Poprve do Alp, jak na to

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod jenam » úte črc 3, 2018 17:25

Díky všem za tipy. Proberu se tím a uvidím, co z toho vyleze.

mike píše:Skvele :) Mozna by ses mohl trochu rozepsat, jake to bylo, co je tam noveho atd. Pro dalsi, co budou chtit jet poprve do Alp.


Bylo to v roce 2015, takže s aktuálnost mizivá. Jeli jsme v půlce srpna vlakem do Schladmingu, a udělali okruh přes chaty Schladminger H., Preintaler H. (2 noci, jeden den výstup nalehko na Hochwildestelle - většinu věcí jsme bez problému nechali na chatě), Gollinghütte (v neděli večer tam místo na spaní bylo), přes Hochgolling na Landawirseehütte, z Ignaz-Mattis-H. nás poslali na druhou stranu jezera do Seehotel Keinprecht (neměli místo, ale druhá chata v pohodě), kolem Hochwurzenu jsme prošli a poslední noc přespali nad Schladmingem na kraji lesa.

Co si vybavuji, tak ubytování na chatách bez problému, všude angličtina kromě Landawirsee H., počasí nám vyšlo a pršelo jen jednou, ale to už jsme byli večer na chatě. Celkem 8 dní, nicméně, dalo by se to zkrátit, úseky jsme chodili kratší a třeba už v 15.00 jsme končili na chatě (vyráželi jsme kolem 7.00 klidným tempem). Dva dny byla cesta vlakem plus cesta z/do města. Takže rychleji by to šlo za asi 5 dní projít. Jídlo jsme měli převážně svoje, místní tedy nemůžu hodnotit.
jenam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 27, 2014 14:17

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 4, 2018 1:31

Aha, nekoukal jsem se, kdy ses ptal :) No, podruhe do Alp po trech letech, to teda pekne flakas ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod jenam » stř črc 4, 2018 22:30

Holt se to tak vyvinulo, děly se jiné věci. Proto to chci napravit. :t:t :)
jenam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 27, 2014 14:17

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 4, 2018 22:54

Mas co delat ;-) A ted vazne: cim driv, tim lip. Sam jsem zacal s horama relativne pozde a kdybych mel moznost, tak to znovu udelam vyrazne driv. Protoze mladsi telo je v horach lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » čtv črc 5, 2018 12:22

mike píše:mladsi telo je v horach lepsi.
Vytesat do kamene :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod TomikTomik » úte srp 21, 2018 18:21

Zdravím, chtěl bych se se ženou poprvé podívat do Alp, ale nejsem si úplně jistý kam bez auta vyrazit... Auto sice vlastníme, ale vzhledem k jeho stavu (stará fábka) bych to viděl radši na vlak.. Jinak docela dost děkuji za témata ohledně vlaků.. Máme xkrát prochozené Tatry, Malou Fatru, párkrát jsme nahlédli do Pyrenejí a chceme něco víc.. Alespoň se podívat třeba k ledovci a vidět zase něco nového.. Já jsem na tom fyzicky díky sportům hodně dobře a žena taky zvládá věci jako Rysy z Polska, orlí stezku a pod.. Je možné bydlet v Alpách někde dole v Kempu ve stanu a vybýhat si na výlety do +/- 3000m tak jako třeba v Tatrách? Hledám kemp z toho důvodu, abych si nezaplatil ubytování přesně na týden který nám celý proprší a mohl se rozhodovat podle počasí...
TomikTomik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 9, 2016 16:16

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte srp 21, 2018 18:42

Hinterbichl pod Venedigerem. Kemp je tady: https://mapy.cz/s/2YAlw. Chodivam obcas okolo, jezdim tam uz skoro 20 let a bydlim v penzionu v Praegratenu. Chodim tam presne tim stylem, co chces. Rano z udoli na nejakou 3000 a vecer zas zpatky. Vyber je tam velky, pres 50 3k vrcholu, na vetsine jsem byl. Neco jsem tady k tomu napsal vcetne navrhu na prechody a vrcholy, treba tady a tady.

Jezdivam tam vlakem do Lienze a odtud je to hodina busem. Vlastne se tam zrovna chystam, cekam na pocasi. Uz jsem chtel jet ted, ale predpoved je mizerna, a tak jeste pockam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte srp 21, 2018 19:06

TomikTomik píše:bych to viděl radši na vlak
V Rakousku mas vyhodu, ze do nejvetsi casti Alp se dostanes dobre verejnou dopravou. Vlakem dojdes nekam do "vesnicky/nestecka strediskove(ho)" a z nadrazi lidi rozvazaji lidi autobusy do ruznych smeru do horskych oblasti.
Samotnym vlakem se da taky dostat primo do nekterych dobrych primych vychodisk, namatkou treba Rax (stanice Raichenau/Payerbach), Hohe Tauern - Goldberggruppe/Ankogelgruppe (Bad Gastein nebo Mallnitz), Zillertal (Mayrhofen ale i dalsi), Stubai (Fulpmes), Verwall nebo Lechtalske Alpy (St. Anton im Verwall, Lechtalky i Imst nebo Landeck), Montafon (Schruns), ...

Pokud chces usetrit, doporucuji jit nekde, kde mas v cene ubytovani mistni kartu, kde mas zdarma mistni dopravu (bus+"taxiky") a lanovky. Usetri to penize, cas a casto nezazivne slapani nahoru a dolu, vetsinou po sjezdovce nebo upravene ceste (nebo prevyseni na slapani zustane jeste dost :-)). Bohuzel, tezko rict, kde to zrovna bude, kdyz pujdete, protoze se to rok od roku meni. Ale i jinak se casto oplati spocitat, jestli se mistni karta neopati koupit i za penize, napr. typicky v Zillertalu klidne nechas za autobus 16-20 EUR na den a slapat napr. na Ahornspitze z Mayrhofenu bez lanovky je fakt opruz (a dolu o kolena).

A jeste doporucuji si na znamejsi mista si v sezone rezervovat misto do kempu - byva dost plno, obzvlaste o vikendech. A nesmis se divit, pokud dostanes na dvoumistni stan misto na karavan velikosti 50m2 s pripojkou na vodu a elektriku :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod TomikTomik » úte srp 21, 2018 19:07

To je super... Ten kemp doufám nemusím nijak bookovat a prostě jen příjedu? Pokud by i v penzionu bývalo vždycky volné místo tak ještě lépe...
TomikTomik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 9, 2016 16:16

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte srp 21, 2018 19:09

mike píše:Hinterbichl pod Venedigerem.
Jo, tam je pekne - ale trochu mimo vlak (busem asi z Lienzu, ze jo?), ale dostat se tam/odtud se musi jen na zacatku a na konci.
Na miste vetsinou bez problemu sezenes i penzion, jen ceny se v ruznych oblastech o hodne mohou lisit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte srp 21, 2018 19:18

@TomikTomik: to netusim, v tom kempu jsem v zivote nebyl, ale obcas mi prisel celkem plny. Asi bych si tam zkusil zavolat. Penzionu nebo ubytovani v soukromi je tam celkem dost, ale taky je lepsi si to domluvit predem, vylozene na blind bych tam asi nejel. V Praegratenu je infocentrum, muzes tam zkusit napsat nebo zavolat.

@apuka: vzdyt to pisu, ze busem z Lienzu. Da se i ze severu pres Zell am See a pak busem z Mittesillu do Matrei a tam presednout na bus z Lienze, ale ja radej jezdim spodem pres Lienz.

apuka píše:ale dostat se tam/odtud se musi jen na zacatku a na konci.

Tomu nerozumim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte srp 21, 2018 19:37

Jsem to nejak o te doprave prehlidl...

Cemu nerozumis jsem myslel tak, ze jen jednou tam a jednou zpet musis pouzivat od vlaku bus, ze se toho nemusi obavat - a zbytek muzes vychazet s jedoho mista. Zrovna v Hinterbichlu se to klidne da tak, coz zdaleka neplati o vsech destinacich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte srp 21, 2018 23:33

Tomuhle ;-) Ted uz jo.

Vsak prave proto to navrhuju, na chozeni z jednoho mista idealni a navic se da kazdy den jit jinym smerem. Ja teda busem nebo stopem obcas jezdim, z Praegratenu je to do Stroedenu 5 km. Z Hinterbichlu jen 2 km, ale davam prednost bydleni v Praegratenu, jelikoz je tam obchod (Spar), lepsi hospoda a vic moznosti ubytovani. Zas tam ale neni pozadovany kemp.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod skutrjohny » stř říj 17, 2018 11:53

Zdravicko po case
V listopadu se chystam poprve do rakouskych Alp. Plan je se presunout autem do Leobenu a z tama se priblizit vlakem na misto startu. Auto bych chtel nechat ve meste 2 noci.
*Jak to byva s parkovanim? Popravde se mi nechce za to neco platit. Neni problem nechat auto nekde ve meste (treba pred panelakem na P) nebo to Rakusaci neradi vidi?? Byvaji mesta zpoplatnena cela pro nemistni? Vyplati se radeji nechat auto v nejake vesnici?
*Jake mate zkusenosti s cestovanim vlakem? Da se jizdenka zakoupit nekde online nebo je to jedno a neni problem to kupovat az na miste? Pojedu urcite nejakym osobakem
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » stř říj 17, 2018 12:19

Ad jizdenka: na kazdem nadrazi mas automat na jizdenky. Sem-tam i pokladnu. Jen bacha, pri nastupu bys uz mel mit jizdenku, ve vlaku si jej na aktualni spoj nemusi prodat, spravne by Te meli pokutovat (nerikam, ze to tak delaji, ale takovy je predpis).

Ad parkovani: to si dobre zjisti. Po celem A se rozmahaji zakazy parkovani pres noc na obecnych parkovistich, hlavne ve znamejsich strediscich. Nevim, jak je to zrovna v okoli Loebenu.
"Spoplatnena pro nemistni" urcite nebudou (byla by to diskriminace, to EU nema rad), ale muze byt, ze je vsechno spoplatneno, mistni budou mit sve vyhrazene parkoviste nebo na kartu :-). Plus ten spomenuty mozny zakaz na noc.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod skutrjohny » stř říj 17, 2018 12:32

no ja bych nejradeji jel vlakem. da se za cca 7 stovek koupit zpatecni jizdenka u CD, jen bych musel prijmout fakt, ze bych zacinal az ve 12hod, coz by se prezit dalo, i kdyz jsem to neplanoval. problem je, ze bych dorazil na zaver tury na jine misto a z tama se musel dostat do Leobenu na vlak. Konkretne se jedna o usek Präbichl - Leoben, kde je vyznacena zeleznicni trat, ale idos mne na tomto useku neni schopen najit spoj, tak se jeste ptam: znate to to tam nekdo? jezdi tam bezne vlak? pripade nejaky autobus? kde se daji rakouske autobusove spoje vyhledat? ja vim, ze se to da resit i na miste, ale rad bych si byl timto usekem jisty at mi ten vlak zpet do CR neujede, navic nevim jak budu stihat a nastopa se mi nechce vzhledem k nejistemu vysledku a jazykove bariere :)
Naposledy upravil skutrjohny dne stř říj 17, 2018 12:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » stř říj 17, 2018 12:35

Zkus vyhledat spoj tady. Melo by to najit jak vlak tak i bus.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod skutrjohny » stř říj 17, 2018 12:43

dik. jsem zas o krok bliz svemu cili :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod remy77 » stř říj 17, 2018 20:31

skutrjohny
Aku trasu mas v plane? 873 a 877?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod skutrjohny » stř říj 17, 2018 21:20

clovece, nevim co je to 873 a 877:), ale chtel bych si projit hreben Ennstalských Alp, tu jejich privetivejsi (pro zacatek) jihozapadni cast.

A jo, uz chapu ty cisla, takze tohle je trasa 673 (z vetsi casti 673)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř říj 17, 2018 21:40

@skutrjohny: pocitas s tim, ze v listopadu tam uz muze byt snih? Nemusi, kazdy rok je to jine, ale sance je myslim vetsi, nez 50 %.

apuka píše:Ad jizdenka: na kazdem nadrazi mas automat na jizdenky. Sem-tam i pokladnu. Jen bacha, pri nastupu bys uz mel mit jizdenku, ve vlaku si jej na aktualni spoj nemusi prodat, spravne by Te meli pokutovat (nerikam, ze to tak delaji, ale takovy je predpis).

Tohle se mi nezda. Jednak jsem jizdenku ve vlaku nekolikrat bez problemu kupoval, kdyz jsem nastupoval na male stanici, kde se koupit nedala. To bylo driv, kdyz jeste automatu moc nebylo, od te doby se rozsirily. Jednak ale jezdim ze Spittalu do Lienze, kde je po ceste spousta malych stanic a tam bezne nastupuji lidi bez listku a pruvodci jim je prodava. Neprijde mi to jako vyjimka, ale jako system. Muze to byt tak, ze kdyz je automat, musis jizdenku mit, kdyz neni, proda ti ji pruvodci.

Bez listku nesmis do vlaku v Italii a to navic bez oznaceneho listku. Past na cizince a revizora uz jsem tam potkal, v Rakousku snad ani ne.

skutrjohny píše:Da se jizdenka zakoupit nekde online nebo je to jedno a neni problem to kupovat az na miste? Pojedu urcite nejakym osobakem

Jak pise apuka, bud pokladna nebo automaty, je to uplne jednoduche a na automatu se myslim da navolit i cestina. Jedine omezeni je, ze v automatu nekoupis jizdenku do CR. Tu je ale stejne lepsi koupit pres CD aplikaci jako vcasnou. Nebo na poslednim prestupu ve vetsi stanici pred CR (Lienz, Viden...), bude to levnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » stř říj 17, 2018 21:44

Jedine, co se mi na tom uplne nepozdava je nacasovani. Nebude tehdy uz mozna nasnezeno? Predpoved je na Hochgolling na nedeli uz -8, potom pres den kolem nuly. Kdyby prislo pote trochu vlhka, nebude to nejlepsi. Ale osobne neznam tu konkretni oblast, mozna tam to nevadi.

Edit: vidim, ze kym jsem to napsal, tak k te same otazce se dostal i mike :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř říj 17, 2018 21:49

Byl jsem na prelomu rijna a listopadu v Nizkych Taurach, v pulce listopadu v Gesause a bez snehu. Jenze to byly spis vyjimky, obvykle z Dolomit koukam na zasnezeny hreben Alp.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » stř říj 17, 2018 22:03

mike píše:Tohle se mi nezda. Jednak jsem jizdenku ve vlaku nekolikrat bez problemu kupoval, kdyz jsem nastupoval na male stanici, kde se koupit nedala. To bylo driv, kdyz jeste automatu moc nebylo, od te doby se rozsirily. Jednak ale jezdim ze Spittalu do Lienze, kde je po ceste spousta malych stanic a tam bezne nastupuji lidi bez listku a pruvodci jim je prodava. Neprijde mi to jako vyjimka, ale jako system. Muze to byt tak, ze kdyz je automat, musis jizdenku mit, kdyz neni, proda ti ji pruvodci.
Letos v kvetnu i v lete jsem pri cekani na pripoj si koukal nejake brozurky OEBB a jedna byla zrovna o tomto. Nemecky moc neumim, spise si domyslim, ale ze tam bylo, ze presly na "Self-service" mod a ze pry na kazde stanici ma byt automat a ze neni povolene nastupovat do vlaku bez jizdenky. Ale nevylucuji, ze to bylo vydane v predstihu a nekde jeste automat neni.
Na strankach OEBB pisou trocha jinak, co jsem psal plati pro regionalni vlaky, v dalkovych funguje jiny zpusob:
https://www.oebb.at/en/tickets-kundenkarten/weg-zum-ticket.html píše:Buying tickets from our train attendants

You did not have the time to buy your train ticket before starting your journey? On long-distance trains, you can also buy your tickets directly from your train attendant. Warning: for on-board ticket purchases, an additional service fee of € 3.- is charged.

For self-service routes using regional transport, you need to buy your ticket before starting your journey. Tickets can only be bought from the train team in exceptional cases - if there is no ticket vending machine or ticket counter at the station where you boarded the train.


Ad snih: Posledni dva roky jsem byl kolem 17.11. kolem Schneebergu a Raxu ze severu, coz je srovnatelna vyska a ve vyssich polohach tam snih byl, obcas se na "vhodnych mistech" (nafoukane) pod Schneebergem do nej zapadalo az po pas i na tur. stezce, po ktere teda uz par dnu nikdo neprosel, v zime se tam nechodi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod skutrjohny » stř říj 17, 2018 22:08

no ja chci druhy nebo 3 vikend v listopadu - dle pocasi. samotny snih by mi tak nevadil. otazka je kolik by ho bylo a v jakem stavu. musel bych se lepe mrknout na ten teren, zatim to je jen v planu
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř říj 17, 2018 22:12

apuka píše:if there is no ticket vending machine or ticket counter at the station where you boarded the train.

Takze tak, jak jsem si to myslel. OK, driv to bylo bezne, ted se snazi zavest vsude automaty. Nic proti, kdyz automat je, tak je to stejne nejjednodussi zpusob, jak koupit jizdenku. Pruvodci v lokalkach mezinarodni jizdenku prodat neumeli taky, jednou jsem to zkousel, opravdu se snazil, ale neslo to, jen po hranice jako ten automat.

skutrjohny píše:samotny snih by mi tak nevadil. otazka je kolik by ho bylo a v jakem stavu

Na podzim je to hrozne zradne, snih velmi rychle pribyva s vyskou. Na zacatku trasy muzes mit par cm a o 200 m vys se budes borit po pas. Kdysi jsem tu psal o svem vyletu na Ankogel, kdyz jsem tohle jeste neznal, kde jsem se totalne vyridil a dvouhodinovou trasu "sel" 8 hodin.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod skutrjohny » stř říj 17, 2018 22:20

no uvidim, nebudu machrovat. jak jsem rikal, Alpy neznam, tak nechci jit hned do nejakeho extremu. jinak ten tvuj zazitek jsem cetl a i pri tomto planovani jsem si na nej nejednou vzpomnel :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř říj 17, 2018 22:23

:D ja si na nej taky obcas vzpomenu, nedavno jsem v oblasti Ankogelu byl a predem jsem se ujistoval, ze tam snih jeste neni resp. ze ta trocha, co napadla, zas roztala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod remy77 » stř říj 17, 2018 22:25

skutrjohny píše:clovece, nevim co je to 873 a 877:), ale chtel bych si projit hreben Ennstalských Alp, tu jejich privetivejsi (pro zacatek) jihozapadni cast.

A jo, uz chapu ty cisla, takze tohle je trasa 673 (z vetsi casti 673)


Aha, takze 673 theklasteig ktora ide po hrebeni Eisenerzer alpen?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod remy77 » stř říj 17, 2018 22:35

Inak so snehom to je zatial oproti poslednym rokom bieda.
Pred dvomi rokmi som sa v polovici oktobra v Seckauerskych tauroch na SZ svahu brodil skoro po pas v 1700 m, prvy sneh bol od 1500.

Minuly tyzden som bol na Grossglockneri a tak malo snehu som uz dlho nevidel. Na "holych" ladovcoch same trhliny.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy