praha - Linz - Schwarzach-St. Veit - Zell am See - Habachtal, nazpět Mittersill - Zell am See - Schwarzach-St. Veit - Linz - Praha
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy