Poprve do Alp, jak na to

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » pát črc 29, 2016 8:53

Som sa nikdy vo vlaku neskusal ucit :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod GreyMouse » pát črc 29, 2016 9:38

Psal jsi, že máš někdy problém usnout i doma.
Mě vlak uspává, mívala jsem problém udržet se při vědomí natolik, abych nepřejela. Jednou jsem se probudila v úplně prázdným vlaku (a jednou v plným s cizí rukou na mém stehně :?), naštěstí jsem jela do cílový stanice :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » pát črc 29, 2016 9:40

Ano, problem so spanim mam, ale to neznamena, ze sa budem ucit, to radsej budem cumiet z okna :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod GreyMouse » pát črc 29, 2016 9:48

Už jsem ti chtěla navrhnout vhodnou četbu (něco od Marxe, Engelse nebo Lenina :twisted: ), ale když nechceš, tak přeju příjemné koukání z okna (to mě ve vlaku taky uspává :D).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pát črc 29, 2016 17:09

@grco: prvni rok nebo dva jsem se na zkousky ucil zasadne ve vlaku, tech 6 hodin bylo vetsinou akorat na precteni skript ;-) Pak jsem o zkouskovem prestal jezdit domu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » sob črc 30, 2016 10:22

Prave, co je to za blby napad jezdit domov? :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod obda » pon srp 8, 2016 9:36

pickard píše:Bydlím v Praze. Michelin počítá s francouzským řidičem a autem, je potřeba vycházet z německých předpokladů :) Nebudu zastírat, že se to někdy kvůli zácpě nepovede, ale když vezmu oblíbené trasy, tak na Hintertux to trvá 4:20 až nahoru do dědiny,

To asi nebude moc normální jízda s dodržováním předpisů (a nebo v Německu musíš fakt dost šlapat na plyn). Google, jehož časy mi sedí skoro na minutu, hlásí šest hodin (a 5:21 v ideálním případě, který je poměrně nereálný - mj. i kvůli obchvatu Mnichova). Po dálnici teda jezdím 125 km/h tacho (odpovídá 120 GPS).
Naposledy upravil mike dne pon srp 8, 2016 16:26, celkově upraveno 2
Důvod: zbytecna vnorena citace
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte srp 9, 2016 8:21

pickard píše:na Hintertux to trvá 4:20 až nahoru do dědiny, Val Gardenu jezdíme za 5:20 - 5:45 dle okolností na Brenneru.
Promin Pickarde, ale bud si fakt jeden z tech "postrachu silnic" nebo bys musel nahnat hodinu a pul na trase hranice CZ/D az Rosenheim (tj. nejakych 280+km), takze jezdit tak 250+km/h cely usek, coz proste a jednoduse nejde. A to nepocitam obchat Mnichova a to, ze na te trase pravdepodobne taky neni vsude neomezena rychlost . Dal uz je to rychlostne omezene, mezi Rosenheimem a Kufsteinem se stavi, takze o celkem dost a skoro vzdy jsou tam kolony, nejde jit ani povolenou max. rychlosti. U Inssbruckju na Brenner je taky cely den vetsinou kolona min. na nekolik desitek minut, tam spise ztratis nez ziskas. Jedine, ze bys jel v noci.
A to uz nerikam nic o soucasnych zvysenych kontrolach na Nemeckych hranicich u vstupu, predpokladam, ze z CR to taky plati. To se svede doprava vetsinou do jednoho pruhu (jen sem-tam do dvou), auta musi prejizdet pomalu (na konci 10km/h), tvori se dlouhe kolony (u Salzburgu jsme se poposouvali asi hodinu a pul a to jsme se tam dostali rano kratce po zacati vytvareni kolony, kdyz jsme dosli na jeji konec, hlasili 15 minut, kdyz jsme prejeli hranice, tak uz dve hodiny).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod pickard » úte srp 9, 2016 8:42

Tak ja vas někdy svezu :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte srp 9, 2016 14:15

Diky, z OV jsi trocha od ruky :-).

Posledni dve reakce jsou jenom na to, ze z PHA na hranice je to nejakych 165-170 km, max. rychlost 130, tj. pri stale max. rychlosti cca 1:25 hod (s vlice kratkym sdrzenim s mene nez 130 km/h) v Praze, Rosenheim az Jenbach je cca 66 km, tam prumerna max. rychlost max. 100-110 km/h (uz narazis na Ig-L 100km/h, plus rychlostni omezeni kvuli stavbe dalnice), takze kolem 0:40 hod, Jenbach - Hintertux cca 65 km, max. povolena rychlost 80 km/h (Tyrolsko!), sem-tam kousek rychlostni silnice 100 km/h, vicekratkrat pres vesnici/mesto s padesatkou i min, takze i pri (velice silne nadsazenem) prumeru povolene rychlosti skoro 80 km/h to mas za cca 0:50 hod, takze to je celkem cca 2:55 hod.
No a zustava Ti 1:35 na usek hranice D/CZ - Rosenheim, 255 km nejkratsi trasou z velke casti mimo dalnice, 275 km pres dalnici a obchvat Mnichova, coz by pri Tve rychlosti mela byt preferovana varianta. To vychazi na nejakych skoro 175 km/h v prumeru.
Ale jeste jednou pripominam, na te nemecke dalnici taky nemas vsude neomezenou rychlost, minimalne parkrat je tam omezeni na 130 km/h. A vubec jsem do toho nezapocital dalsi rychlostni omezeni (napr. v CR), ztraty v rychlosti pri dobrzdeni a rozjezdu na jinou rychlost (z toho bude pri tom mnozstvi taky par minut) mozne zdrzeni kvuli dopravni situaci a docasnych stavebnich omezeni (krome RosenHeim - Kufstein), coz kolem Mnichova a i dale, hlavne od Rosenheimu po dalnici byva bezne a skoro urcite Ti to da dobrych par minut do minusu. My jsme nabrali pred dvema tydny jen v tom useku Rosenheim - cca Jenbach pri jizde tesne tachometricky na hranici povolene rychlosti (odchylka max. 5 km/h), kdyz to slo, cca 15 minut a to zdaleka mimo spicky - mereno na navigaci Tom-Tom, ktery pocita, ze na 130 pojedes min. 125 #-o, jinak ztracis. Se zapoctenim i jen minima techto ztrat uz vychazi Tva rychlost v D hodne nad 200 km/h. Nebo jenom mas neskutecne stesti na dopravni situaci :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pickard » úte srp 9, 2016 16:01

Rozbor je to hezký a nebudu tvrdit, že to někdy kvůli dopravní situaci nevypadá i takhle. Někdy je to samozřejmě tragédie.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re:

Příspěvekod mike » úte srp 9, 2016 17:01

pickard píše:Tak ja vas někdy svezu :)

Dedecek vystoupil z tramvaje, poklekl a polibil pevnou zem :twisted: Mozna bude pro zacatek stacit GPS zaznam jizdy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte srp 9, 2016 17:30

pickard píše:...nebudu tvrdit, že to někdy kvůli dopravní situaci nevypadá i takhle
Promin, ale takhle (mysleno ten zakladni prehled) to tam vypada stale, uz roky. Vyjma omezeni kvuli "Ig-L" v Tyrolsku, na stovku se to trvale zmenilo letos, doted to bylo 120. I mezi Rosenheimem a Kufsteinem se ta dalnice opravuje, resp. stavi uz nejaky ten rok a jeste nejaky bude a neomezena rychlost tam byla mozna na kratickem useku, jinak uz leta je omezena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte srp 9, 2016 19:04

Ted jsi mu to cele zkazil #-o Chudak o tom nevedel, jezdil bez omezeni a ted se bude bat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » úte srp 9, 2016 19:28

Jestli pickard nema v nicku to "Ka" navic, to by pak jako kapitan resil jine rychlosti. :wink:
@apuka pokud te stve, ze nekdo jezdi rychle, tak me stvou rekreanti, kteri u nas po dedine jedou 30 mezi dedinami 60 a nadavaji, kdyz na ne troubim, protoze zastavili uprostred silnice na foceni krajiny. ](*,) To je vic nebezpecne, nez pan s 250 na tachu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte srp 9, 2016 20:16

To je presne ten duvod, proc neridim. Silnice jsou plne nervoznich lidi, co si navzajem prekazeji, troubi na sebe, vytvareji nebezpecne situace...

Kdysi jsem se bavil s kolegyni:
"Proc si neporidis auto? Dneska prece ridi kazdy blbec."
"No prave!"

:twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte srp 9, 2016 20:16

Ne, mne to nestve, pokud tak jde tam, kde se s tim muze pocitat. Max. me stve, kdyz tak nekdo jde nekde, kde na to silnice nejsou stavene a s tim nepocitas, obzvlaste, kdyz se vyriti ze zakrytu, kdyz ty predjizdis bo v pruhu nevidis na stovky metru nikoho. A zrovna usek Rosenheim - Kufstein na takovou rychlost staveny neni; mozna po dokonceni rekonstrukce.
Jo, je dobrych par aut, ktere 250 zvladnou, bohuzel jejich ridicu, kteri to zvladou stejne dobre je o nekolik radu min. Tim nemyslim pickarda, jeho ridicske umeni neznam, takze nehodnotim.
A jinak jsem to vubec nerozebiral proto, ze me stve ta rychlost, jen ze se mi zda min, posl. dva roky nepravdepodobne dosahnout ten cas. Jezdim tam (alespon cast) prakticky kazdym rokem na dovolenou, takze vim, jak to tam vypada.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod vladiks » pát úno 10, 2017 13:18

Ahoj všichni,

s mojí drahou polovičkou se chystáme v září poprvé do Alp. Máme za sebou několik přechodů na těžko... Nízké Tatry dohromady s Velkou Fatrou, 7 dní na Hardangervidě v Norsku, Laugavegur na Islandu... samo sebou další kratší treky a výstupy, třeba skotskej Ben Nevis, Islandskej Kristinartindar. ..

Hledáme vícedenní trek (+-7 denní) v Alpách a uvažujeme o Berliner Hohenweg nebo Schladminger tauern höhenweg. Vzhledem k tomu, že v Alpách se chodí víceméně od chaty k chatě, tak počítám, že budeme mít odlehčené batohy, nebojím se tedy, že bychom na to neměli fyzicky. Přesto mám trochu obavy, že alpský terén bude něco novýho a jeslti jsme na to připraveni.

Nebude Berliner Hohenweg příliš těžká na naše první alpy? Doporučili byste něco jiného?
vladiks
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 25, 2016 16:06

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pickard » pát úno 10, 2017 14:24

Ale prosimtě :) S touhle historií levou zadní, ještě budete zdvojovat etapy. Chodí to školní zájezdy a důchodci.

Teda, samozřejmě, hory jsou hory, může se udělat megahnusně a tak, ale jsou to lehké treky, dáte v pohodě.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod wawrik » pát úno 10, 2017 14:36

vladiks píše:... Laugavegur na Islandu... Islandskej Kristinartindar. ..
Ja ti neporadím, ale zaujímali by ma tvoje komentáre k trekom na Islande. Zaujímali by ma všetky možné aj nemožné, výstupy aj prechody, jedno- aj viacdňovky, na ktorých si bol. Keby si sa mohol trochu rozpísať vo vlákne o Islande... Zháňam tipy.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pát úno 10, 2017 17:30

@vladiks: pro zacatek bych volil Schladmingske Taury. Na 7 dni vam mozna budou male, ale muzete v pohode pokracovat Radstadtskyma Taurama. Zillertal byste asi zvladli taky, ale napoprve to nemusi byt uplne prijemny zazitek, zvlast kdyz bude hnusne a to tam byva casto. Jestli jste zvykli na sever, tak by to nemuselo vadit, ale ty Schladmingske si IMO napoprve uzijete vic, podle mne je to idealni teren na zacatek v Alpach. Obtiznosti i krajinove, Zillertal je drsnejsi a celkem nehostinny.

Bral bych v uvahu i zensky faktor. Moje byvala byla z Schladmingskych Taur nadsena. V Zillertalu vrcela a kdyby se posledni den neudelalo mimoradne krasne, tak mozna i kousala ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod šíp » pát úno 10, 2017 19:51

mike píše:Bral bych v uvahu i zensky faktor...

Můžeš to prosím blíže rozvést? Ptám se fakt jen ze zvědavosti, v mé otázce opravdu není feministický podtext.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pát úno 10, 2017 20:19

Ono to neni jasne z pokracovani? ;-)

Zenske obvykle hur snaseji mizerne pocasi, namahavy teren a nehostinnou, bezutesnou krajinu. Maji pak mizernou naladu a tu prenaseji na chudaka chlapa, ktery za to samozrejme za vsechno muze a kdyby bylo po jejim, tak se jelo do tepla k mori. Nemusis psat, ze jsi vyjimka, ktere se to netyka ;-)

No a v Zillertalu je vyse uvedeneho prehrsel. Umi to tam byt i velmi pekne a zajimave, kdyz se udela pekne, jenze sance je mensi, nez jinde v Rakousku a v Nizkych Taurach obzvlast. Zato se da cekat mlha, dest, bourky, snezeni, vitr, vlhko, zima... meli jsme to tak skoro celou dobu a ten posledni den, kdy se konecne vycasilo, jsem ji rano nemohl presvedcit, ze nekam pujdeme. Pak byla rada, azuro a krasny cerstvy snih na vrcholkach :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod šíp » pát úno 10, 2017 20:26

Ne, mě to jasné opravdu nebylo. To, co popisuješ, je přece nezbytná součást treku :shock: Navíc mě se to fakt netýká, když v naší dvoučlenné smečce jsem to já, kdo vybírá trasu, termín, prostě všechno. A jet k moři by pro mě byl ten největší trest :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pát úno 10, 2017 20:38

Jak pro koho. Ja si hnusne pocasi v horach taky rad odpustim a v poslednich letech se mi to docela dari. Mozna se jednou pokusim o mensi trek v Zillertalu a jestli se mi povede aspon 3 dny azura, tak to bude majstrstyk :twisted: (v Grand Paradisu jsem mel naposled 8 dni krasneho pocasi v kuse a tam to taky neni bezne :)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod šíp » pát úno 10, 2017 20:40

Kromě loňské vodácké výpravy do Finska nás bohužel špatné počasí provází standardně. Prostě nám by sněžilo i na pyramidách :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod sobb » pát úno 10, 2017 21:59

to víš, mike si neumí sehnat pořádnou ženskou a pak tu skuhrá taková moudra :mrgreen:

ostatně pokud ona drahá polovička tazatele zažila a prošla to, co popisuje výše, tak je vůči nepřízni počasí výrazně odolnější než lecjakej (nejmenovanej) mužskej, kterej jede na výlet jen když se snad všechny evropské předpovědi shodují, že nespadne ani kapka deště *
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pát úno 10, 2017 22:14

Cekal jsem, ze se zacnou sletat potrefene husy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod sobb » pát úno 10, 2017 22:33

sis na to sám naběh :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pát úno 10, 2017 22:34

To mi bylo jasne hned, ale kdyz se ptala... 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy