Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod kropt » čtv srp 11, 2011 14:41

Chystáme se koncem srpna vylézt v na Schareck a popřípadě i na Sonnblick ze Sportgasteinu. Informací je na netu spousta - ale i tak mám pár otázek, kdyby někdo věděl prosím o odpověď.

1) Cesta z Niedersachsenhaus na Schareck - na www.alpy.net píší varování: pouze pro zkušené, hřebenová cesta, ledovec!, ale ať koukám jak chci, tak ledovec na mapě cestou nikde nevidím, je tam někde kus cesty přes ledovec?
2) Následný sestup z Scharecku na Duisburger Hütte se dá jít kolem ledovce sutí a nebo je nutné jít po něm ( tím pádem asi po sjezdovkách)? Případně pokud se chci vyhnout ledovci musím se vrátit až na Hezog-Ernst-Spitze?
3) A co sestup ze Scharecku přímo do Spordgasteinu? Borec z www.kopce.cz přešel ledovec Schareckkees bez maček jen s teleskopickýma hůlkama - to asi nikdo nedoporučí,co? Navíc předpokládám, že ho měl v říjnu zasněžený a s tím já na konci srpna asi počítat nemůžu... Máte někdo osobní zkušenost s touhle cestou? (č. 112)

A ještě k cestě na Sonnblick - dá se vrcholová část cesty těsně před Zittelhaus co vede kousek po ledovci přejít i bez maček a navazováni se na lano?
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod gepard75 » pát srp 12, 2011 8:33

ad 2) Shareck -> Duisburger Hause - byl jsem tam minulé léto touhle dobou a že by tam byl sníh si nevybavuji.
Normálně skála, šutry, suť.
ad Sonnblick - taktéž v pohodě - šlo to vyšlapat sněhem bez problému, ale většina z nás šla po hřebenu, kde je taková pěkná ferratka, nic obtížného.
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod kropt » pát srp 12, 2011 11:06

Super, ta "ferratka" na Sonnblick se doufám dá lézt bez uvázáni, ferratový sety sebou tentokrát nechci vůbec vozit. A jestli jsem to dobře pochopil, tak i ten vršek ledovce se dá přejít bez maček a cepinu? Nemám je a ani je nechci půjčovat.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod gepard75 » pát srp 12, 2011 11:50

Ano, upřesňuji pro jistotu ještě takhle : od Rojacher hutte (vřele doporučuji zastavit se a pokecat s chatařkou) lze část výstupu na Zittelhaus jít po ledovci (v podstatě rozbředlý sníh) bez maček a cepínu (trekové hole vhodné,ale není podmínkou), nebo po skalnatém hřebenu, který je místy zajištěn, ale nevyžaduje ferratový set apod.
Navíc výškový rozdíl mezi tím hřebenem a ledovcem je minimální. Bylo tam pár míst, kde se dalo bez problémů přejít z ledovce na hřeben a naopak.

ad 2) cituji z www.alpy.net : "Výstup na Schareck 3122 m Schareck je nyní velmi snadno dostupný od horní stanice lanovky Mölltaller Gletscherbahn, která leží ve výšce cca 2850 m.n.m. Je možno jít v mačkách po ledovci, ale rychlejší je cesta suťovým polem po okraji ledovce-trvá cca 1 hodinu, od Duisburger Hütte / 2572 m.n.m./ pak sotva 2 hodiny. Samozřejmě nezmiňuji variantu, že až na samotný vrchol Scharecku /cca 30 m pod vrcholový kříž/ lze vyjet sedačkovou lanovkou za € 8,00 rovněž od horní stanice Mölltaller Gletscherbahn. "
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod kropt » pát srp 12, 2011 14:25

Dik za info, mám minimální (čti žádné) zkušenosti s ledovcem a pohybem po něm a proto se raději na všechno dopodrobna ptám, než abych byl na místě něčím nepříjemně překvapen.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod lara » pát srp 12, 2011 14:44

@kropt: na ferratách jsi byl taky poprvé a jak jste to se zuzkou zvládli! O:)
na Sonnblick i Schareck se chystáme, ale až v září, takže pak se možná na nějaké podrobnosti poptám zase já tebe :wink:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod sx02 » pon čer 4, 2012 14:46

Ahoj, jaké máte kdo nové zkušenosti se Schareckem? Chtěl bych to jít úplně stejně jako ten borec z kopcu.cz -> na Niedersachsenhaus a zpět po kraji ledovce. Jak moc náročná cesta to je - šel jste to nakonec někdo?

btw chtěl jsem to jít za dva týdny - myslíte že je to reálné vzhledem ke sněhu? Zkušenosti s ledovcem mám minimální, ferrátky problém nejsou...
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod kropt » pon čer 4, 2012 16:37

Tak to počítej ještě z hromadou sněhu, letos ho tam bylo fakt hodně, na vedlejším Sonnblicku je ještě 236 cm - ten hřebínek (Prollweg) od Niedersachsenhaus nahoru tipuju bez maček ještě nepůjde - je to tam dost exponovaný a i trocha sněhu z toho může udělat docela problém. Jinak ledovec jsem nahoře neviděl protože jsme kvůli vichřici otočili zpět Neunerkogelu v cca 2800 metrech (dle meteostanice na Sonnblicku to ten den foukalo nahoře až 120 Km/h) - ale v zimě jsem byl na Sportgasteinu lyžovat a bavil jsem se s místním členem horské služby a ten říkal že ledovec je úplně v pohodě, trhlin se prý bát nemám, že je už skoro úplně roztátý.....

Jinak ze Sonnblicku je na jedné webcameře vidět celá výstupová cesta na Shareck - takže až bude trochu lepší výhled než je dneska, koukni na to.

Každopádně pokud se o tenhle kopeček pokusíš (doporučuju, je tam nádherně) tak napiš poznatky, budu se o něj určitě zas v srpnu pokoušet.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod sx02 » pon čer 4, 2012 18:56

Abych pravdu řekl tak se mi nechce nic riskovat. Původní plán byl Konigsjodler v pátek a pak o víkendu nějaký kopec. Zdá se, že ale ani ferratka možná nepůjde - nevím kolik tam bude sněhu a tak budeme muset zvolit něco jiného :-(
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod vita.jerabek » úte čer 5, 2012 20:34

Cesta z Niedersachsenhaus na Schareck na přelomu první a druhé dekády tohoto května - pár fotek ZDE
Krásná žena bez kázně je jako zlatý kroužek na rypáku vepře
Uživatelský avatar
vita.jerabek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte lis 23, 2010 18:06
Bydliště: Kralupy

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod sx02 » stř čer 6, 2012 13:22

Díky moc!
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod kropt » čtv čer 7, 2012 6:25

sx02 píše:Díky moc!


Díky moc jdete a nebo díky moc nejdete? :D



vita.jerabek píše:Cesta z Niedersachsenhaus na Schareck na přelomu první a druhé dekády tohoto května - pár fotek ZDE


Krásný fotky. A hlavně zajímavý to vidět pod sněhem.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod sx02 » čtv čer 7, 2012 11:09

Kropt: Nejedeme ...alespoň určitě ne na Schareck. Podle aktuální situace plánujeme na příští pátek Konigsjodlera nebo Pidinger Klettersteig, ale co budeme dělat v sobotu a neděli neutšíme.
Nemáte někdo tip na nepříliš náročný alpský výlet? (nechci do totesek)

Zatím uvažuju o Hochgollingu - přes gollinghutte, pak zpět na chatu, přespat a druhý den přes Greifenberg a jezera zpět.
Uvítam ale jakékoliv tipy - pokud možno bez ledovců a s minimem sněhu. Napadá vás neco takovýho? Chtěl bych brát s sebou hůlky ale ne mačky a už vůbec ne lano (nehledě na to že bych ani neuměl moc použít)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » čtv čer 7, 2012 18:18

sx02 píše:Zatím uvažuju o Hochgollingu - přes gollinghutte, pak zpět na chatu, přespat a druhý den přes Greifenberg a jezera zpět.
Uvítam ale jakékoliv tipy - pokud možno bez ledovců a s minimem sněhu. Napadá vás neco takovýho? Chtěl bych brát s sebou hůlky ale ne mačky a už vůbec ne lano (nehledě na to že bych ani neuměl moc použít)

Ja bych ted teda do Alp nad 2500 bez macek nejel. Treba zrovna na Hochgolling, ten ma temer 3000. Normalka vede zapadnim svahem a prekracuje nekolik strmych zlebu. Kdyby v nich byl jeste snih, tak by to mohlo byt docela o hubu. Mozna se daji obejit po hrebeni, ale tam je to zase za II a se zbytky snehu nebo ledem by to mohlo byt velmi zajimave. To same prechod pres Greifenberg. Normalne chodak, ale nektere casti jsou trochu vzdusne (lana) a snih nebo led by je mohl hodne ztizit.

Na Hochgollingu jsem byl kdysi v prvni polovine hodne horkeho cervence a pod sedlem Gollingscharte bylo smerem na zapad jeste hodne velke snehove pole, ktere pry bylo po ranu bez macek neschudne. Jeste odpoledne, kdyz byl povrch zmekly a mokry, tam lidi padali a jeli po zadech dolu.

Osobne bych misto hulek bral macky a cepin nebo si aspon zjistil aktualni situaci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod sx02 » čtv čer 7, 2012 19:29

mike: byl jsem tam koncem června během teplejšího roku a docela to šlo, ale dostlai jsme se jen právě na gollingshcarte.. Hochgolling jsem volil primárně proto že už cestu trochu znám.
Napadá tě nějaký jiný zajímavý cíl?
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » čtv čer 7, 2012 20:10

Tezko rict, nevim, kolik je tam letos snehu. Klidne to muze byt uplne v pohode. Je to popularni vrchol a muze tam byt bezpecne proslapnuta cesticka. Zkus si nejak zjistit, jak to aktualne vypada, ja bych ty macky bral hlavne preventivne. Nebo aspon nesmeky.

Jine cile zase zalezi na podminkach. Osobne se mi mnohem vic libilo na Preintallerhutte (prostredi, chata i osazenstvo). Odtud se da jit na Hochwildstelle, ktera je papirove tezsi, ale jde jen o kousek pred vrcholem. Skalnaty hrebinek, I - II tusim. Sel jsem tam po snehu a prislo mi to v pohode. Horsi je sestup na druhou stranu, pokud bys chtel jit okruh pres Kleinwildstelle, ten je hodne strmy, za snehu radej zpatky stejnou cestou. Prijemnejsi je i vystup na Greifenberg, jde se pres Klafferkessel a da se kdykoliv otocit. Od Gollinghutte stoupas 1000 hm az na vrchol a teprve pak to zacne byt zajimave. Pekny je Waldhorn, ale bacha na cestu, vede po druhe strane hrebene a pod snehem muzes minout prechod (na mizerne mape od KompAssu vubec neni...). Taky uz to neni turisticka dalnice, ale horska cesticka. Atd, je to tam fakt pekne.

edit: tady varuji pred vystupem do sedla Waldhorntorl na zacatku leta prave kvuli snehovym polim... Vlastne jo, ona je to severni strana a muze to byt pekna skluzavka az do jezera ;-) Na druhou stranu na stejnem webu pisou, ze na Hochgolling se da uz v kvetnu a doporucuji vystup na Hochwildstelle tou strmejsi cestou... Holt si pocti, vyber si a na miste se rid podle situace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod sx02 » pon čer 18, 2012 9:15

Tak nakonec jsme dali jen Pidinger klettersteig - i to stačilo, zahnědil jsem si spodní prádlo až až. A druhý den Hoher Goll přes Kehlsteinhaus (Orlí hnízdo) pěkně z údolí. Sněhu málo, ale naproti na Hochkonigu se toho zdálo relativně dost.
Nakonec dobře že jsme nejeli nikam výš :-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod fps » sob zář 20, 2014 16:20

tady je další webkamera na Kreuzkogel, je v 2650 m n. m., zatím sníh žádný, tak doufám že to tak bude i na začátku října, to bych si chtěl Goldberggruppe za šest dní na těžko trochu projít, trasa od vlaku Bad Gastein - Sportgastein - Niedersachsenhaus - Neubau - Alteck - Rojacher Hütte - Neubau - Kolm Saigurn - Unterer Bockhartsee - Sportgastein - Bad Gastein, snad bude počasí jak na začátku záři, na vedlejších kopečkách Glocknergruppe
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » ned zář 21, 2014 0:25

To mas peknou trasu na den, co tech zbylych 5? ;-) Nemusis se vracet do Bad Gasteinu, muzes jit po jizni strane a skoncit v Mallnitz, vlaky jezdi stejne a budes mit jeden dlouhy tunel navic.

Snih zda se roztal a jestli nenapadne dalsi, melo by to jit. Doufam, ze pocasi bude uz koncem pristiho tydne.

Webcam nad Mallnitz smer Ankogel je tady. Byvalo tam vic uzitecnych pohledu, treba na Hochalmspitze, ale letos nefunguji :? Stav snehu je pekne videt tady. Chce si to najit nejaky cas, kdy bylo pekne a pak se kouknout na panoramu. Kdyz na ni najedes uplne doprava, tak vidis udoli Gasteinu a da se "projet" cela zapadni strana (Sonnblick atd.). Nejaky snih jeste nahore je...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod fps » ned zář 21, 2014 10:13

- od pondělí se ochladli, takže tam bude asi sněžit, ale vypadá to že by toho nemělo napadnout tolik, a přes den to snad roztaje
- vzít to od vlaku Mallnitz-Obervellach na Alteck a pak na vlak Bad Gastein by nebylo špatné, akorát si nejsem jist obtížností od Jamnig Hütte - Biwakschachte - Duisburger Hütte - Fraganter Scharte, to se mi zda už docela obtížná trasa, aby jsem se nemusel hned na začátku vrátit? a šest dní se nemotal jenom okolo Mallnitz? z druhé strany se mi to zda o dost lehčí, a stejnou cestou půjdu jenom Sportgastein - Bad Gastein, ještě to promyslím, trasu ještě nemám napevno určenou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 2:43

Uz sis poridil toho pruvodce? Vetsi cast toho, co nevis, je tam popsana. Biwakschachte - Duisburger Hütte - Fraganter Scharte je sehr anspruchswoll, coz je vyssi chodecka obtiznost, ale jeste ne lezeni. Co jsem sel jine useky takhle popsane, tak to neni zadny extrem, normalni vysokohorsky teren a dat bys to mel. Usek od Jamning hutte po bivak nevim, ale krome prevyseni nevidim na mape nic, co by mne odrazovalo. Kdyz vyjde pocasi, tak mozna zrovna tenhle usek o vikendu projdeme, muzu pak napsat dojmy.

Okolo Mallnitz je to docela pekne. Muzes vylezt na Kleine Ankogel, to das, a jestli i na velky uvidis primo na vrcholu. Neni to tezke, ale hrebinek je na zacatku trochu zavratny a vysvih je celkem strmy (ale porad cesticka).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod fps » pon zář 22, 2014 12:58

- ještě nekoupil, ale až si půjdu koupit mapu Goldberggruppe, tak si ho už koupím
- koukal jsem na netu na mapy, fotky, videa, četl zkušenosti, a vypadá to že bych to měl od vlaku Mallnitz-Obervellach - Jamnig Hütte - Biwakschachte - Duisburger Hütte - Fraganter Schartena - Alteck - Rojacher Hütte - Neubau - Kolm Saigurn - Unterer Bockhartsee - Sportgastein - Bad Gastein vlak za šest dní zvládnout, a obtížnost by pro mě měla byt přijatelná
- východní část od Mallnitzu, tedy Ankogelgruppe si nechám na jindy, už jsem na Ankogelgruppe koukal před tím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 15:47

Mne to teda prijde jako trasa na tri dny, mozna by se dala i za dva ;-) Ale ja mam vetsinou velke oci a sice obvykle plan stiham, ale po navratu nemuzu 14 dni chodit ;-)

S planovanim v Ankogelgruppe to nebudes mit jednoduche. Relativne snadne cesty vedou vychodozapadnim smerem, ale prechod pres hrebeny severojiznim smerem je tezky a udelat okruh, kdy se jim vyhnes, znamena schazet hluboko do udoli. Velmi se mi libila trasa Mallnitz - Arthur von Schmid Haus - Sauleck - Hochalmspitze - Osnabruckerhutte - Ankogel (po ledovci) - Mallnitz, ale tu ti zatim doporucit nemuzu. Dva ledovce (bez macek a cepinu ani nahodou) a Detmolder Grat je misty II s feratovymi prvky. Da se ovsem udelat prechod z Nizkych do Vysokych Taur -- Obertauern - Mallnitz, kdy cast Ankogelgruppe projdes a cely predchod je velmi pekny. Akorat je tam jeden narocnejsi usek mezi Albert Biwakem a Weinschnabelem, ale spis psychicky, je dobre zajisteny (lana, kramle). Cele je to popsane v pruvodci (etapy 17 - 22), sel jsem to podle nej. Navic se to da obejit, je to popsane taky, ale byla by to skoda, je to tam pekne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod fps » pon zář 22, 2014 17:26

mike píše:Mne to teda prijde jako trasa na tri dny, mozna by se dala i za dva ;-)

asi bych to taky ušel za tři dny, ale napsal jsem jenom přímou trasu kudy bych chtěl projít, ale já si po cestě vyšlápnu i ňáký okolní lehký kopec, či dojdu k jiné přírodní zajímavost které je v blízkosti trasy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod Kibic » úte zář 23, 2014 11:36

mike píše: Da se ovsem udelat prechod z Nizkych do Vysokych Taur -- Obertauern - Mallnitz, kdy cast Ankogelgruppe projdes a cely predchod je velmi pekny. Akorat je tam jeden narocnejsi usek mezi Albert Biwakem a Weinschnabelem, ale spis psychicky, je dobre zajisteny (lana, kramle). Cele je to popsane v pruvodci (etapy 17 - 22), sel jsem to podle nej. Navic se to da obejit, je to popsane taky, ale byla by to skoda, je to tam pekne.

Muzu se zeptat, o jakem presne pruvodci je ted rec? Neco na tenhle zpusob si chci zkusit probehnout (mam tak 4-5 dni), ten usek mezi Albert Biwakem a Weinschnabelem uz jsem jednou sel, ale ted bych to rad dal nejak uceleneji.
Kibic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 2, 2010 9:11

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod Zdéňa » úte zář 23, 2014 11:41

Jedná se o tento.
Je tam dálková trasa skrz Nízké a Vysoké Taury včetně alternativ. Jsem s ním spokojený.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 15:50

Jj, ten. Asi bych si mel rict u Rotheru o slevu za propagaci ;-)

Kdo z vas ho chtel dneska kupovat v Kiwi? fps? Minuli jsme se o par minut, byl jsem tam pro mapy a chtel jsem se kouknout, jak vypada nove vydani pruvodce. Nemeli a pry se uz nekdo ptal chvili prede mnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod fps » úte zář 23, 2014 17:02

to jsem nebyl já, do Kiwi jdu až zítra pro mapu Goldberggruppe
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 17:06

Hmm, tak kdo to teda byl? :-k

Mapu Sonnblick jsem dneska taky kupoval (AV 2013). Jestli budes brat AV mapu, tak vem nejakou Sphere kartu (Hudy apod.), davaji na ni 10% slevu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Goldberggruppe - Sonnblick, Schareck...

Příspěvekod Kibic » úte zář 23, 2014 17:14

To jsem byl ja :) A celkem me mrzelo, ze nemaj, jinak bych asi vyrazel uz zitra. Nemel by ho nahodou nejakej prazak na pujceni? :)
Kibic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 2, 2010 9:11

Další

Zpět na Alpské státy