Poprve do Alp, jak na to

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » ned srp 9, 2015 9:59

Mike dekuji :smt023
Spalo by se venku, prave vychod Nizkych Taur jsem prepocitaval a musel bych je na nekterych mistech dojistovat. Vraci se do hry Hochschwab, me napadlo, ze hodne lidi se v horach spatne orientuje, tak to prejdu stylem bloudeni. Predlozim navrh a uvidim, co na to reknou. V kazdem pripade dekuji za tip. :t:t
Karnske Alpy jsou moc z kopce do kopce, nechci poslouchat hudrovani.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Zdéňa » ned srp 9, 2015 11:42

A co Karavanky? Mám je na plánu s podobnou skupinou lidí, jen zatím nebyl čas. Není tam tedy lanovka, ale ty denní výstupy nejsou tak hrozné.. Spaní venku nebo na chatách..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » ned srp 9, 2015 13:41

Karavanky: nemam mapu a nebyl jsem tam. Nejake doporucení prosím?
Pujdou to hosi 26-28 let, tlusti na porazkovou vahu a dost lemplove/lemry. Tak nechci riskovat infarkty, otravy z cisteho vzduchu a vody. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Olchor » ned srp 9, 2015 16:33

Karavanky jsou v pohodě, ale východní část - hřeben Košuta je docela výživný
sestup na rakouskou stranu:
Přílohy
Ka069.jpg
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » ned srp 9, 2015 17:53

booze píše:prave vychod Nizkych Taur jsem prepocitaval a musel bych je na nekterych mistech dojistovat.

:shock: kde prosimte? Napada mne jen Hirschkarlgrat, ale tam je snad brat nechces.

booze píše:Karnske Alpy jsou moc z kopce do kopce, nechci poslouchat hudrovani.

To budes tak jako tak ;-) Podle popisu mi to zas tak hrozne neprislo, koukni sem: http://www.karnischer-hoehenweg.at/index.php/de/. I tech Nizkych Taurach jsou obcas pekne kopecky, matne si vzpominam na Hochreichhart, to je tusim 400 vyskovych metru celkem strme nahoru.

booze píše:Pujdou to hosi 26-28 let, tlusti na porazkovou vahu a dost lemplove/lemry. Tak nechci riskovat infarkty, otravy z cisteho vzduchu a vody. :roll:

Nebude lepsi, kdyz to projdes sam s kamerou na hlave a pak jim to budes promitat? Samozrejme s prestavkama, aby to s nima neslehlo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Zdéňa » pon srp 10, 2015 8:11

booze píše:Karavanky: nemam mapu a nebyl jsem tam. Nejake doporucení prosím?
Pujdou to hosi 26-28 let, tlusti na porazkovou vahu a dost lemplove/lemry. Tak nechci riskovat infarkty, otravy z cisteho vzduchu a vody. :roll:

Podotýkám, že jsem nešel. Mám to jen v plánu s podobnou grupou, která celý rok v podstatě nechodí a pak je jednou ročně někam "vyvezu" :wink:

Z té slovinské strany je to jednodušší.. takže začátek třeba v obci Planina, pak nahoru k chatě na Golici, nalehko výběh na Golicu. Druhý den po hřebeni na Přešernovu Koču a výšlap nalehko na Hochstuhl (Stol). Třetí den pokračovat přes Dom na Zelenci (nebo přespat) až k silnici. Jediné co je tady komplikovanější, tak doprava. Ideální jsou dvě auta, jedno na začátku, druhé na konci. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » sob srp 15, 2015 9:44

pozadavek: aby se sel usek, kde budeme navazani na lanech a polezeme. na fotkach to vse je OK a v realu se asi pokakaji.
kvadrokoptery budou dve. me yebne, takze porad neni jasne co. #-o ach jo
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » sob srp 15, 2015 12:09

Pokud se chteji jenom navazat na lano a neocekavaji, ze je budes Ty zachranovat, takje to jeste dobre. Pokud takove ocekavani maji, tak je to horsi a hned bych je odkazal na to, ze nemas (asi, predpokladam) vzdelani a povoleni pro horskeho vodce UIAA a timpadom to delat nesmis (nebo by Ti alespon meli zaplatit tech min. 300 EUR denne za sluzby, coz je zajiste rychle odradi...)

Jinak potom nezapomen vzit do uvahy i toto. Pokud je to parta jak pises, zvaz, jestli neni pro ne lepsi spat bud na chatach nebo nekde na private - jinak se muze stat, ze mnoho jejich veci skonci u Tebe nebo se s plnou polni odrovnaji v prvnim svahu. U mnoha chat najdes i nejaky Klettergarden, kde si mohou vyzkouset lezeni (i na lane s jistenim). Jinak bych je urcite radeji vzal lezt jen nekam, kde to maji par metru nad zemi, jen pro pocit.

Konkretni misto na hrebenovku Ti neporadim. Vymyslel bych jeste neco v Otztalu s prespavanim na chatach, mohla by v tom byt i hezka hrebenovka, prechod(y) pres sedla (3000+), jednoduche kopce 3000+, mozne jsou zajistene useky, i lanovka (resp. bus) by obcas pomohl(a) - a ve ctvrtky za 19 EUR by i docela slusny (rozumej pro zacatecniky vubec ne trivialni) prechod ledovce na Zwickauerhutte (s pujcenim vybavi a s vodcem pres infocentrum - jeden z mala smysluplnych veci z EU fondu) a zpet taky pres sedlo 3000+ (a to by jim myslim, na cestu na lane (a trocha mozna i na posrani) stacilo :-)). Ale Otztal je uz trochu dal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Olchor » sob srp 15, 2015 16:43

Karnské alpy na hranici A/It, třeba z Hermagoru krásnou vystrojenou soutěskou ( placený vstup, cca 5E před pár lety) Garnitzerklamm do sedla Nassfeld ( nebo i lanovkou) a pak hřebenem na Z, jsou tam i ferátky, mnoho alternativních cest, bivaky, tu a tam i chata. Za cca 4 dny se dá dojít do sedla Plockenpass, ale utéct se dá skoro všude dolů na rakouskou silnici do Hermagoru, busem zpět.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pickard » sob srp 15, 2015 19:17

booze píše:pozadavek: aby se sel usek, kde budeme navazani na lanech a polezeme.


Začíná to znít jako dobrej vejlet. Bude video? Můžu jet třeba jako zdravotník nebo nástěnkář?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » sob srp 15, 2015 19:45

:lol: Mas BMW?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pickard » sob srp 15, 2015 19:47

Ne, ale můžu si vzít růžový polo a trepky Lacoste...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » sob srp 15, 2015 19:58

RayBeny k tomu. 8)
S napetim ocekavam, jak to dopadne. Naposledy jsem si to krasne uzival :)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Happy » sob srp 15, 2015 20:24

Bmw šrot si pujcim od kolegy,rejbeny mám služební. Jsem přijat na tuto libovou akci? 8)

Ps: i na lano se možná navazu.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » sob srp 15, 2015 20:36

:fuj: :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » sob srp 15, 2015 20:39

Udelej to uplne jinak. Vyjed s nima lanovkou na Dachstein, navaz je na lano, dojdi po urolbovane ceste k takove te chate nad srazem, zaved je na vyhlidku, tam se nenapadne odvaz od lana a pak je strc dolu. Svet bude o neco lepsi misto k zivotu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » ned srp 16, 2015 13:52

Tak se jede do Totes Gebirge. :rolleyes: :smt082

Na ten Dachstein jsme nejeli, protoze nahore byla oblacnost a kvadorkoptera by byla v prde... tak jsem je vzal na kinder kletterseig, co je nad hladinou Gosausee. Po 10 metrech otocka na cestu (moc narocne), lezla to nejaka babka s dedkem uplne na pohodu. Takze jsem klidny. arm3
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod flames » pon srp 31, 2015 7:43

Nebudu dělat nové vlákno - jsou někde tipy na jednodenní výlety v oblasti Fischbacher/Gutenst. Alpen? Základnu někde v hotelu u Gloggnitz, odtud autem inteligentní dojezd.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pawn » úte zář 1, 2015 7:17

Třeba tady by se něco našlo: http://www.zauberberg.at/de/zauberberg/sommer/
Ale jsou to spíše výlety než túry...nevím, co přesně hledáš.
Výlet č. 3 jsme absolvovali i s tříletou dcerou a bylo to v pohodě, akorát čas 5 hodin je silně nadsazený.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod flames » úte zář 1, 2015 7:34

Jo, super, ano, výlety, potřebuju jednodenky ve stylu ´ráno se proberu, někam se projdu, kolem šesté sedím v autě směr ČR´, jezdí tam ženská pracovně, tak toho využiju, vemu si semtam volno a poběhám okolí. Zaujal mě Hochschwab, ale je ta hřebenovka i s dojezdem/odjezdem zvládnutelná circa za 12 hodin?
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Jarní Alpy

Příspěvekod Jasme » úte lis 3, 2015 14:14

booze píše:Spis Hochwurzen a kopecky Guschen, Hochfeld, Schiedeck, temer hrebenovky. Super je cesta na Schober, ale pristup horsi.
Podivej se sem


Ahoj tato Vaše diskuze mě zaujala, i když úplně se nehodí do tématu "jarní Alpy", ale chtěl bych teď na konci listopadu vyrazit do Schladmingu se podívat na čerty, a buď den před nebo po si udělat nějaký výšlap a taky jsem uvažoval něco takového jako:

- vyjet ke spodní zastávce lanovky, tam nechat auto a pak jít pěšky Rossfeld a podle toho jak to bude se sněhem v průběhu nasadit sněžnice a dojít ideálně až na Schiedeck a pak stejnou cestou zpátky. V případě krize se dolů svézt lanovkou... viz http://mapy.cz/s/mk4K

Prosím o komentář ty, kteří to tam znají, jestli to není zcestná představa :) Případně jestli je to opravdu na sněžnice a není to spíš jen na mačky... Není tam nějaký blbý traverz kde by hrozily laviny? Bude tam vůbec už sníh na konci listopadu?

V zimě to bude naše Alpská premiéra, tak abychom něco nepodcenili...

Díky moc za rady
Jasme
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 20, 2015 10:58

Re: Jarní Alpy

Příspěvekod mitau » úte lis 3, 2015 16:03

Šel jsem tam na konci září a bylo 10cm sněhu, aktuální situaci nejlépe zjistíš z nějaké webkamery. Šli jsme to natěžko (začátek týdeního pochodu), vyráželi kvůli dopravě až k poledni a moc to nehrotili. Ze Schladmingu jsme došli ke Klamsee (rozcestí kousek za tvou plánovanou odbočkou), kde jsme přespávali.
Pokud ale bude víc sněhu, považuju to za celkem ambiciozní. Prostě vše záleží na počasí - mi měli trochu mlhu a na Schledeck to nebylo vyšlapané, takže to nepřipadalo v úvahu. Sněžnice/mačky neumím poradit, ale myslím, že tam byly celkem dlouhé úseky pohodové, kde se sněžnice (pokud je tam teď víc sněhu) hodit budou.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pavproch » úte lis 3, 2015 16:48

přešibováno do imho vhodnějšího tématu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28282
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon lis 9, 2015 2:57

booze píše:Zkousel jsi podle obrazku wizz dat hlavu na kolena? Nedas, protoze tam je dalsi sedadlo. :mrgreen:

A v sedadle prolomena dira, jak tam maji vsichni narvana kolena #-o :D Schvalne jsem se koukal a vetsina sedadel je prolomenych...

Fakt des, priserny dobytcak. Uz je to davno, co jsem s nima letel naposled, a tak to zas byl trochu sok. 30 rad sedadel v letadle, kde si jich normalni spolecnost da 23. Jedine zlepseni bylo v tom, ze clovek dostane pridelene misto, a tak odpadly sceny, kdy se do letadla zene diva zver. Ne ze by se teda nekteri nesmyslne necpali dovnitr i ven, cast klientely bohuzel dobytcaku odpovida.

Nicmene, jako spojeni do Dolomit je linka do Trevisa vyborna. Hodina letu a dve hodiny vlakem do Pieve di Cadore, busem do Cortiny apod. Treba jako my vlakem do Pordenone a rano busem do Cimolais. Jen skoda, ze lita jen dvakrat tydne a od konce rijna k veceru misto dopoledne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » pon lis 9, 2015 18:35

mike píše: Ne ze by se teda nekteri nesmyslne necpali dovnitr i ven, cast klientely bohuzel dobytcaku odpovida.

To bud rad, ze jsi neletel s dobytkem do Bruselu. Hned po odlepeni v PRG smrad z klobasek, potu, zasmradleho chlastu a jinych dobrot. :vom:

mike píše:Jen skoda, ze lita jen dvakrat tydne a od konce rijna k veceru misto dopoledne.

No a k tomu ucelu je pekna cesticka za potapecema k smradlave rece, kde do rana prespis. :twisted:
Nejhorsi je to v Bergamu, tam se lita porad a v noci se za letistem v keri nevyspis. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon lis 9, 2015 18:47

Letel jsi s nasimi EUredniky? :twisted:

My jsme k tomu ucelu pouzili vlak a 4* hotel v Pordenone 8) Jelikoz nam odtamtud rano jel bus az na start trasy. Akorat mi svine automat na listky ukradnul 10 Euro, musim jim napsat.

Bergamo ja nerad, proto litam na Malpensu. CSA je sice o neco drazsi, ale cas letu v obou smerech optimalni.

Jo a potapece jsem videl cestou zpatky :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » pon lis 9, 2015 21:06

Ne, s jinou sortou, ale je to podobne. :?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » ned črc 10, 2016 19:00

Ahoj lidi,tak letos se poprvé podařilo dostat se do Alp a chtěl bych poděkovat Mikovi a celému fóru za cenné rady.
Na Mikovo doporučení jsme zavítali do Schladmingských Taur a byl to fakt super trek na začátek chození a lezení po Alpách.
Měl jsem strach z komunikace poněvadž moje němčina od školy dost upadla,ale lidé byli velice milí a vždycky jsme se domluvili,byli jsme nadšeni a už plánuji další treky.

Ještě jednou všem díky a ať to šlape :D
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon črc 11, 2016 1:58

:smt023 super, skvely priklad pro ostatni. Nebat se a jet do Alp :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Like » úte črc 12, 2016 10:33

Zdravím, ve třech plánujeme v srpnu výlet do okolí Schladming Dachstein, mám naplánovanou trasu a s tím související otázku, jestli je reálná na ujití a jestli mi nelže plánovač. Půjdeme nalehko, spaní na chatách. A ještě jednu otázku - kolik cca potkáme po cestě sněhu a jak je to technicky náročné - natažený ocelový lana, žebříky apod. Předem díky moc :-)

1. den Planai - Krahbergsammel - Hasenkarspitze - Neualm vodopád - Preintalhutte - Riesachsee. Plánovač tvrdí 17,5 km 9,5 h
2. den Gollinghutte - Greifenberg - Klafferkessel - Preintalhutte Plánovač 13 km 8h
3. den Preintalhutte - Schneider - Himmelreich - Hochwindstelle - Neualmscharte - Neualm - Riesachsee Plánovač 16km 9h

použit plánovač outdooractive.com

Zkušenosti z hor máme, poprvé plánuju trasu sám, proto s pokorou prosím o zpětnou vazbu. :-) Předem děkuju všem
Like
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 12, 2016 10:17

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy