Poprve do Alp, jak na to

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » pát led 16, 2015 22:08

v
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » ned úno 1, 2015 17:52

Ahoj lidi,letos se chystáme poprvé do Alp,tak už sháním různé informace,hlavně tady na fóru.
Rozhodujeme se s přítelkyní zda jet s cestovkou,což je jednodušší v tom že nemusíme nic zajišťovat(nocleh,doprava apod.),já bych teda byl pro variantu vlakem.

Jsme z Moravy takže by jsme museli přes Vídeň,může mi někdo doporučit nějaké výchozí místo na tůry,kam bych pohodlně dojel vlakem?
Chtěli bychom se pokusit o nějaké výstupy na 3tisicovky,samozřejmě myslím nějaké relativně "jednoduché" bez ledovců.V oblasti Hohe Tauren?

Děkuji za rady
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod budo » ned úno 1, 2015 18:57

Neni to na poprve prilis? Pokud budete bez pruvodce a nemate zkusenosti (pises poprve), tak se mi 3tis. zda az az.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » ned úno 1, 2015 19:07

možná že je to hodně,ale v horách se pohybujeme dlouho,akorát ty alpy se snad podaří až letos,určitě nepolezu na Hochamspitze,už jsem zde o tom dost přečet a vím že alpy jsou diametrálně odlišné třeba od Tater,kdykoliv to přece můžeme otočit,nechci za každou cenu vrchol,chci si to "osahat" a trošku poznat tu odlišnost a náročnost...
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Příspěvekod pickard » ned úno 1, 2015 20:08

Je takovej průvodce na lehký alpský 3K... tam je inspirace mraky.

U lidi zvyklých na pohyb v horách a ochotnych se otočit bych se nebal...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » ned úno 1, 2015 20:14

jj už jsem nastudoval knihu Alpské třitisícovky od Dietra Seiberta,je to dost inspirativní.
jasně že nejsme blázni co se honí za vrcholy,jen chceme sbírat další zkušenosti,jen bych potřeboval poradit s tím do jaké oblasti nejlépe dojet vlakem a klidně z toho samého místa za pár dní odjet,tak jestli už má někdo s tímhle zkušenosti tak bych rád aby nám třeba něco doporučil z vlastní zkušenosti.
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » pon úno 2, 2015 10:49

Jotun píše:Rozhodujeme se s přítelkyní zda jet s cestovkou,což je jednodušší v tom že nemusíme nic zajišťovat(nocleh,doprava apod.),já bych teda byl pro variantu vlakem.

před tím než jsem jel poprvé do Alp já, tak jsem uvažoval stejně, ale dneska jezdím do Alp na těžko sám, už jenom že za cestovku a nocleh dáš velké peníze, lepší je ty peníze dát do vybavení, a když takhle budeš jezdit několikrát za rok, tak máš za několik let vybavení zaplacené
Jotun píše:Chtěli bychom se pokusit o nějaké výstupy na 3tisicovky,samozřejmě myslím nějaké relativně "jednoduché" bez ledovců.V oblasti Hohe Tauren?

viewtopic.php?p=401969#p401969
začínal jsem, i končil u vlaku Bruck-Fusch, šel jsem údolím co vede Glocknerstrassea, ale ne po silnici, ale po stezkách okolo, u Ferleitenu zatáčí Glocknerstrassea do levá, já šel rovně po značce která vede až do sedla Untere Pfandlscharte [2665m n. m.] a na Spielmann [3027m n. m.], na videích jsou jediná těžké místa na celé trase, jinak je to krásný choďák i pro nezkušené, a orientace je taky jednoduchá

tady je ještě video z krásného místa na stanování https://www.youtube.com/watch?v=hbsUTyz ... iA&index=4, a z ještě lepším výhledem na Grossglockner (ráno ze stanu, ze spacáku to byl jeden z nejlepších výhled co jsem kdy zažil), a kousek nad tímto místem je i voda, je to kousek pod jezírkama co jsou pod sedlem Untere Pfandlscharte od jihu, vlevo od turistické trasy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon úno 2, 2015 17:29

@fps: oba zpusoby maji neco do sebe, ja to jeste porad stridam. Teda, vloni jsem poprve nikde nebydlel, ale to bylo kvuli pocasi, kdyz jsem jednu akci vynechal. Trekovani natezko je fajn, ale fyzicky narocnejsi a na zacatek mi neprijde uplne idealni, zvlast kdyz chteji na tritisicovky. Taky to chce mit zkusenosti s taborenim v nevlidnych podminkach a schopnost snaset nepohodli, coz byva u zenskych problem ;-) Ubytovani v Rakousku neni az tak drahe i kdyz to samozrejme bylo lepsi pred akci kretenu z CNB, kdyz bylo Euro za 23...

@Jotun: jak si to vlastne predstavujes? Ubytovat se nekde v udoli a chodit vzdycky nalehko nahoru a dolu? To je samozrejme mozne, ale jestli chces na tritisicovky, tak to znamena pomerne velke prevyseni a chce to mit trochu nachozeno.

S vlakem myslis opravdu jen vlakem nebo se da i vlak a bus? Protoze to druhe ma podstatne vic moznosti.

Ciste vlakem se da do Mallnitz. Z tritisicovek se da vylezt na Sauleck (snadne) a Ankogel, oboji za den, ovsem prevyseni neni male, Mallnitz ma 1200 m. Na Ankogel se ale da popojet lanovkou a na Sauleck mozna mistni dopravou nebo stopem (asi do 1500). Pak je tam Hochalmspitze, ale tu bych zatim nedoporucil, je moc pekna, ale neni snadna z zadne strany. Krome vrcholu se tam daji podnikat i jine tury, je to tam pekne a rozumne ubytovani se tam taky najde.

Pro zacatek bych ale doporucil neco jineho -- Schladmingske Taury. Trochu nizsi, ale krajina je uchvatna a nejvyssi Hochgolling se trem tisicum blizi. Vlakem se da dojet primo do Schladmingu, do hor se pak jezdi bud busem nebo lanovkou (Planai, Hauser Kaibling). Doprava to trochu prodrazi, ale da se udelat i nekolikadenni prechod pres nekolik chat, relativne nalehko. Zacinal jsem s Alpama prave tam, stejnym zpusobem s pritelkyni a i po mnoha letech a prochozeni spousty oblasti si myslim, ze to na zacatek byla nejlepsi volba. Chce to samozrejme trefit pocasi, coz se nam povedlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » pon úno 2, 2015 19:14

Děkuji za dobré rady,určitě to důkladně promyslím.

právě ta kombinace vlak + autobus mi nahání trošku hrůzu s mou němčinou to není valné,ale už si opakuju fráze :lol:

Mallinitz jsem měl v hledáčku jako první,nechtěl bych právě vycházet stále z údolí takže bydlet po chatách bude rozumnější,nachozeno něco máme a kondici udržujeme pravidelně a přítelkyně je už se mnou zvyklá na všelicos.

zvážíme ty Schladmingske Taury a pak se uvidí,ještě je dost času


fps píše:začínal jsem, i končil u vlaku Bruck-Fusch, šel jsem údolím co vede Glocknerstrassea, ale ne po silnici, ale po stezkách okolo, u Ferleitenu zatáčí Glocknerstrassea do levá, já šel rovně po značce která vede až do sedla Untere Pfandlscharte [2665m n. m.] a na Spielmann [3027m n. m.], na videích jsou jediná těžké místa na celé trase, jinak je to krásný choďák i pro nezkušené, a orientace je taky jednoduchá


na toho Spielmana uz jsem taky koukal

nicméně děkuji za ochotu poradit a určitě dám vědět jak jsme se rozhodli
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon úno 2, 2015 19:39

Jotun píše:právě ta kombinace vlak + autobus mi nahání trošku hrůzu s mou němčinou to není valné,ale už si opakuju fráze

Neni to zadny problem. Ja neumim nemecky skoro vubec a jezdim tam uz hodne dlouho. Staci umet pozdravit (Gruss Gott) a pak jen reknes cilovou stanici dvakrat (zweimal). Cena ti naskoci obvykle na displeji nebo ti ji mozna rekne, cislovky je stejne dobre umet. Neboj se toho, Rakusaci jsou prijemni a ochotni, nejak se vzdycky domluvis.

Jotun píše:nechtěl bych právě vycházet stále z údolí takže bydlet po chatách bude rozumnější,nachozeno něco máme a kondici udržujeme pravidelně a přítelkyně je už se mnou zvyklá na všelicos.

V tom pripade ti doporucim dojet do vlakem Schladmingu, pak busem (14 km) k vodopadum Riesachfalle a za par hodin dojdes k chate Preintallerhutte. Tam se muzete na par dni usadit, prochodit to okolo, da se nekolik 2700+ vrcholu. Chata je (nebo aspon byvala) velmi prijemna a okolo je moc pekne. Pak muzete pokracovat od chaty k chate az do Obertauern. Je to asi na 4 dny i s vystupem na Hochgolling a je to velmi pekne. Z Obertauern jede bus do Radstadtu a odtamtud zase vlakem.

Mallnitz uz je trochu jiny, hory jsou vyssi a nehostinnejsi. Navic tam byva o trochu horsi pocasi, zvlast v sezone. Na podzim je tam obcas nadherne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » pon úno 2, 2015 20:46

mike píše:Neni to zadny problem. Ja neumim nemecky skoro vubec a jezdim tam uz hodne dlouho. Staci umet pozdravit (Gruss Gott) a pak jen reknes cilovou stanici dvakrat (zweimal). Cena ti naskoci obvykle na displeji nebo ti ji mozna rekne, cislovky je stejne dobre umet. Neboj se toho, Rakusaci jsou prijemni a ochotni, nejak se vzdycky domluvis.


když mi tokhle napíšeš,tak to vypadá strašně jednoduše a asi to tak i je,jen překonat ten ostych a zábrany

mike píše:V tom pripade ti doporucim dojet do vlakem Schladmingu, pak busem (14 km) k vodopadum Riesachfalle a za par hodin dojdes k chate Preintallerhutte. Tam se muzete na par dni usadit, prochodit to okolo, da se nekolik 2700+ vrcholu. Chata je (nebo aspon byvala) velmi prijemna a okolo je moc pekne. Pak muzete pokracovat od chaty k chate az do Obertauern. Je to asi na 4 dny i s vystupem na Hochgolling a je to velmi pekne. Z Obertauern jede bus do Radstadtu a odtamtud zase vlakem.


Jo tohle se mi taky zamlouvá,myslím že tohle by se nám pro začátek líbilo.

Na informace okolo jízdenek bude asi nejlepší si zajít na informace u ČD že?
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon úno 2, 2015 21:03

Jotun píše:když mi tokhle napíšeš,tak to vypadá strašně jednoduše a asi to tak i je,jen překonat ten ostych a zábrany

Presne tak :) Naprosto te chapu, taky jsem to tak mel, holt to clovek musi prekonat.

Jotun píše:Na informace okolo jízdenek bude asi nejlepší si zajít na informace u ČD že?

Ano, jestli jsi masochista ;-) Na informacich CD delaji baby, kterym doktor zakazal praci s lidma.

Mnohem jednodussi bude pohledat tady na foru. Usnadnim ti to: kup si CityStar (zpatecni, 3 dny predem, mezi prijezdem a odjezdem musi byt noc ze soboty na nedeli) a k tomu jiste mas IN kartu. Tim se dostanes na 65% u sebe a u pritelkyne jeste niz.

Cenu si muzes spocitat tady: http://jizdenka.idos.cz/IT.aspx. Levnejsi obvykle je koupit si ceskou jizdenku na hranice a az z hranic mezinarodni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » pon úno 2, 2015 21:13

mike píše:Presne tak Naprosto te chapu, taky jsem to tak mel, holt to clovek musi prekonat.


jj :P

pohledám,případně se optám želbohu In kartu nemám
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon úno 2, 2015 21:21

CityStar funguje i bez IN karty, pak je sleva 25%, na druheho vic. Spocitej si, jestli se ti IN karta nevyplati uz jen na tu jednu jizdu, jinak se vyplati kazdemu, kdo aspon trochu jezdi vlakem. IN25 myslim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte úno 3, 2015 20:49

@Jotun: Pokud jsi prostudoval sekci Alpske trojtisicovky bez macek, tak tam najdes i moje popisy v oblasti Otztal. Je to sice o neco dal, ale ma to sve velke vyhody. Do stanice Otztal dojedes vlakem z Vidne (jen si pohlidej, ktery tam stoji), vystoupis a hned pred stanici stoji "udolni" bus. Muzes si koupit kartu Otztal Card na tyden nebo deset dnu (nevim, jak a za kolik to ted presne je), bohuzel na stanici ne, musis se odvest do prvni vesnice a tam v infocentru. Potom budes mit v celem udoli (dlouhem skoro 70 km plus bocni vetve) veskerou dopravu i lanovky zdarma a k tomu jeste ruzne vstupy (napr. doporucuji vyuzit Aquadome, na unavene telo je to balzam), dokonce byvalo i pujceni horskeho kola na den zdarma. Kdybyste se ubytovali v Soldenu v apartmanu nebo pokoji v penzionu (kupodivu nebude to stat mnohonasobne vic jako na chate), muzete se vybrat kazdy den nekam jinam, do naprosto ruznych casti. A je tam spousta moznosti na vyslap, i na tritisicovky. Jedna obrovska vyhoda je, ze muzete zacit ve Ventu nebo Obergurglu, coz jsou vesnice v cca 1800-1900m, tudiz usetrite pro nohy par set vyskovych metru (hlavne sestupu), nebo obcas na nastup (a hlavne konec sestupu) vyuzit lanovky - neberte to jako "znesveceni" turistiky; prvne nevite, do ceho jdete a velice lehce prepalite sve telo, i kdyz jste svykly na jine hory. Tam jsou casto sestupy v posledni casti dost brutalni a casto si lide po 2-3 dnech maji po vyslapech kvuli kolenum. A tam Vam muze pomoci ta lanovka - navic ten vystup napr. pod lanovkou po sjezdovce neni nic zazivneho.
Konkretne z Ventu muzes lehce vystoupit na Wildes Mannle, docela lehky celodenni vylet Vent - W. M. - Breslauer Hutte - Vent (pripadne s vyuzitim male a kratke lanovky nad sjezdovku). TO je neskutecny vyhlidkovy vrchol (ale obcas jsou tam zastupy lidi), ktery stoji za to. Pujdes i pod odtrhem ledovce, vyhledy na (po Grosglockneri a Grossvenedigeri) nejvyssi vrcholky rak. Alp, ledovce, proste vsechno, co Ti rakouske Alpy mohou dat. Z Breslauer Hutte se da jeste za hodinku a neco na Urkundholm, dalsi lehkou tritisicovku. Z Ventu se jde i na Similaunhutte a naleziste Otziho - oba jsou nad 3000, ale je to dost zdlouhava tura a musi se spechat aby se stihl autobus. Z Obergurglu muzes na Hangerer, krome trochu klouzave suti nic narocneho a uzasne vylety. Taky odtud muzete udelat prechod Obergurgl - Ramolhaus (3005m) - sedlo Ramoljoch (cca 3200m) - Vent, coz je fakt nadherna tura kolem ledovcu, ty vyhledy na splaz uzasne, taky jdete par metru od ledovce, vidite, proc je treba mit pred nimi respekt. Prejdete i par malych snehovych poli a plochy mini- "ledovec", ale tam neni treba zadne vybaveni, chodnik je hezky zabezpeceny.
A sice neni tam zadna tritisicovka (jen skoro), ale i tak by jste meli zkusit prejet ze sedla Timmesjoch (autobus) na Brunnenkogelhaus - to je asi 4-5 hodinova hrebenovka s vyhledy na Oztalske a Stubaiske Alpy. Jen ten sesup do Soldenu na konci (asi 1100 vysk. metru) je "tresnicka" na dortu - muzete to delat i opacne. A je tam jeste hodne jinych cest po udolich na chaty, na vrcholy.
Navic v Otztalu byva docela dobre pocasi - ne ze by tam neprselo, ale nezvinke tam byt tyden-dva vsechno pod mrakem a lit a lit, zato slunce pali docela casto.
A jeste jedna rada - pokud obcas pojedete na Slovensko, tak se zeptejte na stanici, na kolik vychazi zpatecni jizdenka CityStar z Bratislavy pres Viden tam, kam chcete. Cim dale jedete, tim je vyhodnejsi nakombinovat takouvou jizdenku s jizdenkou z Moravy do Vidne. My jsme napr. poprve jeli do Otztalu snad za necelych 4000 misto 7800, co by nas vysla ceska CityStar...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod axi12 » úte úno 3, 2015 22:38

mike píše:Ano, jestli jsi masochista ;-) Na informacich CD delaji baby, kterym doktor zakazal praci s lidma.

Mnohem jednodussi bude pohledat tady na foru. Usnadnim ti to: kup si CityStar (zpatecni, 3 dny predem, mezi prijezdem a odjezdem musi byt noc ze soboty na nedeli) a k tomu jiste mas IN kartu. Tim se dostanes na 65% u sebe a u pritelkyne jeste niz.

Cenu si muzes spocitat tady: http://jizdenka.idos.cz/IT.aspx. Levnejsi obvykle je koupit si ceskou jizdenku na hranice a az z hranic mezinarodni.

Na 65% z původní ceny? :O aha, zajímavé. Takže koupím z ČB do Dvořiště a odtud někam do Rakous. A obojí zpáteční a obojí CityStar, jo? nebo já to nechápu :roll:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 22:48

Ne, CityStar je sleva z mezinarodniho jizdneho. Takze (s IN25) se dostanes na 65% ze zpatecni mezinarodni jizdenky bez jakekoliv slevy. Bez IN karty na 75%. U dalsich spolucestujicich se cena pocita z ceny prvniho. Driv to byvalo 50%, ted myslim 80, CD to maji nekde na webu a lisi se to stat od statu.

Kupovat si dve jizdenky je lepsi proto, ze mezinarodni jizdne je drazsi, nez jizdne po CR. Takze si koupis normalni jizdenku do Dvoriste a pak CityStar z Dvoriste do cile. Bezne to tak delam, ale jezdim z Prahy, kde uz je rozdil znat, z CB by nemusel byt az takovy. Muzes si to vsechno spocitat s pomoci linku, co jsem daval vyse ;-) Mit mezinarodni jizdenku na celou trasu je pohodlnejsi, jelikoz plati mesic a nemusis pak kupovat jizdenku z Dvoriste ve vlaku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod axi12 » úte úno 3, 2015 22:50

Koupím přes jejich aplikaci v Dvořišti, žejo :twisted:

Jojo, na ten link jsem koukal. Ještě tak vědět, kam v Rakousku jet :D musím projet tohle vlákno.

EDIT: Hm, tak mi to z ČB - Dvořiště, Dvořiště - Liezen, zpáteční vychází na 1800,- /in25/, což teda nic moc. Ale pokud člověk chce jet sám, tak je to asi dobrá alternativa :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 23:25

Treba, ale porid si datovy roaming, cesky operator, konkretne Vodafoun, se nekdy chyta az v Rybniku (nebo Rybnice?) ;-) Jinak ti ji proda pruvodci, v Dvoristi neni obsazena pokladna, takze bez prirazky. Akorat to chce fakt Dvoriste a ne Summerau Grenze, s tim maji nekteri problem.

Njn, v Rakousku neni jizdne nejlevnejsi, ale zas je tam rozdil v kvalite. Uz jsem uvazoval, ze si poridim jejich Vorteilscard za 99 Euro, se kterou je sleva 50%. Ale zatim mi to vychazi +/- nastejno, takze to nema cenu, ledaze bych tam jezdil casteji. CityStar by te melo vyjit na 1560, ta aplikace bohuzel neumi CityStar + IN25, ale na nadrazi by to umet meli.

Jj, vlakno si procti, tipu myslim najdes dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod axi12 » úte úno 3, 2015 23:29

Tuším, že v Rakousku dráhy nabízejí /alespoň nabízeli/ přes léto pro studenty za 2000,- nebo 2500,- letní ticket na dva/tři měsíce, což je docela super.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 23:41

Ze bych zacal zas neco studovat? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » stř úno 4, 2015 8:54

Axi, ten Sommerticket je, myslim, ve dvou provedenich a nektere veci se tam lisi. Ale jsou tam nejaka omezeni, oplati se to procist. Pred lety (ne moc) to primo prodavali i na pokladnach CD, ale vloni uz urcite ne.
Jeste jednou napisu tem, kdo bzdli blizko slovenskych hranic a nekam dal na Zapad do Rakous by chteli jet vlakem pres Viden - slovenske drahy maji CityStar rozdelene do tri pasem od hranic, posledni pasmo je tusim >250 km a jizdenka je za rakouskou cast od hranic se Slovenskem jedna cena pro dane pasmo, at je to 251 km nebo 500km. Coz pri jizde hodne na Zapad (uz kousek pod Salcburg) je fakt citelne, hlavne kdyz pojede vice lidi, ale i pro jednoho. Navic jejich ceny jsou, zda se i na stejne vydalenosti lepsi.


@mike: Zapis se na univerzitu v Innsbrucku studovat za horskeho vudce :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř úno 4, 2015 17:19

To vypada jako dobry napad, ale nevodi nahodou horsky vudce lidi? :shock: :twisted:

Pasmove CityStar byvalo driv i u nas a u horni hranice pasma to bylo vyhodne. Akorat si clovek musel dat pozor, aby ho nepresahnul, parkrat jsem kupoval jizdenku do vesnice kus pred cilem a dokupoval poslednich par km ;-) Protoze dalsi pasmo bylo vyrazne drazsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř úno 4, 2015 17:24

:D ti by mohli vodit mne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » stř úno 4, 2015 19:22

mike píše:...ale nevodi nahodou horsky vudce lidi? :shock: :twisted:
Detailisto... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » stř úno 4, 2015 19:40

apuka děkuji za vyčerpávající rady :D

těch možností je vážně mnoho na několik let dopředu,letos asi zvolím na poprvé ten Schladming co mi poradil Mike,něco už jsem nastudoval a ten přechod po chatách vypadá velice lákavě

ale třeba to letos stihnu do rakous dvakrát
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » stř úno 4, 2015 20:37

f
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » sob srp 8, 2015 17:55

Ma nekdo nejaky tip na jednoduchou hrebenovku:
- moznost vyjet/zdrhnout lanovkou
- vyhledy
- zadne extremni stoupani, aby to zvladla particku tlustych kancelarskych prasatek
- trasa na 4 dny (3 noci)
Vyradil jsem Rax, Hochschwab, Totes Gebirge
Dekuji za navrhy
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » ned srp 9, 2015 1:26

To se ptas ty? V tom pripade nejspis nic takoveho neexistuje ;-)

Jak se spanim? Venku nebo na chatach? Castecne by vyhovovala vychodni cast Nizkych Taur, prechod Seckau - Hohentauern, az na ty lanovky. Mimo chaty je to min narocne, jelikoz se nemusi schazet z hrebene. Pripadne z Hohentauern na zapad a z Planneralm se da dostat busem nebo autem. Akorat je to spis na dva dny, po ceste neni zadna chata a jde se pres Hochschwung, s tim by mohli mit problem. Nad Planneralm se da otocit zpatky na SV a jit po dalsim hrebeni, ktery postupne klesa do udoli. Nesel jsem tam, ale podle fotek nic tezkeho, travnate kopecky ala Mala Fatra. Pripadne dojet na Planneralm (misto lanovky, je celkem vysoko) a jit po 02 na zapad, ale to jsem jeste nesel.

Jinak co treba vychodni cast Karnskych Alp? Tam jsem nebyl, ale melo by to byt lehci, nez zapadni. To by mozna taky slo po turisticke dalkove trase ze Sillianu. Sel jsem to jinudy, hreben a Italie, to bych nedoporucil, ale tu rakouskou dalkovou trasu davaji i duchodci (rakousti). Opet bez lanovek, ale do udoli se da sejit tak za 3 - 4 hodiny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy