Zillertal

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zillertal

Příspěvekod fps » ned zář 18, 2016 13:16

videm to není, dle mně má video o hodně větší vypovídající hodnotu než fotka, ale prostě jen ta místa nemám přímo natočena, z videa je vidět kudy vede stezka, ale muže to být taky tím, že si tyhle těžší místa při přehrání videa stále vybavuji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » ned zář 18, 2016 17:53

fps píše:ale muže to být taky tím, že si tyhle těžší místa při přehrání videa stále vybavuji

To je presne ono. Tys tam byl, pamatujes si to a hned si to vybavis. Ostatnim to ale moc nerekne.

Fotka je na tohle lepsi, protoze se muzes zamerit na konkretni detail, je ostrejsi, ma lepsi rozliseni, takze muzes udelat vyrez a jeste v ni oznacit, co konkretne myslis. Taky umi zkreslovat, ale min. I ta moje vyse neni uplne vystizna, protoze je to foceno zespoda a tim to vypada plossi a nizsi, ve skutecnosti to bylo o neco horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » pon zář 19, 2016 6:40

fps píše:videm to není, dle mně má video o hodně větší vypovídající hodnotu než fotka
Nechci prudit, mas pravdu - ale ty videa musi byt natocena tak, aby z nich bylo videt, cos videl Ty. Bohuzel, zrovna videa, ktera jsi tady linkoval jsou skvelou ukazkou vsech necnosti, co se name pri toceni delat. Promin za to, ale pokud chces, aby i jiny z toho neco mel, tak musis hybat kamerou/fotakem pomalu -ty videa mela byt min. 5x, lepe 10x delsi pri kazdem pohybu. Zoomovani taky ma byt asi podobne pomalejsi a az zazoomujes nebo presunes fokus nekam jinam, nech to tam alespon nekolik vterin, aby bylo videt.
Ja jsem nebyl schopny na bezicim videu vsimat naprosto nic kvuli uvedenym vecem. A kdyz jej zastavis, je obraz neostry.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » pon zář 19, 2016 16:54

apuka píše:Promin za to, ale pokud chces, aby i jiny z toho neco mel, tak musis hybat kamerou/fotakem pomalu -ty videa mela byt min. 5x, lepe 10x delsi pri kazdem pohybu.

Z toho by nekdo jiny mel akorat vyrazku :P Vzniklo by neco podobneho, jako delaji nekteri vidioti. Vezmou hromadu fotek a pospojuji je do videa, kazda nekolik sekund. Za to by se meli smazit v pekle a pritom by jim meli promitat videa z rodinnych dovolenych :evil:

Na tohle se video vubec nehodi. Jsou to v podstate staticke zabery a video se hodi na dynamicke. Treba bezici stado kamziku, padajici horolezec, letadlo narazejici do skaly. Tam bude lepsi, nez fotka, ale na tohle by stacilo nekolik vybranych fotek. Pripadne jedna panorama z nich udelana. Vysledek by byl lepsi a pro publikum prijemnejsi a pohodlnejsi na prohlizeni. Fps to jeste pri te bide udelal dobre, nejaky dojem z toho clovek ma, kdyby to natahoval, jak pises, tak to vetsina lidi stopne do pul minuty. Malo veci je tak frustrujicich, jako se koukat na staticke zabery, kde ti nekdo jiny (vidiot) ridi cas. V tom jsou fotky mnohem lepsi, sam si vybiras, jak dlouho na kterou budes koukat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » pát črc 6, 2018 20:19

Chci se zeptat, jestli nema nekdo zkusenosti s vystupem na Tristner (nad Ginzlingem) a na Grosser Magner (Zillergrund). V prvnim pripade by me zajimalo, jaka je vystupova trasa, jak jsou tam strme svahu a jak je hrebinek siroky, resp. spise uzky. Ve druhem pripade hlavne, jestli tam znacka opravdu je, par lidi se jinde stezuje, ze je stezka dost nezretelna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » pát črc 6, 2018 21:53

Tohle jsi videl: https://www.tourentipp.de/de/touren/Tri ... r_604.html? Nahore strme travnate svahy a neni dobry napad tam chodit za mokra. Nebo se zavratema, expozice tam je. Z popisu mi to vychazi podobne, jako Maly a Velky Zunig. Podle fotek taky, vypada to schudne. A zavratne.

V Zillertalu uz jsem davno nebyl, ale na tuhle horu si pamatuju, je impozantni. Vyhled tam musi byt podobny, jako z Zunigu, dneska bych se tam vysplhal :) Dej pak vedet, jake to bylo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » sob črc 7, 2018 12:17

Jo, kdyz jsem si vzpomenul, jak jsme se na nej koukali z druhe strany udoli (Berliner Hohenweg), taky jsem si rikal, ze je to "mistni Grosser Zunig" :-). A kdyz jsem se podival na ten Tebou linkovany popis (a i jine) a na ty dve hrozna videa (GoPro) z vystupu, co se daji najit tak jeste mi hodne pripominal hreben, pod kterym vede posledni "normalni" etapa BH na Edelhutte - travnate svahy i nad 60 stupnu... Jo, a Allgau s jejim "travnim lezenim".
Ze pri sebemensim vlhku na to mam zapomenout, je mi jasne. Kvuli tomu jsme - spolu s vetsinou ostatnych "souputniku" - nedodelali BH, ten spomenuty posledny usek, ty dva, co na doporuceni na chate nedbali potom zachranovali vrtulnikem.
Bohuzel, nikde poradne neni videt (to GoPro hrozne skresluje) samotnou cestu, jestli jde po hrebeni nebo kousek pod, jestli jsou tam vetsi stupy, atd. To je pro mne momentalne dost dulezite - po operaci kyly mi delaji v trislech problemy vetsi "schody", neco tam drazdi sval(y) a/nebo nerv(y) a po vetsi podobne namaze mam dojem, ze se to tam zanecuje, co moc nechci. (To sice patri spise do Stiznosti, ale sere me, ze to nejak posrali a ze ted nemohou prijit na to, co ten problem zpusobuje. Hlavne, ze mi pul roku, kdyz jsem se stezoval, ze me to i pri mirne namaze boli furt tvrdili, ze to jeste muze byt nasledek operace, co prejde. Po roku a pul to uz asi tvrdit nebudou :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » sob črc 7, 2018 22:30

pohlova2.jpg
pohlova2.jpg (54.17 KiB) Zobrazeno 7138 krát
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zillertal

Příspěvekod fps » ned črc 8, 2018 9:36

není GoPro jako GoPro, u GoPro Hero 6 stačí natáčet lineárním režimem, a videa jsou pak bez zkreslení obrazu, žádný efekt rybího oka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » ned črc 8, 2018 13:35

miku, omlouvam se, pokud jsem Te privedl k spusteni tech dvou videi vystupu na Tristen. Nechtel jsem Ti zpusobit psychickou ujmu :D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » pon črc 9, 2018 1:45

V pohode, to mne ani nenapadlo, ale narazil jsem na neco podobneho, kdyz jsem hledal info pro sebe. Ti lidi nemaji zadnou soudnost, takove hnusy zverejnovat :roll: GoPro je zlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » stř črc 25, 2018 19:59

Tak Tristner (Dristner?) je pry opravdu pekny kopec a pekna tura... (rikala manzelka, ja jsem slapal jen kousek). Pry nahore ale je treba dobre vazit kazdy krok, kazdy uklouznuti nebo potknuti znmena sesup stovek vyskivych dolu, tj. jistou smrt. A ve vlhku (a jeste vice v bouri) na nej ani nepomyslet. A zadne davy se tam nehrnou. Taky prvni zminka, ze se jde tam je asi po 500+ vyskovych metrech u Floitenschlagu, jinak nic. V Ginzlingu primou smerovku neni treba hledat.
Pekne vypada i Gaulspitze od Maxhutte - na zacatku primo po strme pastvine nahoru... nakonec se manzelka vzdala bo jednak vypadalo na blizkou bourku a bylo po desti. No a kdyz se otocila a vydela, co ma seslapat (trava, svach min 45 stupnu, nejblizsi clovek se da cekat mozna za mesic...) tak nebylo o cem rozhodovat.

Jo, stale jeste vypada, ze Zillertal nema problem s nedostatkem vody :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 20:58

:roll: tys to nedal a manzelka jo? Se styd :twisted:

Nejake podrobnosti nebo fotky? Je nahoru aspon cesticka? Pripadne obcas nejake jisteni v exponovanych pasazich?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » stř črc 25, 2018 21:15

To az doma...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » pon srp 6, 2018 9:55

Bacha na parkovani v Mayrhofenu.

Zda se, ze Mayrhofen se dal na cestu "oskubat turisty o penize, kde se jen da a nejlepe jeste poradny kousek vic". Snazi se hodne prilakat stale dalsi a dalsi lidi na navstevu a pritom hodne zduraznuje ekologicky aspekt a doporucuje/zada at se co nejvice pouziva mistni doprava (autobusy) v udolich za mestem. Jo, maji jeste docela obstojne udelane spojeni, da se doprava pouzit i na celodenni vylety tak do 8, nekde i 9 hodin slapani od zastavky k zastavce.
Na druhe strane vzhledem k tomu, ze vsechny busy vyjizdeji z Mayrhofenu, je primo ostuda, ze tam je malo parkovacich mist, krome u lanovky Ahornbahn (ktere je za hezkeho pocasi ale docela rychle plne a co jdou na lanovku maji parkovne zdarma) neexistuje rozumne parkovani. Zdarma snad vubec a ani zadne zachytne parkoviste s rozumnou cenou neni. V celem meste je parkovani 1 EUR/hod a co jsme zkouseli, nikde nebyla horni hranice, takze v pripade celkoveho casu vyletu 10-11 hodin (cesta z P na bus, cesta busem, vylet a zpet) samotne parkovani vyjde na 10-11 EUR. Autobus pro dve osoby tam a zpet nekam k prehrade Staumauer v Zillergrundu cca 30 EUR. Takze za jednu turu tisicovku... ](*,) ](*,) ](*,).

Takze nakonec vsichni jezdi autama az kam to jde - obcas zaplati myto, resp. na tu prehradu od parkoviste na Barenbadu autobus za 2,60/os (usetri hodku a pul slapani nahoru a trocha min dolu) a cesta, ale i tak to vyjde na 10 - 20 (k Staumaueru) EUR pro vsechny, s volnym parkovanim. Nakonec vetsina lidi zjisti, ze kdyz budou kazdy den jezdit nekam busem, tak se jim i ta draha Zillertalska karta vrati uz jen na jizdnem a jako bonus mohou pouzit obcas rozumnou lanovku (hlavne na Ahornspitze a Gerlossteinwand, castecne i spodni usek Hintertuxu).
Tak se ekologicky aspekt prebiji ekonomickym - coz je v rakouskych Alpach docela casty fenomen jejich stylu ochrany prirody :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » pon srp 6, 2018 16:38

Neni to spis delane na lidi, co jsou tam nekde ubytovani? Auto maji zaparkovane u penzionu a po okoli jezdi busem. Nebo autem a kdyz maji mistni ubytovaci kartu, tak maji mozna myto a parkovani na konci zdarma. Nekde to tak byva, nevim jak tady. Nebo ta mistni karta.

Co chces? V Rakousku je turismus podstatny zdroj mistnich prijmu a je to tak v poradku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zillertal

Příspěvekod Zdéňa » pon srp 6, 2018 19:35

Mě spíš vadí, když pak není kde to auto nechat když chci jít na několik dní do hor. Platit EURO na hodinu, tak mi to za 4 dny vyleze klidně na 100 euro.. Nemám problém zaplatit, když to jsou nějaké solidní peníze (třeba ve Schladmingu 7 euro za den).
Už jsme tu řešili Solden..tam je to myslím taky problém. Ve Ventu to naposled stálo 3 eura na den, ale to už je pár let zpět..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Zillertal

Příspěvekod ketrin » úte srp 7, 2018 6:34

Mně se teda nezdá, že by to byl takový problém s autem. Chodíme vždy 10-14 denní okruhy a vždycky to někde odstavíme zadarmo a bez problémů. Předloni jsme šli týdenní trek ze Söldenu - na Brunnenkogelhaus a dál... auto jsme nechali v Söldenu zadarmo, prostě jsem se zeptala paní u takového malého penzionku, jestli jí to nevadí a jestli to tam můžeme týden nechat. Nebyl problém. Člověk nesmí být línej kváknout :wink:
Mayrhofen, to je asi jiná - to je luxusní předražené letovisko (naši kluci tam byli jednou lyžovat, v létě bych tam asi nejela)
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » úte srp 7, 2018 11:37

@ketrin: to je tady sice OT, ale zajimalo by me, jako trasou jste sli tydenni trek ze Soldenu na Brunnenkogelhaus? Predpokladam, ze dal hrebenem smerem na Timmelsjoch a ne zase dole (to by byla skoda :-)), ale kam dal?
S tim zeptanim je to sice pekne, ale neni to vzdy jednoduche - nevis, do ktere ulicky zabocit (zrovna v Soldenu je u mnoha penzionu tak akurat mista, kdyz prijdes vecer, casto vsechny obsazene) a jezdit dokolecka po ulicich neni ono, pres den zase v mnoha penzionech neni nikdo krome ubytovanych.

ad Mayrhofen: nerekl bych ze je to vice "luxusni predrazene letovisko" nez v Otztalu Solden (nebo Vent a Obergurgl). Problemem spise je, ze je cim dal vice lidi, co chteji na dovolene do hor a vybiraji si ty znamejsi mista. No a, bohuzel, Mayrhofen je dost specificky v tom, ze do vetsiny dolin v ZIllertalu jedes pres nej i autem a busy vychazeji odtud. Solden je mirne podobny, ale s mnohem mensimi problemy, pouze tam musis prestupovat pouze na ledovce nebo na taxik do Windachtalu, jinak bus bud jede pres cele udoli nebo muzes prestoupit i ve Zwieselsteine. To v Mayrhofene neexistuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod ketrin » úte srp 7, 2018 12:46

apuka
Koukla jsem na mapu, bylo to už na kraji Söldenu, někde na Pitzestraße - ani tam není penzion označen a název už si nepamatuju, spíš to byl prostě větší domek, jak to tam mívají, dole bydlela paní domácí + tam měla frühstückraum pro hosty a nahoře asi 4 pokojíky se sprchou.
Šli jsme to tenkrát takhle:
1.den příjezd z ČR, Sölden - Brunnenkogelhaus
2.den Brunnenkogelhaus -Timmelsjoch- Hochfirst (hostinec s ubytováním přímo u Timmelsjochstraße)
3. den Hochfirst - Hochalm
4.den Hochalm - Hochwart - Schneeberg
5.den Schneeberg - Siegerland Hütte
6.den Siegerland Hütte - Hildesheimer Hütte
7.den Hildesheimer Hütte - Hochstubaihütte
8.den Hochstubaihütte - Sölden a domů.

Je to od AVS připravený okruh, netřeba nic vymýšlet
http://www.dav-siegerland.de/fileadmin/ ... stubai.pdf
my jsme si tam akorát přidali navíc tu jednu etapu přes Hochwart.
Bylo to moc hezký, počasí přálo.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » sob srp 11, 2018 19:48

Konecne mam trochu vice casu, tak dam sem par doporuceni na mene obvykle cesty v Zillertalu od Mayrhofenu "nize".

Zillergrundl Speicher - Plauenerhutte - Gamsscharte - Richterspitze (a zpet); na Gamsscharte kousek nad je to ferata B/C

Az po hutte je to pomerne zname a od prehrady znacene. Od hutte vede dal znacena sirsi stezka (vede kolem "strojovny" lanovky) pres sutove pole, pozdeji se znacenou odbockou vpravo na Gamsscharte, rovno to jde na Reichenspitze a spol. Dal po znacce az pod snehove pole pod stenou (resp. normalne bez snehu, letos jej tam bylo jeste dost), znacka se obcas (na zasnezenych castech) blbe hleda, ale smer je takova oblejsi vyvyseny skalny "hrebinek" v suti.
Richterspitze3.JPG
Sipka znaci cca nastup

Richterspitze1.JPG
Naznak smeru stezky /cervene) a feraty (oranzove)

My jsme meli trochu horsi nastup, resp hlavne sestup - spodnych min. 5m kramlu bylo v "odtrhove trhline" smerem dolu se pekne rozsirujici, takze oblekani uvazku se delo pred nastupem na snih. Navic smerem dolu uz bylo videt tu trhlinu/jeskynku i to, ze firn tvorici "strop" je min. pul metru daleko od kraje max 10-15cm "silny", takze pri sestupu jsme dbali na jemny prvni krok a hodne rychle prchani par metru dal, kde byl snih (snad) silnejsi. Spadnout dolu by nebylo prijemne, mista tam bylo dost a dostat do tela kazdym kramlem by asi dost bolelo (ale alespon by bylo jak vylezt :-)).
...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » sob srp 11, 2018 20:06

...pokracovani
Na dalsi fotce je trocha z vetsi blizkosti samotna ferata, dalsi useky az do sedla jsou prakticky chodaky, sem-tam s oblezanim nejake vetsi sklaky, ale uz zadne lezeni, i kdyz tam lano je:
Richterspitze2.JPG

A od sedla je to C usek, kde manzelka chvilku premyslela, jak ma vyjit nahoru (ona je mensi a stupy byly ponekud dale nez by potrebovala), ale dala to bez problemu:
Richterspitze4.JPG

Na vrchol se potom dostane volnym prelezanim (za UIAA I) skalek, jen bezne VHT. Jinak je ta oznacena cast "samotna ferata" zabezpecena skoro celou cestu bud kramlami nebo dlouhymi tycemi na stoupnuti. Upozornil bych jeste, ze se vedeni dost lisi od topa, ktere je napr. na bergsteigen.com. Uz vubec nevede pres zonu padani kameni, neprechazi pres zleb k sedlu.

Od prehrady se pise na chatu 1 1/2 hod, na Gamsscharte 3 1/2, ale od chaty je nove pul hodinka pridana, takze radeji pocitat 4 hod. Na vrchol je ze sedla tak pul hodinka. Myslim, ze ty casy tak odpovidaji, manzelce trvalo nahoru vic, ale to jsme pritom obedvali a snih nam taky trochu casu pridal. Ja jsem skocil asi dva kroky predtim jak ferata znovu zatocila nahoru kvuli tomu, ze me kvuli vetsim kroku zase zacalo trapit a hodne tahat problematicke trislo a vedel jsem, ze to musim taky slezt dolu. To jsme taky jeste nevedeli, ze jsem vlastne na konci nejtezsiho useku, uz jen ten komin a potom uz jen chodak alespon do sedla... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » sob srp 11, 2018 20:53

Parkoviste pod mytnicou na Zillertaler Hochalpenstrasse (cca 1700mnm) - Rastkogelhutte - Kraxentrager (2423) - Gipfel (2445) - Seewand (2415) - Marchkopf (2499) - zpet az za Kraxentrager - Kreuzjoch (2336) - Mitterwandskopf (2280) - dolu po skialpove stezce a dal na zastavku busu a po ceste k parkovisti

Toto je hezka a docela pohodova hrebenovka typu Zapadne/Nizke Tatry nebo Mala Fatra. Travnate kopecky, obcas mirne skalnate useky a Marchkopf je neco jako skalne bludiste.
Marchkopf4.JPG
Pohled od sestupu z Marchkopfu

Marchkopf2.JPG
Marchkopf

Marchkopf3.JPG
Vrcholova cast Marchkopfu


My jsme tuto turu sli s tim, ze ma pred polednem zacit lit, takze jsme chteli na chatu a na Kraxentrager (kdyz se uz tak hezky jmenuje). Nakonec bylo videt, jak lilo v Mayrhofenu a jak se to prolevalo po udolich, ale kolem nas nic, takze jsem sli dal a dal. Na nasi trase zacalo neco kapat az uplne ke konci pri sestupu z hrebene. Z parkoviste na Rastkogelhutte radeji zajdite pesky na dalsi zastavku busu na placene ceste, je to prijemnejsi slapani (stezka, jen zpocatku po asfaltce) a kratsi, my jsme slapali skoro celou dobu po spevnene ceste a tak o 20-30 min dele.
Dnes bychom hreben dokocili pres Rauhenkopf (2268) a Arbiskopf (2133) az k Melchbodenu a po asfaltce az k parkovisti, resp. asi bychom stihli i bus. Ta skialpova stezka se ztracela v boruvci a kricich, takze caste hledani schudne cesty a nakonec jsme se jeste stejne vybrali spatne po stezce k Melchbodenu, tu je treba ignorovat a slapat dolu svahem dal :twisted:. Bohuzel jsme sebou nevzali mapu ](*,), cil jsme primo nevideli, tak jsme si museli vsechno jen odhadovat.
Taky by se dala udelat hrebenovka od Melchbodenem a z Machkopfu pokracovat jeste dal bud pres Wimbachkopf nebo Wetterkreuzspitze a sejit na Hohenstrasse a vratit se busem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » ned srp 12, 2018 12:45

Ginzling - Maxhutte - Gaulspitze (2396) - nedokonceny vystup

Smer Maxhutte je znamy, zancene je od Naturparkhausu v Ginzlingu (parkoviste zdarma). Od chaty (resp. neni treba na ni zabocit ale jit dal rovne) smer Melkerscharte, ale kousek od hosp. staveni je na skale naznacena odbocka:
Gaulspitze2.JPG

Tady po svahu nahoru, znacky jsou pri vzrostle trave spatne videt, pokracovat smerem k lesu, castecne pres nej, zase po svahu v trave a porostu, stale nahoru az ke skalni stene. Tady je priblizny smer vystupu (fotka je hodne zkreslena, ve skutecnosti je svah o dost strmejsi):
Gaulspitze1.JPG

Bohuzel, takdy byl vystup ukonceny. Bylo to po destich, mraky se prevalovali jen kousek nad nama, vsechno jeste mokre, vypadalo, ze by mohlo kazdou chvili zase spustit a kdyz se manzelka podivala dolu, tak si rekla, ze to bude dost o hubu slezt i takto, kdyby zaprselo, tak to je skoro neslezitelne, takze radeji volila ustup. (Ja jsem cekal dolu s autem, ve svem stavu to pro mne nebylo.)
Celkovy cas vystupu z Ginzlingu by mely byt ctyri hodiny.

Pohled na Gaulspitze z vedlejsiho udoli ze smeru vystupu na Tristner, od Floitenschlagu:
Gaulspitze3.JPG
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » ned srp 12, 2018 13:21

Ginzling - Floitenschlag - Wandegg - Tristner (2767m)

Tuto cestu opisu ponekud s vice fotkami, protoze neni jednoduche najit poradny popis.

Vychazi se z Naturparkhausu. Pozor: v Ginzlingu tento vrchol neni na zadne znacce, musi se jit po znacce na Floitenschlag a Wandegg! Sprvu v lese cetnymi serpentinami nahoru, pozdeji i uzkou stezkou ve srostlem travnatem svahu; v destivem pocasi obcas neprijemne az na chatku Floitenschlag, kde je umistnena prvni tabule s oznacenim vrcholu:
Tristner1.JPG

Cesta vede dál kolem chatky podobnou stezkou az k chatce Wandegg (podle "znaceni" na predchozi tabuli 3/4 - 1 1/4 hod), odkud uz po travnatem svanu nahoru na hreben:
Tristner2.JPG
a dale uz po nem nebo tesne pod nim:
Tristner3.JPG

...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » ned srp 12, 2018 13:28

...dalsi cast hrebenove cesty:
Tristner4.JPG

Ve vrcholove casty se jedna o prelezani mezi a po skalkach:
Tristner6.JPG

A pro predstavu, proc nedoporucuji nikomu tuto cestu za mokra (a obzvlaste za bourky) pohled zpod vrcholu na hrebenovou cestu - fotka ale stale jeste splostuje, svahy jsou na nekterych mistech strmejsi, stezka nekde uzka a uklouznuti by znamenalo pad o stovky vyskovych metru dolu...:
Tristner7.JPG

Z vrcholu je nadherny kruhovy vyhled na velkou cast Zillertalu.

Cesta je podle znacek z Ginzlingu nahoru cca 3 3/4 hod, ale spise je treba pocitat s o neco delsim casem. Lidi tam moc nechodi...
Jeste jedna informace: u chatky Wandegg by mel byt zdroj pitne vody (ale bez zaruky, ze bude vzdy tect).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » ned srp 12, 2018 21:09

Tristner se mi fakt libi, ja tam snad budu muset zajet. Jenze kdy? V srpnu je nejiste pocasi, to pojedu jinam, ze by v zari?

Hrebinek je fakt pekny, tenhle styl mam rad. Proti holym sutrum a snehu vitana zmena. 3 a 3/4 hodiny z Ginzlingu? To je na 1800 m strmeho stoupani celkem optimisticke.

Kde jste vlastne bydleli? V Mayrhofenu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2018 6:33

Bydleli jsme v Oberstockachu, coz je cast Schwendau, asi 2km od Mayrhofenu.

Manzelce to trvalo snad i 5 hodin, ale to s min. dvema delsima zastavkama, mnoha kratsima na foceni a taky se nikam nehnala, spise si vychutnala vyhledy (klasika: posledni den v ZIllertalu, prvni poradne vyhledy) a jeste pod vrcholem cekala, kym sejde z vrcholu ten jediny clovek, koho tam cely den videla, starsi pan, ktery mel viditelny strach slezat to dolu mezi kameny a slo mu to hrozne pomalu. Pravda, manzelka ten usek popisovala tak, ze je treba poradne promyslet kazdy krok, protoze jeden spatny, jedno potknuti nebo uklouznuti znamena sesup uz do udoli... A kdyz toto rika i ona, tak na tom uz neco musi byt :-), normalne se o podobne "malickosti" nestara.
Ten hrebinek se chodi i ze smeru jakoby od Mayrhofenu. Tam to neni znaceny a pokud vim, jsou tam obcas nejake dvojkove useky (nebo ty jsou po hrebeni dal do udoli??? :((), ale furt jen normalni VHT, zadna mimoradna obtiznost. Tech popisu kupodivu najdes spise tim smerem. Melo by to vest nekde od zacatku Stillupklammu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 17:42

Ciste pro zajimavost, jake jsou aktualni ceny za ubytovani tam?

Casy se vzdycky udavaji bez pauz, ale ono je to fuk, je to celodenni tura tak jako tak. Na info o druhem smeru uz jsem narazil a nelaka mne to. Lezeni za II a celkove pekne exponovane. Nemusim mit vsechno a navic mi smer z Ginzlingu prijde logictejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2018 18:19

Aktualni cena ubytovani? To je tezka otazka :-).

My jsme tam byly v nejvetsi sezone, docela na posledni chvili (ale jeste zadne Last minute), hledali apartma. Ty tam pujdes - teda pokud pujdes - skoro jiste po hlavni sezone a budes hledat nejspise jednoluzkovy pokoj. Jsem se narychle kouknul na bookingu, ze jsem zadal Mayrhofen a 17-23.9. jednu osobu a vyslo mi jako nejlevnejsi ubytovani jednoluzkovy pokoj v penzionu v Hollenzenu (asi 1,5 km k zel. nadrazi v Mayrhofenu) za 138 EUR i se snidani v cene, ale se spolecnou koupelnou. Nepocitam luzko ve spolecnem pokoji v ubytovne. Na Ferateli je to podobne. Do 160 EUR toho je vice. Ale nejaky Last Minute by se asi mimo sezony dal sehnat jeste levneji - snad. Jen si pohlidej, kdy konci letni provoz autobusu, pokud bys je chtel obcas vyuzit a usetrit trochu casu a prevyseni.

Kazdopadne ale se v Rakouskych Alpach ceny ubytovani za poslednich par let hodne zvedly, skoro vsude bez vyjimky, Zillertal je jeste z tech levnejsich... Byl jsem po Zillertalu sam 4 noci v Tennegebirge a tam ty ceny byly skoro dvojnasobne - a to na horach skoro nikdo nebyl, i kdyz bylo nadherne (no, v tech vapencovych se tomu nedivim...). Tak jeste na koupalisti. Proste vsude prazdno a za noc pro jedno luzko bylo minimum 35, ale spise 40 EUR a i to mi nabizeli jako zvyhodnenou cenu v mistnim infocentru v Annabergu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy