Poprve do Alp, jak na to

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Skipp » čtv říj 4, 2012 14:21

Tak pokud bys jel obě varianty, dej potom prosím vědět jak to časově vychází. Určitě tam ještě někdy pojedu, tak ať vím.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Kuba Turek » čtv říj 4, 2012 18:16

Obecně platí, že když se necpeš na těch pár nejprofláklejších kopců a ferát, skoro nikoho nepotkáš o prázdninách, tím pádem ještě méně mimo ně. Akorát bych dal bacha na to, že některé jakoby bezvýznamné kopce se stávají rejdištěm skialpinistů, takže bys tam nemusel být sám.

O víkendu jsme byli v Karwendelu nad Mittenwaldem (velmi frekventované německé Alpy) a za den jsme potkali několik postarších turistů u chaty Dammkarhütte jak svačili a pili čaj, jednu dvojici která okolo nás prošla přes neznačené sedlo, a jednu partu, co stoupala na chatu, když my jsme šli dolů údolím.

Spaní mimo chaty nikomu nevadí. Když jsou zavřené mimo sezonu, klidně si můžeš postavit stan na terase. Když je sezona, tak platí, že bys měl spát mimo dohled a nevyužívat jejich služby.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » čtv říj 4, 2012 18:34

Jj, terasy u zavrenych chat jsou na podzim obcas nejlepsi misto na spani, ve zdaraku urcite. Ty drevene. Jsou rovne, drevo neni tak studene jako zmrzla zem a obvykle jsou i castecne chranene proti vetru. Nekdy je nad nima i kus strechy, ktery chrani proti desti a snehu. Nekolikrat jsem se druhy den rano potkal s majiteli, co dorazili delat udrzbu a nikdy nemeli nic proti. Jen by asi nebyl dobry napad zatloukat do terasy koliky od stanu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » pát říj 5, 2012 9:47

sezona je odkdy dokdy? odkdy dokdy mají chaty otevřeno? mimo sezonu když budou chaty zavřeny to bude pro mě asi nejlepší, nikde nikdo, to by bylo dost dobré
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod wawrik » pát říj 5, 2012 9:55

Každá zatvára inak. Dá sa to pozrieť napríklad tu, a potom tam ešte pre istotu zavolať. Niekedy to podľa počasia alebo objednávky ešte o pár dní posunú.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Vachon » pát říj 5, 2012 10:38

Většinou zavírají po posledním víkendu v září, méně často v půlce října.
Tohle je asi nejautoritativnější zdroj: http://huetten.alpenverein.at/huettenHo ... tteNr=0541
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pát říj 5, 2012 17:44

Info na Netu je dost casto nespolehlive nebo spis priblizne. Chatari se ridi podle pocasi, kdyz je pekne, tak jsou tam klidne o tyden dyl, kdyz hnusne, tak zavrou i o tyden driv (zazil jsem oboji). Pro presne informace jedine zavolat a to jeste par dni predem. Taky se obcas stane, ze i na zavrene chate nekdo je, chatari vyuzivaji cas mezi koncem sezony a zacatkem zimy k opravam. Nebo tam nezustava, ale prijede rano a vecer odjede. V takovych pripadech ale normalne funguje winterraum, kdyz tam je.

Vzdycky je to podle situace a vzdycky se da nejak dohodnout (klidne rukama nohama), chatari v Alpach jsou vetsinou fajn lidi. Zvlast ti, co tam zustavaji takhle po sezone. Nekolikrat jsem spal na oficialne zavrene chate uplne sam, kdyz tam byl jeste chatar. Dokonce i jidlo jsem dostal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » sob led 5, 2013 10:21

tak nastal čas začít plánovat něco na léto (červenec) a moja na to, že bychom mohli jet do těch Alp. No tak tedy:

a) jelikož s mojou nepřichází nějaké přechody po chatách v úvahu, tak jediná alternativa je ubytování na jednom místě a podnikat jednodenní výlety, něco jako v Tatrách. Dá se to takto aplikovat? O Alpách absolutně nic nevím, nevím jaké jsou tam vzdálenosti. Počítám, že větší než v Tatrách. Takže jde i o to, abychom se dostali i na nějaký vrchol a ne jen "kousek za vesnici".

b) jakou oblast zvolit? Na netu je toho spousta a nějak se v tom ztrácím

Dik za info
Naposledy upravil chufu dne sob led 5, 2013 10:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pavproch » sob led 5, 2013 10:43

Oetzal, Martin Busch Hutte, v jednodenním dosahu Similaun, HintereScharze, Kreuzspitz, naleziště oeztiho, ten kopec nad ním, fčíl si nezpomenu atd... z Ventu (parking) si za 3 hoďky aji se sfiňou na zádech (nemyslím tu Tfoju :twisted: ) na chatě
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » sob led 5, 2013 10:46

Jo zapoměl jsem dodat, že by to bylo na týden, tak ať tam je co dělat :D No a mělo by to být bez sněhu. Ať se mojí dobře chodí, že?
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pavproch » sob led 5, 2013 10:49

MBH: tyden jo, bez sněhu ne...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod zoul » sob led 5, 2013 11:39

chufu píše:…jelikož s mojou nepřichází nějaké přechody po chatách v úvahu…


Když budete spát na chatě, tak máte s sebou minimum výbavy. Jaký je pak rozdíl mezi chozením mezi chatami a výlety s vracením na jednu chatu? Pokud tam chcete být týden, těžko se vám bude hledat jedna chata, ze které nebudete mít okolí ochozené za tři čtyři dny.

Vřele doporučuju Schladmingské Taury, už jsem o nich psal výš. Do Schladmingu je pěkné spojení vlakem (od nás jste za pět hodin na místě), pak klidně lanovkou k první chatě a kolečko po čtyřech nebo pěti chatách zpátky do Schladmingu, opět možno dojet lanovkou. Vzdálenosti mezi chatami decentní, terén taky. Byl jsem tam v srpnu a na sníh jsem si šlápl minimálně. Podrobný popis trasy.
Naposledy upravil zoul dne sob led 5, 2013 15:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » sob led 5, 2013 11:51

Mě by nevadilo chodit po chatách, ale moja by onezvládla, takže musím plánovat takto, Ten Schladming vypadá fajně. Ještě jsem koukal na Totes Gebirge.To těž nevypadá zle. Na začátek akorát.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod zoul » sob led 5, 2013 11:58

Mně právě nejde do hlavy, v čem je rozdíl mezi jednodenními výlety z jedné chaty a jednodenními výlety mezi chatami. Ve Schladmingu jsou chaty kousek od sebe, hrubým odhadem řekněme čtyři pět hodin. Věci jí můžeš vzít k sobě a v létě není kam spěchat, ani tak by to nešlo? Je hrozná škoda šmejdit akorát kolem jedné chaty.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » sob led 5, 2013 15:02

Rozdíl je v tom tahání věcí. Když jsem v jednom místě,tak mám vše na pokoji. Když je hnusně, tak nikam nejdu. Nebo si dám den volna někde ve městě, zajdu na oběd apod. Žeby si moja nesla 4-5 dní všechnbo na zádech a třeba v dešti :D , tak na takovou dovču by nejela.

No ale třeba ji ještě zpracuji.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pavproch » sob led 5, 2013 15:09

v tom přypadku doporučuju sa vyprdnúť na vysokohorské chaty a rači si sehnat ubytko v nějakém malém rodinném rakouském penzionu (s veškerých komfortem typu polopenze, telka, teplá sprcha a příjezd autem) a tamocuto podnikat jednodenní výpady (třeba i s přiblížením tím autem)... takle sem strávil velmi krásný týden s familií kdesyk nad Mayerhofenem.... a byly tamocuto výlety jak na nejbližsí i vzdálenější kopce (rastkogel, schobichlerhorn atd), tak i na lanofky v Tuxu a do doliny na koupačku....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pavproch » sob led 5, 2013 15:10

jo a ešče dodatek, bo nešprchtím, taxem to ubytko sehnal přes alpy.cz a.... bylo to levnější než dofča u moře v hrvatsku... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod vonkreuz » sob led 5, 2013 15:14

pavproch píše:Oetzal, Martin Busch Hutte, v jednodenním dosahu Similaun, HintereScharze, Kreuzspitz, naleziště oeztiho, ten kopec nad ním, fčíl si nezpomenu atd... z Ventu (parking) si za 3 hoďky aji se sfiňou na zádech (nemyslím tu Tfoju :twisted: ) na chatě

chufu píše:Jo zapoměl jsem dodat, že by to bylo na týden, tak ať tam je co dělat :D No a mělo by to být bez sněhu. Ať se mojí dobře chodí, že?

Ale jdo to. Dvě-tři noci na Martin Busch Hutte (byl jsem tam léto 2011 i 2012). Na chatu jde pohoda klídek po štěrkovo-pískové cestě cca 3 hodiny (převýšení myslím 600m) nebo si necháš vyvézt batohy.
Na další dny můžeš sejít do Ventu a dát si výšlap na Breslauer hutte (mají tam nákladní lanovku, tak snad i vyvážka batohů je možná). A z téhle chaty lze také dělat výšlapy. Sice Wildspitze je už přes ledovec, ale cca 2 hodiny od chaty dojdeš na Mitterkarjohc nad ledovcem (takový hřebínek s mini ferratečkou).
Na kratší vycházku půjdeš z Ventu na vycházkovou trasu, která na levé straně potoka/říčky, který teče od Martin Busch hutte. Levou stranu myslím směrem od spodu.

Podmínka bez sněhu - letos byl ledovec na Similaun hodně bez sněhu a ledovec byl tvrdý a když si porovnáš fotky z roku 2011 a 2012 tak je to dobře vidět.

Tady máš pár odkazů, jak jsem tam byl...
2011 - http://qqwak.rajce.idnes.cz/Otztalske_A ... enec_2011/
2012 - http://www.hkdirect.sk//2012/Otztalske% ... index.html
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... b4e9325698 (mělo by to být veřejně přístupné na FB)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » sob led 5, 2013 15:24

@ -pp-

nějak tak. Komfort mi nepotřebujem. Stačí sprcha a kuchyňka na večerní ukuchtění. Celej den jsme stejně pryč. Ono jde o to, že moja si většinou v tom týdnu musí ten den volna. Je to holt ženská.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon led 7, 2013 19:45

pavproch píše:v tom přypadku doporučuju sa vyprdnúť na vysokohorské chaty a rači si sehnat ubytko v nějakém malém rodinném rakouském penzionu (s veškerých komfortem typu polopenze, telka, teplá sprcha a příjezd autem)...

Souhlasim, tohle je v Rakousku nejlepsi volba na "rodinnou" dovolenou. Jen bych vynechal polopenzi, to drasticky omezuje vyber. Vetsina rakouskych penzionu je jen se snidani a privaty temer vsechny. Privaty jsou nejlevnejsi a komfort se blizi penzionu, ale je skoro nutne umet nemecky, jelikoz se to vetsinou domlouva po telefonu a i kdyby to domluvil nekdo jiny, je potreba se trochu domluvit i na miste (ale to by se zvladnou dalo). S veceri nebyva problem, v kazde vesnici se najde restaurace nebo nekolik a vari se tam dobre.

Ted kam. Schladming je pro zacatek dobra volba. Auto je plus (k Riesachfalle je to 14 km), ale neni nutne. Primo ze Schladmingu je lanovka na Planai a par km vedle na Hauser Kaibling. Na dalsi mista jezdi busy. Byli jsme tam takhle pred davnymi lety poprve s expritelkou a bylo to fajn. S autem se da zajet i na Dachstein (a pro lenochy lanovkou na ledovec ;-)), ke Grimmingu atd.

Zillertal bych narozdil od pp moc nedoporucil. Neni to spatne, ale jestli jedou poprve, tak uz moc narocne, pekne je to az celkem vysoko a daleko. Krome toho tam byva horsi pocasi, nez jinde, funguje to jako hradba mrakum od zapadu. Ale taky se da, bydleli jsme kdysi v Ginzlingu a prechod pres Schoenbichlerhorn byl super (jediny den krasne). Oeztal je ulet, sorry, je dobre brat v uvahu, kdo a na co se pta ;-)

Spis bych doporucil jet do Osttirol, tam byva naopak pocasi lepsi, nez jinde. Protoze je to na jih od hlavniho alpskeho hrebebe. Moznosti je hodne. Lienz a Lienzske Dolomity (lepsi je nejaka vesnicka vedle), Matrei im Osttirol a pak Praegraten pod Venedigerem. Byli jsme "rodinne" vsude, vsechno fajn a v Pragratenu jsem uz byl tolikrat (vic nez 10x), ze mne berou skoro jako mistniho ;-) Tam je vyhoda, ze hory jsou vsude okolo a da se vyrazit tremi zakladnimi smery podle pocasi (zakladni pravidlo: jdi za sluncem). Nevyhoda: netrenovany clovek se tam snadno odrovna, protoze stezky jsou dobre a lakave, takze se da naslapat strasne prevyseni, ktere je ale potreba zase slezt (napoprve jsem si tam odvaril kolena). Moznosti je spousta a vsechny pekne, za tyden si clovek ani neudela zakladni prehled. Da se v pohode dojit az k ledovcum a neni nutne chodit po nich. Tohle urcite doporucim, ale az jako druhe, na seznameni s Alpama by to bylo moc silne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pavproch » pon led 7, 2013 19:49

svět sa v prtel obrací, že my dva sa v něčem shodnem... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon led 7, 2013 19:50

Nechval dne pred vecerem, tentokrat do bude platit doslova :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pavproch » pon led 7, 2013 19:52

já vím, bohoušku, jí vím... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » pon led 7, 2013 21:59

Zillertal nebrat, same sutre.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6890
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » úte led 8, 2013 17:16

Koukal jsem na ten Schladming, Ramsau. Vypadá to dobře, autem to není zas tak daleko. Manželka taky souhlasí. Tak snad konečně vyrazíme.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte led 8, 2013 17:22

Tak at to vyjde :) Jeste to chce vybrat dobre pocasi a ubytovani. My jsme to delavali tak, ze jsme zasli na rakouske kulturni centrum v Praze a pozadali o katalogy pro danou oblast. Mivali to moc hezky zpracovane, jak penziony, tak privaty. Myslim, ze ti je na pozadani poslou, nekde tady by se to melo dat najit. Uz jsem to ale hodne dlouho nedelal, takze aktualni stav neznam, ale nepredpokladam zmenu k horsimu. Vyhoda je, ze si vyberes a domluvis se primo s majitelem, neplatis zadne zprostredkovatele a navic je mnohem vetsi vyber.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » stř led 9, 2013 21:37

faraone chufu: Nemyslim si, ze by kolem Schladmingu nebylo fajn (nebyl jsem primo tam nikdy, jenom nedaleko kolem), ale nezavrhl bych ani ten Otztal, ba naopak. My jsem tam byly poprve v Alpach, dokonce s petiletym synem (a potom jeste dvakrat), bez auta vlakem pres Viden a mistnim autobusem a rekl bych, ze nikde jinde jsme takove moznosti volby nemeli, jak tam. Bydleli jsme vzdy v nejakem apartmanu pres internet (staci si vybrat ubytovani na www.oetztal.com nebo www.tiscover.at - tady muzes pro cele rakousko), ted jeste sezenes za velice slusne ceny. Co ma Otztal uzasne je, ze ma dobre vyresenou dopravu v celem udoli, auto nepotrebujes (i kdyz se nekdy hodi, hlavne kdyz chces vyrazit brzo nebo na delsi turu), na mnoha mistech Ti pomuzou lanovky prekonat prvotni prevyseni (ktere vyslapat a hlavne sestoupit nebyva zrovna prijemne a ani zazivne) a potom muzes rychle splynout s prirodou, kdyz chces skoro sam. Jo a k velkym vyhodam patri i Otztal karta, ktera na tyden sice neco stoji, ale mas v tom vsechny lanovky, vsechny busy + par busotaxi do bocnich udoli.
Timpadem mas dostupne prakticky cele udoli vcetne bocnich odbocek.
A co se tyce kopcu, jsou tam hezke pyramidy :-), vysoke i mene vysoke, i pomoci lanovky ne narocnejsi jak v Tatrach klasicke zancene turisticke cesty a kdyz chces, tak i narocnejsi.
Uz tady davneji asi bylo psano, ale napr. Wildes Mannle je jedna z nejuzasnejsich tritisicovek, z Ventu na WM a Breslauer Hutte (pripadne pokracovani na Vernagthutte nebo az Hochjoch Hospitz) je skoro jako naucna stezka o ledovcich spojena s panoramatickou vyhlidkovou trasou a narocnosti je (podle mne) tak na urovni vystupu na VH chatu v Tatrach.
Dale napr. Nederkogel (nad 3100m), HochStubaihutte+Hoher Nebelkogel (3211?m) od/ke konecne taxiku, Hangerer nebo jeste druha tritisicovka z Obergurglu, prechod Obergurgl - Ramolhaus (3005) - Ramoljoch (cca 3200m) - Vent, par dalsich kopcu kolem 3000, prechod od ledovcu do Ventu nebo Soldenu, spousta chat a salasu - toto vsechno urovni a delkou odpovidajici Tatram (krome vysek a nekdy prevyseni, resp. zaverecneho sestupu hodne set metru). A moc hezky je vyjet na Timmelsjoch autobusem a udelat hrebenovku az na Brunnenkogelhaus, hreben max. lehce pod 3000 - jen ten koncovy sesup je neprijemny na kolena, ale to v Alpach skoro vsude. A vsechno, co jsem psal prakticky bez ledu a snehu v lete, pripadne s kratkym prechodem jednoduchych snehovych poli (jako v Tatrach), ne ledovce s trhlinami.
A kdyz chce Tvoje volny den? Vyvezte se lanovkou na nejakou tritisicovku a pokuchejte se vyhledem, potom dole, hybaj se podivat na Stuiben Fall (nejvetsi tyrolsky vodopad, moc hezky), vedle na Otzidorf, kdyby se chtelo, tak jeste do skanzenu, a v podvecer do Aquadomu do Langenfeldu si osvezit telo... nebo si pujcit kolo, vyvest se busem/lanovkou nekam vysoko a pomalu se svezt dolu nebo po cestickach po vrstevnicich. Toto vsechno umoznuje Otztal karta bez dalsich penez a pripadne i bez auta.
Kdybys chtel nekam jeste vys, tak mas v udoli nejvyssi turisticky pristupne kopce v Rakousku, nad 3400m, jak psal uz PP.
My jsme tam dvakrat meli dva tydny bez jedineho deste, jednou parkrat prselo, jinak hezky. Na rozdil od Zillertalu, kde je taky hezky a podobne moznosti, ale s nesrovnatelne vetsi pravdepodobnosti ne obycejneho deste, ale prutrzi mracen skoro kazdy den.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » čtv led 10, 2013 6:39

apuka píše:faraone chufu


:mrgreen: :smt023

Supr info. Dík. Mrknu nato.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » úte led 22, 2013 9:37

Tak penzion objednán. Teď jen ať vyjde počasí.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte led 22, 2013 23:23

To vypada jako prijemny rakousky standard, vcetne ceny. Akorat to budes mit do Nizkych Taur trochu dal, ale zas o to bliz na Dachstein :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy

cron