Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 17:19

V Rakousku byva k dostani, kupoval jsem ho tam. Nebo se da objednat primo od Rotheru a do tydne ho mas doma (posilaji normalne v obalce).

Ja zrovna svuj potrebuju, jelikoz chceme jet v patek a zkoumam trasu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 17:27

Jestli te zajima neco konkretniho, tak se ptej. Na trasu Obertauern - Mallnitz v podstate staci mapa, nejtezsi usek uz jsi sel. Az po Albert Biwak je to celkem snadny trek (myslim, ze jedno sedlo je trochu strmejsi) a prechod z Osnabrucker Hutte do Mallnitz taky neni nijak narocny. Za pekneho pocasi doporucuju vylezt na Mosermandl (z jihu po hrebinku nalehko, uplne nahore je ocelove lano, ale neni to tezke, tak I).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod Kibic » stř zář 24, 2014 6:51

Diky, tohle plus informace z vedlejsiho auditka o lehkych alpskych trecich staci. Uvidim, co za ten cas stihnu. Treba se tam nekde o vikendu potkame.
Kibic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 2, 2010 9:11

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » stř zář 24, 2014 19:39

NZ. Nejspis ne, chceme jit z Mallnitz na zapad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod apuka » stř zář 24, 2014 20:00

mike píše:chceme jit z Mallnitz na zapad.
Te omrzelo chodit sam nebo druha miza? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » stř zář 24, 2014 20:09

Ani jedno ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » úte zář 30, 2014 17:30

fps píše:- koukal jsem na netu na mapy, fotky, videa, četl zkušenosti, a vypadá to že bych to měl od vlaku Mallnitz-Obervellach - Jamnig Hütte - Biwakschachte - Duisburger Hütte - Fraganter Schartena - Alteck - Rojacher Hütte - Neubau - Kolm Saigurn - Unterer Bockhartsee - Sportgastein - Bad Gastein vlak za šest dní zvládnout, a obtížnost by pro mě měla byt přijatelná

Prosli jsme to o vikendu z Mallnitz pres Sonnblick do Heiligenbluttu. Jestli nenapadne dalsi snih, tak je tva trasa relativne v pohode, ale doporucil bych macky nebo aspon nesmeky. Na severnich svazich je misty snih a po ranu muze byt zmrzly a tvrdy.

Mallnitz - Feldsee Scharte je v pohode, ke konci slusne stoupani. Spousta boruvek, ale bohuzel jsou kysele, letos bylo malo slunce. Na druhe strane je pod sedlem snih a prvnich par desitek metru je strmejsich, kdyby to zmrzlo, tak by to nesmeky chtelo. Traverz k Duisburger Hutte je v pohode (dlouhy), na ceste je nekolik strmejsich firnovych poli, ale daji se podejit. Chata je/byla zavrena, winterraum taky (klice maji byt u majitele). Da se prespat na verande (bacha na lisku). Fragarten Scharte vypada v pohode, nesli jsme tam, jelikoz jsme nasli znaceni primo na Niedere Scharte, ktere (jeste?) neni na mapach. Odtamtud uz jsme sli v mackach a zdalky vypadala druha strana Fragarten Scharte taky slusne zasnezene. Niz uz v pohode. Jestli chces na Rojacher Hutte (nahoru a zas dolu?), tak tam je snih asi tak od 2500, ale dobre proslapla slezka.

Trasa je to pekna, kazi ji trochu jen sjezdovky, lanovky a vleky pod Schareckem. V provozu od sesti rano a na ledovci se lyzuje :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod fps » stř říj 1, 2014 10:50

- tak to jsem rád že to je v pohodě, jedu už v pátek 3.10., a počasí vypadá taky hodně dobře, celých šest dní má být bez deště, polojasno až skoro jasno, teploty -6°C až 14°C, takže asi vezmu jenom nesmeky, i když jsem ani ty nechtěl brát, přes den má být nad nulou, a péct slunce, takže by měl sníh změknou, měl bych se spíš bořit, já brzy ráno nestávám aby byl sníh ještě zmrzlí z noci, času mam dost, nikam nepospíchám, vyrážím okolo 9h
- doufám že bude i nadále Duisburger Hutte zavřená, a i co nejvíc jiných chat, aspoň tam bude minimum lidí, já budu spát pětkrát pod stanem
- bylo mi celkem jasný že se pod Schareckem na ledovci lyžuje celoročně, bych ty vleky zrušil i z chatami (ne winterraum), to by pak teprve byla paráda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » stř říj 1, 2014 15:13

V noci mrzne, slunce je nizko, okolni hory jsou vysoke a na severnich a zapadnich svazich nemusi snih zmeknout za cely den. Nesli jsme z Niedere Scharte nijak zvlast brzo (mezi 10 a 11) a uz kousek pod hrebenem byly macky potreba, krasny tvrdy firn.

Dobre nesmeky jsou pro mne tehle dobe soucast zakladni vybavy a to i do Dolomit a Karnskych Alp, kde snih tolik nehrozi. Zas tak moc nevazi a mohou zachranit celou akci, pripadne i zivot. Uz nekolikrat jsem je velmi ocenil i kdyz jsem predem vubec nepocital s tim, ze je budu potrebovat.

Chata vypadala, ze je otevrena akorat pres den, okenice jeste nebyly zabednene. Asi tam moc lidi nechodi, kdyz muzou jet lanovkou az nahoru na ledovec.

Proc myslis, ze se mi tak libi v Grand Paradisu? Protoze tam kde chodim zadne chaty nejsou, jen bivakovaci boudy a minimum lidi. Akorat je to obtiznosti o level vys a musi se pres ledovce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod fps » stř říj 1, 2014 15:38

mike píše:Dobre nesmeky

ty jsem si taky na tvojí radu pořídil před cca dvěma měsíci, si mě ukecal, 180g na víc unesu, ale jestli je nebudu potřebovat, tak počítej s tím že ti bude zvonit v uších, jak na tebe budu nadát, že zbytečně táhnu 180g :D

mike píše:Grand Paradis

tam se snad tady jednou dostanu, ale je to už docela daleko, kolik je to hodit vlakem? bych se chtěl příští rok kouknout zblízka na Mont Blanc, který už není od Grand Paradis moc daleko
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » stř říj 1, 2014 15:49

To je v pohode, v usich mi zvoni uz asi 10 let ;-) Hmm, myslel jsem, ze maji 140, ale vaha ukazuje 188 i s obalem... Tipuju, ze na 95% je potrebovat budes, ledaze by cesta z Fragarten Scharte mezi snehovymi poli nejak proklickovala. Nosim je s sebou i v lete, kdyz neberu macky.

Do GP vlakem nejezdim, to by byl masochismus. Letadlem do Milana nebo Bergama a vlakem odtud. Rekl bych, ze to tak bude i levnejsi, zvlast kdyz koupis letenku s predstihem. Mont Blanc je naproti pres udoli a byva pekne videt (i Matterhorn a Monte Rosa).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod fps » stř říj 1, 2014 17:35

tak to je vlakem 22h do Chamonix, to už je opravdu hodně, letadlem si mi leťet tedy nechce, asi Mont Blanc z blízka neuvidím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » stř říj 1, 2014 18:17

Proc? Letadlem je to uplne nejlepsi. V 6 na Ruzyni a po osme jsi v Milane. Kdyby se dalo letet do Lienze, tak nevaham.

Stahnul jsem fotky, tady mas Fraganter Scharte od Sonnblicku. Potrebujes se nejak dostat vlevo dolu, cesticka byla myslim videt jak traverzuje cely ten svah sikmo dolu.

fraganter_scharte.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod wawrik » čtv říj 2, 2014 15:25

Vie niekto odhadnúť, ako dlho trvá okruh z Mallnitzu na Mindener Hutte (po 137) a po 502 na strednú stanicu lanovky pod Hannover hutte? Prípadne či je to nejako exponovanejšie a nevhodné na túru s detským nosičom...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » čtv říj 2, 2014 15:55

Nejake casy mas tady. Na Mindener Hutter 4:30. Myslim, ze to zvladnes rychleji (tipuju 3:30 - 4 cisteho casu). Dalsi usek po rozcesti s 517 je v pruvodci, opacnym smerem 2 hodiny. Tam to asi bude trochu obtiznejsi, pisou neco o skalkach, suti, sutrech a blocich, prechazeni zlabu a skalnatych zeber (?) a v jednom miste (JV svah Gamskarlspitze) ma byt i ocelove lano. Normalne by to nemel byt problem, ale brat tam sedacku s ditetem mozna nebude nejlepsi napad. Celkova obtiznost je "velmi obtizne", zatimco treba cesta k Duisburger Hutte je jen "obtizne".

Jestli u Mindener Hutte budes, koukni se, jak to vypada s otevrenim. Ma byt jen na AV klic, ale mel by tam byt mensi winterraum pristupny i bez nej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod wawrik » čtv říj 2, 2014 16:04

Aha, keď je to náročnejšie ako cesta k Duisburger hutte, tak tam nepôjdem. Pritom podľa značenia v mojej mape by to malo byť presne naopak :?

Tak asi vybehnem len ku Hagener hutte a naspäť. Idem pokukať ten link, možno tam nájdem niečo rozumné.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » čtv říj 2, 2014 16:21

Narocnejsi nez traverz od sedla k chate. Do sedla je v pruvodci cesta od Hagener Hutte a ta je taky sehr anpruschvoll. Ale po te jsme sli jen poslednich par desitek metru a traverz pres uboci hory predtim vypadal obtizneji. Vetsinou byvaji, protoze musis prelezat vsechny hrebinky a zebra z hory nad tebou.

Jestli myslis tu F&B mapu, tak tam nekdy odpovidaji obtiznosti spis kvalite znaceni a 02 je znacena velmi dobre.

Usek po 102 od Hagener Hutte ma byt lehky az po kotu 2416, ale odtud az k Mindener Hutte zas velmi obtizny. Jedine jit tam a zase zpatky. Pripadne si zavolat vrtulnik ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod fps » pon říj 13, 2014 18:34

mike píše:Mallnitz - Feldsee Scharte je v pohode, ke konci slusne stoupani

stoupání na Feldsee Biwakschachtel od východu je i pro mě v pohodě, tady je video https://www.youtube.com/watch?v=vnWnu0p ... 5Rvr-QcYs6, z druhé strany, od západu to je o něco náročnější, ale nic co bych nezvládl i já, tady je video https://www.youtube.com/watch?v=waPvQ1Y ... 5Rvr-QcYs6

mike píše:Traverz k Duisburger Hutte je v pohode (dlouhy), na ceste je nekolik strmejsich firnovych poli, ale daji se podejit

moc pěkný traverz, takovéhle já můžu, krásné výhledy, pole sněhu jsme obešel spodem, tady je video https://www.youtube.com/watch?v=k1ti-3I ... 5Rvr-QcYs6, jediná těší pasáž je v cca polovině kde je na jedné straně utržené ocelové lano, ale nic těžkého ani pro mě, tady je video https://www.youtube.com/watch?v=fZmxz4T ... 5Rvr-QcYs6

mike píše:Chata je/byla zavrena, winterraum taky (klice maji byt u majitele)

Duisburger Hütte byla asi zavřená, jsem to nezkoumal, tuhle část až ke stoupání na Fraganter Scharte jsem co nejrychleji prolítl, tak zničenou obrovskou část přírody jako byla tady jsem snad ještě nikdy neviděl, a to kvůli lyžování, něco strašného, a těch odpadku pod lanovou dráhou která vede okolo Duisburger Hüttev na Eisseehaus , a pak na Schareck bylo taky moc pěkný, začínám mít alergii na lyžaře

mike píše:Fragarten Scharte vypada v pohode

tak když jsem to vyděl od spodka od jihovýchodu já, tak už jsem si dole hledal místo na stan, a že to druhý den ráno otočím, ale nakonec to nebylo tak hrozné, tady je video https://www.youtube.com/watch?v=mBhNLRZ ... s6&index=3

mike píše:Jestli chces na Rojacher Hutte

nakonec jsem raději šel k ledovci Goldbergkees, který je pod Rojacher Hütte, tady je video https://www.youtube.com/watch?v=kuDxCXZ ... s6&index=2

fps píše:Niedersachsenhaus

tady je video pod Niedersachsenhaus od západu kde je jediný těží úsek z lany https://www.youtube.com/watch?v=r4z586z ... s6&index=1

mike píše:Spousta boruvek, ale bohuzel jsou kysele

borůvek bylo opravdu plno, akorát už byli některé přezrálé, ale kyselé či hořké nebyli žádné, nejedl si náhodou ty světlejší, z mléčným povlakem, a z listy do červena? to jsou ňáké plané borůvky? ty tmavě čiré borůvky, se zelenými listy, byli všechny dobré

mike píše:ale doporucil bych macky nebo aspon nesmeky

nesmeky jsem nepoužil ani jedou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » pon říj 13, 2014 19:21

Zajimave kolik za ten tyden ubylo snehu. Kdyz jsme sli z Feldseesharte, byla zapadni strana kompletne pod snehem a bylo to az trochu neprijemne, protoze nedrzel.

fps píše:jediná těší pasáž je v cca polovině kde je na jedné straně utržené ocelové lano

Divne, na to si vubec nevzpominam a urcite jsme tam sli. Hmm, mozna bylo to lano pod snehem.

fps píše:tuhle část až ke stoupání na Fraganter Scharte jsem co nejrychleji prolítl, tak zničenou obrovskou část přírody jako byla tady jsem snad ještě nikdy neviděl

Jo, tohle se mi taky dost nelibilo. Skoda, ale nastesti to neni aspon po Zillertal moc caste. Zrovna tohle mohla byt krasna opustena oblast, ale co nadelas, jedna z mala moznosti lyzovat i v lete. Obertauern vypada taky v lete strasne, ale zajdes za hreben a jsi mimo civilizaci.

fps píše:nakonec jsem raději šel k ledovci Goldbergkees, který je pod Rojacher Hütte

Odtamtud jsi mohl primo k chate. Prosli jsme to po ledovci o kus vys a pak po tom snehovem poli vpravo nahoru a tam uz je znacka. Zpocatku mizerny nestabilni teren, ale na hrebinku uz pohodova stezka. Navic bys to mel bez snehu, co jsme meli od pul cesty k chate.

fps píše:borůvek bylo opravdu plno, akorát už byli některé přezrálé, ale kyselé či hořké nebyli žádné, nejedl si náhodou ty světlejší, z mléčným povlakem, a z listy do červena? to jsou ňáké plané borůvky? ty tmavě čiré borůvky, se zelenými listy, byli všechny dobré

Boruvky jeste poznam ;-) To co myslis je asi vlochyne, ty tam byly taky a davam si na ne pozor (jsou v Alpach vsude, kde jsou boruvky). Boruvky byly zrale a jist se daly, ale na muj vkus malo sladke resp. byvaji v tehle dobe podstatne sladsi.

fps píše:nesmeky jsem nepoužil ani jedou

Bud rad ;-) Jak jsem psal, snehu znatelne ubylo, tyden predtim bys je obcas potreboval.

Udelal jsem vyjimku a kouknul se na videa. Tomu teda pekne pocasi nerikam, aspon zezacatku ;-) Ne ze bych takove v horach nezazil, ale urcite ho nevyhledavam. V horach chci mit slunce, obcas mrak nevadi, ale nic se nema prehanet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » pon říj 13, 2014 19:40

Asi prihodim par fotek, az je zpracuju, zatim hrebinek na Sonnblick. Takhle ma vypadat dobre pocasi ;-)

Hrebinek vypada narocneji, nez je. Misty je tam slusna expozice, ale vzdycky je ceho se drzet a pro nohy je taky dost mista. Obtiznost ma byt II-. Jeden usek je zajisteny lany, ten ale exponovany neni, a v jednom miste jsou kramle. Tam expozice je, ale kramle jsou nahusto a dobre posazene. Z hrebinku se da na nekolika mistech sejit na ledovec a jit po nem, coz je ale pri zmeklem snehu fyzicky narocnejsi. Na Rojacherhutte rikal chatar, ze nahoru je to lepsi po skale a dolu po snehu (mel pravdu).

sonnblick.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod Vachon » čtv říj 23, 2014 10:43

Šel jste někdo (ideálně v období jako tomto, tzn. s něco nově napadlým sněhem) cestu z Niedersachsenhaus na Hoher Sonnblick? Jde mi hlavně o realistické posouzení exponovanosti hřebínku Prollweg, a pak jestli má smysl zkrátit cestu ze sedla pod Alteckem přes Goldbergkees, aby se nemuselo scházet na Rojacherhütte.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » čtv říj 23, 2014 16:01

Jak to myslis schazet na Rojacherhutte? Na tu se neschazi, ale stoupa ;-) Jestli myslis cestu z Niedere Scharte pod Alteckem, tak ta na (AV) mape je podle mne jedina rozumna. Na fotce o prispevek vys je cela videt. Alteck je ta pyramida nahore uprostred, sedlo nejnizsi zasnezeny bod vlevo od nej. Schazi se obloukem vlevo mezi skalama a sejde se az nad to ledovcove jezirko (se stinem) dole. Nad nim se pretravezruje a pak uz se stoupa na Rojacherhutte a z ni po hrebinku nahoru. Cesta jde celkem bezpecne mezi trhlinami, ale vsude okolo je jich spousta, treba ten vysvih na ledovec nahore je IMO po snezeni nepruchodny.

Zato dolu ze Sonnblicku by to mohla byt zabava. Snehu tam nebude malo a myslim, ze je slusna sance sjet si dolu s lavinou ;-) Mozna az k tomu jezirku dole.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod Vachon » čtv říj 23, 2014 17:14

Ano, myslel jsem cestu z Niedere Scharte. Tzn. jestli by se ten ledovec (bráno podle tvé fotky) dal přejít po levé straně rovnou na Sonnblick (tedy tam, kudy se chodí od Rojacherhaus po horním okraji ledovce, tuším přes Obere Brettscharte, když se nejde přes hřebínek).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » čtv říj 23, 2014 17:35

No, mozna by se to dalo, ale bylo by to delsi, ale zato o hodne horsi a nebezpecnejsi cesta ;-) Myslim, ze s te fotky je videt, jak bys asi musel jit a nevypada to zrovna schudne a nevypadalo z zadneho pohledu. Zvlast v cerstvem snehu. Kdybys chtel usetrit vysku, tak bys musel traverzovat pod Alteckem a tam je to docela strme a skalnate. Asi by se dalo vylezt od toho jezirka primo na ledovec nahore a ten uz je v pohode, ale ledopad byl docela rozpraskany a navic bys takhle neusetril skoro zadnou vysku (mozna 50 hm), pres Rojacher Hutte to vyjde skoro nastejno. A od ni muzes bud po hrebinku nebo po ledovci vedle nej, tam se normalne schazi.

Osobne bych ted zkratil cestu pres ledovce na minimum. Trhliny jsou tam vsude a ted budou zafoukane a snih jeste nebude nosny. Par trhlin se obchazi i na te znacene ceste, ale ty jsou siroke a mely by byt videt. Vsude jinde to bude horsi.

BTW, puvodne jsem si rikal, ze z Niedere Scharte by se dalo primo a ne to obchazet obloukem, shora to vypadalo dobre. Pak jsem se ale kouknul do mapy a videl skalni prah, kterym to konci. Pohled zespoda mi potvrdil, ze by to nebyl dobry napad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod Vachon » čtv říj 23, 2014 17:43

Jasně, rozumím, díky.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » čtv říj 23, 2014 17:53

Jeste jsem koukal na fotky, zespoda od jezirka to vypada takhle:
sonnblick2.jpg

Je videt stopa, pyramida nahore je (myslim) Alteck a vlevo od ni je zminovany skalni prah. Niedere Scharte je za nim. Musel bys to vzit pres nej a pak tema skalama nebo nad nima ve stinu nahoru. Normalni cesta vede po snehovych polich a osvetlenem hrebinku vlevo od prahu.

Z mista foceni se uz jen stoupa, chatu mam nekde za zady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod Vachon » čtv říj 23, 2014 17:57

Jj, tohle je názornější :)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » pát říj 24, 2014 15:28

Tak nam na hlavnim hrebeni pekne nasnezilo... Snih ve 1200, ach jo. Na jihu je to nastesti lepsi.
ankogel_webcam.jpg

Mimochodem, dneska stoji za to si prehrat prubeh na obou webkamerach: http://www.bergfex.com/ankogel/webcams/c8074/.

Jo a podle Noru melo byt azuro od rana a v noci jasno, myslim, ze uz od vcerejska. Jak pisu jinde, jsou prilis optimisticti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod Vachon » ned říj 26, 2014 15:47

Na hřebenech byl naštěstí vyfoukaný, ale výstup byl masakr...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod Vachon » ned říj 26, 2014 19:09

g08.jpg
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy