Poprve do Alp, jak na to

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod zoul » sob zář 1, 2012 9:17

mike píše:
zoul píše:...pak zpátky do sedla a nádherný nocleh v údolí pod Hochgollingem (Gollingwinkel?).

Tam uz se nepasou kone? Misto na prespani moc pekne, ale bal bych se, ze na mne v noci slapnou ;-)


Jsou tam furt :) Měl jsem z nich lehké obavy, ale pak jsem si říkal, že jsou to oproti kravám docela chytrý zvířata, tak co by šlapali po nějakém spícím nebožákovi. Nakonec se stejně drželi v ústí toho údolí, zatímco já spal hned na začátku.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pavproch » sob zář 1, 2012 9:22

@brko: technická - to vysoký napětí je od předminulýho léta v zemi.... :twisted:

(btw, sem na tom líp, já ten průsek mám 10min autem půlhodku pěšky od chalupy.... taky tam hooodně moc často ořu stopu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Brko » sob zář 1, 2012 10:48

pavproch: ale sloupy zbyly :) ... popravde je to pekny dlouhy sjezd, je to blizko, vetsinou vychozena stopa nahoru, dobry pristup autem. trochu by se mohl proklestit zacatek pod hotelem nebo restauraci na radhosti ... hlavne na jare je to tam peklo v tech chrastech.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » sob zář 1, 2012 10:49

chtělo by se tady držet tématu, a taky by to chtělo posledních několik příspěvků dá jinam, třeba k Tatrám, a potom moje upozornění klidně smažte
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pavproch » sob zář 1, 2012 10:58

@fps: toho naděláš quli 3 nebo 4 příspěvkům.... jako bys to tady neznal... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » sob zář 1, 2012 11:03

no právě, myslel jsem že si něco nového přečtu k tématu, ale on ani jeden příspěvek není k tématu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pavproch » sob zář 1, 2012 11:08

tak to seš tu asi příliš krátce, že tě něco takvého překvapuje :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » sob zář 1, 2012 17:44

@fps: ono to tak na prvni pohled nevypada, ale k tematu vetsina prispevku je. Musis cist i mezi radky. Podstatne pro lidi, co nemaji zkusenosti s Alpama, je prave ta uroven sluzeb. Kdyz znas "sluzby" v Tatrach a v Alpach cekas neco podobneho, tak se naprosto opravnene bojis, ze bez jazyka budes mimo. Jenze ono to tak neni. Jak uz bylo receno, v Alpach se na rozdil od Tater (ale i obecne SR a CR) snazi, abys prijel znovu a proto ti vyjdou maximalne vstric.

S tim souvisi i tohle:
grco píše:ano presne tak, zas na druhu stranu, pristup niektorych cechov v "normalnych krajinach" je: "jak by sme to mohli spravit, aby sme nic neplatili..." :)

Je to tak a bohuzel je to videt i tady na foru. V Alpach s tim ale zasadni problem taky nemaji. Tohle vetsinou provozuji studenti a oni to berou tak, ze kdyz se tam nauci jezdit za mlada bez penez, tak se budou vracet i pozdeji, az budou vydelavat a pak uz utracet budou.

Jeste jedna vec k jazykum mne napadla. Kdyz mne v cervenci dovezli na italskou urazovku, temer nikdo neumel anglicky (jedna sestra trochu). Presto jsme se dokazali domluvit, protoze se o to vsichni maximalne snazili. Rukama nohama (doslova ;-)), doktor mi to ukazoval i na obrazcich. Zvladli jsme to a dostal jsem veskere informace, co jsem potreboval. Pri predstave podobne situace u nas nebo dokonce v SR mne obchazi hruza. Jelikoz tady mam problem dostat informace i kdyz mluvime stejnym jazykem :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » sob zář 1, 2012 17:51

Voko píše:Loni jsem nechával auto ve Vrátné u Lanovky, a protože se druhé auto zpozdilo, šel jsem do Terchové pěšky (jedno jsme nechávali u Dier). Nestopoval jsem, sám mi zastavil místní chlapík ať nasednu. Chlapi pod Lomničákem horolezce často vezmou zadara na lanovku. Dalo by se pokračovat, ale nemá to smysl.

@ Mike: Když jezdíž málo na slovensko, tak nesuď podle ojedinělé zkušenosti.

Kdo rika, ze jezdim malo na Slovensko? Jak uz jsem psal, Tatry mam prochozene cele. Na MF jezdim nekolikrat rocne, pochazim z Valasska a kdyz jedu navstivit rodice, tak na Fatru obvykle zajedu taky. A kdyz ne na Fatru, tak aspon kousek za hranice pesky.

Ojedinela zkusenost je spis ta tva, holt jsi mel stesti. Ja jsem tech pochodu z Vratne do Terchove ted v rychlosti napocital za posledni roky 6, nejspis jich bylo vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod wawrik » sob zář 1, 2012 18:02

No, mne sa to isté, čo Vokovi, prihodilo cestou z Vrátnej tiež... Zastavilo auto s dvoma drsnými metalistami, že oni takto išli predvčerom a nikto ich nezobral, tak to poznajú :-)

Síce stopárov zo zásady neberiem, ale spomenúc si na túto príhodu som o dva týždne neskôr naložil jeden postarší párik (pri ktorom je najmenšia možnosť prúseru :-))

A na Chate pod Chlebom som bol celkom príjemne prekvapený ústretovosťou a jednaním. Dokonca - keď som si objednával druhú porciu - mi pridali štvrtú buchtu, vraj vyzerám hladno :-) To sa mi na Slovensku stalo prvýkrát.

Celkovo mám pocit, že zvyšok Slovensko sa celkom normalizuje, ale Tatry sú v hlbokom socializme. Lebo oni sú najprivilegovanejší. Asi je to niečo podobné, ako Mečiarove babky-demokratky. Proste treba pár (desiatok) rokov počkať na generačnú výmenu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » sob zář 1, 2012 18:18

Vsak jsem psal, ze podobne mne vzal kluk z Terchove do Ziliny, kdyz to znal sam na vlastni kuzi.

O Chate pod Chlebom uz taky nekdo psal. Ostruvky pozitivni deviace se najdou i v tech Tatrach, jde spis o to, co je vyjimka a co pravidlo. Ale je fajn, ze se to postupne lepsi.

Kdyz do Tater nebude nikdo jezdit, tak nebude treba cekat na generacni vymenu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » úte říj 2, 2012 16:38

můžete někdo napsat které jsou nejlepší termíny k turistice v Alpách, a na jaké Alpy to je, nejlépe aby bylo co nejméně lidí, takže prázdninové měsíce vylučuji, to bude asi v Alpách nabyto? a pak zřejmě prosinec až duben, hlavně kvůli lavinám?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Vachon » úte říj 2, 2012 17:55

Obecně od zavření chat po jejich otevření, ale strašně to záleží na aktuálním počasí, hlavně stavu sněhu.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte říj 2, 2012 18:13

Jo. Nejlepsi cas byva prave ted, ovsem jen tam, kde neni moc noveho snehu. A za dobreho pocasi. Chce to sledovat predpoved a kdyz se nad Alpama usadi tlakova vyse, vyrazit. Dobre pocasi pak vydrzi klidne tyden, nekdy i dyl. Vloni jsem byl touhle dobou v Dolomitech, na konci rijna v Rottenmanskych Taurach a jeste po pulce listopadu v Gesause. To ale bylo vyjimecne dobre pocasi a bez snehu, jine roky uz zacatkem listopadu napadne a nesleze az do jara. V tom listopadu bylo ctyrsezonni pocasi. Kolem poledne na jizni strane horko na tricko a vecer v udoli nekolik cm namrazy a hodne pod nulou.

Vyber cilove oblasti zalezi v tehle dobe hlavne na stavu snehu. Kdyz neni, da se v podstate kamkoliv, kdyz je, tak na jih. Karnske Alpy, Dolomity a z mene znamych treba Kreuzeck, tam jsem byl jednou taky na konci rijna a bylo to fajn, naprosto liduprazdne (teda az na lovce kamziku uplne na zacatku, na ty bacha, lepsi mit cervenou bundu).

U vsech jmenovanych ale plati, ze i za krasneho pocasi uz na severnich svazich nemusi vubec roztat namraza a chce to minimalne nesmeky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte říj 2, 2012 19:16

@fps: ted sem jedna slecna dala odkaz na sve fotky a je tam pekna ukazka toho, jak to typicky vypada v nizsich Alpach v rijnu. Tady, Hochschwab. Projdi si galerii, v podstate je tam temer vsechno, s cim se v dobrem pocasi potkas. Sice je to z listopadu, ale ten byl vloni mimoradne teply a takhle to obvykle vypada od pulky rijna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » stř říj 3, 2012 11:04

tak to já se nemohu rozhodnout ze dne na den že pojedu na týden do Alp, já to musím plánovat měsíce do předu, tak bych pravě rád znal měsíce které jsou nejlepší, mě to vychází na duben, květen, červen, září, říjen, listopad?
- plánuji projít Alpy se spaním pod stanem, ne na chatách je to možné?
- jsou někde uzávěry jako je to ve Vysokých Tatrách od 1.11. do 15.6.?
- jsou ňáké stránky o stavu sněhové pokrývky či lavinového nebezpečí v Alpách?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod sx02 » stř říj 3, 2012 14:28

duben, květen - obvykle ještě dost sněhu.
červen - jak kdy, ale většinou od druhé poloviny by to šlo.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod aksam » stř říj 3, 2012 14:31

fps....pro Rakousko máš nejlepší stránky o lavinách lawine.at,obecné info na alpenverein.at
v Německu alpenverein.de nebo najdeš odkazy na konkrétní oblasti kam by si chtěl jet,přímo na střediska a tam mají lokální situaci

..... projít je se stanem určitě můžeš
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Vachon » stř říj 3, 2012 14:33

Jj, poslední zimy jsou v Alpách dlouhé, sníh leží o měsíc déle než dřív.
Říjen, listopad může vyjít počasí dobře (samozřejmě bez záruky), i když už se můžou hodit třeba sněžnice (uvažuješ-li o přechodech).
O žádných uzávěrách nevím.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » stř říj 3, 2012 15:30

tak to se docela zužuje termín, nejlepší by asi byli poslední dva týdny v červnu, a první dva týdny v říjnu?
- jak to vidíte s počtem lidi v Alpách poslední dva týdny v červnu, a první dva týdny v říjnu?
- kdy jsou v Rakousku prázdniny? v červenci a srpnu?
- jak moc je lidi o prázdninách v Alpách?
- nejsou v Rakousku poslední dva týdny v červnu, a první dva týdny v říjnu ňáké svátky?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Zdéňa » stř říj 3, 2012 15:53

fps píše:- jak moc je lidi o prázdninách v Alpách?

Odpovím jen na tento bod - záleží kam konkrétně jedeš. V půce srpna jsme byli v Rottenmanských Taurách a na hřebenu jsme za celej den potkali tak 10 lidí.. a to podotýkám bylo hezké počasí :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod TooMooX » stř říj 3, 2012 16:22

Tak poprvé do Alp sice nepojedu, přesto, bych měl 2 otázky.

Pojedeme v noci od Blavy směr Dachstein (Hallstatt) Je lepší varianta severní A1 nebo jižní cesta na Graz ?
Je cestou někde non-stop LPG čerpačka ? Seznam mám už mám z poi.cz http://is.gd/HjihxD Tankovat budu v Blavě, ale nádrž jen na 400km.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod pavproch » stř říj 3, 2012 18:26

severní

lpg nevím
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Skipp » stř říj 3, 2012 19:10

Nedávno jsem to jel, sice přes Brno. Severní je v pohodě a rychlejší, navíc jižní cestou je myslím placený tunel.

LPG nevím, ale co jsme jeli na Rujánu, tak v Německu měli LPG skoro na každé čerpačce u dálnice. Akorát někdy bylo třeba našroubovat na auto takovou redukci (podle typu pistole), většinou ji mají na kase k zapůjčení.

A počítat s tím, že čerpací stanice jsou v Rak. těch 50-80km od sebe.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod kakos » stř říj 3, 2012 19:13

A1
plyn te zklamu :? , jedina nonstopka je na jizni trase v loipesdorfu, cca 70-80 kilaku od vidne, neco je u grazu, ale hodne bokem a cca do 20:00, blbe se hleda, jednou sem ji zkousel a meli zavrino, rakusy su celkovo velmi neprijaznive pre "sporhelty"
jedna je este u insbruku a jedna myslim nekde v nejake dedine kolem hlavniho hrebena, dalsi v deutschlandu pri tranzitu ze saltzburku do insbruku(cca 30 km od hranic), no bida
pro cestu na dach nepouzitelna ani jedna :(
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř říj 3, 2012 20:33

fps píše:tak to já se nemohu rozhodnout ze dne na den že pojedu na týden do Alp, já to musím plánovat měsíce do předu, tak bych pravě rád znal měsíce které jsou nejlepší, mě to vychází na duben, květen, červen, září, říjen, listopad?

To mas blbe, protoze takhle je velke riziko, ze se netrefis a dobre pocasi ti utece treba o tyden. Kdybych to musel planovat takhle, tak bych volil asi tak 1. - 20.8. a 20.9. - 20.10. Srpen proto, ze uz byva celkem rozumne pocasi a je teplo (i kdyz uz jsem zazil metr cerstveho prasanu...) a prelom zari/rijna kvuli dobre sanci skveleho pocasi a minimu lidi. Konec srpna a zacatek zari se obvykle prudce ochladi (rikaji tomu maly monzun) a napadne snih. Ten bud roztaje nebo ne a pak to chce niz a/nebo na jih.

Co se lidi tyce, v neproflaknutych oblastech je to celkem v pohode i v sezone. Zezacatku urcite budes chodit spis nizsi hrebeny (vychod Nizkych Taur apod.) a tam bych se z tohodle hlediska nebal kdykoliv. Naopak, problem je, kdyz jsou svatky v CR a jsou dobre podminky. To je pak v nekterych oblastech na zabiti. Jednou na konci zari v oblasti Ankogelu jsem uz rovnou zdravil cesky, nikdo jiny tam nebyl... Holt se to chce vyhnout tem cesky popularnim. Dachstein, Totes Gebirge, Rax, Ankogel, Gross Glocker.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » čtv říj 4, 2012 9:20

fps píše:- jsou ňáké stránky o stavu sněhové pokrývky či lavinového nebezpečí v Alpách?

našel jsem dost dobré stránky http://www.alpske.cz/ na webkamerách to zatím vypadá že to je v Alpách na turistiku vhodné, je to obdoba http://www.ceskehory.cz které jsem používal pro CR a SK
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod TooMooX » čtv říj 4, 2012 13:04

Skipp píše:Nedávno jsem to jel, sice přes Brno. Severní je v pohodě a rychlejší, navíc jižní cestou je myslím placený tunel.


:(( No právě, že dle všech plánovačů je rychlejší (o hodinu a půl) a i dost km kratší jižní trasa. Od Vídně A2, Neunkirchen na S6, St Michael in de.. A9. Placené úseky zde nejsou, pokud dobře koukám. Na A9 jsou dva, ale Gleinalmtunnel je na jih a Bosrucktunnel zase nahoru k A1. Oběma se tedy vyhnu. http://www.alpy.net/informace/placene-useky-silnic.php

Je to navíc z Blavy jen 370km a před cílem je přímo na cestě LPG čerpačka Býpý :D Liezen. Údajně i nonstopka. Seznam čerpaček včetně cen :roll: :vom: http://www.gas-tankstellen.de/menu.php?jump=menu
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Skipp » čtv říj 4, 2012 13:26

Jeli jsme takto: Studénka - Brno - před Vídní na Linz - Vocklabruck - Hallstatt
(6:17 hodin, my to jeli za rovných 6 hodin)

Jižní trasa: přes Vídeň - Ternitz - Leoben - Liezen - Hallstatt
(5:58 hodin, známý tudy jel a tvrdil mi, že někde u Liezenu je placený tunel, kvůli tomu jsem jel severní trasou)
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod TooMooX » čtv říj 4, 2012 14:09

Možná zkusím obě varianty a uvidím :D
Placený tunel je od Liezenu na sever http://goo.gl/maps/zFO63 Já budu pokračovat dál na západ a z A9 před ním právě sjíždět :wink:
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy